Dobra rodzina

Okładka książki Dobra rodzina Katarzyna Troszczyńska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Dobra rodzina
Katarzyna Troszczyńska Wydawnictwo: Wydawnictwo Mięta kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Mięta
2022-11-09
2022-11-09

Okładka książki Kobiety, które starają się za bardzo Sylwia Sitkowska, Katarzyna Troszczyńska
Kobiety, które... Sylwia Sitkowska, K...
Okładka książki Zanim cię zapomnę Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska
Zanim cię zapomnę Karolina Głogowska,...
Okładka książki Inna kobieta Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska
Inna kobieta Karolina Głogowska,...
Okładka książki Dwanaście życzeń Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska
Dwanaście życzeń Karolina Głogowska,...

Przeczytane 698 Opinie 92 Oficjalne recenzje 546

Wyróżniona opinia i

Książki 349 Opinie 345

Niesamowita książka. Wstrząsająca tym bardziej, że oparta na faktach. Ludzie są zdolni do wszystkiego. Znajdujemy tu całą gamę uczuć i zachowań. Począwszy od naturalnych , a skończywszy na patologicznych

Książkę Katarzyny Troszczyńskiej zdobyłam z autografem jeszcze na Targach Książki w Katowicach w 2022 roku. Jak widać, czekała trochę na kupce wstydu...
"Dobra rodzina" to historia oparta na faktach, co czyni ją jeszcze bardziej wstrząsającą... W 2006 roku ginie dziewczyna, niestety 3 dni później zostają odnalezione jej nagie zwłoki. Podejrzenie pada na jej młodszą siostrę i jej chłopaka. Jaka jest prawda?
Jest to mega, mega wciągająca historia. Jak już zaczęłam to nie mogłam przestać czytać! Polecam bardzo!

Wciągająca książka, szybko się czyta. Przedstawiona historia ciekawa. Ale czegoś mi tu zabrakło. Czegoś, co pozwoliłoby mi wczuć się w bohaterów, zrozumieć motywy ich postępowania. Polecam.

Dobra rodzina to prawda czy fałsz. Jak nic nie wiemy o swoich najbliższych przyjaciołach sąsiadach to jest niewyobrażalne dla ludzkiego umysłu jak można dopuścić się takich czynów

"Dobra rodzina" to nie tylko thriller, ale także opowieść, która zadaje trudne pytania o naturę ludzkich relacji. Dodatkowo sama świadomość, że gdzieś w Polsce taka historia się wydarzyła, powoduje że jeszcze głębiej wnika się w te emocje, których jest tu mnóstwo.

Historia rozpoczęła się dość spokojnie, ale szybko przekształciła się w mroczny thriller, gdy dwudziestokilkuletnia Ola zniknęła bez śladu.

Autorka podzieliła opowieść na dwie części: przed i po znalezieniu ciała zaginionej. Wprowadziła mnie w świat Betlejów, ukazując ich pozorną normalność i ukrywane sekrety.

Język powieści nie był skomplikowany, napięcie budowane stopniowo, a sprawa pokazana z perspektywy różnych postaci. Przesłuchania, retrospekcje i fragmenty akt śledztwa sprawiały, że byłam nieustannie wciągana w wir spekulacji.

Zanurzałam się w tej historii, badałam każdy detal, próbując zrozumieć, co tak naprawdę wydarzyło się w tej pozornie idealnej rodzinie.

Prawdziwą siłą tej powieści są bohaterowie. Autorka skrupulatnie ukazała psychologiczne portrety członków rodziny, odsłaniając ich zwykłość, ale i skomplikowane relacje.

To historia, która stawia pytania o granice poznania drugiego człowieka, nawet jeśli dzieli się z nim codzienność. Porusza również kwestię roli mediów w trakcie śledztwa. Jedna z postaci była bowiem dziennikarką i angażując się w pisanie artykułu na temat śledztwa przeżywała moralny dylemat stając pomiędzy lojalnością wobec rodziny a pragnieniem sensacji.

Sprawdźcie to sami. Ja polecam.

Właśnie skończyłam czytać ale emocje, które mi towarzyszyły podczas czytania zostaną ze mną na długo. Książka na faktach. Polecam

Bardzo ciekawa. Chętnie sięgnę po inne tytuły spod pióra autorki

Bardzo ciekawa. Chętnie sięgnę po inne tytuły spod pióra autorki

W malej miejscowosci w Polsce w 2006 roku ginie mloda dziewczyna Ola. Rodzina , sasiedzi i znajomi poszukuja jej . Niespodziewanie po 3 dnia zostaja odnalezione jej rzeczy w lesie, a pozniej rowniez nagie , pobite cialo. Rodzina rozpacza , a policja zaczyna poszukiwania zabojcy….
Na tym skoncze opis, gdyz zbyt wiele bym zdradzila.
Ksiazka mega wciagajaca i powoiedzialabym zaskakujaca. Zakonczenie mnie delikatnie zaskoczylo, ale moze dlatego, ze liczylam do samego konca, ze skonczy sie to inaczej.
Historia zostala oparta na prawdziwych wydarzenia ,. Polecam

Na tym skoncze opis, gdyz zbyt wiele bym zdradzila.
Ksiazka mega wciagajaca i powoiedzialabym...

Zapraszam Was dziś na prawdziwą ucztę! Danie główne to rewelacyjny kryminał, okraszony nutą tajemnicy, podawany w towarzystwie zazdrości, kłamstw i nienawiści, a do tego przepis od naszej polskiej autorki 😉
"Dobra rodzina" to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opowiadająca o rodzinie, w której dochodzi do tragedii jaką jest bestialskie zamordowanie jednej z córek państwa Betlejów. Podejrzanych jest kilka osób, jednak anonimowy donos na policję sprawia, że głównymi podejrzanymi zostaje Berenika- młodsza siostra ofiary oraz jej chłopak Mateusz.
Czy to rzeczywiście prawda? Czy Berenika jest siostobójczynią? Przecież obie dziewczyny były zawsze stawiane na wzór jako kochające się siostry. A może ktoś celowo rzuca podejrzenie na Berenikę by samemu unikać kary?
Koniecznie sięgnijcie po książkę i przekonajcie się sami jaki będzie finał tej historii 😱
"Dobra rodzina" to książka ukazująca prawdziwe relacje międzyludzkie, wyciągająca na wierzch to, co z reguły nie widoczne jest na pierwszy rzut oka. Historia momentami przerażająca, tym bardziej, jeśli zdamy sobie sprawę z tego, że wydarzyła się naprawdę. Po przeczytaniu książki mam pewną refleksję, dotyczącą tego jakże często padamy ofiarami iluzji, jakże często wierzymy w to, że ktoś mieszkający obok nas jest absolutnie idealny, pozbawiony jakichkolwiek wad. Ile razy zdarzyło nam się powiedzieć: "to taka dobra, kochająca się rodzina". Myślę też, że w dzisiejszych czasach zdecydowanie za mało interesujemy się tym, co dzieje się za ścianą obok. Nie widzimy, nie słyszymy lub po prostu nie chcemy tego robić by nie zobaczyć jak często dochodzi do przemocy u naszych bliskich, sasiadów... A to wielki błąd, bo być może kiedyś nasza reakcja komuś może uratować życie...

Dobra rodzina, kochająca się, wspierająca. Czy aby napewno?

Moim zdaniem historia została naprawdę dobrze napisana. Wiedziałam, że książka jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, jednak nie miałam możliwości poznania wcześniej tego co się stało. Dlatego też do ostatnich stron książki nie wiedziałam co się tak naprawdę wydarzy.

Moje podejrzenia do osoby, która dopuściła się tego strasznego czynu były… błędne. Nie spodziewałam się, że historia tak się zakończy i że ktoś inny jest sprawcą. Chyba wiele mi brakuje do bycia dobrym detektywem 🕵️😅.

Książka jak najbardziej przypadła mi do gustu. Autorka naprawdę się postarała. Czytało się ją przyjemnie, i z każdą stroną byłam coraz bardziej zaciekawiona tym, jakie zakończenie skrywa historia rodzinnej tragedii. Oczywiście po przeczytaniu musiałam zajrzeć do wujka Google i znaleźć informacje 😅

Dobra rodzina, kochająca się, wspierająca. Czy aby napewno?

Moje podejrzenia do osoby, która dopuściła...

• Audiobooki
  • Kryminał