Nie chcę spać!

Okładka książki Nie chcę spać! Chmurska Paulina
Okładka książki Nie chcę spać!
Chmurska Paulina Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal Seria: Krok po kroku opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Krok po kroku
Grupa Wydawnicza Foksal
2022-01-01
2022-01-01
40 min.

Okładka książki Gdzie się zwierzę spać wybierze? Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski
Gdzie się zwie... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Wielkie marzenie małego Krecika Tom Percival, Christine Pym
Wielkie marzen... Tom Percival, Chris...
Okładka książki LEOŚ SOSENKA obserwuje las Ewelina Oleksiak, Anna Paszkiewicz
LEOŚ SOSENKA o... Ewelina Oleksiak, A...

Czy Wasze Maluchy chodzą soac bez marudzenia ? Czy może jeszcze wieczorami harcują i ani im w głowie sen? Dla takich delikwentów mam propozycję. Kolejna książeczka dla Maluchów z serii Krok po kroku - Hania i Staś poznają świat. Nie chcę spać.

Ta uroczo zilustrowana pozycja może stanowić dobry punkt wyjścia do rozmowy z dziećmi o potrzebie snu i odpoczynku. Na pewno nie wyczerpuje tematu, ale pomoże najmłodszym czytelnikom zrozumieć, że spanie wcale nie oznacza końca zabawy, a jedynie regenerację sił przed kolejnym dniem. Wspomoże także przy ustaleniu wieczornych rytuałów i pokaże, że sen ma dobroczynne właściwości.

W tej całokartonowej książeczce Hania i Staś będą bohaterami czterech krótkich opowiadań, z ktorych chyba najbardziej ujęło mnie to, pokazujace, że sen w czasie choroby może być zbawiennym lekarstwem.
Nowe łóżka - tu pokazane jest jak ważne jest aby dzieci uczestniczyły w procesie wyboru nowych łóżek i pościeli.
Zabawa - czasem ciężko zrezygnować z dobren zabawy gdy przychodzi pora na spanie.
Sen to lekarstwo - wspomniana wyżej dobroczynna siła snu.
Dlaczego śpimy - Staś postanawia nie spać całą noc i wykorzystać ten czas na zabawę ale szybko okazuje się, że brakuje mu już sił.

„Nie chcę spać!” to kolejna możliwość poznawania świata z Hanią i Stasiem. W książce znajdziemy cztery opowiadania, które przedstawiają różne okoliczności związane z potrzebą snu. Razem z Hanią i Stasiem dzieci dowiadują się dlaczego sen jest tak ważny i że sen może być też lekarstwem. Krótkie rozdziały idealnie sprawdza się przy wieczornym czytaniu. Kolorowe i ciekawe ilustracje przyciągają uwagę dziecka. A dzięki kartonowym stronom młody czytelnik może ją samodzielnie przeglądać.

Przyznam szczerze, że byłam zdziwiona wielkością książeczki. Antek dostał kiedyś książeczki z tej serii, ale są dużo mniejsze. “Nie chcę spać” to zbiór czterech opowiadań wiec to dlatego format jest inny.

Najważniejsze jest dla mnie to, że strony są kartonowe, czyli bardziej wytrzymałe. A przy charakterze Antka to dużo Wiem, że książka będzie u nas dłużej.

“Nie chcę spać” przybliża nam jak ważny jest odpoczynek i sen. Nawet dla kogoś kto uważa, że go nie potrzebuje i jest niepotrzebny. Myślę, że ta książeczka pomoże rodzicom przeprowadzać rozmowy na temat snu i wytłumaczyć czemu każą dzieciakom iść spać, chociaż one wcale tego nie chcą. Zwłaszcza gdy dziecko staje się ciekawskie i często padają pytania: A dlaczego? A czemu? A po co?

Nam najbardziej spodobało się pierwsze opowiadanie, które jest o nowych łóżkach. Hania nie jest pewna czy chce nowe, dokładnie tak samo jest z moim Antkiem. Myślę, że będziemy wracać do tej historii wiele razy. Mam nadzieje, że poradzi sobie tak świetnie jak mała Hania.

No i ważną sprawą w książeczkach dla dzieci, obok tekstu, są ilustracje. Im bardziej kolorowe tym lepiej. Ja jestem zauroczona całym wydaniem. Zresztą Antek też, chodzi i pokazuje, że ma nową książeczkę. A mi się serce raduje za każdym razem, gdy widzę go z książką, gdy przychodzi i chce, aby mu poczytać, lub sam opowiada co jest na ilustracjach.

Bardzo Wam polecam “Nie chcę spać”, zresztą bardzo lubię serię “Krok po kroku”, te małe książeczki również. A jutro premierę ma kolejna część opowiadań, tym razem “Nie chcę jeść!”. Też jestem jej bardzo ciekawa.

“Nie chcę...

Hania i Staś są rodzeństwem, które codziennie odkrywają świat, ucząc się czegoś nowego. W poznawaniu towarzyszą im rodzice.
W książce pt.: „Krok po Kroku. Hania i Staś poznają świat. Nie chcę spać” znajdziemy cztery opowiadania, a każde porusza inny problem związany ze spaniem. Dowiemy się jakie rytuały im towarzyszą, jak poradzić sobie, kiedy wcale nie chce się spać, a rodzice każą i wiele więcej. Książka będzie doskonałym początkiem rozmowy o spaniu z naszą pociechą.

Tekst jest ciekawy, napisany pod dziecko. Zachęca to do jego słuchania.

Strony w książeczce są sztywne, kartonowe, dość grube. Takie rozwiązanie sprawia, że nie zniszczą się szybko, a także są bezpieczne dla małych czytelników.

Ilustracje w książce są śliczne, duże, adekwatne do treści. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Moim zdaniem książeczka będzie wspaniałym prezentem dla dziecka. Wraz z Hanią i Stasiem będzie się doskonale bawiło. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/04/wydawnictwo-wilga-ksiazka-pt-krok-po.html

Nie chcę spać to książeczka dla najmłodszych z serii Krok po kroku Staś i Hania poznają świat, wydana przez @wydawnictwo_wilga. Dzięki prostym tekstom, barwnym ilustracjom i sytuacjom z życia wziętym, mały czytelnik dowie się jak radzić sobie z czynnościami, które spotykają go na co dzień. Ta książeczka zdecydowanie ułatwia nabywanie nowych umiejętności i zrozumienie świata. Szczególnie kiedy dziecko jest na etapie "a czemu"? By łatwiej było zasnąć dzieci pomagają montować tacie nowe łóżeczka i same decydują jaką chcą kupić pościel. Co dziennie przed pójściem spać powtarzają ten sam rytuał: mycie zębów, położenie się do łóżek, czytanie bajeczek i sen. W książeczce znajdziemy 4 opowiadania - powody, dla których dzieci nie chcą spać. Warto wspomnieć o "mini poradniku" dla rodzica na końcu książeczki. Książeczka jest kartonowa, ogromny plus za nieco większy format, łatwy do czytania z dzieckiem Książeczka idealna dla mniejszych ( 2-3 lata) dzieci. Moim zdaniem to pozycja bardzo przydatna w domowej biblioteczce.

Dziś pragniemy Wam przedstawić kolejną nowość od wydawnictwa Wilga. Książeczka z serii "Krok po kroku. Staś i Hania poznają świat" o tytule "Nie chce spać!"

Jest to książeczka większego formatu na sztywnych tekturowych kartach, zawierających w sobie cztery opowiadania, które skupiają się na bardzo ważnej czynności, jaką jest sen.
Maluszki nie zawsze chcą ucinać sobie drzemki w dzień, nawet po intensywnym dniu ciężko im się wyciszyć i chcą dalej szaleć. Wielokrotnie była u nas prowadzona rozmowa, że trzeba spać, sen jest potrzebny, jednak kończyło się to jeszcze większym szaleństwem ze strony córki. Mogę powiedzieć, że brakowało nam tej książki w biblioteczce, ponieważ jesteśmy na etapie naśladowania, a właśnie czytane historie dają nam dużo pomocy.

W książeczce opisane są cztery sytuacje, z którymi my rodzice pewnie nie raz się spotkaliśmy, to niekończąca się zabawa, choroba czy bunt i postawienie na swoim, że dziś nie idę spać. Czytając córce książeczkę początkowo dużo analizowałyśmy, opowiadała jak dzieci idą spać, więc było zainteresowanie tematem na który ogromnie liczyłam. Po lekturze jeszcze wspominała jak trzeba iść spać i się wyciszyć. Dlatego też przyszło nam lepiej zasnąć przy śpiewanej kolysance, która jest obowiązkowa po czytaniu, a na szczęście obyło się bez wiercenia.

Jeśli Wasze maluszki są aktywne, nie chcą zasypiać to powyższa książeczka ułatwi dla dzieci rozpoznawanie zmęczenia oraz uprzyjemni wieczorne rytuały przed zaśnięciem.

Maluszki nie zawsze chcą ucinać sobie...

Przychodzę do was z recenzją kolejnej uroczej książki dla dzieci z wydawnictwa Wilga. Tym razem Hania i Staś poznają sekretu snu, to dlaczego warto spać.

W kilku krótkich, uroczych opowiadaniach z pięknymi ilustracjami znajdziemy lekcje o tym, że sen jest potrzebny, aby wyzdrowieć,mieć siłę się bawić.

Pięknie przygotowana książka, którą miło się czyta. Polecam.

Pięknie przygotowana książka, którą miło się czyta. Polecam.

✨"Nie chce spać" to najnowsza książeczka jednej z naszych ulubionych serii - Krok po kroku. Zresztą pisałam o tym przedwczoraj, przedstawiając Wam książeczkę "Mój przyjaciel zwierzak"! Tym razem z Hanią i Stasiem dowiemy się co nieco o potrzebie snu, oraz o tym jak jest on ważny na początku rozwoju każdego człowieka. Dodatkowo poznamy sposoby ułatwiające zasypianie oraz dowiemy się jak ważne w życiu dziecka, są wieczorne rytuały.

✨"Nie chce spać" zawiera w sobie cztery krótkie opowiadania, a w każdym z nich poznamy różne sytuacje, w których sen odgrywa naprawdę ważną rolę. Rozpoznawanie zmęczenia i senności, to umiejętność, której dziecko dopiero się uczy. Dlatego tak ważne jest aby wprowadzać wieczorne rytuały, by dziecko umiało rozróżniać kiedy kończy się zabawa i trzeba iść spać. Dodatkowo istotne jest, aby przed snem nasze pociechy wyciszały się i uspokajały, bo to znacznie ułatwi maluchowi moment zasypiania oraz pozwoli przespać spokojnie noc.

✨Przedstawione tu opowiadania mogą być ciekawym wstępem do rozmowy z dziećmi na temat snu. Rodzice maluchów doskonale wiedzą, że jeśli chodzi o usypianie, to bywa różne. Co też jest tutaj fajnie przedstawione, na przykładzie Hani i Stasia. Idealnym dopełnieniem opowiadań są cudowne i kolorowe ilustracje, oraz kartonowe strony, dzięki którym żywotność książki zdecydowanie wzrośnie 😉

✨"Nie chce spać!" to książeczka, którą warto mieć w biblioteczce maluszka, tym bardziej jeśli lubicie książki serii "Krok po kroku"!

• Dla dzieci
  • Recenenckie
  • Dziecięce
  • Wydawnictwo Wilga
  • Przeczytane w 2022
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Nie chcę spać!