Poznajmy się

Okładka książki Poznajmy się Olga Gorczyca-Popławska
Okładka książki Poznajmy się
Olga Gorczyca-Popławska Wydawnictwo: Wilga Seria: Lisek Julek interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
22 str. 22 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Lisek Julek
Wilga
2022-04-27
2022-04-27
22 min.
Lisek Julek Interaktywne

Bardzo przyjemna książka aktywizująca. Idealna dla dzieciaków w wieku żłobkowo-przedszkolnym. Uczy przez zabawę a dodatkowo poprawia koordynację wzrokowo-ruchową.

Ilustracje Małyszko są przesłodkie. Lisek Julek jest taki do schrupania!

Ilustracje Małyszko są przesłodkie. Lisek Julek jest taki do schrupania!

"Lisek chętnie ci o sobie opowie, jeśli ty zrobisz to samo."

Bardzo sympatyczny bohater wyśmienicie spełnił się w roli przewodnika po świecie nabywania zdolności koordynacji i ćwiczenia wyobraźni. Młoda czytelniczka natychmiast zaangażowała się w różnorodne aktywności, do których została przez tekst i ilustracje namówiona, inaczej opowiadana w książeczce historia nie mogłaby szczęśliwie potoczyć się dalej. Dziecko aktywnie uczestniczyło w kształtowaniu fabuły poprzez wydawanie dźwięków usprawniających mowę, ruchy palców i dłoni, harmonijne i dopasowane do kontekstu sprawności.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2023/03/lisek-julek-poznajmy-sie.html

"Lisek chętnie ci o sobie opowie, jeśli ty zrobisz to samo."

booki-dzieci.blogspot.com Nie wiem jak Wy, ale lisy zawsze wywoływały we mnie pozytywne emocje. Nie kojarzyły mi się wcale z kradzieżą kur lub podstępem. Ich puchate ogony i bystre oczy wywowływały uśmiech na twarzy. Tym bardziej ucieszyłam się, kiedy za sprawą @wydawnictwo_wilga pojawiła się seria „Lisek Julek” autorstwa Olgi Gorczycy-Popławskiej z uroczymi Ilustracjami Urszuli Małyszko.

Do tej pory w serii ukazały się cztery części. Książki są świetne, idealnie sprawdzą się już przy 1,5 rocznym maluchu. Mały format, twarde strony, kolorowe obrazki bez nadmiaru szczegółów sprawiają, że książeczki są bardzo przystępne. W każdej z nich znajdują się zadania aktywizujące, dzięki czemu czytanie jest wspaniałą zabawą. Zadania zawarte w książce ćwiczą motorykę małą, koordynację, spostrzegawczość. Dla starszych dzieci sprawdzą się ćwiczenia pamięciowe i kształcące umiejętność liczenia.

„Poznajmy się” - to pierwsze spotkanie z liskiem Julkiem, w którym nasz bohater zachęca dzieci, aby też się przedstawiły i opowiedziały, jak lubią spędzać czas wolny. Znane z codziennego dnia czynności, jak jedzenie obiadu lub czytanie przed snem sprawiają, że książka jest maluchowi bliska.

„Przyjaciele” - w tej książeczce poznajemy sówkę Polę, zajączka Lucjana oraz myszkę Misię, przesympatycznych mieszkańców lasu i towarzyszy liska Julka. Jest tu miejsce na zabawę i śmiech.

„Przygoda w lesie” - znajdziemy tu opowieść o pisklęciu dzięcioła. Dzieci nauczą się, że trzeba dbać o przyrodę i ich mieszkańców oraz pomogą małemu dzięciołowi wrócić do rodziców.

„Urodziny” - to temat, który uwielbia chyba każde dziecko. Przyjęcie, balony, przyjaciele i radość z tego, że jest się już trochę starszym. Razem z liskiem Julkiem dzieci upieką tort i powitają przyjaciół.

Seria „Lisek Julek”
Wiek czytelników: 18m+
Liczba stron: 24

Bardzo przyjemna seria książeczek dla najmłodszych (no, może nie NAJmłodszych bo czytelnicy muszą już rozumieć proste polecenia i umieć np nacisnąć czy przekręcić książeczkę)
Mały, wygodny format i gruby karton zapewniają trwałość i przyjemne czytanie. Za ten drugi aspekt odpowiada też (głównie!) tytułowy lisek Julek, który w tej części przedstawia się, tańczy, je zupę i gra w piłkę.

Moja córka (2l) lubi do tego stopnia, że zabieramy wszystkie 4 tomy na spacery i czytamy na okrągło
Myślę, że warto się zainteresować tym tytułem

Ja polecam serdecznie. Wy zdecydujecie sami :)

W książeczce „Poznajmy się” dzieci dowiadują się kim jest i co lubi lisek Julek.

Ta książeczka to świetny pomysł na wspólne czytanie i przede wszystkim bardzo angażujący dziecko. Gdzieś trzeba coś nacisnąć, innym razem potrząsnąć, a jeszcze innym dmuchnąć lub klasnąć, żeby pomóc liskowi w różnych czynnościach. Książeczka fajnie skupia uwagę dziecka, a przez różne aktywności włącza dziecko do czynnego udziału w czytaniu. Dzięki kartonowym stronom młody czytelnik może samodzielnie oglądać książeczkę.

Czy warto czytać niemowlakom?? Czy to dobry pomysł, aby spędzać z dzieckiem czas na lekturze książek? To pytanie bardzo często pojawia się na ustach młodych rodziców niekoniecznie mających bliski związek z książkami. Zawsze tłumaczę, że wspólne czytanie to nie tylko budowanie więzi dziecko – rodzić, to także, a może przede wszystkim rozwój kompetencji poznawczych u dziecka (dla mniej wtajemniczonych kompetencje poznawcze to nic innego jak funkcje, które pozwalają dziecku poznać otaczającą go rzeczywistość, przyswoić tę wiedzę, a następnie wprowadzić ją w życie za pomocą reakcji, jaką jest jego zachowanie. Oczywiście to bardzo schematyczny przekaz jednak daje nam obraz tego jak ważny jest rozwój wszelakich procesów poznawczych u dzieci, bo to właśnie one wpływają na późniejsze zaburzenia wzroku, słuchu, mowy, myślenia i emocji u dziecka).

Zdecydowanie do prawidłowego rozwoju owych procesów możemy wykorzystywać szereg książeczek przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Lisek Julek to najnowsza propozycja serii interaktywnych książeczek z uroczymi bohaterami jakimi są leśne zwierzęta. Dziecko może nie tylko podążać wzrokiem za czytającym rodzicem, ale też naśladować głosy zwierząt czy ich ruchy. Może nazywać zwierzęta, wskazywać je paluszkiem czy nawet szukać ich podczas zabawy w chowanego.

Sztywne kartonowe strony pozwalają na wielokrotne ich używanie, a kolorowe ilustracje zachęcają do nauki przez zabawę. Bardzo serdecznie polecam wszystkim, którzy mają małe dziecko lub szukają ciekawego pomysłu na prezent.

Ależ te książeczki dostarczyły nam z córką zabawy i umiliły wiele wspólnych chwil. Byłyśmy tak zaaferowane, że w każdym wolnym czasie zasiadałyśmy do wspólnej lektury.

Ogromnym plusem tych książeczek jest współpraca, kiedy rodzic czyta, dziecko w tym czasie otrzymuje zadania. To musi potrząsnąć książeczką, dmuchać, liczyć, bić brawo, być po prostu uważnym słuchaczem. Z córką lubimy książki, które wymagają aktywności i uwagi, więc była i jest to dla nas wspaniała zabawa. "Lisek Julek" to seria książek dedykowana dla dzieci do lat 3, ale spokojnie starszaki także będą miały z niej frajdę i dodatkowo będą mogły samodzielnie czytać.
Usztywniane tekturowe strony są i muszą być odporne na zadania, jakie otrzymują nasze pociechy. Do tego cudowne ilustracje, które zachwycą oczy nie tylko maluszków.

Zdecydowanie warto mieć je w dziecięcej biblioteczce! ❤️

🦊A dziś chciałam Wam zaprezentować serię książeczek, która ostatnio podbiła nasze serduszka 😍 A mówie tu o historyjkach dla naszych najmłodszych czytelników o przygodach przesłodkiego Liska Julka.

🦊"Lisek Julek Poznajmy się" - jak sam tytuł wskazuje, w tej książeczce poznamy bliżej głównego bohatera tejże serii. Dowiemy się co lubi robić, co lubi jeść i w co lubi się bawić.

🦊Cztery pięknie wydane książeczki kartonowe, które sprawią frajde niejendemu maluszkowi. Są to książeczki interaktywne, przez co nasze dziecko bierze czyny udział w całej historii. Może przybić piątkę liskowi, wskazać mu paluszkiem drogę do lasu, czy nawet podmuchać zupę, aby lisek nie poparzył sobie pyszczka. Ta książeczka z uroczymi bohaterami zachęca do aktywnego czytania, a wykonywane przez dziecko czynności nie są mu obce, bowiem dziennie ma z nimi styczność. Uwielbiamy książeczki, które uczą poprzez zabawę, a w tym przypadku możemy ćwiczyć mowę, motorykę małą, oraz praktykować koordynację wzrokowo-ruchową, a do tego przeuroczy lisek, który zdecydowanie zachęca do czytania. Czego chcieć więcej 😍 ogromnie Wam je polecam 😍

Przygody Liska Julka to nowa seria kartonowych książeczek aktywizujących od @wydawnictwo_wilga

Każdy tom to osobna przygoda, podczas której maluchy są zachęcane do współtworzenia opowieści. Tu trzeba potrząsnąć książką, żeby zrzucić kokardkę z drzewa, tam dmuchnąć, żeby przegonić burzowe chmury. Tu wspólnie śpiewany "Sto lat", tam zamiatamy konfetti rączką.

Do tej pory w serii ukazały się cztery tomy:
"Lisek Julek. Poznajmy się"
"Lisek Julek. Przyjaciele"
"Lisek Julek. Urodziny"
"Lisek Julek. Przygoda w lesie"

Seria o przyjaznym lisku szybko skradła nasze serca i z niecierpliwością czekam aż Leon będzie mógł korzystać z niej w pełni ❤️
Zawarte w niej opowieści przedstawiają codzienne zdarzenia, są urocze i łagodne, a "zadania" niebanalne i ciekawe dla maluchów.

Z niecierpliwością czekam na kolejne części ❤️

Do tej pory w...

Świetna! Sama wykonywałam poszczególne czynności, swoje lata już mam. Lisek Julek na prezydenta!!! ;)

• Dla dzieci
  • Dziecionkowe
  • Literatura dziecięca
  • Przeczytane w 2022
  • Biblioteczka dziecięca

Dodaj cytat z książki Poznajmy się