Mercenaries and their Masters: Warfare in Renaissance Italy

Okładka książki Mercenaries and their Masters: Warfare in Renaissance Italy Michael Mallett
Okładka książki Mercenaries and their Masters: Warfare in Renaissance Italy
Michael Mallett Wydawnictwo: Pen and Sword historia
historia
Pen and Sword
2009-01-01
2009-01-01
wojny włoskie historia wojskowości renesans najemnicy

Okładka książki The Italian Wars 1494-1559. War, State and Society in Early Modern Europe Michael Mallett, Christine Shaw
The Italian Wa... Michael Mallett, Ch...

Bardzo porządne opracowanie poświęcone wojskowości późnośredniowiecznej Italii. Chociaż ten okres kojarzony jest głównie z wyprawami królów francuskich, czyli bardziej XVI niż XV wiekiem, autor wyprowadził swe rozważania od końcówki XIII wieku, czyli ostatecznego upadku cesarskiej władzy na półwyspie. Analiza sprowadza się do dwóch aspektów - z jednej strony mamy ocenę sytuacji politycznej, potencjału militarnego itp. państw włoskich (sprowadzonych praktycznie do Mediolanu, Florencji, Wenecji, Papiestwa i Neapolu),a z drugiej - biografie najsłynniejszych kondotierów i losy ich oddziałów. Jak na tak "poważne" ujęcie tematu, czyta się ją dosyć lekko, choć bez dobrej znajomości angielskiego nie ma nawet co zaczynać lektury.

• Historia wojskowości
  • E-booki
  • Po angielsku

Dodaj cytat z książki Mercenaries and their Masters: Warfare in Renaissance Italy