Stany Zjednoczone Miłości

Znak Horyzont
2022-07-04
2022-07-04
Alicja Halik

Literatury młodzieżowej spod znaku LGBTQ jest coraz więcej. Niektóre tytuły są warte uwagi, inne to wręcz katorga czytania, a wydawałoby się, że temat ostatnio bardzo topowy. I może właśnie w tym mały problem: zalew tą literaturą i ciężko wyłowić co jest warte uwagi.
Tym razem sięgnąłem po historię bardzo podobną do: "Red White & Royal Blue", na szczęście nie jest to kopia, a całkiem inna historia i nie ukrywam bardzo wciągająca.
Historia skierowana głównie to młodego człowieka wchodzącego w wiek dojrzewania, gdzie każdy odnajdzie w głównych bohaterach siebie. Utożsami się albo z Dre - sławnym influencerem, zdeklarowanym gejem, kolorowym ptakiem. Z drugiej strony mamy Dean'a totalnie zdominowanego przez matkę chłopaka, który stara się być idealnym synem, i ukrywa przed światem swoją orientację.
Mnie od razu ta historia wciągnęła, mimo że już stary byk ze mnie i nawet odnalazłem w bohaterach trochę siebie. I nawet w kilku momentach się wzruszyłem.
Także polecam, lekka literatura, ale na pewno z przesłaniem i zdecydowanie bardzo współczesna.
Opis wydawcy:
Dre jest przyzwyczajony do sławy… no dobrze, rozpoznawalności. Kręci filmiki, przebiera ludzi za kosmitów, a na konwentach ustawiają się do niego kolejki fanów! Głośny, fantazyjnie ubrany, a przede wszystkim wyoutowany i z tego dumny - zwraca uwagę i budzi emocje. Emocje, które mogą odebrać jego ojcu szanse na zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych.
Dean nie ma takich problemów. Od zawsze wiedział, że jego mama mierzy wysoko, a on musi uważać na każdy swój krok. Jako idealny syn zrobi wszystko, żeby republikanie zwyciężyli. Pokaże się nawet z dziewczyną wybraną dla niego przez sztab wyborczy. To w końcu żaden kłopot. Przynajmniej nie musi się zastanawiać, czy jego mama faktycznie akceptuje go takiego, jakim jest.
Rozmowa w schronie pokazuje obu chłopakom, że przeciwieństwa się przyciągają, a miłość ponad podziałami politycznymi jest możliwa. O ile nikt nikogo nie śledzi ani nie próbuje szantażować. A przecież nie wszyscy kandydaci grają równie uczciwie, prawda?

"Stany Zjednoczone miłości" to literacka podróż, której intensywność przypomina lepszą wersję "Red White Royal Blue". Postacie w tej powieści ożywają, stając się żywymi, realnymi jednostkami, których losy zapadają w pamięć czytelnika. Odkrywanie tego co chłopacy myślą było na prawdę naturalne.

Głównym atutem tej książki jest niesamowita głębia postaci. Autor z sukcesem przedstawia ich różnorodność, ukazując ich wewnętrzne konflikty i rozwój. Czytelnik z łatwością nawiązuje emocjonalne więzi z bohaterami, co sprawia, że każda strona powieści staje się jak osobisty dziennik. Co więcej pomaga temu podzielenie tekstu na każdego z naszych głównych gagatków :)

Mocne 7.5/10

Głównym atutem tej książki jest niesamowita głębia postaci. Autor z sukcesem...

Naprawdę dobra książka, przyjemna i szybka w czytaniu, bez zbędnych i nużących zapychaczy. Ogólnie bardzo podobna do ,,Red, white and royal blue" , ale mam wrażenie, że taka jakby prostsza? Może bardziej realna dla zwykłego człowieka. Na pewno byłaby świetna na zastój czytelniczy, ze względu na lekkość z jaką jest napisana, to nie ogromne dzieło literackie, ale taka fajna, przyjemna książeczka na poprawę humoru, zdecydowanie skierowana do młodzieży. Wydaje mi się że dla osoby dorosłej, mogłaby wydawać się za mało ambitna i oklepana jeśli chodzi o tematykę, a wątek miłosny byłby zbyt pospolity. Ja osobiście polubiłam się z bohaterami i naprawdę polecam ten tytuł, jeśli szuka się czegoś, właśnie lekkiego z dawką humoru i ciekawie skrojonymi postaciami i fabułom

Bardzo ciekawa książka o dwóch nastolatkach, których rodzice kandydują na prezydenta Stanów Zjednoczonych .opowiadająca o tym, że życie kandydatów wcale nie jest łatwe są wystawieni na światło dzienne poprzez to co robią ich rodzice i odnajdują między sobą przepiękną Przyjaźń, która przemieni się w coś więcej. Zupełnie dwie różne osobowości.kolorowy ptak i typowy Ważniak w garniturze ,a miłość przyjdzie znienacka. Bardzo piękna historia dwójki nastolatków na tle bitwy o fotel prezydenta .Polecam serdecznie .bawiłam się świetnie

Książka jest słodka i powiedziałbym, że dosyć idylliczna. Nie wiem czemu, ale kojarzy mi się z grą the sims, a dokładnie z sytuacja, gdy chcemy żeby dwoje Simsów się w sobie zakochało i to zawsze prędzej czy później się udaje, nawet jeśli w pewnym momencie się nie znoszą. Miła i szybka lektura na jedno popołudnie.

Kocham tą książkę <3

Kocham tą książkę <3

Książka opowiada o dwóch synach kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych - Dre i Deanie. Powinni być rywalami, jak swoi rodzice. Wszystko się zmienia, gdy zostają zamknięci sami w garderobie. Poznają siebie lepiej i zmieniają o sobie zdanie. Zaczynają ze sobą pisać i rozmawiać. Postanawiają się też spotkać w tajemnicy przed rodzicami. Jednak nic nie może być, jak z bajki, bo ich życie stara się rozburzyć McMann - trzeci kandydat na prezydenta, który okazuje się być twórcą aplikacji, na której Dre i Dean ze sobą piszą i rozmawiają...
POLECAM

wkurwiło mnie

wkurwiło mnie

Trudno się przechodziło przez tę książkę. Niesamowicie się męczyłam, żeby jakkolwiek się za nią wziąć i nie umiałam się na niej skupić czy też oddać się historii.
Była dość… okej. Nic powalającego ani okropnego.
Przeciętniak, który został odhaczony na liście do przeczytania, ale nie wniósł do niej nic ciekawego.

Była dość… okej. Nic powalającego ani okropnego.

#aseksualność #demiseksualność #comingout

#aseksualność #demiseksualność #comingout