Wielka wyprawa manula Magellana

Wilga
2022-01-26
2022-01-26
32 min.

Bardzo lubię serię "Książkożercy" i historie ciekawie opowiedziane, prostym językiem a oparte na faktach!

Dziś poznamy kota z Azji. Manul stepowy to dziki kot. Zrobiło się o nim głośno w 2020 roku, kiedy to futrzak postanowił... uciec z poznańskiego ogrodu zoologicznego. W końcu dało się go odnaleźć. Siedział pod jednym z samochodów w pobliżu hodowli gołębi. Tak bardzo nie chciał opuszczać swojej kryjówki, że pracownicy zoo musieli wczołgać się pod pojazd, by wyciągnąć zwierzaka. Wtedy też nadano mu imię na cześć znanego podróżnika - Ferdynanda Magellana.

Polecam, wciągająca historia i piękne ilustracje! ❤️🩷🧡💛

Krótka opowieść o manulu. Ładne obrazki .

Krótka opowieść o manulu. Ładne obrazki .

Książkożercy od Wydawnictwa Wilga powracają, tym razem z kolejnymi tytułami na poziomie B.

„Akcja Jogi” podobnie jak „Wielka wyprawa manula Magellana” należy do drugiego pod względem trudności poziomu – B.

Na tym poziomie znajdziecie historyjki idealne do rozszerzenia swojej przygody z samodzielnym czytaniem. Słowa na tym poziomie są proste, wprowadzone za to zostają wieloznaki, które na tym etapie mogą jeszcze sprawiać trudności. Zdania w opowiadanej historyjce są pojedyncze i złożone, a na każdej stronie znajdziemy od 2 do 5 zdań, tak więc nie są to  jeszcze bardzo długie teksty.

W pierwszej z nich, czyli "Akcja Jogi" autorstwa Barbary Wicher będziemy mieli okazję wraz z Kubą i Idą wcielić się w rolę detektywów. Zagubiony kociak to idealna sprawa dla młodych poszukiwaczy przygód. Czy uda im się odnaleźć właściciela kociaka? Czy okaże się to dla nich zbyt trudnym zadaniem? A może deszczowa pogoda pokrzyżuje ich plany? Zobaczcie sami i pomóżcie Kubie i Idzie w poszukiwaniach.

W drugiej historii Patrycja Pokora opowie nam więcej o tym, czym są manule. Przyznam się, że nawet ja nie słyszałam wcześniej o manulach stepowych, aż do lektury tej książeczki. Zatem jak widać, w każdym wieku można dowiedzieć się z tej serii czegoś ciekawego, nie tylko będąc dzieckiem. A dlaczego manul z naszej historii dostał na imię Magellan? Tego już musicie dowiedzieć się sami podczas lektury.

Gorąco polecam, świetna seria, którą z przyjemnością czytamy.
Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwo Wilga.

• Czytam sobie 2022
  • Książkożercy