Kocham koty

2022-03-24
16 min.
Joanna Olejarczyk

Okładka książki Co uczucia robią nocą? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Co uczucia rob... Tina Oziewicz, Alek...
Okładka książki Mały atlas psów i szczeniaków Ewy i Pawła Pawlaków Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Mały atlas psó... Ewa Kozyra-Pawlak, ...
Okładka książki Czy to pasuje? Emocje Patrycja Klempas, Ewelina Protasewicz
Okładka książki Czy to pasuje? Kolory Patrycja Klempas, Ewelina Protasewicz
Czy to pasuje?... Patrycja Klempas, E...
Okładka książki Jadzia Pętelka. Gdzie jest leniwiec? Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Czy to pasuje? Zwierzęta Patrycja Klempas, Ewelina Protasewicz

Kocham koty!
A Ty?

Maleńkie, wielkie.
Puszyste, chudziutkie.
Krzykate, cichutkie.
Przyjacielskie i charakterne.
Rasowe, i nie.

Głęboko wierzę, że obecne w życiu dziecka zwierzęta uczą wrażliwości, empatii i obowiazku.
Nie bez powodu w naszym domu od zawsze było miejsce dla czworonożnych "chlebków ". 😉

Kiedy zauważyłam książkę @jupijowydawnictwo z klapkami, wiedziałam, że moje dziewczyny zakochają się w niej bez pamięci!
I miałam rację!💙

Książka "Podnieś klapkę. Kocham koty" to wspaniała publikacja zarówno do samodzielnego oglądania, jak i wspólnego spędzania czasu.
Wypełniona po brzegi uroczymi rysunkami i informacjami z pierwszej ręki na temat całego gatunku dodają jej atrakcyjności!

Co więcej:
😺tłumaczy jak rozumieć kocią mowę ciała, dlaczego koty się łaszą i jak okazują miłość!
😸opowiada o znanych kociakach z bajek, filmów i świata!
😻prezentuje życie dzikich zwierząt i przybliża ich sylwetki, charakterystyczne cechy i ciekawostki!
😼jest świetnym przygotowaniem do pojawienia się kota w domu! Zawiera proste instrukcje jak dbać o małego przyjaciela a rodzicom wskazuje właściwe sposoby ma życie z kocimi towarzyszem dla dobra wszystkich domowników.

Nie pomyliłam się, ta książka to kopalnia wiedzy!
Moje kociolubne dziewczyny są zachwycone i non stop otwierają i zamykają klapki, czyniąc sobie z tego genialną zabawę!

A jeśli zabawą idzie w parze z nauką to myślę, że to rozwiązanie idealne! 🙂

Kocham koty!
A Ty?

Maleńkie, wielkie.
Puszyste, chudziutkie.
Krzykate, cichutkie.
Przyjacielskie i charakterne.
Rasowe, i nie.

Kiedy zauważyłam książkę @jupijowydawnictwo z klapkami, wiedziałam, że...

Lubicie okienka ?

My lubimy :)
Odrazu powiem, zaskoczyły nas te książki, spodziewałam się informacji które już znamy w formie okienek a tu takie zaskoczenie!
Multum informacji podanej w przyjemnej zrozumiałej formie 😍

Seria PODNIEŚ KLAPKĘ, a w niej: „Kocham psy” i „Kocham koty”. To dwie kartonowe książki od @jupijowydawnictwo.
Miałam w dzieciństwie dwa koty, potem psa i mimo że sercem jestem a kotami to pieska też chcemy mieć w nowym domu :)

A co o książkach?
Każda z nich jest zbudowana na zasadzie PYTANIE - i odpowiedź po klapką :)

Jakich pytań się spodziewać? A np Jak rozumieć syczenie kota? Kto jest największą gadułą wśród kotów?Poznamy najbardziej rozpoznawalnego kota i mowę ciała to sama dotyczy się psów bo ogon wygięty w lewą stronę znaczy co innego niż ten wygięty w prawą :)

Wielki plus za ostatnią stronę ze wskazówkami dla rodziców i dzieci jeśli już zdecydują się na posiadanie któregoś zwierzaka - bo to ważna i odpowiedzialna decyzja - to jak? Podoba wam się?
Macie jakieś zwierzaki? Jakie?
.l

Lubicie okienka ?

My lubimy :)
Multum informacji podanej w przyjemnej zrozumiałej formie 😍

Miałam w dzieciństwie dwa koty, potem psa i...

W jaki sposób zainteresować dzieciaki zwierzętami, jak umiejętnie przekazać im wiedzę na temat opieki nad nimi? W życiu każdego dziecka przychodzi taki moment, gdy maluch chce mieć domowe zwierzątko… i nie ma problemu, jeśli jest to rybka, bądź chomik.

Jeśli natomiast wybór padnie na psa lub kota, trzeba zastanowić się czy potrafimy dobrze zaopiekować się tymi zwierzętami i zrozumieć ich potrzeby. Posiadanie zwierzaka w domu, to bardzo duża odpowiedzialność.

Bardzo pomocne okazują się książki wydawnictwa JUPI JO! gdzie autorka w sposób prosty, przejrzysty odpowiada na najbardziej nurtujące pytania dotyczące domowych pupili. Na przykład: Jaką rasę psa wybrać? Jak nauczyć psa załatwiania się na podwórku? Jak odczytać „mowę kota"? Jak nauczyć korzystać kota z kuwety?

Oprócz praktycznych porad, znajduje się tu cała masa ciekawostek, informacji i nowinek. Największe emocje wzbudzają otwierane okienka, pod którymi znajdują się odpowiedzi na nurtujące pytania.

O serii książek więcej opowie wam mała czytelniczka Natalka - zapraszamy do uważnego słuchania 😊

polecamy gorąco wszystkim dzieciakom i rodzicom, którzy zdecydują się na posiadanie pupila w domu.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Przeczytałam kiedyś takie zdanie "Koty żyją w naszych domach, nie zatraciwszy swojej dzikości" - i coś w tym jest. Koty to bardzo niezależne, chadzające własnymi ścieżkami stworzenia i chociaż poznajemy je coraz lepiej i coraz więcej o nich wiemy, wciąż mają całe mnóstwo sekretów.

Dzięki wspaniałej, obrazkowej publikacji "Kocham koty" mały czytelnik ma okazję poznać, a dzięki klapkom i okienkom dosłownie odkryć, wiele z nich. Zapraszam więc na małą przechadzkę kocimi ścieżkami.

Poznajemy nie tylko kilku kocich arystokratów, ale dowiemy się co nieco o kocich zwyczajach, odkryjemy tajniki kociej mowy ciała, rozszyfrujemy kocie rozmowy, a nawet znajdziemy pomysły na własnoręczne wykonanie zabawki czy pojemnika na smaczki dla swojego pupila.

Dachowce, rasowe, dzikie koty, a nawet słynne nie tylko w popkulturze kociaki na 16 kartonowych stronach, ukrywają pod klapkami całą masę ciekawostek, wiedzy, a nawet przesądów i wierzeń związanych z kotami.

Jednak na szczególną uwagę zasługuje jeszcze jeden aspekt. Lektura tej książki uwrażliwia i uczy, że kot to nie zabawka, tylko żywe stworzenie, które odczuwa i potrzebuje czułej troski i opieki. Na końcu znajduje się krótka notka dla Rodziców, która zwraca uwagę by decyzja o małym futrzastym przyjacielu była dobrze przemyślana. Ale także mały czytelnik w rozdziale "Będziemy mieli kotka", odkryje, że opieka nad pupilem to nie tylko zabawa, ale także sporo, całkiem przyjemnych, ale jednak obowiązków.

To wszystko, plus zabawne ilustracje, ponad 60 klapek i twarda gąbczasta oprawa sprawiają, że lektura tej książki daje powody do mrrrrruczenia 🐱

• Cats
  • Do biblioteki
  • Bajki
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Kocham koty