Niewidzialna nitka

Jedność
2022-09-30
2022-09-30
Anna Kozaczewska
książka dla dzieci pępek dla dzieci

„Niewidzialna nitka” to historia dziewczynki, która odkrywa wielką tajemnicę bliskości. Niewidzialne nici wychodzą z naszych pępków, łącząc nas z ludźmi, których kochamy. Mimo, że niejednokrotnie dzielą nas spore odległości, brak kontaktu jesteśmy z nimi, połączeni nicią miłości!❤

Książka opowiadająca o więzach łączących rodzinę. Wzruszająca, odkrywająca siłę naszych uczuć.

Jak zacząć z dzieckiem rozmowę o śmierci? 🤔 Jak wytłumaczyć, że nie musi się bać, kiedy zostaje w przedszkolu bez rodziców? Jak opowiedzieć o miłości, która łączy rodzinę? Można użyć... pępka. 😲 A właściwie niewidzialnej nitki, która z niego wychodzi. 🧡

Nina, bohaterka książki "Niewidzialna nitka" to kilkuletnia dziewczynka. Uwielbia się kąpać, kocha zwierzęta i nie lubi, kiedy ktoś jest smutny. ☺️ Pewnego dnia zadaje mamie pytanie - "do czego właściwie służy pępek"? 🤔 Mama odkrywa przed nią tajemnicę niewidzialnej nitki, łączącej z nią wszystkie osoby, które lubi i kocha. ☺️ Sekretna nitka wychodzi z pępka do mamy, taty, babci, a nawet Flokiego, pieska, o którym marzy Nina. Nagle wszystko staje się ładniejsze i bardziej przyjemne. 🤗 Dziewczynka przestaje się już bać zostawać w przedszkolu, nie martwią ją zmarszczki na twarzy babci - wie, że nawet śmierć nie jest w stanie zerwać niewidzialnej nitki. Magia z nią związana wykracza poza czas i przestrzeń. Może też sprawić, że znika strach, smutek i samotność. 🧡

"Niewidzialna nitka" wiele wyjaśnia i pomaga przezwyciężać dziecięce lęki. 👌 Ta książka to ujmująca historia o więzach rodzinnych. Punkt wyjścia do rozmowy z dzieckiem o uczuciach, ale i o śmierci. 💬 Opowieść pełna emocji, która skłania do refleksji.

Książka autorstwa Miriam Tirado to duży, bogato ilustrowany album. Przemyślana fabuła, która zabiera nas w świat małej Niny, szybko okazuje się być receptą na dziecięce strachy. 🤗 Buduje poczucie bezpieczeństwa, łagodzi stres, odpędza lęki. To opowieść, która... ogrzewa małe serca. 🧡

Niewidzialna nitka, napisana przez Miriam Tirado i wydana przez @wydawnictwojednosc, to książka która mnie bardzo rozczuliła i wzruszyła. Mała Nina w czasie kąpieli, pyta swoją mamę po co właściwie jest jej pępek. Mama zdradza jej wtedy tajemnicę o sekrecie niewidzialnej nitki. Polega on na tym, że z pępka wysnuwają się niewidzialne nitki, które bez względu na czas oraz miejsce, łączą się ze wszystkimi osobami, które dziecko kocha. Gdy dziewczynka wyraża wątpliwości, mama tłumaczy, że są różne rzeczy których nie można zobaczyć oczami, a które na pewno istnieją jak zapach mięty w domu babci, smak czereśni, cisza… Ta informacja dodaje dziewczynce więcej pewności siebie w przedszkolnej codzienności, czuje się ważna i nieustannie kochana. Nina, opowiada o sekrecie również swojemu koledze z grupy, w sposób obrazowy i dziecięcy, co jest bardzo zabawnym i uroczym fragmentem.

Autorka, Miriam Tirado stworzyła niezwykłą historię, która można uznać za prawdziwą, jeśli niewidzialną nić zastąpimy więzami krwi i genami…

Niewidzialna nitka, to nie jest jednowątkowa historia, ponieważ oprócz relacji i tęsknoty za mamą i tatą, poruszony jest w rozmowie z babcią wątek śmierci, a przez całą opowieść przewija się również marzenie o posiadaniu psa. Emocje w książce są świetnie wyważone, jeśli pojawia się jakiś poważny temat, to po nim następuje coś humorystycznego.

Książka jest doskonale wydana, ma twardą oprawę, duży format oraz matowe strony ze stonowanymi ilustracjami Marty Moreno. Moim zdaniem pasuje dla czytelników w wieku 3-6 lat, chociaż z trzylatkiem raczej całości się nie da przeczytać za jednym razem, ponieważ historia obejmuje 64 strony.

Niewidzialna nitka to cudowna książka na prezent dla dziecka np. od rodziców, chrzestnych, cioci i wujka, babci i dziadka itp., która będzie ponadczasową pamiątką towarzyszącą w życiu.

Mówi się, że w rodzinie jest siła. Biologiczne więzy nas łączące, przede wszystkim te łączące matkę z dzieckiem, to wyjątkowa nić, której być może nie widać, ale która zapewnia nam poczucie przynależności, bezpieczeństwa, bezwarunkowej miłości. Sprawia, że w każdych warunkach czujemy wsparcie i aprobatę tych, którzy są dla nas bliscy, na których nam zależy.
O istnieniu takiej niewidzialnych więzów przekonuje się Nina, mała dziewczynka o wielkim sercu i upodobaniu do … kąpieli. Mają z mamą nawet swój wieczorny rytuał kąpielowy, ale pewnego dnia, kiedy mama dociera do brzuszka dziewczynki, by go umyć, Nina pyta jej, do czego służy pępek. Doskonale wie, że kiedy jej mama była z nią w ciąży. Były połączone pępowiną, ale nie może zrozumieć, do czego ten pępek potrzebny jej teraz. Mama zdradza jej zatem wielką i piękną zarazem tajemnicę z pępka wysuwają się niewidzialne nitki, które łączą nas ze wszystkimi, których kochamy. I to bez względu na to, gdzie przebywają. Oznacza to, że mama jest przy Ninie nawet wówczas, kiedy jej nie widzi. A Nina jest przy mamie nawet wówczas, kiedy nie mogą się dotknąć. Bo pomiędzy ich pępkami istnieją niewidzialne nici, są ze sobą na zawsze połączone.
O tej niezwykle pokrzepiającej, wzruszającej koncepcji, przeczytać możemy w książce pt. „Niewidzialna nitka. Opowieść o miłości łączącej rodzinę”, autorstwa Míriam Tirado. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Jedność książka dla najmłodszych czytelników w zdumiewająco prosty i obrazowy sposób tłumaczy relację i więzy, które łączą nas z bliskimi. Świadomość, że przekraczają one granice miejsca i czasu dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa i sprawiają, że nawet kiedy czują się smutne, zalęknione, mogą sobie o tej nici przypomnieć. A wtedy poczuć wsparcie, obecność wszystkich, którzy są z nimi połączeni. To doskonała lektura zarówno dla dzieci, które już potrafią czytać, jak i dla tych, które śledzić będą piękne ilustracje Marty Moreno i słuchać historii czytanej przez rodzica czy opiekuna. To również wspaniała pozycja dla psychologów czy pedagogów pracujących nad poczuciem bezpieczeństwa czy więzami rodzinnymi.
Dzięki poznaniu sekretu, Nina przestała obawiać się pójścia do przedszkola i rozstań z rodzicami. Bez problemu żegnała się z tatą wiedząc, że i z nim jest połączona, że on cały czas będzie obok. Tym sekretem podzieliła się nawet z chłopcem, płaczącym przy bramie przedszkola, pragnącym powrotu rodziców. Świadomość, że i on ma w swoim pępku taką nić pozwoliła mu na beztroską zabawę z Niną i innymi dziećmi w przedszkolu. Nina zdradziła tajemnicę nawet swojej babci, ale okazało się, że kobieta doskonale zna wszystkie nici i powiązania. Co więcej, dzięki temu Nina może być pewna, że nawet kiedy babcia już odejdzie, wciąż będą połączone…

O istnieniu...

Przychodzę dzisiaj do Was z niezwykle ciepłą i wartościową książką, która wzrusza i nieraz zmusza do refleksji. To niezwykle pozytywna pozycja, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego dziecka, a i niejeden dorosły będzie nią zachwycony!

Pępek ma każdy z nas...ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się do czego służy? I nie mówię tu o sytuacji, gdy dzieciątko jest w brzuszku mamy, bo to oczywiste 😊 Wytłumaczenie jakie odnalazłam w tej książce zaskoczyło mnie bardzo i z ogromną przyjemnością przeczytałam tę historię mojej starszej córci, bowiem uważam, że to niezwykle mądra pozycja, która niektórym dzieciom pomoże w trudnych dla nich momentach, jakimi są np momenty samotności i tęsknoty za najbliższymi.

Głowna bohaterka Nina poznaje rodzinny sekret, a mianowicie poznaje "tajemnicę pępka", z którego wychodzi niewidzialna nitka. I ta nitka łączy ją ze wszystkimi, których kocha - z mamą, tatą, babcią, dziadkiem, kuzynami, a nawet z przyjaciółmi. W momencie gdy dziewczynkę nachodzi smutek i tęsknota, wystarczy że złapie się za pępek i pomimo tego, że nie ma danej osoby koło niej fizycznie, to i tak ta osoba zawsze jest przy niej! Teraz po poznaniu tej rodzinnej tajemnicy, Nina wie, że gdziekolwiek by nie była, każda osoba, którą kocha jest cały czas przy niej i to dodaje jej otuchy i siły, zawsze gdy tego potrzebuje.

Książka "Niewidzialna nitka" autorstwa Miriam Tirado to naprawdę cudowna historia o bliskości i więziach, które powstają między ludźmi. Dodająca sił, otuchy i pewności siebie młodemu człowiekowi. Pozwalająca przezwyciężyć ciężkie momenty, a przed takimi niestety nie da się uciec. Wspaniała pozycja o bliskości, nadziei i poczuciu przynależności. Ta książka wyzwala w człowieku tak wiele pozytywnych emocji, że ja sama byłam nią oczarowana podczas czytania. A moje dziecko? Uśmiech na jej twarzy i późniejsze potajemne oglądanie swojego pępka, mówi wszystko 😍

Polecam Wam ją ogromnie! ❤️

Czy miłość można zobaczyć? Namacalnie nie, ale można ją poczuć.

I o tym właśnie jest ta piękna książeczka! „Niewidzialna nitka” to opowieść o rodzinie i o jej wielkiej wartości. To także historia o tym, że to co niewidoczne gołym okiem, jest wyjątkowe i piękne. Zostało to fantastycznie opisane przez autorkę. Małe dzieci, by coś poznać muszą mieć poczucie stałości i konkretu. Miłość, czyli niewidzialna nitka, którą jesteśmy „połączeni” z tymi, których kochamy, jest dla dziecka pojęciem abstrakcyjnym. W książce pięknie przybliżono ten temat dziecku:

„(…)Tego, co czuję do ciebie, nie można zobaczyć, ani dotknąć, ale istnieje i jest tak żywe i mocne, jak nigdy dotąd. Albo zapach mięty w domu, który tak lubisz. Wcale go nie widać, nie możesz go dotknąć, ale tam jest, prawda?...”.

Książka porusza niezwykle ważny temat i pociąga za najczulsze struny. Rodzina-najwyższa wartość… A po Mamie zawsze pozostanie nam pamiątka, którą mamy przy sobie ❤️

Bliskość z dzieckiem, pozytywna komunikacja… Cała ta esencja miłości zawarta na 64 stronach, poruszy Was!

Warto wracać do czytania tej książki z dzieckiem. To także świetny punkt odniesienia do dziecięcych pytań o pępek.

Czy miłość można zobaczyć? Namacalnie nie, ale można ją poczuć.

Czy wiecie jaka funkcję pełni nasz pępek, gdy już się rodzimy?
Myślę, że nie jeden rodzic usłyszała pytanie odnośnie tego jakże magicznego miejsca na naszym ciele.

Jeśli nie wiecie co powiedzieć, to mam dla Was odpowiedź, która znajdziecie w książce :
Niewidzialna nitka. Opowieść o miłości łączącej rodzinę- Miriam Tirado

Piękna książka już od samej wizualnej strony. Grafiki pięknie dekorują zarówno okładkę jak i wnętrze. Duży format, choć może nie najlepiej sprawdzić się np. w podróży, wygląda doskonale i daje możliwość na wygodniejsze oglądanie i czytanie z dzieckiem. Historia w środku opowiada o mogicznej nitce łączących ludzi, a właściwie o nitkach. Dokładniej o nitkach wychodzących z naszego pępka. Piękna opowieść o łączącej ludzi miłości i bliskości. Pokazuje dzieciom, że nie zawsze trzeba być fizycznie obok, aby czuć bliskość drugiej osoby i być bliskim dla kogoś kto jest daleko. Jeśli przedstawimy dzieciom tą historię na pewno poczują się pewniej w chwili fizycznego rozstania z bliskimi.

Nina jak każde dziecko, ciekawa świata, zastanawia się po co nam pępek. Wtedy mama opowiada jej piękną historię o niewidzialnych nitkach wychodzących z naszego pępka które łączą nas z naszymi bliskimi. Pomimo odległości może y odczuwać ich miłość. Dzięki temu idąc do przedszkola nigdy tak do końca dzieci nie rozstają się z rodzicami. Nina każdego wieczora wyobrażała sobie z kim jest połączona. Pewniego dnia w przedszkolu zauważyła płaczącego chłopca, który szlochał z powodu rozstania z rodzicami. Wtedy Nina opowiedziała mi o magicznych nitkach. Razem zaczęli się zastanawiać dlaczego te nitki są niewidzialne.
Jesteście ciekawi do jakich doszłi wniosków?
Zapraszam do czytania 🥰

Czy wiecie jaka funkcję pełni nasz pępek, gdy już się rodzimy?

Niewidzialna nitka. Opowieść o miłości łączącej rodzinę- Miriam Tirado

Piękna książka już od samej wizualnej strony....

W życiu małej Niny nastał wielki i ważny dzień, poznała rodzinny sekret, który jednocześnie był niczym kojący plasterek na wiele smutków i trosk, ukojenie w trudnych chwilach, wsparcie podczas rozstań. To tajemnica pępka i niewidzialnej nitki łączącej ją z najbliższymi.

Świadomość, że pomimo odległości, ktoś jest obok, że gdy tęsknimy to ktoś nas kocha, a ta magiczna niewidzialna nitka łączy nas niezależnie od okoliczności. A pępek niczym symbol więzi i początek nitki jest zawsze przy nas, dając pewność, że nie jesteśmy sami.

Książka nie tylko odpowie na pytania i zainteresowanie dzieci tym, czym jest ten dziwny pępek, ale będzie nieocenionym wsparciem, podczas rozstań z dzieckiem oraz utraty bliskich.

Urocze, wzruszające i momentami zabawne odniesienie do relacji, bliskości, więzi i miłości, czyli do tego czego nie widać gołym okiem, ale co czujemy.

To cudowna, ciepła i bliskościowa pozycja, budująca relacje rodzinne i poczucie bezpieczeństwa dziecka. To książka, z której bije miłość, otula nas kołderką i oplata niewidzialną nitką.

Uwielbiam takie książki, dzięki którym czytanie jeszcze bardziej zbliża.

Dla mnie ta książka to mistrzostwo świata. Naprawdę pomogła nam historia z nitką, dzięki której nigdy się nie rozstajemy. Polecam wszystkim rodzicom i maluchom mających kłopot z rozstaniem :)

• Dla dzieci
  • Przeczytane w 2023
  • Karol i Misia
  • Dla Anieli
  • Dziecięce
  • Czytaj z Zosią, Parentingowe

Dodaj cytat z książki Niewidzialna nitka