Byłam żona geja. Prawdziwe historie

reportaż
HARDE Wydawnictwo
2022-08-24
2022-08-24

Okładka książki Cukrzyca. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby planować zdrowe życie Iza Radecka, Bożena Stasiak
Cukrzyca. Wszy... Iza Radecka, Bożena...

Przytoczone historie pokazują różnorodne relacje, to jest ciekawy wymiar tej książki. Podobało mi się także to, że po każdej historii pojawiał się komentarz pokazujący w szerszej perspektywie aspekt, czy zjawisko, którego pojawiało się w przytoczonej opowieści. Całościowo czytało się dobrze, jednak brakowało mi emocji, miałam wrażenie, że przedstawione historie o ile same w sobie są ciekawe, o tyle sposób ich opisania spłyca bohaterów i ich odczucia.

Ta książka opisuje prawdziwe historie kobiet, które były partnerkami homoseksualnych mężczyzn.
Poruszające i szokujące fakty, które dzieją się za zamkniętymi drzwiami...
Autorka porusza bardzo trudną relację, która dla żon, czy narzeczonych swoich homoseksualnych ukochanych nie jest łatwa. Rozumiem doskonale, że miały prawo być zszokowane i niektóre nie chciały pozostawać w takim układzie, jest to zrozumiałe. Dziwić może, że były też przypadki, kiedy bohaterki wręcz szukały i chciały żyć z takim mężczyznami. Wydaje mi się, że przyjaźń, poczucie bezpieczeństwa, wzajemne zrozumienie mogą być wystarczającym powodem dla wielu kobiet, żeby zdecydować się na taki związek...
„Z tą, którą wybra­łem, jeste­śmy przy­ja­ciół­mi. Za kilka mie­sięcy uro­dzi się nasze dziec­ko. Je­stem przeszczęśliwy”.
Czy polecam Byłam żoną geja? Osobiście mam mieszane odczucia, co do tej książki. Z jednej strony poruszane problemy nie są mi szczególnie bliskie, a z drugiej strony jest to bardzo cenna i interesującą lektura dla osób, które zderzyły się w swoim życiu z podobnymi sytuacjami, które czują się w tym samotne i niezrozumiane. Ważną dla mnie nauką jest to, że jak pokazuje autorka, mogą być tak różne podejścia do relacji z mężczyzną, w jednych związkach kobieta chce być przede wszystkim KOBIETĄ, w innych PRZYJACIÓŁKĄ.

#homoseksualizm#żonygejów#byłamżonągeja#białemałżeństwo#invitro#co-parenting#tęczowerodzicielstwo#lawendowemałżeństwo#marriageofconvenience

Poruszające i szokujące fakty, które dzieją się za zamkniętymi drzwiami...

Nie wiem, jak ocenić tę książkę, bo to po prostu zbiór wywiadów, napisanych poprawnym językiem. Trudno uwierzyć, że te historie są prawdziwe, bo brzmią tak, jakby autorka była naprawdę dobrą scenarzystką. To oczywiście nie zarzut w stronę autorki, bo życie jest, jakie jest, i takie historie się zdarzają. Ale! Trzeba pisać tak, by czytelnik nie miał wątpliwości. Zabrakło mi jakiejkolwiek bibliografii, szczególnie przy krótkich tekstach między rozdziałami, w których pojawiają się różne dane. Zastanawia mnie moment, w którym jedna z bohaterek dokładnie przytacza treść maila, którego widziała tylko raz, i to w emocjach. Autorka nie zabiera głosu ani w przedmowie, ani w podziękowaniach, a szkoda, bo chciałabym wiedzieć, jak zbierała materiał, jak poznawała bohaterki itd. Ocena 5 wydaje mi się najbardziej optymalną.

Książkę przeczytałam w jeden wieczór. Warto. Nie miałam dotąd okazji poznać takich historii, opowieści zarówno kobiet, jak i mężczyzn o własnych doświadczeniach. Podoba mi się formuła książki, bo nie jest to powieść, a raczej krótkie historie z życia naszpikowane uczuciami zarówno tymi pozytywnymi (miłość, euforia),jak i negatywnymi (ostarcyzm, wyzwiska). Takiej pozycji nie miałam jeszcze w rękach, polecam dla osób, które niewiele wiedziały dotąd o takich rozterkach i takim aspekcie życia homoseksualistów.

Jak reagują kobiety, które dowiadują się, że są w związku z gejem? Co kieruje kobietami, które świadomie pozostają w takim związku? Czy kobieta może stworzyć szczęśliwy związek z homoseksualistą? Dlaczego w ogóle geje wchodzą w związki z kobietami? Kto kiedykolwiek zastanawiał się na odpowiedziami na te i podobne pytania - musi przeczytać tą książkę.
Autorka przedstawia prawdziwe historie - bardziej lub mniej szokujące. Dobra pozycja, polecam

Autorka przedstawia...

Niesamowite scenariusze pisze życie. Jednak nigdy nie zrozumiem dlaczego kobiety świadomie wychodzą za mąż za gejów.

Życie potrafi być nieprzewidywalne, czego dowodzą opowiedziane przez autorkę historie. Reportaż, historia i psychologia warta przeczytania!

Świat i życie cały czas nas zaskakują, myślimy, że jemy bułkę z mięskiem a tam ser :)

• Lektury 2023
  • EmpikGO