Wszystkie kolory miłości

Okładka książki Wszystkie kolory miłości
Alba Castellví-Miquel Wydawnictwo: Jedność opowiadania, powieści dla dzieci
32 str. 32 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
Tots els colors de l’amor
Jedność
2022-01-01
2022-01-01
32 min.
Katarzyna Górska
Kielce

Okładka książki Leśne przedszkole Stefanie Höfler, Claudia Weikert
Leśne przedszkole Stefanie Höfler, Cl...
Okładka książki Wielkie marzenie małego Krecika Tom Percival, Christine Pym
Wielkie marzen... Tom Percival, Chris...
Okładka książki Magiczna podróż Flory Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Magiczna podró... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Przestańcie się kłócić! Porozumienie bez Przemocy objaśnione dzieciom Virginie Aladjidi, Caroline Pellissier
Przestańcie si... Virginie Aladjidi, ...
Okładka książki Superrobak Julia Donaldson, Axel Scheffler
Superrobak Julia Donaldson, Ax...

Dodatkowo wbija się w walentynkowy klimat, o który w tym roku Tymcio bardzo dba. Dekoracje (sam wybierał i dmuchał ;),babeczki, upominki ukryte za zasłoną ... 🎈

📖Wracając do książki... Pewnego dnia dziewczynka spacerując po parku przed domem poznaje ekscentryczną malarkę. Jej obrazy wzbudzają zainteresowanie małej Klary.🖼 Po kilku spotkaniach z artystką odkrywa za pomocą słów i obrazów, że miłość ma wiele kolorów...❤🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍

Jeśli Wasze dzieci mają młodsze rodzeństwo, bądź się go spodziewacie, to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł!

"Wszystkie kolory miłości" to wzruszająca opowieść o Klarze, która ma wrażenie, że odkąd na świecie pojawił się jej młodszy brat, rodzice kochają ją mniej niż wcześniej.
Pewnego dnia Klara trafia na malarkę, która pomaga jej zrozumieć, że można kochać równie mocno wiele osób naraz a jednocześnie każdego trochę inaczej.

To piękna opowieść uświadamiająca dziecku, że możemy kochać różne osoby na różny sposób i każda ta miłość będzie równie ważna. Oswaja z tematem posiadania młodszego rodzeństwa i otula dziecko obawiające się zejścia na drugi tor.

Tekstu jest nieco więcej, to już dłuższe czytanie, ale mój 3latek chętnie słuchał opowiadania o kolorach. Piękne ilustracje dopełniają tekstu i działają na wyobraźnię.

To kolejna wartościowa lektura w naszej biblioteczce ❤️

Zastanawialiście się kiedyś jakiego koloru jest miłość?
Dziś o pięknej książce, która pomoże zrozumieć że każda miłość jest wyjątkowa - " Wszystkie kolory miłości" od @wydawnictwojednosc ❤

Klara jest starszą siostrą i małego Robusia. W jej oczach rodzice kochają ją mniej niż przed pojawieniem się na świecie brata, w końcu muszą swą miłość podzielić na dwoje.
Pewnego razu Klara spotyka w parku malarkę, która wygląda intrygująco i twierdzi że maluje miłość. Jednak każdego dnia artystka maluje coś innego i używa innych kolorów. Dlaczego? Czy miłość się tak szybko zmienia? A może miłości jest wiele? I dlaczego fartuch malarki jest coraz brudniejszy? Klara wyniesie z tego spotkania cenną lekcję ❤

To śliczna książka która pomoże wytłumaczyć dziecku, że każda miłość jest wyjątkowa i inna. Przedstawione są tu różne rodzaje miłości, nie tylko ta rodzicielska, ale również miłość do przyjaciół, dziadków czy rodzeństwa. W ciekawy sposób pokazane jest to jak wiele różnych miłości nosimy w sobie. Każda z tych miłości jest piękna i równie ważna jak inne. Tak samo jak każdy kolor jest potrzebny by świat był piękny tak nasze kolorowe miłości dopełniają się i sprawiają że jesteśmy szczęśliwi ❤ i co ważne żadnej z tych miłości nie trzeba dzielić- każda jest jedyną w swoim rodzaju❤

Ta książka jest idealna gdy pojawi się młodsze rodzeństwo. Pomoże zrozumieć starszakowi, że choć rzeczywistość się zmienia miłość którą darzą go rodzice jest nadal wyjątkowa ❤

Zastanawialiście się kiedyś jakiego koloru jest miłość?

Pewnego razu...

„Wszystkie kolory miłości” dedykowana jest głównie dzieciom, które mają rodzeństwo lub wkrótce staną się bratem/siostrą. Dla maluchów jest to ogromna zmiana. W rozmowie możemy wesprzeć się literaturą. 😊

Bohaterką jest Klara. Ma kochających rodziców, którzy poświęcają jej wiele czasu i są „tylko dla niej”. Wszystko zmienia się, gdy w rodzinie pojawia się młodszy brat, Robuś. Nagle mama i tata nie mają już dla niej tyle czasu co kiedyś. Klara czuje się odtrącona i niekochana… Uważa, że nie da się kochać równie mocno, jeśli miłość trzeba dzielić na pół…

Bohaterka wybiera się do parku i spotyka dziwną kobietę w czarnym fartuchu, z kolorowymi gumkami w kręconych włosach. Kobieta maluje obraz. Ale wszystko na nim jest zielone… Okazuje się, że kolor zielony symbolizuje miłość kobiety do jej przyjaciela.

Są takie książki, których sam tytuł sprawia, że na sercu robi się cieplej

Są też takie, ktore budzą w nas tyle emocji, że ciężko jest zasnąć 🤭
Dziś, na koniec dnia chce taką właśnie pokazać!

"Wszystkie kolory miłości " to przepiękna książka prowadząca małego widza, przez sztukę pojmowania tego uczucia w swoim życiu. 🧡

Bohaterka, Klara, przedstawiona jest jako szczęśliwa dziewczynka. Czuje miłość rodziców, rodziny. Ale jakby trochę mniej... od kiedy pojawił się jej młodszy brat Robuś.
Jeśli macie dzieci, lub rodzeństwo napewno rozumiecie czym jest rywalizacja o względy. Zmiana sytuacji dla starszego dziecka bywa trudna i czasem wprowadza dezorientację.

Z pomocą w wymagających momentach przychodzi książka autorstwa Alby Castellvi-Miquel która sprawia, że właśnie nasz zagubiony maluch ma szansę poczuć ulgę.

Klara na kartach książki pokazuje osoby dla niej ważne. Rodziców, przyjaciela Michała, dziadków.
Każdy z nich jest inny. To wydaje się naturalne.
Jednak z pomocą "malarki miłości " odkrywa jak różne mogą być relację z naszymi najbliższymi i jak pięknie mogą się rozwijać zmieniając swoje odcienie.

Obserwujemy jak artystka kolejno prowadzi naszą bohaterkę przez swoje życie i pokazuje na podstawie własnych skojarzeń jak budować i odbierać swoją miłość.
Widzimy jak miłość się rodzi, ubarwia i odciska piętno na naszym życiu o w naszych sercach.

Oczy taty nadają miłości kolor brązowy, jak ziemia.
Mama kojarzy się z niebem, więc miłość do niej nabiera błękitnych barw.

Otwieranie się na świat to trudne zadanie.
Ale przychodzi łatwiej gdy ma się obok kogoś kto wskaże i przeprowadzi przez to szaleństwo.
I tą role spełnia tutaj właśnie zwariowana, barwna malarka.
A my mamy szansę w tym towarzyszyć swojemu dziecku dzięki doskonałej publikacji @wydawnictwojednosc 😊

Darzę ta książkę ogromną sympatią! 🙂

Są takie książki, których sam tytuł sprawia, że na sercu robi się cieplej

Są też takie, ktore budzą w nas tyle emocji, że ciężko jest zasnąć 🤭
Dziś, na koniec dnia chce taką właśnie pokazać!

Bohaterka, Klara, przedstawiona jest jako...

Główną bohaterką jest Klara, która niedawno została starszą siostrą. Od narodzin maluszka, dziewczynka czuje, że rodzice mają dla niej mniej czasu i mniej ją kochają. Pewnego dnia dziewczynka spotyka malarkę, która pokazuje jej, że miłość ma różne kolory, że można kochać wiele osób na różne sposoby.

“Wszystkie kolory miłości” to niezwykle mądra i cudowna książka. Dzieci wraz z Klarą mogą uczyć się, że cały czas są ważni dla rodziców, nawet wtedy, gdy pojawia się młodsze rodzeństwo. Moim zdaniem ta książka pozwoli zrozumieć dziecku, że mama i tata kochają go nadal tak samo mocno.

Klara wraz z kolejnymi spotkaniami z malarką zaczyna zauważać, że sama kocha wiele osób, ale każdy w inny sposób. Każde z tych uczuć jest inne, ale nie oznacza to, że kocha kogoś mniej, a kogoś bardziej.

“Wszystkie kolory miłości” jest pięknie wydana. Przede wszystkim ma twardą okładkę, bardzo je lubię w dziecięcych książkach. A w środku znajdują się piękne, kolorowe ilustracje. Myślę, że spodoba się wszystkim dzieciakom.

“Wszystkie kolory miłości” to niezwykle mądra i cudowna książka. Dzieci...

Czy rodzice każde swoje dziecko kochają równie mocno?

Odpowiedzi na to pytanie stara się poszukać bohaterka książki "Wszystkie kolory miłości" - Klara. Niedawno w jej życiu pojawił się brat Robuś. Rodzice poświęcają mu nieco więcej czasu niż Klarze, stąd u dziewczynki pojawiły się wątpliwości, co do siły rodzicielskiego uczucia względem jej osoby. Klarze wydaje się, że wcześniej mama i tata kochali ją znacznie bardziej niż w tej chwili. Teraz skoro mają w domu dwójkę dzieci, to z matematycznego punktu widzenia Klary otrzymuje ona zaledwie połowę ich miłości... Czy tak jest rzeczywiście? Klara postanawia się tego dowiedzieć. Na szczęście podczas swego nieco refleksyjnego spaceru w parku spotyka pewną intrygującą osobę, która podejmuje wyzwanie i każdego kolejnego dnia stara się jej co nieco wyjaśnić na temat wielu odcieni miłości. Ale czy tej charyzmatycznej artystce uda się Klarze wytłumaczyć wszystko, w taki sposób by dziewczynka z łatwością zrozumiała, że kochać równie mocno można bardzo wiele osób naraz? Najlepiej jeśli przekonacie się o tym sami, w tej pełnej ciepła i miłości opowieści. Polecam gorąco małym i dużym.

Czy rodzice każde swoje dziecko kochają równie mocno?

zasami pojawienie się rodzeństwa może doprowadzić do zazdrości. Uwaga rodziców już nie skupia się na tym jednym dziecku, które do tej pory było ich oczkiem w głowie. Ale czy to znaczy, że teraz kochają mniej, słabiej i czy ta miłość zostaje rozdzielona na więcej osób?

Tak czuła Klara, gdy na świecie pojawił się jej młodszy braciszek. Poczucie odtrącenia, zapomnienia, zazdrości coraz bardziej w niej dojrzewały, pogłębiając uczucie smutku. Pewnego dnia dziewczynka poznała w parku osobliwą malarkę. Spotkanie tej kobiety było okazją do nietypowej rozmowy o miłości.

Wraz z kolejnymi spotkaniami dziewczynka zaczęła sobie uświadamiać, że miłość może mieć różne kolory... bo nasze uczucia różnią się, w zależności od tego, do kogo je żywimy...

Barwna, ciepła, pełna rozmyślań i miłości opowieść dla dzieci, która podejmuje próbę zobrazowania niezwykle trudnego tematu.

Ach jakaż to zachwycająca książka!

Życie Klary jest naprawdę idealne. Do czasu. Kiedy bowiem na świecie pojawia się jej młodszy brat, Robuś, wszystko diametralnie się zmienia.

Dziewczynka musi dzielić się z nim wszystkim, najgorsze jest to, że przede wszystkim uwagą rodziców. Czuje się przez nich zepchnięta na dalszy plan i mniej kochana. I chociaż zapewniają, że kochają ją równie mocno jak dawniej, to Klara wie, że to niemożliwe. Bo kiedy masz jedno jabłko i musisz je nagle podzielić na dwie osoby, to zostaje ci już tylko połówka. To jasne jak słońce.

Pewnego dnia dziewczynka spotyka w parku malarkę o oryginalnym wyglądzie. Dowiaduje się, że kobieta maluje miłość. Ale kolor miłości zależy od osoby, o której w danej chwili myśli. I tak z dnia na dzień maluje obrazy w kolorach:
💚 zieleni, gdy myśli o swoim przyjacielu,
🤎 brązu, gdy myśli o swoim tacie,
💗 różu, gdy myśli o swoim mężu i tak dalej.

Klara zaczyna rozumieć, że kochać można podobnie, a jednak w inny sposób. Każda z miłości jest jednak równie gorąca i żarliwa.

Teraz jest gotowa, by stworzyć własny obraz, we wszystkich kolorach miłości.

"Wszystkie kolory miłości" to pięknie ilustrowana, mądra i niezwykle wzruszająca opowieść. Pomaga dziecku odnaleźć drogowskaz w obliczu nowej sytuacji w rodzinie i poczuć, że każdy z nas jest równie ważny i równie kochany.

Polecam z całego serca!

Ach jakaż to zachwycająca książka!

Jak to jest z tą miłością? Czy wszystkich kochamy tak samo? Czy dzielimy miłość na kawałki, by każdy, kogo kochamy, był odpowiednio obdarowany?

Klara jest szczęśliwą dziewczynką. Ma kochającą rodzinę, ale ma z tym pewien problem. Odkąd na świecie pojawił się jej młodszy brat, Klara ma wrażenie, że rodzice kochają ją mniej. Przecież miłość, niczym truskawka, musiała zostać podzielona na pół. A każdy wie, że jedzona w całości smakuje najlepiej.

Któregoś dnia Klara spotyka w parku pewną ekscentryczną artystkę. To malarka, która tworząc dzieła, wyraża na płótnie różne oblicza miłości. Spotkania z nią uświadamiają Klarze, że to, co do tej pory uważała za "jasne jak słońce", wcale takie nie jest. Bo miłość, którą mamy w sobie jest przecież nieskończona i niepoliczalna. I mimo tego, że każda jest inna, nie znaczy, że mniej warta.

"Wszystkie kolory miłości" to wielowymiarowa i wymowna książka, która niesie ważny przekaz. Może być podporą dla rodziców, którzy próbują oswoić dziecko z nową sytuacją - pojawieniem się młodszego rodzeństwa. Pięknie obrazuje miłość jako nieskończoną moc, której nie da się dzielić. Taką, która ma wiele barw - bo każdego kochamy inaczej, ale nie znaczy, że mniej lub gorzej. Inną miłością kochamy mamę, inną brata, inną babcię, a jeszcze inną swojego przyjaciela. Nie dzielimy miłości, bo miłość mamy w sobie, musimy tylko dostrzec jakimi barwami tęczy się ona mieni.

Przedstawienie miłości w formie różnych kolorów, to moim zdaniem, bardzo udany zabieg, który pomaga najmłodszym zrozumieć przekaz i wyciągnąć wnioski.

Przepiękna, ciepła i mądra opowieść, taka, która powinna być obowiązkową lekturą nie tylko dla dzieci, ale i dla nas - dorosłych. Bo kochać, to nie zawsze znaczy to samo...

• Dziecięce
  • Literatura dziecięca
  • Czytamy z K. i I.
  • Biblioteka
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Wszystkie kolory miłości