Zwierzaki

Dziś coś dla najmłodszych czytelników, tych którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami. Ale niech Was to nie zmyli bo książeczki mają coś, dzięki czemu i pięciolatka zainteresują.

To krótkie, ale kreatywne opowieśći o codzienności uroczego rodzeństwa, Hani i Stasia przedstawione w formie wesołych rymowanek. W tych książeczkach znajdziemy kilka wierszyków: w „Zwierzakach” przeczytamy o kocie, krowie, psie, śwince i koniu, a w „Moim dniu” o podstawowych czynnościach, które wykonują dzieci w ciągu dnia, takich jak jedzenie, zabawa czy mycie się.

Sporym atutem są kolorowe, przyciągające wzrok ilustracje, które pomagają maluszkowi zrozumieć to, co go spotyka w codziennym życiu, ułatwiają mu zdobywanie nowych umiejętności i pozwalają lepiej poznać otaczający go świat.

Książeczki składają się z 10 kartonowych stron, dzięki temu są bezpieczne i niemalże niezniszczalne, a wsród tych 10 stron, dwie z nich zawierają puzzle, co stanowi ciekawe urozmaicenie i zainteresuje też starszaka. Serdecznie polecam książki, które są połączeniem nauki z zabawą.

Atrakcyjne książeczki dla maluszków z wierszykami oraz puzzlami. W książeczkach znajdziemy kilka krótkich wierszyków – w „Zwierzakach” o kocie, krowie, psie, śwince i koniu, a w „Moim dniu” o kilku podstawowych czynnościach, które wykonują dzieci w ciągu dnia – wstają, jedzą, bawią się, myją się, idą spać. W każdej książeczce czekają na maluszka po dwa zestawy 4-elementowych puzzli, które można ułożyć na zewnątrz lub we wgłębieniu na stronie. Ciekawe i barwne ilustracje dodatkowo przykuwają uwagę dziecka. Podoba mi się też tematyka tych książeczek, która idealnie pasuje do pierwszych przygód z czytaniem.

„Zwierzaki” to kolejna propozycja dla mały dzieci, które są ciekawe świata. Tym razem nauczymy się rozpoznawać kotki, krówki, pieski, świnki i koniki. Oprócz tego jak one wyglądają nauczymy się również odgłosów jakie wydobywają i co lubią robić.
Książeczka należy do znanej już nam serii „Krok po Kroku”, która wprowadza najmłodszych czytelników do poznania otaczającego nas świata. Dzięki przepięknym ilustracją wiadomości są na pewno łatwo przyswajalne a zaokrąglone krawędzie sprawiają, że książeczki są bezpiecznej dla naszych ciekawskich życia pociech. Tekst w niech jest krótką rymowanką. Dodatkowym atutem są czteroelementowe puzzle. Są one dość duże, więc maluszek nie ma problemu by wziąć je w swoje dłonie, a pod nimi znajduje się czarno biały obrazek – podpowiedź.

W tej części nasi najmłodsi spotykają się ze zwierzątkami, które powinny być im już znane. Jeśli nie, to jest to świetna okazja, by poznać koty, krowę, psa, świnkę i konia. Każdemu spotkaniu towarzyszą bardzo krótkie rymowane wierszyki, które ucieszą nie jedno dziecięce ucho. Treść jest prosta, przejrzysta, a rymowanki łatwe do zapamiętania. Puzzle dodatkowo urozmaicą dziecku czas i pomogą rozwijać umiejętności koncentracji czy kreatywności. Książeczki z serii "Krok po kroku" uczą poprzez zabawę, a to najlepsza forma spędzenia czasu z dzieckiem. Przedstawiają czynności i otoczenie, z którym mają do czynienia na co dzień i pomagają się z tym oswajać. Dzięki twardej oprawie nie zniszczą się tak szybko, a przy maluchach to ważna cecha. Oczywiście zachęcam do poszerzenia dziecięcej biblioteczki o te dwie pozycje, bo naprawdę warto.

Nasza ulubiona seria powiększa się o dwie nowe książeczki! 📚 Tym razem są to wierszyki wraz z puzzlami 🧩, które dedykowane są dla najmłodszych czytelników.

Książeczki składają się z 10 kartonowych stron, dzięki czemu z pewnością stanowią bezpieczną formę zabawy dla naszego maluszka. Wsród tych 10 stron, dwie z nich zawierają puzzle. Ale bez obaw - składają się one tylko z czterech elementów, więc na początek przygody z układaniem, są wprost idealne! Dodatkowo pod puzzlami, znajduje się zarys obrazka, co z pewnością ułatwi dopasowywanie puzzli w odpowiednie miejsca. Każda książeczka zawiera krótkie rymowanki, które z pewnością wpadną w ucho małemu czytelnikowi, a w połączeniu z kolorowymi ilustracjami, będą stanowić dla niego nie lada rozrywkę.

"Mój dzień" to książeczka, w której będziemy towarzyszyć Hani i Stasiowi w ich codziennych czynnościach. I mamy tu pobudkę, śniadanie, wspólne zabawy, kąpiel oraz moment, gdy dzieciaki idą już spać. Czyli 5 podstawowych czynności, które stanowią nieodłączny element każdego dnia dziecka.

Z kolei w książeczce "Zwierzaki" mamy pięć rymowanek, dotyczących zwierzątek najbardziej znanych małemu człowieczkowi- mamy tu kotki, krowę, świnkę, pieska i konika. Nie oszukujmy się, zawsze najpierw uczy się dzieci odgłosów każdego z nich, prawda?😊

Seria "Krok po kroku" uczy i bawi. Teraz dodatkowo dzięki wierszykom z puzzlami, nasi najmłodsi będą mieli możliwość poćwiczyć zdolności manualne i motorykę małą. Dodatkowo zachęci ich to do rozwoju logicznego myślenia, rozwinie ich spostrzegawczość, koncentrację oraz pamięć. Zachęcam Was do sięgnięcia po te pozycje, tak samo jak i do zapoznania się z całą serią "Krok po kroku".

Kolejne spotkanie z Hanią i Stasiem oczywiście bardzo udane. Tym razem do akcji wkraczają ZWIERZAKI.
Ja zwierzęta kocham całym serduchem i uważam, że dzieci od małego powinny mieć świadomość, że świat jest pełen pięknych stworzeń. Ta książeczka pokazuje maluchom krówki, owieczki, kotki... to zawsze się sprawdza.
Dochodzi tu także element puzzli, co ja osobiście bardzo cenię. Ciekawy pomysł i mocno edukacyjny. Dziecko cieszy się, że może ułożyć samo obrazek.
Dostajemy także niezwykle miłe teksty, rymowane - autorkami są Anna Kapuścińska oraz Paulina Chmurska.
Nie zawodzą ilustracje Agnieszki Matz. ładne, kolorowe, świetne dla małego dzieciątka. Książeczka wygląda naprawdę ślicznie i warto zbierać całą serię i bawić się razem ze swoją pociechą.

miał, muuuuu, meeee, ihaaa
7/10
tom 2
wierszyki z puzzlami
KROKpoKROKU
Wydawnictwo Wilga

Dochodzi tu także element puzzli, co ja osobiście bardzo...

• Przeczytane dziecięce
  • Współpraca