Wyrok diabła

Okładka książki Wyrok diabła Adrian Bednarek
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wyrok diabła
Adrian Bednarek Wydawnictwo: Zaczytani Cykl: Kuba Sobański (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Kuba Sobański (tom 4)
Zaczytani
2022-12-05
2018-04-18
seryjny morderca psychopata Kraków Kuba Sobański adwokat

Wyróżniona opinia i

Wyrok diabła

przeczytanych książek 313 napisanych opinii 275

Książka „Wyrok diabła” to czwarta część cyklu z Kubą Sobańskim. W sumie to nie wiem czemu się tak obijam z tą serią bo części jest już siedem. Chyba trzeba będzie coś nadrobić.
Seryjny morderca jak i doskonały prawnik czyli Kuba Sobański we własnej osobie. Tym razem obie jego twarze staną razem w jednym pojedynku. Która z nich wygra?
Zacznijmy od tego, że jest ktoś taki jak nasz bohater. Tą osobą jest młodziutka bo zaledwie osiemnastoletnia Sonia Wodzińska, która od Sobańskiego uczy się jak nie zostawiać po sobie żadnych śladów. Kiedy jednak Sonia postanawia zbagatelizować wszelkie rady swojego mentora okazuje się, że wszystko co zaplanowała od samego początku idzie nie tak. Jak pech to pech i to na całej linii. Kuba jednak stworzy pewien plan, który Sonia będzie musiała zrealizować, aby oboje w dalszym ciągu mogli być wolni. Czy uczennica będzie wierna swojemu mistrzowi czy może ponownie zbagatelizuje to czego on od niej oczekuje?
Jesteście ciekawi co tym razem spotka Rzeźnik niewiniątek i czemu będzie musiał stawić czoła? To koniecznie sięgnijcie po książkę.

Zacznijmy od tego, że jest ktoś taki jak...

Bednarek każdym kolejnym tomem utrzymuje odpowiedni poziom całej serii a nawet więcej- podnosi poprzeczkę coraz wyżej! Nowym a zarazem ciekawym zabiegiem jest przedstawianie wydarzeń z perspektywy Sonii i Kuby. Książka opiera się tylko i wyłącznie na jednym, ale za to bardzo mocno pochłaniającym i angażującym wątku. Uważam go za najciekawszy jak do tej pory, ponieważ dotyczył w głównej mierze czołowego bohatera. Zakończenie bardzo satysfakcjonujące, wywołujące w czytelniku ciekawość, którą można zaspokoić sięgnięciem po kolejną część! :)) Nie mogę się doczekać aż zapoznam się z dalszymi losami Kuby Sobańskiego.

Sonia z Kubą tworzą duet wręcz idealny. Seryjny morderca ma teraz swoją uczennice. Sonia również ma swoje demony. Jednak ona nie radzi sobie z nimi dobrze. Przez nią Kuba przyznaje się do morderstwa w obronie dziewczyny. Na szali jest jego kariera. Musi się wybronić co nie jest łatwe. Takiego zwrotu akcji się nie spodziewałam . A zakończenie wow.

Czwarta część trzyma wysoki poziom serii ale chyba ta część jest najbardziej zaskakująca i wyróżniająca. Spodobał mi się podział narracji na dwoje bohaterów. Autor w umiejętny sposób przedstawia nam profile psychologiczne głównych bohaterów, którzy w swoim postepowaniu potrafią być nieprzewidywalni. Brakowało mi tylko rozwinięcia osobowości kilku postaci tj. Ojca Kuby, Kubiaka, Prokuratora oraz Mec. Cichockiej ale być może doczekam się tego w kolejnych częściach.
PS.
Myślę, że poseł Ligudziński pojawi się jeszcze w kolejnych odsłonach serii.

Bardzo dobra seria, każda kolejna część nie zawodzi i utrzymuje ten sam poziom.

Bardzo dobra seria, każda kolejna część nie zawodzi i utrzymuje ten sam poziom.

Kuba Sobański i Sonia Wodzińska. Mroczne, nietuzinkowe i bardzo toksyczne duo, które nie zna granic... Ile są w stanie zrobić dla siebie nawzajem?
Oceniam jednak nieco niżej niż poprzednie tomy, ze względu na brak logiki w kilku momentach. Ale generalnie - ponownie kawałek dobrego, wciągającego thrillera i świetna opcja na zabicie czasu w autobusie lub jako umilacz jakichś domowych czynności.

"Podobno ludzki mózg poza stanem snu nie potrafi przestać myśleć. Podobno nie da się wyłączyć myślenia do tego stopnia, żeby żadne słowa, wyrazy czy zdania nie krążyły po wnętrzu głowy."

Kuba Sobański znajduje się w nowej roli. Staje się mentorem młodziutkiej Bestyjeczki, której żądze podążają tym samym torem co jego własne. Niestety Sonia nie ma tyle cierpliwości co jej nauczyciel i popełnia kolejne błędy zaczynajac działanie na własną rękę. Tym razem jednak jej potknięcia zaważą na ich wspólnym życiu, bezpieczeństwie i wolności.

Tom czwarty "przygód" Diabła przenosi nas na inny poziom. Tutaj nie chodzi już tylko o Kubę. Tutaj jego czyny muszą być na tyle wyważone, aby wziąć pod uwagę również demony Soni. I to właśnie to starcie staje się motywem przewodnim tej historii. Ich walka i współpraca decyduje o rozwoju sytuacji. Autor fantastycznie pokazał miotanie się pomiędzy stabilizacją doświadczonego człowieka (niezależnie od tego, jak to brzmi w przypadku seryjnego mordercy),a entuzjazmem, wyrywnością czy nawet głupotą młodości.

I chyba najlepszą rekomendacją tej serii jest stwierdzenie mojej cudownej teściowej:
"Czy to normalne, że po przeczytaniu tylu kryminałów i zawsze staniu po stronie śledczych, nagle kibicuję zabójcy i nie chcę, aby stała mu się krzywda??"

Czwarta część serii o Kubie Sobańskim to istny rollercoaster emocji! Tu się tak wiele i tak szybko dzieje, że nie potrafiłam się oderwać od słuchania. Zakończenie tak mnie zszokowało, że nie zwlekając ani chwili musiałam włączyć kolejną część. Jak dotąd “Wyrok diabła” to chyba mój ulubiony tom, cały czas podnosił mi ciśnienie. Dawno nie czułam takiego napięcia przy żadnym kryminale czy thrillerze.

totalny sztos polecam

totalny sztos polecam

W końcu przestało być idealnie.

Nie podobała mi się natomiast, że narracja z punktu widzenia Kuby była pierwszoosobowa, a ze strony Soni trzecioosobowa. Wolałbym, żeby obie były pierwszoosobowe.

W końcu przestało być idealnie.

• Audiobooki