Strachociny. Widmowi Motocykliści

Okładka książki Strachociny. Widmowi Motocykliści Dominik Łuszczyński
Okładka książki Strachociny. Widmowi Motocykliści
Dominik Łuszczyński Wydawnictwo: Mamania Seria: Strachociny literatura dziecięca
literatura dziecięca
Strachociny
Mamania
2022-10-12
2022-10-12
horror dla dzieci strachociny

Bardzo fajna seria dla młodych czytelników. Polecam do rodzinnego czytania.

Bardzo fajna seria dla młodych czytelników. Polecam do rodzinnego czytania.

Ostatnio czytaliśmy nowy tom serii „Strachociny” pod tytułem „Widmowi Motocykliści”. Seria ukazuje się nakładem Wydawnictwa Mamania. To książka autorstwa Dominika Łuszczyńskiego skierowana do dzieci, które potrafią już samodzielnie czytać. Fabuła zawiera elementy fantastyczne takie jak upiory i zjawy, co może ją czynić interesującą dla nastolatków. 👍 Główny bohater Damian Nowacki uwielbia motocykle i podobnie jak jego tata, a wcześniej dziadek, spędza mnóstwo czasu w warsztacie. Tata przekazał mu już mnóstwo informacji na temat pojazdów, a chłopak ma już za sobą nawet pierwsze jazdy na motocyklu. Niestety nie może jeszcze jeździć po ulicy. Poza tym okazuje się, że w Strachocinach krążą stare legendy, a chłopca nawiedzają zjawy, które nie dają mu spokoju. Na szczęście Damian ma przyjaciół, którzy chcą mu pomóc. 👏 Więcej na: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/01/strachociny-widmowi-motocyklisci.html

“Strachociny. Widmowi Motocykliści” autorstwa Dominika Łuszczyńskiego to trzeci tom tej interesującej serii dla młodszych czytelników. Świetnie sprawdzi się jako pierwszy horror i zdecydowanie sprawdzi się najbardziej dla dzieci, które potrafią już samodzielnie czytać.
Serię polubiłam już od pierwszej części i cieszę się, że wszystkie książki są już za mną. Nie będę ukrywać, że te historie przypominają mi klasykę czyli “Szkołę przy Cmentarzu” i jestem wdzięczna, że taka seria powstaje. Młodsi czytelnicy bez obaw będą mogli sięgnąć po coś nowego, świeżego i napisanego współczesnym językiem, który zdecydowanie trafi do każdego odbiorcy.
W “Widmowych motocyklistach” główne skrzypce gra Damian i jego przyjaciele, choć historia bezpośrednio dotyczy chłopaka. Okazuje się, że jest on wielkim fanem motocykli, a tata zdążył przekazać mu już mnóstwo wiedzy na ten temat. Damiana nie trzeba było zachęcać do tego, aby pomagał tacie w warsztacie. Chłopak ma już za sobą nawet pierwsze jazdy na motocyklu, ale za nic w świecie nie może jeździć po ulicy.
Okazuje się, że Damian skrywa w sobie wielką tajemnicę, a w Strachocinach krążą pewne stare legendy. Chłopca nawiedzają upiory, zjawy i rzucają mu pewne wyzwanie. Damian jest przerażony, ale nie jest w tym wszystkim sam. Jego przyjaciele są gotowi poświęcić dla niego naprawdę wiele, ale czy ta historia ma prawo mieć szczęśliwe zakończenie?
Książki wydano w twardej oprawie, a w środku znajdziecie czarno-białe ilustracje stworzone przez Tomasza Kaczkowskiego.

• Audiobooki
  • Dla szkrabów