LEOŚ SOSENKA obserwuje las

Okładka książki LEOŚ SOSENKA obserwuje las Ewelina Oleksiak, Anna Paszkiewicz
Okładka książki LEOŚ SOSENKA obserwuje las
Ewelina OleksiakAnna Paszkiewicz Wydawnictwo: Wilga opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Wilga
2022-01-01
2022-01-01
las

Okładka książki 101 Latarni Dzmitryj Bandarenka, Oksana Draczkowska, Oksana Łuszczewska
101 Latarni Dzmitryj Bandarenka...
Okładka książki Kulawa kaczka i ślepa kura Ulrich Hub, Jörg Mühle
Kulawa kaczka ... Ulrich Hub, Jörg Mü...
Okładka książki Intruzi Susanna Isern, Sonja Wimmer
Intruzi Susanna Isern, Sonj...
Okładka książki Roślinkowa książka Alicja Krzanik, Anna Salamon
Roślinkowa ksi... Alicja Krzanik, Ann...

Prześliczna książeczka ,zachęcająca dzieci na wyprawy do lasu. Głównym bohaterem jest Leoś, udający się wraz ze swoim tatą na męską wyprawę do ostępów leśnych. Chłopiec od dawna marzy o wspólnej wycieczce, gdyż kocha przyrodę i dotychczas miał styczność ze zwierzątkami na łamach książek lub wyjazdów do ogrodu zoologicznego. Tata pakuje plecak z niezbędnymi rzeczami, a chłopiec bierze na barana swojego wielkiego pluszowego dinozaura i ruszają w drogę. Na miejscu udolnie czy też trochę mniej ,podpatrują ptaki przez lornetkę. Oglądają sikorki, dzięcioła, dudka ,wilgę i inne.
Tu chłopiec uczy się ,że w lesie trzeba zachować spokój, nie robić gwałtownych ruchów, nie krzyczeć, gdyż łatwo spłoszyć mieszkańców lasu i wtedy nic się już nie zobaczy. A to my odwiedzający, jesteśmy gośćmi i trzeba się umieć zachować. Z kolei po udanym pikniku na kocyku, Leoś i tata zabierają wszystkie papierki z jedzenia i wkładają do plecaka. Lasu nie można zaśmiecać!
Następnie tata wyjmuje lupę i zaczyna się obserwacja mniejszych żyjątek jak mrówki, motyle czy inne owady.
Tata pokazuje też synkowi roślinki chronione i poucza malca, żeby nie łamał żadnych gałązek ani nie zrywał tych roślin.
W gąszczu lasu natrafiają na kopiec kreta, którego też nie należy ruszać, a można pooglądać przez lupę sam otwór do korytarza podziemnego.
Zapuszczając się dalej w gęstwinę spotykają płochliwego, umykającego zajączka. Wstrzymują oddech i bez lornetki z bliska wizualnie mają okazję spotkać się sam na sam z sarenką.
Leoś jest zafascynowany wyprawą .
Jak myślicie woli Zoo czy las? Musicie sami przeczytać co wybierze.
Przed zakończeniem wycieczki obydwaj ,,panowie'' jeszcze zajmują się rozszyfrowywaniem tropów i śladów leśnych na ziemi. Rozpoznają nawet trop lochy z warchlakami. Ale coraz bardziej nachylają się z lupą przy ziemi. Leosia bardzo ciekawią pewne tajemnicze ślady. Co to mógł być za zwierzak? Tego również dowiecie się po przeczytaniu tej wspaniałej historii i po obejrzeniu cudnych ilustracji.

A teraz wszyscy zbieramy się całą rodziną, z odpowiednim ekwipunkiem i ruszamy na foto safari do pobliskiego lasku. Zobaczymy czy będziemy mieć większe szczęście niż Leoś z tatą.

Słyszałam wiele różnych opinii na temat tej książki, przyznam więc szczerze, że podeszłam do niej z rezerwą i bez oczekiwań.

A tu totalne zaskoczenie! Książka totalnie skradła nasze serca, co tylko pokazuje jak bardzo warto sięgać po różne opinie i otaczać się smakowitą różnorodnością ❤️

Leoś wybiera się z tatą do lasu. Wspólnie pakują plecak i rozmawiają co im się przyda podczas wyprawy. Zabierają przekąski, apteczkę, lornetkę oraz lupę. Tata pokazuje synkowi do czego służą oba przyrządy.

W lesie jest fantastycznie! Udaje im się usłyszeć i zobaczyć dzięcioła, sikorkę i inne ptaki, a chłopiec uczy się, że hałas płoszy zwierzęta.

Potem urządzają piknik na łące. Leoś obserwuje przez lupę wędrówkę mrówek, uczy się porządku, pakuje śmieci do plecaka, by wyrzucić je w domu. Znajduje także kopczyk kreta, mija płochliwego zająca, obserwuje motyla, sarnę i tropy zwierząt.

Przygody Leosia bardzo nam przypadły do gustu. To pozycja, która pokazuje piękną różnorodność świata przyrody oraz uczy jak należy się w nim poruszać z szacunkiem i troską. Rozbudza ciekawość i poddaje wspaniałe pomysły na leśną wyprawę ❤️

Leoś nie mógł doczekać się soboty, a kiedy ona nadeszła był bardzo szczęśliwy. To tego dnia wraz z tatą wybierał się do lasu. Uzbrojeni w lupę wyruszyli odkrywać leśne tajemnice. Jakie?

Książka to nie tylko ciekawa opowieść o małym chłopcu, ale również ogromna dawka wiedzy. Dziecko wraz z Leosiem wyrusza do lasu, poznaje jego mieszkańców, odkrywa sekrety.

Tekst jest ciekawy, zdecydowanie napisany pod dziecko. To sprawia, że nasza pociecha słucha z przyjemnością.

W książce znajdziemy cudowne, realistyczne ilustracje, od których ciężko oderwać wzrok.

Okładka jest twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży długi czas.

Według mnie książka pt.: „Leoś Sosenka obserwuje las” to niezapomniana wyprawa do lasu. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/06/LeosSosenkaobserwujelaswydawnictwowilga.html

Tekst jest...

Leoś to bardzo ciekawy świata chłopiec. Razem z tatą wyruszają do lasu, aby poobserwować leśne zwierzęta. Z książeczki dzieci mogą się dowiedzieć, że w lesie trzeba być cicho, ponieważ to dom zwierząt, a nikt nie lubi, gdy w jego domu się hałasuje. Poza tym, zwierzęta są bardzo płochliwe, więc trzeba być nie tylko cichym, ale i ostrożnym, by móc je obserwować. Chłopiec niektóre zwierzątka ogląda przez lornetkę, a niektóre przez lupę. Wszystkie budzą jego zachwyt. W książce, oprócz interesującej treści, są też przykuwające uwagę ilustracje. Jedyne, czego mi brakowało w tej książeczce, to finał. Mam wrażenie, że treść jakby się urwała bez wyraźnego zakończenia. Myślę, że książeczka jest dobrym wyborem dla młodych czytelników.

booki-dzieci.blogspot.com

Uwielbiam obserwować przyrodę. Fascynują mnie rosnące wiosną i latem rośliny, uwielbiam patrzeć na rudziki, sikorki i dzięcioła, słuchać kruków czy kłótni srok. Tego zachwytu nad przyrodą uczę moje dzieci. Gdy dostrzegam coś, co mnie zaciekawi - skaczącą po drzewie wiewiórkę czy sarnę, która wyszła na polanę - pokazuję, tłumaczę, opowiadam. Z wielkim szacunkiem i miłością do przyrody.

„Leoś Sosenka obserwuje las” Anny Paszkiewicz od @wydawnictwo_wilga to wspaniała książka dla małych przyrodników. Leoś razem z tatą wyrusza do lasu, by bliżej przyjrzeć się otaczającej go przyrodzie. W tym celu przygotowuje lornetkę, lupę, zabiera ze sobą pluszowego dinozaura, do którego w każdej chwili może się przytulić, i rusza w nieznane. Razem z tatą będą tropić i obserwować.

Ile tu ptaków i zwierząt: spotykają sikorkę, wilgę i dudka, sarnę oraz zająca, dostrzegają też tropy dzika. Wiedza jest tu podana w sposób prosty i ciekawy. Krótka historyjka pozwala opowiedzieć o skarbach lasu oraz przekazać podstawowe zasady prowadzenia obserwacji i zachowania się w lesie.

Z jednej strony to historia o przyrodzie, z drugiej o wzajemnym zaufaniu taty i syna. O wspólnej przygodzie, dzieleniu się wiedzą oraz rozbudzaniu zainteresowań, przekazywaniu ich z ojca na syna. Na szczególną uwagę zasługują ilustracje Eweliny Oleksiak. Są przepiękne, doskonale komponuje się tu rysowana kreska tła z akwarelowymi przedstawieniami ptaków. Idealne połączenie, sikorka wygląda jak żywa!

Polecam Wam tę książkę, będzie idealna dla małych czytelników-odkrywców.

Wiek czytelników: 3+
Liczba stron: 32

booki-dzieci.blogspot.com

Znacie to uczucie kiedy po przeczytaniu dziecku książki odpalacie aplikacje i szukacie kolejnej części albo zamawiacie przedmiot opisany w książce? Tak właśnie było u nas po przeczytaniu przygód Leona. Musiałam zamówić zestaw małego zwiadowcy i badacza w jednym i powiem Wam, że to był strzał w dziesiątkę.

Autorka zabiera nas na wyprawę do lasu podczas, której towarzyszymy małemu Leosiowi Sosence i razem z nim przeżywamy niezwykłą przygodę. Mały badacz na własne oczy przekonaje się, jak wiele tajemnic skrywa las i z fascynacją poznaje żyjące tam zwierzęta i rośliny. Dodatkowo Autorka w ciekawy sposób przekazała jak należy chronić las, aby był bezpiecznym domem dla żyjących tam żyjątek.

Całość czyta się szybko i przyjemnie, prosty język łatwo dostępny dla małego czytelnika. To ciekawe i jednocześnie zabawne opowiadanie z uroczymi, całostronnych ilustracjami (takie lubimy najbardziej) i mnóstwem przyrodniczych ciekawostek.

Z całą pewnością jeszcze nie raz wrócimy do tej mądrej i pięknie wydanej książeczki, która może być świetną zachęta do wspólnych wycieczek do lasu. Myślę też, że to jedna z tych książek, którą będą czytać pokolenia, a przynajmniej dobrze by było. Książka może też skutecznie odciągnąć nasze pociechy od wszechobecnej teraz elektroniki na rzecz eksplorowania terenów leśnych. Polecam!

Autorka zabiera nas na wyprawę do lasu podczas, której towarzyszymy...

Las. To wyjątkowe miejsce, nie tylko koi i wycisza nasze zmysły, ale jest domem i schronieniem dla wielu fascynujących stworzeń. Wystarczy się na chwilę zatrzymać aby zaobserwować jak piękna jest przyroda wokół nas.

Tytułowy Leoś - kilkuletni chłopiec wprost nie może się doczekać soboty i obiecanej przez Tatę wyprawy do lasu. Gdy wreszcie nadchodzi ten dzień, okazuje się, że Rodzic spakował do plecaka nie tylko przekąski na piknik ale także lupę i lornetkę! I tak zaczyna się męska wyprawa ojca i syna by odkrywać leśne sekrety. Leoś nie tylko będzie obserwował ptaki, mrówki i motyle, ale także dowie się trochę o roślinach, tropach zwierzyny leśnej, a nawet spotka sarnę.

Świetna pozycja, która poza zachęcaniem do aktywności na świeżym powietrzu, spacerów po lesie, zachęca także do spędzania czasu z dzieckiem. Wspólnego odkrywania piękna otaczającej nas przyrody. A dodatkowo poza tym uwrażliwia i uczy poszanowania natury, zachowania w lesie.
W ślicznej, twardej oprawie ze zdobieniami, z dużymi sympatycznymi ilustracjami i prostym tekstem będzie świetnym pretekstem do weekendowego spaceru już z najmłodszymi dziećmi. Świetnie pokazuje, że to też od nas dorosłych, zależy ten dziecięcy zachwyt naturą.

Do czego służy lupa a do czego lornetka? Jakie zwierzątka zamieszkują las? Jak należy się w nim zachowywać i czego robić nie wolno?

Tego wszystkiego dowiedzą się nasze dzieci z tej wartościowej, pełnej pięknych ilustracji książki. Tego też dowiedział się mały Leoś podczas swojej wyprawy z tatą do lasu.

Dzięki lupie mały chłopiec mogł dokładnie się przyjrzeć owadom. Mógł zobaczyć to, czego nie widać zbyt dokładnie gołym okiem, mógł obserwować też ich pracę. Lornetka natomiast była przydatna przy obserwacji ptaków bądź innych zwierząt.

Piękna, pouczająca lektura, która pewnie wzbudzi ciekawość w każdym dziecku 😊 i z której każde dziecko się czegoś nauczy. Gorąco Polecam.

Dzięki lupie mały chłopiec mogł dokładnie się przyjrzeć owadom. Mógł...

Coś w klimacie wiosenno letnim, coś inspirującego i sprzyjającego rodzinnym spacerom na łono natury. Coś w duchu relacji ojca z synem i celebracji przyrody, czyli „Leoś Sosenka obserwuje las”.

Leoś bardzo czekał na ten dzień, kocha zwierzęta i ich obserwowanie sprawa mu ogromną radość, zatem wycieczka z tatą do lasu jest niczym spełnienie marzeń. Niespiesznie i spokojnie, szanując ciszę i spokój oraz ciesząc się chwilą ojciec z synkiem spacerują w przepięknych okolicznościach przyrody. Obserwują, nasłuchują bacznie się przyglądają i tropią zwierzęta.

To taka ich chwila, taty i synka, gdy tata niczym przewodnik może mu pokazać odrobinę świata, przekazać wiedzę i nauczyć tego co sam wie. To czas, w którym zacieśniają się ich więzy, budują relacje i tworzą wspomnienia na całe życie.

To książka, która młodszym czytelnikom pokaże wyjątkowość otaczającej nas przyrody. Okryje małe sekrety lasu i ukaże codzienność leśnych zwierząt, a do tego potrzeba jedynie naszej chwili, cierpliwości i chęci, aby je dostrzec i docenić.

W towarzystwie pięknych ilustracji Eweliny Oleksiak dzieci poznają garść przyrodniczych ciekawostek, nauczą się odpowiednio zachowywać w lesie i cieszyć z przebywania na świeżym powietrzu. To lekka i przyjemna lektura, która mogłaby też być wyjątkową pozycją na Dzień Ojca

Leoś wyrusza z tatą do lasu, by obserwować żyjące tam zwierzaki. Całkiem niezła opowieść.

• Leoś
  • Dla szkrabów