Walka o szczęście

Okładka książki Walka o szczęście K.N. Haner
Okładka książki Walka o szczęście
K.N. Haner Wydawnictwo: Purple Book Cykl: Efekt Ericka (tom 11) Seria: Pink Book literatura obyczajowa, romans
Efekt Ericka (tom 11)
Pink Book
Purple Book
2022-10-12
2022-10-12

❗️Spoiler ❗️
Eric zabiera Meg wraz z synkiem do swojego mieszkania w New Jersey. Dziewczyna musi odpocząć i dojść do siebie po sytuacji z Filipem. Brayan przylatuje do Meg i się jej oświadcza, dziewczyna mówi „tak”. Eric za namową Meg postanawia zająć się swoim życiem i przyprowadza do domu Anastazję, która nie przypada do gustu Meg. Główna bohaterka wybiera się na imprezę ze starymi znajomymi. Tam się upija, w efekcie czego przyjeżdżają po nią Brayan i Eric. Zastają ją półnagą w domu jej ex. Brayan jest pewien, że ona go zdradziła i rzuca ją o podłogę. Bohaterka ląduje w szpitalu, gdzie okazuje się, że jest w ciąży.

Kolejna część sagi z cyklu „Efekt Erica”. Powiedziałabym, że pozycja mało zaskakująca, choć oczywiście nie obędzie się bez scen godnych serialu „Mody na sukces”. Akcja toczy się dość szybko. Główna bohaterka sama nie do końca wie czego chce. Jest mało dojrzała, co sprawia, że czytelnik może poczuć irytację. Jednak poza tym lektura idealna na wieczór pod kocykiem....

Po traumatycznym spotkaniu z Filipem Meg musi odpocząć i zapomnieć o tej całej sytuacji. Dlatego Erick postanawia zabrać dziewczynę z synem do swojego mieszkania w New Jersey, aby tam odzyskała siły. Mężczyzna chce, aby matka ich dziecka odpoczęła, zapomniała o tym, co ją spotkało. Marzy, aby ten koszmar wreszcie się skończył. I chyba się udało. Megan zaczyna zapominać o traumie. Wydaje się szczęśliwa. Przyjmuje też oświadczyny Brayana. Erick patrzy na to wszystko niezwykle cierpliwie.

Postanawia za radą Megan też zająć się swoim życiem, więc u jego boku pojawia się piękna Anastazja, która jednak nie przypada do gustu byłej. Czyżby w Megan odezwała się głęboko skrywana zazdrość? Do czego ona doprowadzi? Czy Megan naprawdę wie, czego chce? Jedno jest pewne. Obecność w jej życiu dwóch mężczyzn nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji, która i tak będzie musiała zapaść.

W tej części sagi w zasadzie nie wydarzy się nic zaskakującego. Można go określić jako wieczna sielanka. Miłość między Megan a Brayanem kwitnie w najlepsze, co widać w nadmiarze opisanych przez autorkę scen seksu, które niewiele wnoszą do fabuły. Nic więc nie stoi na drodze szczęściu i wydaje się, że finał zbliża się wielkimi krokami. Erickowi chyba też podoba się taki obrót sprawy. Jednak w pewnym momencie do głosu dochodzi dawna Megan z jej niekoniecznie grzecznym charakterem. Dziewczyna wprost prosi się o kłopoty.

Dla czytelnika może się to wydawać już bardzo męczące, gdy dziedziczka fortuny po raz kolejny pokazuje swoje rozchwianie emocjonalne i bawi się uczuciami innych. Zaczynam się wtedy zastanawiać, czy w ogóle dorosła do bycia dorosłą. Ne potrafię uwierzyć w jej tłumaczenia. Dziewczyna wiecznie czegoś szuka, ale czy wie, czego? Na to pytanie chyba nawet ona sama nie potrafi odpowiedzieć. Całe szczęście finał już bardzo blisko, ponieważ wybryki tej bohaterki przyprawiają o mdłości. Nic nie usprawiedliwia jej zachowania wobec Ericka i Brayana. Życie Megan to jeden wielki kaprys.

Mimo tego, że zachowanie bohaterki nie przypada mi do gustu, to jednak kibicuję. Autorce udało się stworzyć klimat, zachęcić do śledzenia losów sagi. Utrzymać uwagę przez tak długi czas jest niezwykle trudno, dlatego ogromne gratulacje składam na ręce K.N. Haner. Z niecierpliwością oczekuję końca opowieści „różowej serii”. Nic tak nie umila wieczoru, jak wciągająca historia miłosna z przeszkodami.

🦓Wiecie czego chcecie od życia ?
Ja na przyszły rok życzę sobie spokoju.

🦓 Meg z dzieckiem wprowadzają się z Brayanem do Ericka. Chce zapomnieć o koszmarze, pragnie być szczęśliwa i przyjmuje kolejne oświadczyny Bryana.
Erick też postanawia zawalczyć o swoje szczęście i zaczyna spotykać się z piękną Anastazją, która oczywiście nie podoba się Meg.
Czy któryś z naszych bohaterów będzie zazdrosny?
Czy Meg wie czego tak naprawdę chce?

🦓 Nie, nie, nie. Nie ma przyzwolenia na popieranie takich zachowań.
Jeśli ktoś bije, to nie kocha.
Nasza bohaterka jest jak rozwydrzona nastolatka, która nie potrafi podejmować odpowiedzialnych decyzji.
Mam wrażenie, że tylko Erick staje na wysokości zadania i próbuje ujarzmić całą resztę. Podziwiam.
Czy Meg w końcu przejrzy na oczy?
Nie mogę się doczekać, wymarzyłam sobie swoje zakończenie, więc zabieram się za kolejną część.

🦓Wiecie czego chcecie od życia ?
Ja na przyszły rok życzę sobie spokoju.

Czy któryś z naszych...

Meg wraz z Adamem znajduje się w posiadłości Ericka w New Jersey, gdzie próbuje dojść do siebie, po brutalnym ataku Filipa. Choć mężczyzna przebywa za kratami, to zaborczy ojciec malca woli mieć ich koło siebie.

Sama Meg rozkwita z dala od miejsca, w którym doszło do tragedii. Wraz z Barayanem cieszą się poukładaniem życiowych rozterek i planują zapieczętować swój związek.

Czy w przypadku panny Donell, może istnieć coś takiego jak ład i spokój?

Ta bohaterka nie jest w stanie nieść ze sobą nudy 😅🤭 Jej pomysły jak i talent do ładowania się w tarapaty, jest w stanie odworcic życie kilku osób do góry nogami.

Tym razem Eric nie pozostanie biernym widzem igraszek swojej byłej. Przedstawi nam swoją nową wybrankę - przepiękną Anastazję - której obecność nie zostanie dobrze odebrana przez Meg.

Główna bohaterka wciąż włączy z własnymi demonami, a także z własnym sercem. Ma obok siebie dwóch mężczyzn, których kocha.

Autorka i tym razem zrzuci na nas bombę, dzięki której nie będziemy się w stanie oderwać od lektury. Ba! Kolejny tom, będzie niczym działka dla narkomana na głodzie.

Osobiście bardzo lubię tą serię. Sama nie wiem, po czyjej jestem stronie.

Erick czy Brayan?

Każdy z nich ma w sobie to "cos".
Każdy przyciąga do siebie niczym magnes.
Więc czy jest tylko jedna prawidłowa ścieżka?

Erick zabrał Meg i Adama do swojego domu w New Jersey. Robi wszystko, żeby matka jego syna stanęła na nogi i zapomniała o horrorze, który zgotował jej Filip. Dziewczyna z dala od wspomnień rozkwita, postanawia zawalczyć o siebie i szczęście swojego dziecka i… przyjmuje oświadczyny Brayana.
I kiedy razem ze swoim narzeczonym planują huczny ślub, Erick, idąc jej śladami, zaczyna spotykać się z pewną olśniewającą Anastazją. To oczywiście nie podoba się Meg.
Do czego może doprowadzić zazdrość? I czego właściwie chce panna Donell?

👍

👍

Meg po traumatycznych przeżyciach wyjeżdża z Erickiem do New Yersey. Mężczyzna chce by Meg odpoczęła i wyciszyła się i zapomniała o tym co zrobił Filip. Erick dużo czasu spędza z synem, którego ubóstwia, Meg szykuje się do ślubu z Braynem. Nawet Erick zaczyna się z kimś spotykać, co Meg nie bardzo się podoba. Oczywiście dziewczyna nie była by sobą gdyby nie odstawiła kilku dram,bo kocha Brayana, ale Erick też nie jest jej obojętny.

Uważam, że Meg powinna na jakiś czas odseparować się od chłopaków nabrać dystansu i przemyśleć kilka spraw. Ja oczywiście dalej nie przepadam, za Braynem niewiem nie mogę się do niego przekonać. Dużo się dzieje, dużo emocji, ale chyba zbliżamy się do końca histori więc nie dziwię się, że akcja nabiera tempa. Chciałabym już wiedzieć jak potoczą się dalej losy Meg i czy w końcu zazna szczęścia. Polecam Wam Efekt Ericka, za mną jedenstay tom i czekam na kolejne. ❤️🖤❤️

Dziękuję wydawnictwu i autorce za zaufanie i egzemplarz do recenzji.

Super. Polecam wszystkim

Super. Polecam wszystkim

Przeczytałam na Legimi
72/2022

Przeczytałam na Legimi
72/2022

Krótka historia, na popołudnie. Bardzo szybko się czyta. Poznajemy dalsze losy Meg oraz reszty bohaterów.

• Audiobooki
  • Serie
  • Wyzwanie LC 2022

Dodaj cytat z książki Walka o szczęście