Jasnowidz i czarownica

horror
Wydawnictwo AlterNatywne
2022-05-27
2022-05-27
horror czary jasnowidz magia czarownica tarot

Jest to książka pełna humoru,strachu,magii i seksu 😏 Rumieńce na twarzy zapewnione 😏

Tym razem przychodzę do Was z recenzją mojego Patronatu "Jasnowidz i czarownica" autorstwa Marka Arturro. Już teraz mogę Wam zdradzić, że przygotuję booktour oraz rozdane z tą świetną pozycją, a za egzemplarze dziękuję Wydawnictwu AlterNatywne.
Czytelnik znajdzie w niej dużo opisów otoczenia bohaterów. Dzięki temu zostaje wprowadzony w klimat powieści. Następnie poznaje historię bohaterów.
Bardzo przypadł mi do gustu styl pisania autora i mimo, iż było to moje pierwsze spotkanie z nim jestem zachwycona. Zawarte w tekście porównania są jej dodatkowym atutem. Czytając wszystkie opisy czytelnik jest w stanie wyobrazić sobie nawet najdrobniejszy ruch bohaterów. Opisy i rozmowy zawierają dużo humoru, mimo iż niektóre sceny zawierające go nie są zbyt pozytywne, co jest kolejnym atutem tej pozycji.
Przedstawiony tutaj Marek nie był zbyt lubiany przez mieszkańców opisanego miasteczka. Wszystko dlatego, że nie lubili oni osób zajmujących się tarotem i wróżbiarstwem, a to było właśnie jego zajęcie. Bohater chciał w przedstawionym miasteczku zamieszkać na stałe. Zakupił w tym celu nawet ziemię, która z jakiegoś powodu była niezamieszkałą. Dlaczego? O tym Marek dowie się w odpowiednim czasie, a Wy możecie się dowiedzieć sięgając po książkę. Mężczyzna mieszka w swojej samotni mając jednocześnie towarzystwo, którego nie chce. Wszystko dlatego, ponieważ zakupione miejsce nawiedza coś, co chce zwrócić na siebie szczególną uwagę.
Dodatkowo czytelnik pozna tutaj Darię. Jest to wolna kobieta. Nikt też nie zagląda do jej domu, bo nie czuje takiej potrzeby. Jednak za sprawą rozmów mieszkańców oraz plotek i tak wszyscy o tym mówią. Bohaterka okaże się bardzo kuszącym wyzwaniem dla Marka. A jak do tego wszystkiego mają duchy i niewidzialne stworzenia w domu? Co czytelnika może zaskoczyć w tej powieści? Tego się dowiecie czytając powieść.
Jest to naprawdę świetna pozycja, którą każdy powinien przeczytać. Atutem książki są tytuły rozdziałów, które zdradzą czytelnikowi, co dalej się będzie działo. Jest to bardzo dobry horror, który szczerze polecam. Gwarantuję niezapomniane wrażenia.

Wciąga, bawi, podnieca i nakręca na maksa. Weekendu nie zmarnowałam. Tak trzymać !!!

O ... o ... ja cię . Ale sceny ... Mocne, ale zabawne.

O ... o ... ja cię . Ale sceny ... Mocne, ale zabawne.

Erotyka w literaturze to kontrowersyjny temat. Książki tego typu postrzegane są jako mało ambitne. Szyderczo mówi się, że czytają je wyłącznie niewyżyte gospodynie domowe, że są nudne i schematyczne. Mimo wszystko, jest duża grupa (raczej) kobiet, która chętnie sięga po takie powieści. I nie ważne jakiej są profesji. Lubią, więc czytają. Jeżeli chodzi o schematyczność to faktycznie jest „piętą achillesową” takich historii – szczególnie, kiedy mają romantyczny wydźwięk. Zdarzają się jednak pisarze, którzy nie przejmują się konwencjami i chyba również rynkiem. Przeczytałam właśnie powieść „Jasnowidz i czarownica” Marka Arturro i nie do końca mam pomysł, jakiemu odbiorcy mogłaby się ta książka spodobać. Pomimo ogromnej ilości erotyki nie jest to literatura kobieca. Już wiem! To jest książka dla czytelnika ze specyficznym poczuciem humoru, bezpruderyjnego, potrafiącego patrzeć na życie z przymrużeniem oka.

Akcja dzieje się w niewielkiej wsi. Przyjeżdża do niej Marek, tytułowy jasnowidz, i zamierza się tutaj osiedlić. Zanim znajdzie odpowiedni obiekt poznaje Darię – piękną, bezwstydną wdowę, zwaną przez lokalną społeczność czarownicą. Tyle o fabule. Nie chcę się nad nią rozwodzić, bo – używając języka z powieści – rozchodzi się głównie o rżnięcie.

Czy kojarzycie film „American pie”? Właśnie z nim kojarzy mi się styl w jakim Mark Arturro napisał powieść „Jasnowidz i czarownica”. Tylko jest dużo bardziej wyuzdany, a do tego... garażowy (jakby to był amatorski film),czy też – ładnie to nazywając- naturalistyczny. Jest bezczelnie, niesmacznie, ale mnie to bawi.

W książce zabrakło mi natomiast jakiegoś wątku przewodniego, czegoś co spajałoby tę historię. W przytoczonym „American Pie” chłopcy chcieli stracić dziewictwo podczas balu na koniec szkoły, a realizacja tego planu generowała różne śmieszne sytuacje. „Jasnowidza i czarownicę” podsumowałabym słowami mojej koleżanki: „Witam Panie, let's fuck” (rozmawiałyśmy wtedy o powieści „Jedenaście tysięcypałek, czyli miłostki pewnego hospodara”). Kolejne sceny często wyglądają tak: nażreć się, nachlać i podymać (albo od razu podymać). Jak już wspominałam, jest zabawnie, ale nie sięgałam po książeczkę z dowcipami, a powieść. Stworzenie bohaterów i przestrzeni, na której sobie swawolą to za mało. Pojawia się co prawda akcja, wątki nadprzyrodzone itp., ale jakieś to niewyraźne, a przez to niewyraźni są bohaterowie. Zdecydowanie potrzebny tu rutinoscorbin.

„Jasnowidz i czarownica” to interesująca książka. Nie jest to typowa powieść erotyczna. Autor wzbogaca ją o szczyptę kryminału i horroru, a przede wszystkim chochlę bezpruderyjnego humoru. Do mnie takowy przemawia i bawiłam się wybornie. Gdyby autor zadbał o stworzenie spójnej opowieści z przewodnią linią fabularną, zwrotami akcji itp. ta książka byłaby wybitna. Tak jest po prostu zabawna. Przeczytałam kilka scen, pośmiałam się, ale nocy przy niej nie zarwałam. Raczej czytałam ja fragmentami na poprawę humoru.

Lubię odkrywać nazwiska w literaturze, mierzyć się czytelniczo z nowym dla mnie piórem. Każde takie spotkanie uczy mnie kolejnych rzeczy, dostarcza wrażeń, często zmusza do głębokich analiz, albo pozwala złapać wiatr w żagle i odsapnąć przy lekkiej i zabawnej lekturze.
Mam kłopot z umiejscowieniem tej książki, za dużo się tu dzieje. Niby kryminał, może komedia, duża dawka erotyki. Książka jest dla ludzi o specyficznym poczuciu humoru, z bardzo dużym dystansem do świata. Wielu powie, że taki właśnie jest, tak ma i tak postrzega życie; zostawia spory margines swobody wyboru i doznań.
Ja, jak wiecie, nie lubię wulgaryzmów w książkach, uważam, że można opisać daną sytuację, rzecz, w sposób przystępny i obrazowy bez zbędnego „rzucania mięsem”, nie umniejszając wagi wypowiedzi czy przesłania. Tym bardziej, że roi się tu od humoru i ciekawych sytuacji, autor ma dar opowiadania, ubierania historii w słowa, ale już w opisach aktów seksualnych widać spadek jakości pisarstwa.
Bohaterowie są jak członkowie komuny, dzieci kwiaty, wolne elektrony spełniające wszelkie zachcianki.
Na okładce jest zamieszczone zdanie „ Książka przeznaczona dla osób pełnoletnich”, jest to istotne przy wyborze powieści do czytania.

Ubaw na całego. Polecam !

Ubaw na całego. Polecam !

Jeszcze nie tak dawno, w ubiegłym stuleciu, taka książka gdyby się w ogóle ukazała, zostałaby publicznie potępiona, nakład wycofany, wydawnictwo rozwiązane, zaś autor skazany na odsiadkę za szerzenie pornografii i treści o charakterze nieprzyzwoitym. Cieszmy się zatem, że doczekaliśmy dużo bardziej liberalnych czasów, w których to możemy otwarcie wyrażać swoje myśli i poglądy, choć i tak znajdą się i tacy, którzy z tymi pozytywnymi zmianami idącymi wraz z duchem czasu wciąż nie mogą się pogodzić.

Do pewnej wsi przyjeżdża jasnowidz Marek. Mężczyzna, zmęczony miejskim życiem, zapragnął osiedlić się w spokojnej osadzie. Ma na oku dom, który wygląda na bardzo zadbany. Wiąże się z nim długa historia. Budynek nie raz zmieniał właścicieli. Obecny chce się go jak najszybciej pozbyć, nawet po zaniżonej cenie. Jak się okazuje przyczyną są... duchy.

Marek z pomocą mądrej babki ma zamiar przepędzić nieproszonych lokatorów.

Rzecz dzieje się na wsi w czasach współczesnych, choć mieszkańcy mówią gwarą a wiedzę o medycynie i bezpiecznym seksie mają na poziomie średniowiecza.

Zresztą tego ostatniego jest w powieści aż nadto. Z początku w każdym rozdziale gzi się kto popadnie, tak jakby ludzie kierowali się wyłącznie chucią. Wystarczy jeden pocałunek i rzucają się na siebie jak zwierzęta. Wódka leje się strumieniami, i nie tylko ona.

Mam problem z oceną tego dzieła, bo ogólnie rzecz biorąc podobało mi się. Autor ma poczucie humoru i potrafi ciekawie opowiadać, jednak opisy aktów seksualnych trochę mnie zraziły. Są napisane na o wiele niższym poziomie niż reszta książki.

Długo się czeka na zawiązanie jakiejś akcji i rozwój fabuły. Można przeczytać, z przymrużeniem oka, jako ciekawostkę. Autor określa gatunek książki jako "powieść o zabarwieniu seksualno-optyczno-kryminalnym w odcieniu horroru".

Marek z pomocą mądrej...

Fajna porno komedia zasługująca na ekranizację. Oj dzieje się .... dzieje ...

Fajna porno komedia zasługująca na ekranizację. Oj dzieje się .... dzieje ...

• Horror
  • Horror i fantastyka które chcę przeczytać
  • Od Autorów/Wydawnictw
  • Fantasy Horror SF