Sprawa Chrystusa

Pojednanie
religia
Andrzej Gandecki

8/10

Dziennikarz ateista postanawia udowodnić swojej żonie, że Bóg nie istnieje, Jezus Chrystus był zwyczajnym Żydem, a całe chrześcijaństwo to tylko legendy. By poprzeć swoją tezę, wyrusza na poszukiwanie rzetelnych dowodów naukowych. Przeprowadza wywiady z naukowcami i uczonymi, którzy od lat przyglądali się Pismu Świętemu i badali jego wiarygodność.

Do przeczytania książki...

Autor poszukuje naukowych dowodów na życie i Zmartwychwstanie Chrystusa. Pragnąc obalić mit Chrystusa, dochodzi do ... Sami przeczytajcie warto!!!

Książka dla każdego kto chce zmierzyć się z faktami opisanymi w Ewangelii. Od różnej strony prowadzone rozważania, ktore świetnie się czyta. Od jakiegoś czasu w naszej wierze dominuje uczucie, ale nie wolno zapomnieć o faktach, z którymi ciężko jest dyskutować. Mnie ta książka umocniła...

Świetnie napisana książka, pokazująca dowody naukowe potwierdzające zapisane w Biblii historie. Szkoda, że książki dodane w przypisach nie są jeszcze przetłumaczone na język polski, ponieważ dla osób pragnących zgłębić któryś temat, nie ma na rynku żadnych rzetelnych opracowań.

Przeczytałam trzy rozdziały.

Dla mnie nie jest to rzetelne dziennikarskie śledztwo.

To chrześcijańska propaganda pełna infantylnych "dowodów", które stają się dowodami, gdy się już w nie głęboko uwierzy. Napisana przez ewangelickiego pastora. To, co przeczytałam w zupełności mi wystarcza.

Dziękuję.

Lee Strobel, z wykształcenia prawnik i dziennikarz wykonał niesamowitą pracę. Postanowił zebrać wszystkie dowody dotyczące Chrystusa. Przejechał w tym celu całe Stany by spotkać się z osobami, które mogą mu odpowiedzieć na jego pytania. Czy możemy wierzyć Ewangeliom skoro powstaly tak dawno temu? Czy Jezus był chory psychicznie? Czy uczniowie, ktorzy widzieli Go...

Świetna książka dla wszystkich niedowiarków. Ci którzy chcą znać naprawdę powinni ją przeczytać.
IMHO niepotrzebna jest formuła pytań na końcu rozdziałów, ale treść absolutnie do poznania. (jest też świetny film na podstawie książki)

Fascynująca książka, świetnie napisana, wciąga od samego początku. Autor w czternastu rozdziałach, które powstały w oparciu o wywiady z uczonymi i o dowody naukowe, porusza m.in. historyczność Jezusa, wiarygodność źródeł na Jego temat, wiarygodność świadków, tożsamość Jezusa, Jego profil psychologiczny, medyczne dowody męki i śmierci Jezusa, dowody na zmartwychwstanie (kto...

Warto przeczytać żeby poznać naukową perspektywę na historię życia Jezusa, napisaną przy tym prostym językiem, bez patosu. Pozostaje niedosyt, chciałoby się więcej dowiedzieć, więcej zrozumieć, zadać swoje pytania. Z drugiej strony ta niezaspokojona pustka inspiruje do dalszych poszukiwań.

• Religia
  • Ebook