I że ci nie odpuszczę

Okładka książki I że ci nie odpuszczę Joanna Szarańska
Okładka książki I że ci nie odpuszczę
Joanna Szarańska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Kalina w malinach (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Kalina w malinach (tom 1)
Czwarta Strona
2022-07-27
2016-02-03
Joanna Szarańska literatura obyczajowa

Szarańska znowu na medal. Książka skusiła mnie wspomnianymi na okładce kąpielami w mleku i kozim twarożkiem. I nie zawiodłam się. Pełna sentymentu do polskiej wsi zachwyca prostotą spacerów po polach, kompotem z metalowego dzbanka i czereśniami prosto z drzewa. I ogórkami. Cudowną wręcz swojskością. Tylko po to by przerodzić się we wspaniałą komedię kryminalną. Wątek Patryka przyprawił mnie o litanię niecenzuralnych słów wyrzucanych w głos w trakcie czytania. Ten wątek zresztą przypomniał mi bardzo "It's snow time"Anity Chrząszcz gdzie równie mocno nie zgadzałam się z zbyt wyrozumiałą reakcją głównej bohaterki. W obu przypadkach należało moim zdaniem przynajmniej rozkwasić osobnikowi nos z impetem i wszelkimi należnymi temu fanfarami.

Podsumowując uśmiałam się, wkurzyłam i bardzo sentymentalnie wzruszyłam. Od razu zamawiam kolejne części.

Na książkę trafiłam przypadkiem i kierowana mi niewiadomą siłą, zdecydowałam się ją wypożyczyć co było bardzo dobrym pomysłem. Idealna na cięższy dzień, wywołuje uśmiech na twarzy i pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości. Autorka idealnie wyważyła wątek kryminalny z romantycznym, przeplatając je świetnymi bohaterami, których czytelnik traktuje jak swoich znajomych - wkurza się na nich, irytuje nimi, ale dalej śledzi ich perypetie.

Bardzo zabawna historia z wątkiem kryminalnym jak zwykle u tej aktorki, z wątkiem miłosnym częściowo również. Polecam znakomita książka

Książka niezbyt wysokich lotów, spodziewałam się czegoś lepszego.

Książka niezbyt wysokich lotów, spodziewałam się czegoś lepszego.

"I, że Ci nie odpuszczę" to wznowienie debiutanckiej powieści Joanny Szarańskiej. Okładka przyciąga wzrok, a historia powinna spodobać się większości osobom. Znajdziemy w niej sporą dawkę humoru, tajemnic, a także zagadki. Ja zdecydowanie spędziłam z książką miły czas, uśmiałam się nie raz i zostałam wpuszczona w maliny 😅 takiego zakończenia ani przez chwilę nie brałam pod uwagę 🙈
Także jeśli szukacie książki na poprawę humoru, a przy okazji chcecie sprawdzić się czy odgadnięcie zagadkę to koniecznie musicie przeczytać tę książkę! 😁 Ja z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy tej serii.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Przyjemnie i z uśmiechem na twarzy czyta się książkę. Obyczajowa powieść o życiu :)

To już! Nadszedł ten upragniony dzień, o którym marzy większość małych dziewczynek. Biała suknia, welon, bukiet ślubny. Obok mężczyzna marzeń, kościół i najbliżsi. I to sakramentalne "tak". I już, już ma do tego dojść, gdy słyszysz... "Stop! Pan Młody nie może jej poślubić, bo za kilka miesięcy zostanie tatusiem".

Szok. Niedowierzanie. Złość. Ukochany i najlepsza przyjaciółka. Schemat stary jak świat. Pierwsze dni są straszne, ciężko jest się otrząsnąć po takim ciosie. Ale przychodzi tajemniczy list, a w nim ślubny prezent - voucher do spa. Za namową przyjaciółek wyjeżdżasz do tajemniczego dworku. Przecież Ci się należy!

Więc pakujesz walizkę, ruszasz. Po drodze spotyka Cię mnóstwo niespodzianek, ale w końcu docierasz na miejsce. Z tym, że... to nie do końca spa. Dworek wprawdzie jest, możliwość wykupienia vouchera prawdziwa, ale... Nagle zostajesz zatrudniona jako pracownik dworku. A to dopiero początek przygód, jakie na Ciebie czekają!

To była niesamowita uczta literacka. Wybuchałam śmiechem tak często, że musiałam ocierać łzy z kącików oczu. Wciągnęłam się w świat Kaliny i nie mogłam uwierzyć, ile zabawnych sytuacji ją spotyka. Jeśli szukacie dobrej powieści obyczajowej z kryminalną zagadką i wyśmienitym humorem to koniecznie sięgnijcie po debiut Joanny Szarańskiej! ✨

Szok. Niedowierzanie. Złość. Ukochany i najlepsza...

Zabawna, dobrze skrojona komedia. Wysłuchałam w audiobooku.

Zabawna, dobrze skrojona komedia. Wysłuchałam w audiobooku.

Nie bawi mnie to zupełnie.

Nie bawi mnie to zupełnie.

• 2016

Dodaj cytat z książki I że ci nie odpuszczę