Kura Krystyna i jej banda

Okładka książki Kura Krystyna i jej banda Justyna Bednarek
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Kura Krystyna i jej banda
Justyna Bednarek Wydawnictwo: Harperkids Seria: Czytam sobie literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Czytam sobie
Harperkids
2022-08-24
2022-08-24
48 min.
9788327672063

Okładka książki Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba Justyna Bednarek, Anna Jarecka-Salamon
Każdy może być... Justyna Bednarek, A...
Okładka książki Pan Pit i jego kwiatek Justyna Bednarek, Magda Kozieł-Nowak
Pan Pit i jego... Justyna Bednarek, M...

Wyróżniona opinia i

Kura Krystyna i jej banda

przeczytanych książek 182 napisanych opinii 180

Bardzo mi się podobał ten zbiór opowiadań o wakacjach, powrocie do szkoły i codziennych sprawach takich jak brązowe rajstopy do przedszkola ;) Nie raz się uśmiechnęła słuchając o kurach ratujacych ludzi z opresji. Jestem fanką kury Żanety XD
Rodzice będą się równie dobrze bawić jak dzieci, ktore przy okazji się jeszcze czegoś nauczą.

Najprostsza książeczka do nauki samodzielnego czytania. Poziom 1. Króciutkie zdania. Niektóre wyrazy przeliterowane. Sama treść nadaje się do czytania maluszkom.

Akcja książeczki toczy się w wiejskiej zagrodzie ,,Stokrotka’’, gdzie mieszka pies Bies, indyk Marian ,kogut Zenek, kura Krystyna i gawron Edek.
Dyrektorką gospodarstwa jest kura Krystyna, rasy karmazyn.
Pokazano życie na farmie w zespole. Każdy zna tu swoje miejsce i wie w jakiej stoi hierarchii.
Kogo trzeba słuchać, kto zawsze coś poradzi na zmartwienie.
A gdy zbliża się niebezpieczeństwo wszyscy stają się równi i przeciwstawiają się wrogowi jakim przykładowo jest tu lis.
Kura Krystyna dodatkowo pokazuje swe umiejętności karate.

Czy zespół kurzej zagrody dał radę lisowi?
Czy nikomu z wesołej gromadki nic się nie stało?

Przeczytajcie dzieciakom, pooglądajcie dowcipne, dynamiczne obrazki.
A jeżeli dziecko wyrazi samo taką ochotę ,żeby spróbować czytać, pomóżcie mu, ale do niczego nie zmuszajcie.

Na końcu książeczki umieszczono wskazówki dla rodziców jak nauczyć dzieci składania słów. Są też zamieszczone kolorowe naklejki dla dzieciaczków, zadania do przerobienia z dziećmi w postaci pytań ,dotyczących treści książki. Znajdziemy też do wycięcia Dyplom sukcesu dla małego czytelnika, który pokonał pierwsze trudności z poznawaniem literek.

Dyrektorką gospodarstwa jest kura Krystyna, rasy karmazyn.
Pokazano...

Opowieść wykreowana przez Justynę Bednarek zabiera nas w świat relacji w gospodarstwie. „Kura Krystyna i jej banda” uświadamia dzieciom istnienie różnorodnych grup interesów, tworzenia pól wpływów, ale też pokazuje, że mimo różnych dążeń zwierzęta mogą mieć wspólny cel i dzięki współpracy pokonać przeciwnika lub tyrana jakim jest lis napadający na mieszkańców kurnika. Ilustracje stworzone przez Tomka Kozłowskiego doskonale współgrają z tekstem.

wciąga i dużych i małych

wciąga i dużych i małych

Hej! Czy znacie już serię „Czytam sobie” od @harperkids_polska? To już 10 lat, gdy dzieci za sprawą tych cudownych książeczek mogą uczyć się czytać lub doskonalić tę trudną, aczkolwiek niezwykłą sztukę.

W ofercie pojawiły się właśnie kolejne części. My czytaliśmy „Kurę Krystynę i jej bandę”, „Otwieramy sklepik” oraz „Nasza pani supermenka”. Historie są zabawne, treść oraz objętość tekstu dopasowana do umiejętności czytelniczych dziecka. Seria podzielona jest na trzy poziomy.

📖 Pierwszy „Składam słowa” skupia się na uczeniu głoskowania, czcionka jest bardzo duża, a tekst znajduje się na dole strony. Na poziomie drugim „Składam zdania” książeczka zawiera 800-900 wyrazów, dłuższe zdania oraz zwraca szczególną uwagę na sylabizowanie. Trzeci poziom „Połykam strony” zawierający ok. 2500-2800 wyrazów to książeczki dla dzieci doskonalących umiejętność czytania. Na końcu znajduje się słownik trudnych wyrazów.

📙 Wszystkie książeczki pośrodku strony mają podaną numerację, na poziomie pierwszym i drugim w ramkach znajdują się trudniejsze wyrazy. Na końcu zaś motywujące naklejki będą stanowić nagrodę za trud włożony w naukę czytania.

📚 Za co cenię serię „Czytam sobie”? Bardzo podoba mi się, że tworzą ją polscy pisarze i ilustratorzy. To ogromny plus. Dzięki temu historie są ciekawe, zabawne, a dotyczą wydarzeń fikcyjnych lub historycznych. Oprócz czytania dzieci więc poszerzają też wiedzę na temat kultury, sztuki, nauki. Grzbiety książki rożnią się wysokością pasków w zależności od serii. Na końcu znajdują się pytania do tekstu, sprawdzające czytanie ze srozumieniem. Format książeczek jest nieduży i bardzo wygodny w czytaniu.

Seria „Czytam sobie” to doskonała propozycja dla wszystkich dzieci, które pragną nauczyć się czytać albo już czytają i szukają książek, które rozwiną tę umiejętność.

@harperkids_polska

"Marta i skarby" oraz "Kura Krystyna i jej banda" to dwie książeczki z serii "Czytam sobie"- programu wspierającego naukę czytania dzieci w wieku 5-7 lat.

Te małe wydania zostały bardzo starannie opracowane i ciekawie wydane. Kolorowe,wesołe ilustracje idealnie uzupełniają tekst,który został stworzony metodą wspierającą czytanie zgodną z zaleceniami metodyków. Historie są dostosowane do wieku dziecka i wciągające,a przede wszystkim tekst duży i w niewielkiej ilości na stronie. Dziecko może skupić się na konkretnym zdaniu czy słowach, które podzielone są też na głoski i umieszczone w ramkach na obrazkach.
Seria składa się z 3 poziomów- te części to poziom 1 "Składam słowa",czyli 150-200 wyrazów w tekście, krótkie zdania,23 podstawowe głoski i ćwiczenia głoskowania. Każdy kolejny poziom jest trochę bardziej zaawansowany 😉
Na końcu znajduje się 6 naklejek nawiązujących do tekstu i nauki czytania.

Żałuję,że moi chłopcy nie potrafią jeszcze czytać,natomiast książeczki wyglądają obiecująco i robią bardzo dobre wrażenie,także będą czekać na moich małych czytelników 😉

He he he he he he he he he he he he :D Kura karateka :D Padłam! :D

He he he he he he he he he he he he :D Kura karateka :D Padłam! :D

Fantastyczna seria wspierająca naukę czytania!

Została stworzona z myślą o dzieciach w wieku 5-7 lat. Zawiera trzy poziomy trudności, z których każdy dostosowany jest do konkretnych umiejętności czytelniczych. "Kura Krystyna" należy do poziomu pierwszego, w którym pojedyncze wyrazy zachęcają do składania głosek. Opowieść jest krótka, zawiera nie więcej niż 200 słów, a na jednej stronie umieszczono jedno zdanie. Poziom drugi motywuje do sylabizowania, natomiast poziom trzeci ma zwiększony poziom trudności i złożone zdania. Książki z każdego poziomu mają dołączone naklejki, które stanowią dodatkową atrakcję.

Kura Krystyna jest dyrektorką zagrody "Stokrotka". Znana i poważana musi stawić czoło niejednemu wyzwaniu, z których największym okazuje się walka z lisem. Warto nadmienić, że Krystyna nie jest zwykłą kurą, to karateka!

Krótka i zabawna historia, która bawi, pomaga przejść przez proces czytania i przekazuje uniwersalną wiedzę na temat świata.

Polecam!

Fantastyczna seria wspierająca naukę czytania!

Super seria dla początkujących czytelników! Bardzo duża czcionka, u dołu strony(można pomagać sobie paluszkiem)kolorowe ilustracje, ramki ze słowami podzielonymi na głoski👍

A Kura Krystyna, sympatyczna dyrektorka zagrody. Cieszaca się szacunkiem wszystkich zwierząt. Pilnująca i mająca oko na praworządności w zagrodzie😉. Pewnego razu zjawia się nieproszony gość, lis. W dodatku ma apetyt na Krystynę. Jak to się zakończy, zdradzić nie mogę ALE akcja trzyma w napięciu 😁.

Już jutro seria Czytam sobie wzbogaci się o nowe tytuły.
Do poziomu pierwszego dołączy „Kura Krystyna i jej banda” Justyny Bednarek oraz „Marta i skarby” Wojciecha Widłaka.
Poziom 1 charakteryzują krótkie teksty 150-200 wyrazowe oraz używane są krótkie zdania.

Justyna Bednarek opowie dzieciom przygodę kury Krystyny z zagrody „Stokrotka”, którą pomimo sympatii innych zwierząt spotka pewna niemiła konfrontacja. Czy zakończy się ona sukcesem? Zobaczcie sami.
Barwne ilustracje, budzący sympatię zwierzęcy bohaterowie tej historii i waleczna kura sprawiają, że lektura tej pozycji jest świetną zabawą i przygodą. Jednocześnie postać Krystyny i jej przyjaciół pokazuje dzieciom, że warto sobie pomagać, bo razem jesteśmy silniejsi i możemy więcej.

Dodatkowym atutem tej serii są świetne ilustracje, a na końcu każdej książeczki znajdują się naklejki. Jedną z nich możemy nakleić na „Dyplom sukcesu”, który zawsze znajduje się na tylnym skrzydełku okładki.
Motywuje to młodych czytelników do uważnego czytania. Zrozumienie tekstu pozwalają sprawdzić także pytania po przeczytaniu książki, które również w tej serii zamieszczane są na skrzydełkach okładek – czasem na przednim, czasem na tylnym.
To rewelacyjna seria pokazująca, że czytanie może być fajne, ale jednocześnie przekazująca wiele wiadomości o świecie, a także uniwersalnych wartości, o których często zapominamy.
Gorąco polecam!
Za egzemplarze książeczek bardzo dziękuję Wydawnictwu HarperCollins.

Już jutro seria Czytam sobie wzbogaci się o nowe tytuły.

• Pod naszym patronatem
  • Czytam sobie 2022