Okrutna obsesja

Okładka książki Okrutna obsesja C. Hallman, J.L. Beck
Okładka książki Okrutna obsesja
C. HallmanJ.L. Beck Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie Cykl: Obsesyjna namiętność (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Obsesyjna namiętność (tom 1)
Cruel Obsession
Wydawnictwo Lekkie
2022-02-10
2022-02-10

Okładka książki Zabójcza obsesja C. Hallman, J.L. Beck
Zabójcza obsesja C. Hallman, J.L. Be...
Okładka książki Devil you know C. Hallman, J.L. Beck
Devil you know C. Hallman, J.L. Be...

Jest to mój ulubiony gatunek, więc zawsze czytając go świetnie się bawię, a Okrutna Obsesja jest też w tym gatunku dość oryginalna. Mamy tu klasyczne motywy takie jak porwanie, zafascynowanie (momentami blisko Syndromu Sztokholmskiego),wyrok śmierci, porachunki mafijne, trudne dzieciństwo, ale sama relacja między bohaterami jest dość oryginalna i ciekawa (nie jest to typowe enemies to lovers, jest dość rozbudowana psychologicznie relacja, wiarygodnie uargumemtowana). Dużo tu motywów thrillerowych, nie wiem nawet czy nie więcej niż erotyki. Na pewno sięgnę po kontynuację.

Pierwszy tom serii Obsesyjna namiętność to książka, która na początku myślałam, że nie wciągnie mnie tak jakbym chciała, ale muszę szczerze przyznać, że im dalej tym jest lepiej! Akcja goni akcję, fabuła dopracowana, bohaterowie wykreowani super, a do tego szczypta namiętności oraz cała masa innych emocji, które powodują, że książkę wręcz się pochłania. Nie licząc oczywiście lekkiego pióra jakim jest napisana. Całość razem daje nam kawał dobrej lektury, mimo iż tak cieniutkiej w porównaniu z innymi powieściami.
Historia Dove i jej, jak to w opisie jest pięknie napisane, "(...) jej anioła stróża, jak i demona czającym się w cieniu." to historia nieprzewidywalna i zdecydowanie niebanalna. Coś innego, coś nowego niż dotychczas dostawałam. No powiem Wam, że ja jestem zdecydowanie na tak, ale chyba nikogo nie zdziwi jak napiszę, że za zakończenie to miałam ochotę rzucać książką? No jak tak można???

Polecam ogromnie!

Podeszłam do tej książki z naprawdę dużym dystansem. Ni to thriller erotyczny, ni to romans mafijny...
Bohaterowie typowi- niepozorna, pozbawiona charakteru dziewczyna i umięśniony, tajemniczy "samiec Alfa", w ukryciu układający jej życie.
Podczas lektury zastanawiało mnie kilka rzeczy... Porwana dziewczyna najbardziej zwraca uwagę na umięśnioną sylwetkę porywacza. Zostaje odcięta od dotychczasowego życia, ale nie skłania jej to do większych refleksji. Gdzieś między to wpleciono ich romans. W tej sytuacji odnoszę wrażenie, że zarówno jemu jak i jej brakuje piątej klepki. Czy to ma sens?
Fabuła, choć właśnie momentami tego sensu pozbawiona, trochę wciąga, czyta się więc szybko, chce się wiedzieć co dalej, sięgnąć po drugi tom. A z drugiej strony...
Przeczytałam, ale czy ją zapamiętam?

Jesli lubicie tak jak ja książki z motywem stalkingu to jest to pozycja dla Was. Jednak w mojej opinii trochę ,,za słodko,, tutaj było. Mimo to warto :)

Do tej pory nie czytałam książki z dwóch perspektyw ale spodobało mi się.Obezwładniająca obsesja pochłonęła głównego bohatera bez reszty,co jest wciągające.Co się jednak wydarzy kiedy obiekt jego westchnień będzie tuż obok?Czy wygra samokontrola czy obsesja...

"Miłość do Dove to moja największa słabość, ale nie poddam się… Nie mogę. Nieważne, co zrobię, nieważne, ilu ludzi zabiję, ona zawsze będzie moja. Za bardzo zaprzedałem się diabłu, aby pozwolić jej odejść."

"...kiedy patrzę w jego oczy, widzę pustkę. Widzę kogoś bez świadomości, bez zdolności odczuwania. Mrozi mnie do szpiku kości. Czuję się jak ofiara złapana w pułapkę, a przede mną stoi drapieżnik"

"Nie ma cudownego kleju, który skleiłby rozbitą na kawałki przeszłość. Można odbyć wszystkie sesje terapeutyczne na świecie, zażyć wszystkie tabletki przeciwbólowe, ale czasami nic nie pomaga"

Dove nie miała łatwej przeszłości, a w domach zastępczych, które miały dać jej miłość i spokój, doznała krzywd, których brzemię dźwiga do dziś. Gdy jednak wydaje się, że wreszcie wszystko w jej życiu zaczyna układać się tak, jakby chciała, na jej drodze staje Zane. Dziewczyna nie wie, że mężczyzna ten, będący płatnym zabójcą na usługach mafii, od lat ją obserwuje, kontroluje jej życie i ją chroni. Pewnej nocy zmuszony zostaje ją porwać, bo tylko tak może zapewnić jej bezpieczeństwo. Jego obsesja na punkcie Dove wreszcie ma szansę znaleźć ujście w jej ramionach, ale dziewczyna zaciekle się broni i błaga by Zane ją wypuścił.

Jestem bardzo zadowolona z tej książki. Autorki wykorzystały znane już motywy mafii, porwania, strachu wymieszanego z namiętnością, i zrobiły to w sposób wciągający, intrygujący do tego stopnia, że trudno było mi oderwać się od czytania. Bardzo dobrze zobrazowały strach Dove, która mimo swojej ciekawości i podatności na wpływ Zane'a dopuszczała do siebie głos rozsądku przypominający, że on jest tym złym. Całość jednak wykreowana jest tak, że sama zaczynałam się zastanawiać, czy rzeczywiście tak jest. Autorki pokazały bowiem, że zło może mieć różne oblicza, tak jak i dobro. W fabule pojawiło się sporo namiętności, opisów gorących zbliżeń bohaterów, których czytanie z pewnością przyspieszało bicie mojego serca. Oprócz nich było też niebezpieczeństwo, które trzymało w napięciu i doprowadziło do niespodziewanego końca. Odrobinę zabrakło mi lepszego wytłumaczenia motywacji Zane'a, w mojej ocenie pokazanie jego przeszłości nie było tu wystarczające, by rozwinęła się w nim aż tak mocno zarysowana obsesja wobec Dove. Chętnie jeszcze więcej przeczytabym o samych jej początkach, o tym jak doszedł on do stanu, w którym kontrolował każdy krok dziewczyny. To co jednak mnie urzekło, to jego niezaprzeczalne uczucie do dziewczyny, dla której gotowy był oddać nawet własne życie. I chociaż narracja prowadzona była raz z punktu widzenia Zane'a, raz z Dove, mam wrażenie, ze to ją lepiej poznałam w tej powieści. Myślę, że to książka, która pokazuje siłę przywiązania, niebezpieczeństwa braku szczerości i potrzeby kobtroli, wobec których czasami nawet miłość może być niewystarczająca. Ze swojej strony Wam ją polecam.

W książce "Okrutna obsesja" J. L. Beck i C. Hallman poznajemy 21 letnią Dove, która nie miała za wesołego dzieciństwa. Rodziny zastępcze to nie najlepsze czasem miejsce dla dzieci, ale i do Dove w końcu uśmiecha się los. Zabiera ją pewna kobieta, która staje się dla naszej bohaterki całym światem. Niestety, niełatwa przeszłość ciągle daje o sobie znać i Dove wyrzuca sobie różne błędy, nawet wizualne. Zdarza jej się, że umawia się z jakimś facetem, ale nigdy do żadnego spotkania nie dochodzi. A to z kolei dobija kobietę i męczy okropnie, bo później już nigdy więcej nie spotyka tych mężczyzn. Co się takiego z nimi dzieje, że wystawiają swoją partnerkę i nie pojawiają się więcej?

Drugim głównym bohaterem jest 23 letni Zane. On również nie miał łatwego dzieciństwa. Od kilku lat zabija ludzi dla pieniędzy. Z nieznanych powodów od wielu lat opiekuje się Dove. Ta opieka lub raczej ochrona polega na tym, że stara się ją chronić właśnie przed złem całego świata. A ona nie ma o tym w ogóle pojęcia. Dlaczego Zane wybrał sobie Dove na obiekt nie tylko westchnień i wyobrażeń seksualnych, ale też czuje do niej prawdziwą potrzebę chronienia jej? Uważa że to w pewnym sensie jego misja. Ale o co tutaj tak naprawdę chodzi? I czy uda mu się ją ochronić, nawet kiedy jego zleceniodawca zleci mu zabicie właśnie jej?! Dlaczego ma zabić swoją ukochaną?

Miałam takie przemyślenie podczas czytania, że gdyby od początku Zane ujawnił się Dove, wyjaśnił jej wszystko, to ich przyszłość potoczyłaby się całkowicie inaczej! A tak, on ją śledzi, pilnuje, chroni i podgląda. O czym ona oczywiście nie ma zielonego pojęcia.

" Znam każdy kąt, każde skrzypnięcie, każdy mebel. Znam każde okno i każde drzwi, a nawet wiem, co kryje się w każdej szafce. Wiem jaką lubi kawę, jakie są jej ulubione książki i o której codziennie wstaje."

On ma dosłownie na jej punkcie obsesję. Jest w stanie zrobić wiele, żeby jej pomóc, żeby ją ochronić, żeby czuła się bezpieczna. Czasem może i dobrze, że jej pilnował i pomagał tak, że ona naprawdę o tym nie miała pojęcia. Jednak to też przez jego postępowanie ona w sobie szukała między innymi winy, za te wszystkie randki, do których nie doszło. Wyrzucała sobie, że jest nieatrakcyjna, że faceci najpierw niby się umówią z nią, a potem już więcej ich nie widzi. Prawda jest całkiem inna, ale ona oczywiście nie ma o tym pojęcia. No cóż. W momencie, kiedy pracodawca Zane'a zlecił mu zabójstwo jego ukochanej, ten postanowił zaryzykować i całkiem inaczej to rozegrać. Czy wszystko poszło po myśli mężczyzny? Dlaczego od razu nie wyjawił całej prawdy Dove? I co tutaj się jeszcze wydarzy? No i kluczowe pytanie - dlaczego zleceniodawca Zane'a chce śmierci Dove?

Ta książka może nie pochłonęła mnie w całości, ale historia przypadła mi dosyć do gustu. Wszystko w sumie miało ręce i nogi, choć Zane mnie wkurzał tym, że nie wyjawił na samym początku prawdy Dove. I przez to ich zachowania momentami były irracjonalne. Jednak starałam się wczuć zarówno w niego, jak i w nią. Szkoda mi ich obojga, bo los ich nie oszczędzał, swoje przeszli i to już jako dzieci, co niestety zostało w ich psychice na zawsze. Ale to jak potoczyły się tutaj losy tych bohaterów mnie zaskoczyło. Jest tutaj kilka scen erotycznych, które całkiem przyjemnie się czyta. I byłam też pełna podziwu w tych scenach dla Zane'a, że dał radę tak się powstrzymywać! No chłopie!!!! Zrobiłeś na mnie wrażenie. A ta cała toksyczna i obsesyjna relacja naszych bohaterów zaskoczy niejednego czytelnika.

Dziś Przychodzę do Was z książką pt. Okrutna obsesja. Jest to typowy romans erotyczny ale z biegiem stron i wydarzeń coraz bardziej intryguje 🔥🔥🔥

Dove- młoda piękna dziewczyna. Niczego nie świadoma przez całe swe życie jest obserwowana. Obserwowana przez Zane'a, który chronił ją gdy byli dziećmi najpierw przed potworami a teraz chroni ją w dorosłym życiu. Dziewczynie bowiem grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Zane wie o tym ponieważ to on dostał zlecenie aby zabić dziewczynę. On jednak ją porywa i zamykając w domu, który nazywa bunkrem chroni ją wiedząc, że tym samym wydał wyrok także na siebie... Początkowo dziewczyna go nienawidzi (nie rozpoznaje w nim przyjaciela sprzed lat) i jest w szoku, że w jej domu były kamery i że Zane znał każdy jej krok, znał jej znajomych, usuwał z jej życia potencjalnych kandydatów na chłopaka. Uważa, że jest on chory psychicznie ale z czasem, gdy ten jej tłumaczy, że to dla jej dobra zaczyna patrzeć na niego przychylniej i po czasie bardzo się do niego zbliża... Dziewczyna spragniona uczucia, lokuje je w chorym na jej punkcie gangsterze... Gdy jej matka dostaje wylewu, oboje popełniają błąd - opuszczając swój bunkier...

Jak zakończy się ta historia? Czy jest możliwa miłość ofiary obsesji, ze swoim prześladowcą? Czy błąd który popełniają zmieni ich życie i jak zakończy się ta historia?

Książka czytała się świetnie, to lektura na jeden wieczór ponieważ jest nieodkładalna... Zakończenie jest szokujące i jestem ciekawa jak dalej potoczą się losy Dove...

Na półkach: , , , , , , , , ,

Kiedy obrońca musi stać się oprawcą wszystko się zmienia.

Kiedy obrońca musi stać się oprawcą wszystko się zmienia.

Nie było tak źle, jak myślałam, że będzie.
Trochę jednak można było rozwinąć ich historię, bo opierała się jedynie na próbach ucieczki, seksie, jedzeniu i spaniu.
Muszę stwierdzić, że Pan Porywacz zachował się całkiem przyzwoicie. Był milusi i zakochany jak szczeniak.
Ta historia zdecydowanie ma niewykorzystany potencjał.

Nie było tak źle, jak myślałam, że będzie.
Ta historia zdecydowanie ma niewykorzystany potencjał.

• Romans
  • Mafia

Dodaj cytat z książki Okrutna obsesja