Zagubieni

Okładka książki Zagubieni Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Okładka książki Zagubieni
Małgorzata FalkowskaEwelina Nawara Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. Cykl: Niegrzeczne bajki (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Niegrzeczne bajki (tom 2)
Wydawnictwa Videograf S.A.
2022-08-09
2022-08-09

Okładka książki Miłość na cztery łapy Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłość na czte... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowsk...
Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Szczęśliwe nieporozumienie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Szczęśliwe nie... Małgorzata Falkowsk...

WAKACYJNE ZAUROCZENIE

"Zagubieni" to druga część cyklu "Niegrzeczne bajki" duetu autorskiego Małgorzaty Falkowskiej i Eweliny Nawary. Ta niewymagająca historia jest idealna, gdy chcemy spędzić dokładnie jeden wieczór książką. Podobnie jak przy "Dwóch bajkach", tak i teraz zdecydowałam się na formę audiobooka, którego wysłuchałam przed snem. Tym razem także był to świetny pomysł. I choć opowieść nie ma nic wspólnego z Laylą i Nixonem, których poznałam w opowieści "Dwie bajki", to z zaciekawieniem przystąpiłam do słuchania.

Margot i Caspiana poznajemy na obozie sportowym. Ona jest tam z racji zamiłowania do tańca, on natomiast uwielbia piłkę nożną, ale jest dobry w kilku dyscyplinach. Coś między nimi iskrzy, pojawia się młodzieńcza fascynacja, jednak powrót do domu i do codziennej rzeczywistości wiąże się z szokującym odkryciem. Czy to możliwe aby Margot i Caspian zostali przyrodnim rodzeństwem?... A przecież uczucia, które ich połączyły wcale nie są z kategorii tych siostrzanych, czy braterskich. Jak poradzić sobie z nową zaskakującą rzeczywistością? Jakich dokonać wyborów? Życie stawia przed bohaterami wiele wyzwań, a ponowne spotkanie po dziesięciu latach wcale nie ułatwia sprawy...

Historia jest bardzo prosta, króciutka niczym nowelka, ale sprawia wrażenie nie do końca przemyślanej. Mam co do niej mieszane uczucia. Podobał mi się bardzo pomysł na fabułę. Rzadko spotyka się w książkach wątek młodzieżowego zauroczenia na obozie sportowym. Bohaterowie są prawdziwymi pasjonatami, kochają to, co robią i są szczęśliwi mogąc rozwijać swoje zainteresowania. Jednak jak na tak krótką objętość autorki zdecydowały się na zbyt wiele wątków. Dlatego część z nich została jedynie zasygnalizowana, zabrakło rozwinięcia, wyczerpania tematu. Ponadto pojawiały się przeskoki w treści, co zaburzało spójność i płynność całej opowieści. W związku z tym w opowieści jest sporo niedopowiedzeń, a pewnych rzeczy musimy się po prostu domyślać.

Historia została podzielona na dwie części. Pierwsza dotyczy wakacyjnego wyjazdu na obóz i młodzieńczego zauroczenia, druga natomiast przenosi nas w przyszłość o całą dekadę i opowiada o dojrzalszym już życiu bohaterów starszych o 10 lat. Mamy szansę dowiedzieć się jak potoczyło się ich życie i jakich dokonali wyborów. Prawdę powiedziawszy obie mają swój urok i są tak samo interesujące.

Niestety, z przykrością muszę przyznać, że czuję się rozczarowana tą opowieścią. Okazała się płytka, naiwna i zbyt infantylna. Trąci nieco harlequinem, które zawsze omijałam szerokim łukiem - taka niegrzeczna bajeczka z niewykorzystanym potencjałem, z której po odpowiednim rozwinięciu wątków mogłaby powstać ciekawa i frapująca powieść obyczajowa.

Pierwsza część cyklu zatytułowana "Dwie bajki" zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu. Szkoda, że tym razem tak się nie stało. Mam co prawda jeszcze w planach trzeci tomik, ale to dopiero za jakiś czas, gdy znów zatęsknię za krótką historyjką do poduszki.

WAKACYJNE ZAUROCZENIE

Drugi tom serii "Niegrzeczne bajki", to kolejna fajna historia. Kompletnie nie powiązana z pierwszym tomem, tak dla zainteresowanych ;)

Książka to taka przyjemna nowelka na wieczór i choć troszkę bardziej podobała mi się część pierwsza, to ta także była ciekawa.

Spotkali się kiedyś na letnim obozie i zaczęło kiełkować w nich uczucie, które zostało stłumione w zarodku, po latach los ponownie splata ich ścieżki, ale czy nadal może być mowa o jakimkolwiek uczuciu? Życie to wredota i stawia przed nami całą masę wyzwań do pokonania. Nie inaczej jest w przypadku Margot i Caspiana.

Jeśli lubicie książki z gatunku romansów obyczajowych, to myślę, że i ta książka bardzo przypadnie Wam do gustu. Ja osobiście bardzo lubię książki tego duetu i za każdym razem z ogromną przyjemnością sięgam po kolejne ;) Każda książka to świetna historia zabierająca nas do całkiem innego świata, do innych bohaterów i za każdym razem mogą z całą stanowczością powiedzieć, że nie jestem rozczarowana!

Margot i Caspian dzielą podobne doświadczenia. Oboje pasjonuje sport i oboje są dziećmi rozwodników. Pewnego wakacyjnego dnia ich drogi się krzyżują na dziesięciodniowym obozie letnim.
Powrót do rzeczywistości okazał się dość trudny. Okazało się bowiem, że ich rodzice się znają a oni sami mają zostać przyrodnim małżeństwem. To dla nich ogromny szok, szczególnie że nie potrafią sobie poradzić z uczuciami i konsekwencjami wakacyjnego flirtu.
Drogi Margot i Caspiana się rozchodzą by po dziesięciu latach ponownie się zeszły.
Czy są gotowi na to spotkanie? Czy młodzieńcze uczucie wygasło? Czy będą umieć ze sobą rozmawiać?

Obozy sportowe moim zdaniem powinny częściej gościć na kartach powieści. Ten wakacyjny klimat, te młodzieńcze miłostki większe i mniejsze a wszystko na tle pasji.
Pierwszy tom nowej serii autorek poczytnych powieści traktuje o skutkach podejmowanych decyzji. O przewrotności losu. O tym, jak ciężko jest się otworzyć i zaufać.
Przede wszystkim widać u bohaterów ich pasję. To, co daje im radość. To, co oczyszcza umysł od codziennych trosk. To, bez czego nie wyobrażają sobie swojego jestectwa.
Dobrze został pokazany zaskakujący i nieprzewidywalny los. To, jak potrafi wszystko skomplikować. Utrudnić, zamiast dać od razu szansę i nie skazywać na chwile zwątpienia i błądzenia. Kluczenia labiryntem pełnym ślepych zaułków.
Niestety zbyt duży i za szybki dla mnie był przeskok między początkiem obozu a powrotem do rzeczywistości. Jak dotarłam do tego momentu, to aż sprawdziłam czy stronice się zgadzają. Czy nie brakuje kilku kartek. I jeszcze później kolejny przeskok aż o dekadę.
Na tak małą objętość lektury troszkę za wiele się działo. Zabrakło mi rozbudowania wątków. Zatrzymania się na dłuższą chwilę, by bardziej chociażby poznać przemyślenia bohaterów. Poznać ich charakter troszkę bardziej dogłębnie. Szczególnie, że zalążek widocznej chemii był ale później gdzieś wszystko stanęło.
Tak samo jak w przypadku rodziców - coś było ale nie wiadomo co dokładnie się wydarzyło pomiędzy początkiem ich historii a dość zaskakującym finiszem.
I te sceny uniesień - nie do końca do mnie to trafiło. Zbyt szybkie, zbyt chaotyczne. Potencjał niewykorzystany.
Moim zdaniem jest to pozycja skierowana do osób pełnoletnich, bądź na progu dorosłości. No, chyba że poszukujemy lektury lekkiej, słodkiej i nie szukamy złożonych fabuł ale tylko na zasadzie, by usiąść i się zrelaksować czytaną historią. Dla mniej wymagających czytelników.
Czy polecam? Długo nad tym miałam. Ostatecznie uważam, że można się na nią skusić. Przeczytać i wyrobić sobie własne zdanie.
Dla fanów autorek to kolejna książka do kolekcji - dość sporej tak nawiasem mówiąc.

Współpraca Wydawnictwo Videograf S.A.

Tytuł: "Zagubieni"
Autor: Ewelina Nawara, Małgorzata Falkowska
Data premiery: 09.08.2022r.
Wydawnictwo: Videograf
Wczoraj padło na "Zagubionych" Eweliny Nawary i Małgorzaty Falkowskiej.
To króciutka lektura na jeden wieczór.
Czyta się bardzo szybko, a że była to książka z tych co lubię to pochłonęłam ją, gdy moje dziecię zasnęło 🙈😁
O czym było?
O Margot i Caspianie.
Tak jak Caspiana polubiłam to Margot mnie ciągle denerwowała..🤦‍♀️ zachowywała się jak rozkapryszona panienka... wrrr...
Oboje poznali się w wakacje na obozie.
On - na sportowym.
Ona - na tanecznym.
Od razu wpadli sobie w oko.
Te dwa tygodnie niczym z bajki później przerodziły się w mały koszmar.
Po pewnym czasie Margot poznaje nowego partnera swojej matki.. okazuje się, że to tata Caspiana🤦‍♀️ dziewczyna zaczyna się złościć, pokazywać fochy, natomiast Caspian chce za każdym razem ratować sytuację. Żadne z nich nie przyznaje się przed rodzicami, że poznali się wcześniej...
Ich drogi rozchodzą się na 10 lat...
Pozniej znów stają na swojej drodze.
Czy to przypadek czy przeznaczenie?
Jak myślicie?
Tak jak pisałam wcześniej.
Spędziłam miło czas z lekturą.
To było moje pierwsze spotkanie z autorką w duecie, ale uważam je za udane 🥰
Czekam na kolejną książkę, która pewnie niebawem do mnie przyjdzie 🧡

Tytuł: "Zagubieni"
Autor: Ewelina Nawara, Małgorzata Falkowska
Data premiery: 09.08.2022r.
Wydawnictwo: Videograf
Wczoraj padło na "Zagubionych" Eweliny Nawary i Małgorzaty Falkowskiej.
To króciutka lektura na jeden wieczór.
O czym było?
O Margot i...

📙 "Zagubieni" to II tom serii "Niegrzeczne bajki".
Tym razem autorki opowiadają nam historię Margot- nastoletniej tancerki i Caspiana- młodego sportowca. Oboje poznają się na obozie młodzieżowym i zakochują się w sobie. ♥️ Przez cały czas trwania obozu są nierozłączni. Gdy obóz dobiega końca chłopak zostawia swój numer dziewczynie, a ta postanawia się nie odzywać.
Po jakimś czasie do domu Margot ma przyjść na kolację nowy partner jej matki wraz z synem. Jakież jest zdziwienie obojga, gdy okazuje się, że przed drzwiami stoi Caspian i jego ojciec. 😯 Jednak dwójka nastolatków udaje, że się nie znają. Wkrótce mają zamieszkać razem i stać się przyrodnim rodzeństwem. Ich uczucie jednak nie wygasło i pomimo licznych kłótni dają się ponieść uczuciu. Po wszystkim Margot oznajmia Caspianowi, że to tylko jednorazowa przygoda. Chłopakowi pęka serce i wyprowadza się. 💔
10 lat później...
Los sprawia, że drogi Margot i Caspiana znowu się krzyżują i spotykają się na jednej z klubowych imprez. Co wydarzy się tym razem? 😁
"Zagubieni" to krótka, ale wciągająca i fajna opowieść, którą czyta się bardzo szybko. To książka na jeden wieczór. Ciekawa i dość prosta fabuła sprawia, że możemy się rozluźnić po ciężkim dniu. Jak dla mnie 7/10. :)

📙 "Zagubieni" to II tom serii "Niegrzeczne bajki".
Po...

Niecałe dwie godzinki i książka przeczytana:-) Bardzo szybko się ją czytało. Wpierw było lekkie wprowadzenie, później delikatne wstrząśnięcie, bo choć nieśmiało na siebie zareagowali, to jednak te stado motyli gdy na siebie spojrzeli zaczęło podskakiwać w brzuchu. Całą sytuację poznamy z ich perspektyw, które czytamy naprzemiennie. Margot i Caspian poznali się na obozie i jak rażeni piorunem od razu wpadli sobie w oko. Dzięki Bogu jej przyjaciółka nie była tu często obecna, bo to prawdziwa torpeda opryskliwości, która wszystkim potrafiła się narzucać i strzelać niezbyt eleganckimi słowami. Jednak, kiedy ktoś zaszedł jej za skórę, a było tu taka jedna, to sprytnym zachowaniem pokazywała jej gdzie jest jej miejsce:-) Później ukazany mamy czas dwóch tygodni później z czego dowiadujemy się, że ich historia jednak nie skończyła się tak dobrze. Margot zerwała z nim kontakt myśląc, że była tylko przelotną miłością, a on odgrywa się na niej za to, że udawała wcześniejszą miłość. Jest przy tym w wielkim błędzie, ale nieprędko to zrozumie. Ich spotkaniu towarzyszy nieciekawa sytuacja, otóż ich rodzice, bo oboje byli po rozwodzie, postanowili się połączyć. Jak sądzicie, są zadowoleni, że mają stać się rodzeństwem? Na domiar złego muszą udawać, że się nie znają. Caspian stawia ją często w dwuznacznej sytuacji, gdyż jego męskie ego czuje się przez nią wykorzystane. Nawet nie wie jak bardzo ją przy tym rani. Czy ta historia może się skończyć dobrze? Czy ich rodzice poznają ukrywaną przez nich tajemnicę?
Naprawdę szybka historia. Zabrakło mi tu tylko rozwinięcia tej miłości w trakcie obozu. Było miło, lecz ciut za szybkie przejście jak dla mnie. Później już było ponownie ciekawie, ale resztę pozostawię w tajemnicy:-) Dobra powieść na podbudowanie własnych relacji z mężem, partnerem czy chłopakiem:-)

Dobrze, ze nie była zbyt dluga bo umarłabym z nudów czytając te książkę

Dobrze, ze nie była zbyt dluga bo umarłabym z nudów czytając te książkę

"Zagubieni" to drugi tom z cyklu "Niegrzeczne Bajki" dwóch cudownych autorek @malgorzatafalkowska @ewelina.nawara te dwie Panie tworzą coś niesamowitego razem. Połączenie stylów pisania daje efekt świetny i powstają urocze historie. Każda książka to zupełnie inna historia. W tej opowieści poznajemy Margot i Caspiana. Margot kocha taniec i jest nastolatką. Jej rodzice się rozwiedli i wychowuje ją tylko mama. Ma świetną przyjaciółkę z którą zawsze może pogadać. Caspian uwielbia sport, jest bardzo uzdolnionym chłopakiem. Jego zaś wychowuje ojciec. Poznają się na obozie i to ich spotkanie zmieni w ich życiu wiele. Nawet nie przypuszczają, że ich los jest już przesądzony tylko oboje muszą to zrozumieć i dorosnąć. Niespodziewana wiadomość o związku ich rodziców jest dla nich totalnym szokiem. Bo na dzień dzisiejszym nie chcą na siebie patrzeć, ale dlaczego no może nie zdradzę. Wakacyjny flirt, złe decyzje które podjęli doprowadzają do zerwania całkowicie kontaktów między bohaterami. Bo ta dwójka trochę się pogubiła w swoich uczuciach. Byli za młodzi by naprawić swoje błędy, wystarczyło porozmawiać. Ale jednak zauroczenie między nimi jest i uczucie. Tylko boją się do tego przyznać. Spotkanie po dziesięciu latach zmienia między nimi wszystko. Są już starsi bardziej doświadczeni przez życie. Choć urazy nadal są w ich sercach, ale zapomnieć o sobie nie mogli. Ich charaktery po latach też się zmieniają. Czy ta dwójka odnajdzie drogę do serca? Czy pokonają dawne urazy? Muszą przejść trudną drogę i podjąć właściwe decyzje. Piękna, urocza i krótka historia która skradnie wasze serca. Romantyczna opowieść którą czyta się z przyjemnością i lekkością. Idealna lektura przy której można odpocząć a co najważniejsze wciągająca historia. Ta książka ma swój czar a autorki tworzą historię przez którą się płynie i czyta z ciekawością. Książka idealna na wieczór.

Zbyt prosta, zbyt oczywista i zbyt naiwna...
Czytałam inne książki autorek i były zdecydowanie bardziej dopracowane.

Zbyt prosta, zbyt oczywista i zbyt naiwna...
Czytałam inne książki autorek i były zdecydowanie bardziej dopracowane.

2069

Książka „Zagubieni” Małgorzaty Falkowskiej i Eweliny Nawary zabiera czytelnika do drugiego tomu cyklu "Niegrzeczne bajki".
Poznajemy życie Margot i Caspian'a, którzy poznali się na letnim obozie. Wtedy nikt nie podejrzewał jak potoczą się ich losy i z jakimi trudnościami przyjdzie im się zmierzyć. Wieść o związku ich rodziców oraz perspektywa zostania przybranym rodzeństwem jest dla nich ogromnym zaskoczeniem. Na chwilę obecną nie potrafią sobie poradzić z własnymi uczuciami i konsekwencjami wakacyjnego flirtu. Złe decyzje doprowadzają do całkowitego zerwania kontaktów. Po dziesięciu latach ich drogi ponownie się przecinają.
Czy dawne uczucie wygra z niewyjaśnionymi problemami z przeszłości?
Czy wyznają prawdę swoim bliskim?
Książkę czyta się błyskawicznie i przyjemnie.

• Romans
  • 7. Literatura obyczajowa, romans