Słonecznikowa 5. Kość dinozaura

Okładka książki Gdy zapadnie noc. Kto pracuje, kiedy śpimy Polly Faber, Harriet Hobday
Gdy zapadnie n... Polly Faber, Harrie...
Okładka książki Ośmiornica Zośka Katarzyna Boni, Marcin Minor
Ośmiornica Zośka Katarzyna Boni, Mar...
Okładka książki Koronkowa robota czyli wzór na kryminalną historię Grzegorz Kasdepke, Anna Oparkowska
Koronkowa robo... Grzegorz Kasdepke, ...
Okładka książki Miejsce na skale Jol Temple, Kate Temple
Miejsce na skale Jol Temple, Kate Te...

Zwykła książka o zwykłej rodzinie, która liczy rodziców, troje dzieci i psa. Historie "z życia wzięte", zaciekawią przedszkolaki i mogą być podpowiedzią, jak bawić się z własnymi dziećmi. Czasami trochę tu sielankowo (choć chyba mniej niż w serii o Toli). Myślę, że warto się zapoznać, by pokazać dziecku inne rodziny i ich przygody, na przykład rodzinę z trójką dzieci.

Cztery opowiadania będące pochwałą dziecięcej wyobraźni. Nie wiem, co podobało mi się bardziej: poszukiwania koszulki za pomocą kiełbasy czy poszukiwanie skarbów w ogrodzie. Świetny początek serii.

SŁONECZNIKOWA 5, to ciepła opowieść dla dzieci o rodzinie, która się kocha i wspiera. mamy tu piękną współpracę i wspólne zabawy, oraz mamę i tatę, którzy dbają o to, by ich dzieci się nie nudziły i czuły się kochane i słuchane.
Aniela Cholewińska-Szkolik stworzyła spokojny, pełen uroku świat, który powinien być znany każdemu dziecku - świat wypełniony miłością. Poznajemy rodziców i trójkę rodzeństwa i obiecuję wam, że ta piątka potrafi się dobrze bawić.
Ogromnie podobał mi się pomysł pikniku w domu (przeczytajcie i sami zobaczcie o co mi chodzi) - przypomniały mi się własne domowe wygłupy z bratem. Widać, że autorka czerpała z życia, bo fabuła nie jest jakaś wymyślna, raczej prosta, ale przez to prawdziwa - taka, którą rozumieją wszyscy.
KOŚĆ DINOZAURA wyróżnia poszukiwanie skarbów w ogródku, najlepszy przyjaciel człowieka, piękny dom, pomysłowi rodzice i radość z bycia dzieckiem. Okazuje się, że przygody nie muszą być spektakularne, by stać się istotnymi - o ich wadze przesądza wyobraźnia!
Książka została śliczne wydana, twarda okładka, piękny papier i oczywiście cudowne, czułe ilustracje Marty Kuleszy - idealna na czytanie do poduszki... a wasze dzieci dostaną w bonusie świetne pomysły... bo kto wie, może to właśnie wasza pociecha odkopie KOŚĆ DINOZAURA.

czas spędzony razem - to czas spędzony pięknie
7/10
Wydawnictwo Wilga