Zabójcza obsesja

Okładka książki Zabójcza obsesja C. Hallman, J.L. Beck
Okładka książki Zabójcza obsesja
C. HallmanJ.L. Beck Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie Cykl: Obsesyjna namiętność (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Obsesyjna namiętność (tom 2)
Deadly Obsession
Wydawnictwo Lekkie
2022-05-18
2022-05-18

Okładka książki Okrutna obsesja C. Hallman, J.L. Beck
Okrutna obsesja C. Hallman, J.L. Be...
Okładka książki Devil you know C. Hallman, J.L. Beck
Devil you know C. Hallman, J.L. Be...

Myślałam, że tego nie skończę... Pierwsza część nie była porywająca, ale dało się to czytać. Tutaj zupełnie się zagubiłam... Okropnie płytka kontynuacja, coś tu się niby działo, ale tak naprawdę każda strona to kilka cukierkowych opisów wielkiej miłości kompletnie bezpłciowej dziewczyny do jej pogrążonego w obsesji chłopaka-porywacza i to jeszcze z mafią w tle. Oj, to zdecydowanie nie literatura dla mnie.

Historia idealna na nudny wieczór. W książce działo się dużo, a jednak mało. Masa powtórzeń i bardzo podobnych, jak również takich samych wypowiedzi bohaterów, była bardzo męcząca. Tłumaczenie też zawiodło, ponieważ było dużo niedociągnięć i zdań bezsensu.

Będąc na urlopie przeczytałam drugą część serii "Obsesyjna namiętność" autorstwa duetu J.L.Beck i C.Hallman. Pierwsza część bardzo mi się podobała, więc sięgnęłam po kolejną, gdyż nie mogłam się doczekać jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

Akcja w drugim tomie rozpoczyna się zaraz po wydarzeniach zakończonych w pierwszym tomie. Dove zostaje porwana, ale tym razem nie przez Zane. Chłopak zrobi wszystko by uratować ukochaną. Nie zabraknie tu porachunków mafijnych, kłamstw i tajemnic. Dużo się dzieje i pewnej rzeczy dowiecie się tylko czytając tę książkę. Lektura podobała mi się. Trzymała w napięciu aż do końca.

"Jestem ptakiem złapanym w klatce, mam podcięte skrzydła, mój duch odpłynął"

"Jeśli jest coś, czego nauczyłam się przez ten ostatni miesiąc, to to, że jedyną stałą w moim życiu jest Zane. Mój prześladowca i ja, jego obsesja."

"... gorąco w jej oczach pali mnie. Jej spojrzenie sprawia, że wiem najważniejszą rzecz ze wszystkich. Że chociaż wydaje się, że świat wokół nas płonie, ona wciąż tu jest, płonąc w tym samym piekle tuż obok mnie"

" - ...przestań patrzeć na mnie, jakbym był rycerzem, kiedy naprawdę jestem diabłem, który czeka, by cię otworzyć i ucztować na twojej duszy.
- Nie jesteś diabłem, Zane. Jesteś słońcem, księżycem i każdą gwiazdą w mojej galaktyce. Bez ciebie nie byłoby mnie"

Dove myślała, że porwanie przez Zane'a było najgorszą rzeczą jaka mogła ją spotkać. Gdy jednak zaczyna wierzyć w jego miłość, przyjmować jego argumenty, los okrutnie ich rozdziela, a dziewczyna trafia w przymusową gościnę do ludzi, przy których grozi jej prawdziwe niebezpieczeństwo. I chociaż Zane nie poprzestaje w zmaganiach, by chronić ją ze wszystkich sił, przyjdzie mu się zmierzyć z wrogami, z którymi nie tak łatwo będzie mu sobie poradzić. Jedynym ratunkiem dla ich miłości stanie się odwrócenie ról - teraz to Dove musi ochronić Zane'a, co dla niego samego może okazać się nie do przyjęcia.

Drugi i jednocześnie ostatni tom serii "Okrutna namiętność" czytało mi się równie dobrze jak pierwszy. Autorki zadbały, by część ta skupiona była przede wszystkim na akcji, mafijnych potyczkach, niebezpieczeństwie, w którym miłość Zane'a i Dove zostaje wystawiona na ogromną próbę, a ich relacja jest świetnie zarysowanym tłem rozgrywających się wokół nich wydarzeń. Sam świat mafii mógłby być zarysowany trochę mocniej, ponieważ autorki ograniczyły się do przedstawienia przerażającej działalności jednej z wpływowych rodzin, ograniczając się tylko do krótkiego fragmentu na ten temat. Skoncentrowały się raczej na tym, jak bezwzględni potrafią być ich dowódcy, jak okrutni i wyrachowani są, mając za nic czyjeś życie, pragnienia, miłość. Na pewno dużym plusem tej książki jest przemiana jaka zaszła w głównych bohaterach. Dove została zmuszona do zostawienia swojego strachu za sobą, wyłączenia emocji, przyjęcia wymaganej od niej roli, tylko po to, by uchronić i siebie i Zane'a. Okazała się dużo silniejsza niż sama przypuszczała, udowadniając, że dla miłości i wolności jest w stanie dokonać wszystkiego. Zane natomiast, mimo iż nie wyzbył się swojej arogancji, pewności siebie i brutalności wobec innych, musiał zmierzyć się z bezsilnością, przymusem dostosowania się do poleceń innych, odrzuceniem. Myślę, że niebezpieczeństwo, które zagrażało bohaterom, sprawiło, że książka ta nie tylko cały czas trzymała mnie w napięciu, ale też wzbudzała we mnie dużo więcej emocji niż część poprzednia. Nie brakowało w niej zaskakujących, nieoczekiwanych zwrotów akcji, sporej dawki namiętności, ale też odrobiny dobrego humoru, zwłaszcza w dialogach zawartych w końcowych rozdziałach. Myślę, że i ta książka i ta seria jest warta polecenia tym, którzy szukają fajnie napisanych mrocznych romansów mafijnych, które czyta się bardzo szybko i które udowadniają, że miłość to zaufanie, lojalność, prawda i gotowość do poświęceń.

"Jestem ptakiem złapanym w klatce, mam podcięte skrzydła, mój duch odpłynął"

Na półkach: , , , , , ,

Ona i rodziny mafijne oznaczają kłopoty. Pytanie czy on nadal są radę ją chronić.

Dylogia "Obsesyjna namiętność".

"Je­stem stwo­rzony po to, by ją chro­nić, aby zapew­nić jej bez­pie­czeń­stwo tak długo, jak żyję. Być może ni­gdy nie będę jej mieć tak, jak chcę, ale za­wsze mogę się upew­nić, że nikt jej nie skrzyw­dzi. Na za­wsze bę­dzie moja, nawet jeśli o tym nie wie.(...)
Nie ma ani jed­nej rze­czy, któ­rej bym nie wie­dział o Dove. Znam ją na wylot, może nawet le­piej niż sa­me­go sie­bie.(....)
Ona musi być moja.(...)
Mi­łość do Dove to moja naj­więk­sza sła­bość, ale nie pod­dam się… Nie mogę. Nie­ważne, co zro­bię, nie­ważne, ilu ludzi za­bi­ję, ona za­wsze bę­dzie moja. Za bar­dzo za­prze­da­łem się dia­błu, aby pozwo­lić jej odejść(...)
Któż le­piej ochro­ni ją przed potwo­rami, jeśli nie jeden z nich?(...)
moja mi­łość do niej jest wię­zie­niem, z któ­rego ni­gdy nie uciek­nie."

Powiedzieć, że Zane miał obsesję na punkcie Dove, to jak nic nie powiedzieć. On miał ją w krwioobiegu i nią oddychał ale robił to na odległość. Do dnia w którym zmuszony był ją porwać. Młoda kobieta miała go za wroga a jednak czuła się przy nim bezpiecznie. Kiedyś, w dzieciństwie, miała już kogoś takiego ale go straciła. Teraz nie wiedziała kim dla niej jest ten groźny mężczyzna. Mówił, że chce ją chronić a tymczasem trzymał ją w zamknięciu. Jednak nie tylko on chce Dove. Nagle pojawiają się inni gracze a dziewczyna ponownie trafia do niewoli - z deszczu pod rynnę. Kto jest wrogiem a kto przyjacielem?
"Na tym eta­pie to już wojna gan­gów, a Zane i ja jeste­śmy jedy­nie dwoma pion­kami pozo­sta­łymi na sza­chow­nicy."

Ta dylogia nie jest lekturą wysokich lotów ale ja spędziłam z nią bardzo miło czas. W 2cz było dla mnie za dużo tych mafijnych przepychanek ale całość uważam że jest godna przeczytania jako miła, lekka i nie wymagająca lektura 😉

Dylogia "Obsesyjna namiętność".

Nie ma ani jed­nej rze­czy, któ­rej bym nie wie­dział o Dove. Znam ją na...

Zabójcza obsesja autorstwa J.L. Beck i C. Hallman nakładem wydawnictwa #wydawnictwolekkie @hardewydawnictwo to kontynuacja pierwszego tomu z serii Obsesyjna Namiętność. Jakiś czas temu recenzowałam pierwszą część pt : Okrutna Obsesja, a właściwe umieściłam opinię mojej córki @xvyakta bo w naszym czytelniczym trio to ona recenzuje dla was romanse. Niecierpliwie czekała na kontynuację i znów dzięki uprzejmości wydawnictwa @hardewydawnictwo możemy wam polecić Zabójczą Obsesję.

Opis wydawcy 👇
Zane chronił Dove, kiedy byli jeszcze dziećmi. Z czasem stała się jego obsesją. Zranił, zniszczył i zabił wszystkich, którzy wyrządzili jej jakąkolwiek krzywdę. A także tych, którzy za bardzo się do niej zbliżyli. Porwał ją, a ona go znienawidziła i za wszelką cenę próbowała uciec. Nie wiedziała, że Zane to najmniejsze zło, a na zewnątrz grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Kiedy na jej oczach został postrzelony, Dove zrozumiała, że był dla niej wszystkim: ciemnością i światłem, dobrem i złem. Potrzebowała go do życia jak kolejnego oddechu, pragnęła poczuć jego ciało. Przez miesiąc w niewoli u Zane’a nauczyła się, że jedyną stałą w jej życiu jest właśnie on. Myśl, że więcej go już nie zobaczy, odbierała jej rozum. Kto ją obroni teraz, kiedy znowu została porwana, tym razem przez bezwzględnego gangstera?

Kontynuacja jest równie ciekawa i wciągająca jak tom pierwszy. Mimo, że autorki postawiły sobie wysoka poprzeczkę to zarówno część pierwsza jak i druga utrzymane na tym samym wysokim poziomie. Dzieje się dużo, akcji nie brakuje - emocje gwarantowane. Fabuła jest zaskakująca, nie sposób się przy niej nudzić. Kreacja bohaterów także bez zarzutu, choć zdecydowanie to Zane jest postacią, która sprawiła, że ta powieść jest genialna w każdym tego słowa znaczeniu. Autorki mają niepowtarzalny styl - charyzmatyczny i z pazurem, pełen pasji i namiętności, ale jednocześnie pełen romantyzmu. Polecamy!

#zabójczaobsesja #wydawnictwolekkie #jlbeck #challman #j.l.beck #c.hallman #teamromanse #romanssensacyjny #romansmafijny💛 #bookinstagram #polecajka #bookinstagrampl #polskiboomstagram #recenzentkaksiążek #czytamipolecam #czytamioceniam #kochamczytaćksiążki

"Zabójcza obsesja" jest drugim tomem cylu Obsesyjna namiętność duetu J.L. Beck i C. Hallman. Przewracając ostatnią kartkę pierwszej części, która skończyła się w dramatyczny sposób, zupełnie nie wiedziałam, co autorki zaplanowały w kontynuacji. Zostawiły mnie z wieloma pytaniami bez odpowiedzi...

Ponownie mamy tu książkę nie wyróżniającą się niczym szczególnym pośród innych, ale skutecznie potrafiącą wciągnąć nas w wir wydarzeń. W dalszym ciągu mamy tu nakreślony motyw obsesji oraz mafijne klimaty (choć tego elementu znacznie więcej aniżeli w pierwszym tomie) - to wszystko w tego typu literaturze już było, ale mimo to kolejny raz otrzymałam rozrywkę na dobrym poziomie.

"Po tym wszystkim, co zrobiłem, wszystko rozpada się na kawałki. Człowieka, który zabijał od zawsze, odbierał życie innym, wreszcie dopadła karma."

Wcześniej obserwując Dove i Zane'a, mogliśmy odnieść wrażenie, że ich relacja nie należy do zdrowych. Jednak gdy bliżej poznając mężczyznę oraz to, kim tak naprawdę był, zaczęłam mieć pewne wątpliwości, a nawet zmieniać o nim zdanie, czując do niego wielką sympatię. Teraz mogę powiedzieć, że go uwielbiam.

"Czasami miłość twojego życia jest tuż obok ciebie.
Innym razem chowa się tuż za twoim oknem, obserwując, jak śpisz."

Historia w dużej mierze skoncentrowana jest na tytułowej obsesji miłości i posiadania oraz związanej z nią całkowitą kontrolą, zaborczością, cielesnością i gorącymi scenami erotycznymi. Jednakże tym razem  jeszcze bardziej uwypuklona została kwestia zaborczości, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu oraz innych uczuć, jakie się rodzą.

Fabuła pędzi w zastraszającym tempie. Dzieje się naprawdę dużo. Będziemy mieli do czynienia z porwaniami, ucieczkami, grą pozorów i wychodzeniem na jaw nowych faktów.

To pełen skrajnych emocji dark romans, który rozpala zmysły, mąci w głowie, łapie w macki obsesji i nie puszcza do finału. Czy Dove i Zane pomogą sobie nawzajem? Czy będą razem? Jesteście gotowi, by zmierzyć się z "Zabójczą obsesją"?

Ponownie mamy tu książkę nie wyróżniającą się niczym szczególnym pośród...

Całkiem niezła kontynuacja. Czyta się szybciutko 😄
Trochę mafii, pościgów i w sumie tyle. Żadnej głebszej historii tutaj nie znajdziecie.

Całkiem niezła kontynuacja. Czyta się szybciutko 😄

• Romans
  • Mafia
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Zabójcza obsesja