Fergal się złości!

Okładka książki Fergal się złości! Robert Starling
Okładka książki Fergal się złości!
Robert Starling Wydawnictwo: Papilon Cykl: Fergal (tom 1) literatura dziecięca
2022-08-17
2022-08-17
32 min.
Maria Szarf

Krótka , mądra książka z pięknymi ilustracjami.

Krótka , mądra książka z pięknymi ilustracjami.

„Fergal się złości”. Emocje towarzyszą każdemu dziecku. Zwłaszcza te negatywne, bo ja chcę już, teraz, w tym momencie. To czasami nawet nie jest złość, a zwykły foch, jak dobrze nam znany. A już na pewno słowo „niesprawiedliwie” pojawia się w co drugim zdaniu, kiedy dziecko próbuje argumentować zachowanie, emocje lub krzywdzącą dla niego sytuację. I tutaj idealnie z pomocą przychodzi historia małego smoka Fergala. Nie ma tu zbyt wiele tekstu, a to co dostajemy w zamian, to piękne ilustracje i wiedza potrzeba na już, na teraz na każdy dobry moment, kiedy tuż za rogiem wyskoczy z naszej pociechy złość, foch, czy obrażalska na wszystko tylko nie na siebie minka.
Oczywiście, to nie jest tak, że my się złościmy na zawołanie, czy dla kaprysu. Przeważnie mamy ku temu jakiś konkretny powód. Np. nie chcemy zjeść warzyw, posprzątać po sobie, coś zrobić w danym momencie, kiedy rodzice proszą, a oczywiście nam to nie pasuje :). I niestety złość zawsze ma jakieś konsekwencje, w przypadku Fergala będzie to ogień, zrozumiałe, bo to przecież smok :). Ale ten ogień wiele niszczy, przeszkadza innym, i tym samym odsuwa od niego rodzinę i przyjaciół. Nasza złość zawsze oddziałuje na kogoś innego, a jej konsekwencje nie zawsze są dla nas miłe. Wtedy trzeba się zastanowić, co można zrobić z takimi emocjami, aby po pierwsze nad nimi zapanować, a po drugie jak się zachować następnym razem, aby właśnie nie pojawiła się nagła i nie proszona złość.
„Każdy czasami się złości, ale trzeba znaleźć sposób, by ochłonąć. Ja na przykład liczę do dziesięciu…” To pomaga, przynajmniej powinno, a dla małego człowieka to dobry początek aby nad tym popracować. Nasi bohaterowie sami wypracowali swoje metody, które im pomagają. I tak: Kruk mówi o tym głośno. Lis ogląda zachód słońca. A jeśli jesteście ciekawi jak poradził sobie z tym kot czy zając, to zapraszam Was serdecznie do tej wspaniałej lektury.

Ostatnio muszę zmagać się ze słowem "NIE" 24/h na dobę 🤭Mój 5latek ma trudniejszy okres w życiu i złości się dosłownie o wszystko... powiedzcie mi, że nie jestem sama? 😉
Mam nadzieję że to szybko minie.
W tym momencie dosłownie z nieba w nasze ręce spadła książka od @papilon_wydawnictwo "Fergal się złości Roberta Starlinga.

To opowieść typowa dla przedszkolaków, które często nie radzą sobie ze swoimi uczuciami. Poznajemy smoka Fergala, który często wybucha ogniem i sam nie wie czasem dlaczego zwłaszcza gdy ktoś mu nakazuje coś zrobić. Spotykają go przykre sytuacje i przez swoje zachowanie traci swoich kolegów, którzy zaczynają go unikać.
Na szczęście z pomocą przychodzi mama, która próbuje okiełznać złość syna, proponując różne rozwiązania. Również przyjaciele podsuwają swoje sposoby 😊

Tak jak dla smoka o ognistym temperamencie, tak dla mojego synka walka ze złością to spore wyzwanie, jednak nie poddajemy się i wdrażamy również podpowiedzi od Fergala.

To bardzo przyjemna i przede wszystkim napisana z humorem książka, która od razu Dawidowi wpadła w oko i sam chętnie po nią sięga, zwłaszcza gdy się złości 🥰
Sukces 👌

U nas sprawdza się liczenie do 10, patrzenie przez okno w dal a ostatnio boksowanie poduszki 😉

Mam nadzieję że to szybko minie.

To opowieść typowa dla przedszkolaków, które...

Porozmawiajmy o emocjach. A konkretnie jednej, o złości.
Towarzyszy nam od najmłodszych lat, nie każdy dorosły człowiek umie sobie z nią radzić, a co dopiero dzieci - szczególnie te najmłodsze. Doświadczamy jej na codzień, w małym czy dużym stopniu.
Jak pomóc dzieciom nauczyć się radzić sobie z tym uczuciem?
Fergal to mały smok, który nie lubi gdy ktoś mu mówi co ma zrobić (brzmi znajomo?). Zawsze reaguje złością i zionie ogniem, bo przecież to niesprawiedliwe. Jego przyjaciele powoli mają już dość jego zachowania i nie chcą się z nim bawić ani spędzać czasu. Z pomocą przychodzi mama, tłumacząc że trzeba nauczyć się radzić sobie ze złością i wyrażać ją w innym sposób niż niszczenie wszystkiego na swojej drodze. Postanawiają zdradzić mu swój sekret - sposób na złość, to jak mama sama sobie z nią radzi. Dzięki temu oraz swoim kolegom Fergal zaczyna rozumieć, że nie warto się złościć i można sobie z tym świetnie radzić.

Super, że w książce jest pokazane jak wiele jest sposobów na radzenie sobie z tym uczuciem i że dotyka ono każdego - nie ważne czy jest się dzieckiem czy rodzicem.
Ilustracje są piękne, idealnie oddają emocje i zachowania. Widać na nich dokładnie zachowania i uczucia bohaterów. Dzięki czemu dziecku łatwiej jest zrozumieć książkę. Do tego tekst dopełniający całości.

Porozmawiajmy o emocjach. A konkretnie jednej, o złości.
Jak pomóc dzieciom nauczyć się radzić sobie z tym uczuciem?
Fergal to mały smok, który nie lubi gdy ktoś mu mówi co ma...

Jest to pierwsza część z serii o sympatycznym smoczku, który tak jak dzieciaczki przeżywa przeróżne uczucia. Ta część skupia się na nieprzyjemnym uczuciu a mianowicie złości. Z pomocą poradzenia sobie z tym złym uczuciem przychodzi @wydawnictwo_papilon .
Fergal jest małym, przyjaznym smoczkiem, który tak jak dzieci, złości się, gdy rozkazuje mu się co ma zrobić. Kiedy jest zły jego wielki nos robi się czerwony, a także bucha z niego dym. 🔥 Pięknie wydana książka, która ma każdej stronie krótki tekst napisany dużymi literami, zawiera piękne, kolorowe ilustracje, które w sposób bardzo dokładny pokazują uczucia Naszego bohatera Fergala. Polecam przeczytać tę książeczkę dziecku, na pewno na swój sposób ułatwi radzenie sobie z tym uczuciem złości!

To pierwsza część nowej serii dla dzieci "Fergal się złości" Roberta Starlinga, która w zabawny sposób przedstawia przygody młodego smoka. Bohater niestety nie radzi sobie zbyt dobrze z emocjami, a w pierwszej części serii przeczytamy o jego złości, która często go dopada. Najczęściej wtedy, gdy ktoś mówi mu, co ma robić. Smok wtedy zieje ogniem przy okazji niszcząc to i owo. Fergal często wybucha, aż z pomocą przychodzi mu mama, która mówi mu, jak sobie radzić. Czy w końcu uda mu się zapanować nad złością? 😉 Książka o Fergalu może pomóc najmłodszym w nauce emocji oraz zachowań społecznie akceptowalnych dzięki zabawnej i ważnej treści, a także uroczym ilustracjom, które przyciągną uwagę dzieci. Oprócz nauki emocji książka może przydać się również do nauki czytania. Jestem pewna, że książka znajdzie wielu miłośników. Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/08/fergal-sie-zosci.html

„Każdy z nas się złości, ale trzeba znaleźć sposób, by ochłonąć" Fergal przeżywa rozterki związane z emocjami typowymi dla dzieci. Jest on smokiem, który nie lubi, kiedy ktoś mówi mu co ma robić. Przez swoje zachowanie i wybuchy złości traci przyjaciół. Nikt nie chce się z nim bawić, bo Fergal podczas wybuchów pali wszystko, co służy aktualnie do zabawy. Jak sobie z tym poradzi? Z pomocą przychodzi mama, a następnie przyjaciele małego smoka. Jest to bardzo interesująca książeczka, w której znajdziemy sposoby jak można radzić sobie ze złością. Nie wszystko zawsze będzie po naszej myśli. Genialna książka, która pokazuje jak radzić sobie z emocjami. Całość dopełniają piękne obrazki, które przyciągają wzrok maluszka.

Poznajcie Fergala- bohatera najnowszej książeczki pt. ,,Fergal sie złości!" od @wydawnictwo_papilon .

To bardzo sympatyczny i fajny mały smok, który ma tylko jedną maluteńką wadę - baaardzo łatwo i baardzo często sie złości. Podobnie jak nasze przedszkolaki, miewa swoje humorki i wahania nastroju nad którymi nie do końca potrafi panować.

Fergal denerwuje się, gdy tata przerywa mu zabawę wołaniem na obiad. Jest również zły, gdy tata każe mu jeść warzywa. Następnie smoczek denerwuje sie, gdy ma stać na bramce podczas gry na boisku.

Wiele sytuacji, gdy Fergal popada w złość skutkuje tym, że przyjaciele zaczynają mieć go dosyć. Któregoś dnia nasz bohater żali się mamie, że nikt nie chce się z nim bawić...

,,Każdy czasem się złości. Ale trzeba znaleźć sposób, by ochłonąć" - radzi mu mama, po czym dodaje aby spróbował liczyć do dziesięciu.

Gdy Fergal zaczyna stosować mamy radę zauważa, że jest lepiej....

Pięknie ilustrowana książeczka dla najmłodszych, która z pewnością pomoże wielu przedszkolakom radzić sobie ze swoimi emocjami.. My dodajemy ją do listy świetnych książek o emocjach. A Wy?

Wydawca: @wydawnictwo_papilon
Seria: Fergal
Data premiery: 17.08.2022
Wiek: 3-5

#dladzieci #empik #premieraksiazki #promocja #nowość #kochamczytać #flatlay #ksiazkidladzieci #papilon #fergal #publicat #instabook #bookworm #czytaniejestsexy

Fergal denerwuje się, gdy tata...

„Fergal się złości” od @wydawnictwo_papilon to kolejna książka dla dzieci podejmująca tematykę trudnych emocji

ℹ️Tym razem na tapetę bierzemy złość w obliczu sytuacji, kiedy ktoś nam mówi co mamy robić lub czego nie możemy

ℹ️Poznajemy w niej Fergala🐉- przyjaznego małego smoka, który ma problem z radzeniem sobie z własna złością😡. Często czuje się niesprawiedliwie traktowany w sytuacjach, kiedy ktoś czegoś od niego wymaga lub mu zabrania tego, na co Fergal ma aktualnie ochotę. Jego zachowanie pod wpływem złości determinuje kłopotliwe sytuacje i burzy jego relacje z przyjaciółmi

❔Czy z tego wybrnie?
❔Czy poradzi sobie z własna złością? ❔Czy odzyska przyjaciół? ❔I wreszcie jakie sposoby podsuwają mu bliscy na to, by panował nad sobą w złości?

Przeczytajcie książkę a poznacie odpowiedzi na te pytania, okraszone zabawnymi kolorowymi grafikami

Jeśli chodzi o parametry techniczne: książka w dużym formacie, twardej oprawie i wzmocnionymi kartkami zabezpieczonymi matowym lakierowaniem.
Kolorowe ilustracja zachęcają do interakcji czytelnika z bohaterami opowieści

Polecam zarówno rodzicom jak i specjalistom pracującym z dziećmi w wieku przedszkolnym jako formę psychoedukacji w zakresie emocji

Złość to emocja obecna w życiu każdego człowieka. U jednych jest jej więcej, u innych mniej. Ale nie wierzę, że jest na świecie ktoś, kto w ogóle się nie złości. Sami jej doświadczamy, nieraz się jej poddajemy, znajdujemy różne usprawiedliwienia naszej złości. A z drugiej strony tak trudno nam zaakceptować tę emocję u dzieci. Taki trochę paradoks, co nie? "Nie umiem radzić sobie ze złością, ale oczekuję tego od dziecka". 🤷

Zamiast "złościć się na dziecko, że się złości" lepiej pomóc mu okiełznać to uczucie i nauczyć sobie jak najlepiej z nim radzić. Warto sięgnąć po książkę "Fergal się złości".

Fergal to smok🐉, który nie lubi, gdy ktoś mówi mu, co ma robić. Uważa to za niesprawiedliwe. I zawsze w takich sytuacjach zieje ogniem, siejąc zniszczenie. Przyjaciele mają tego dość. Dopiero rozmowa z mamą uświadamia bohaterowi, dlaczego koledzy nie chcą już spędzać czasu z Fergalem. Mama tłumaczy mu, że każdy czasem się złości i to jest normalne. Ale ważne, aby umieć tę złość okiełznać i wyrażać w sposób, który nie szkodzi nam i innym. Mama zdradza Fergalowi swój sposób na złość (super, że pokazane jest to, że rodzicom również nie jest obce to uczucie!). Bohater poznaje także sposoby swoich przyjaciół.

Fergal w końcu zrozumiał - czym jest złość, że każdy może być czasem zły, ale należy wyrażać to tak, by nie krzywdzić innych. I że sposobów na złość jest naprawdę wiele. Szkoda życia i zdrowia na ciągłe dąsy i humory! 🙂

Książka ma twardą okładkę, duży format i lakierowane strony, na których znajdziemy piękne ilustracje. Świetnie oddają emocje bohaterów i znakomicie obrazują fabułę. Tekstu jest niewiele - pojawia narracja, ale również dialogi między postaciami. A emocji - zarówno w tekście, jak i grafice - jest naprawdę dużo!

"Fergal się złości" od @wydawnictwo_papilon to tytuł, który rozpoczyna serię o emocjach. Jestem bardzo ciekawa kolejnych części. Bo ta pierwsza postawiła poprzeczkę naprawdę wysoko! 👋

• Dla dzieci
  • Książki