Żubr Pompik. Odkrycia. Pory roku

Okładka książki Żubr Pompik. Odkrycia. Pory roku Tomasz Samojlik
Okładka książki Żubr Pompik. Odkrycia. Pory roku
Tomasz Samojlik Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Żubr Pompik. Odkrycia (tom 2) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Żubr Pompik. Odkrycia (tom 2)
Media Rodzina
2022-03-09
2022-03-09
24 min.

Świetnie opisane pory roku i ich charakterystyczne cechy. Potwierdzone przez niecodzienne gatunki zwierząt jak zaskroniec, rzekotka, wydra i bocian. Ślicznie ilustrowana

Drugi tom pt. „Pory roku” pozwala na ustalenie, który z okresów przyrody jest i tym najważniejszym, i tym najbardziej lubianym. Muszę przyznać, że odpowiedź, która wykreowała się w wyniku poszukiwań Pompika, a w której udzieleniu pomogli nie tylko czterej członkowie żubrzej familii, ale również: zaskroniec, bocian czarny, wydra i rzekotka, wprawiła mnie w totalne zdumienie. Autor podszedł do tych niezwykle frapujących każdego malca zagadnień z głową i pokazał, że na przyrodzie zna się nawet lepiej, niż na tworzeniu ciepłych, dowcipnych i propagujących wiedzę o polskiej przyrodzie opowiadań dla dzieci.
Polecam wszystkim, i tym małym, i tym dużym, przecież nie od dziś wiadomo, że: „Książka dla dzieci, która podoba się tylko dzieciom, nie jest dobrą książką dla dzieci1”, nową serię przygód żubra Pompika i jego rodziny pt. „Odkrycia” Tomasza Samojlika. Jej dwie pierwsze części uczą, bawią i pozwalają zrozumieć zasady, które od milionów lat rządzą światem w którym mamy przyjemność żyć. Kolejne, które ukażą się niebawem, z pewnością będą trzymały ich wysoki poziom.

Cztery pory roku.

Żubr Pompik i jego rodzina kontynuują nową serię przygód, w której Tomasz Samojlik przybliża najmłodszym czytelnikom ciekawe zagadnienia ze świata przyrody (a także nauki). W drugiej odsłonie książeczkowej serii sympatyczne żubry z Puszczy Białowieskiej zastanowią się nad porami roku oraz nad tym, co każdemu się w nich podoba (lub nie).

Tym razem poznamy wraz z sympatycznymi żubrami różnice między porami roku. Pompikowi jest smutno, że kończy się ciepłe lato, za to Porada nie może się doczekać pięknej jesieni. Polinka woli zabawy w śniegu, a Pomruk czeka na odrodzenie przyrody i świeże zioła. Każdy żubr ma swoją ulubioną porę roku, a Pompik zaczyna się zastanawiać, dlaczego właściwie wszystko dookoła tak bardzo się zmienia?

W nowej serii Tomasza Samojlika pt. „Żubr Pompik. Odkrycia” sympatyczna rodzina żubrów będzie wytrwale szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nimi świat przyrody. Dokąd odlatują ptaki? Skąd się bierze wiatr? Jak z nasionka powstaje drzewo? Czy da się dotknąć tęczy? W naukowych odkryciach żuberkom pomogą przyjaźni mieszkańcy puszczy.

Nowa seria o przygodach żubrzej rodziny to świetna okazja nie tylko do czytania, ale także do poznania ciekawych zagadnień ze świata nauki. Postacie z serii są niezwykle sympatyczne, a na każdym kroku poznają dodatkowo nowych przyjaciół - na łamach każdej książeczki znajdzie się bowiem ktoś, kto nawiąże z żubrami nić przyjaźni.

Polecam!

Media Rodzina - dziękuję.

#pompik #żubrpompik #żubrpompikodkrycia #dladzieci #tomaszsamojlik #mediarodzina #cosnapolce #booksforkids #bookstagram #pory roku

Cztery pory roku.

Tym razem poznamy...

W kolejnej części serii przygód sympatycznego żubra Pompika "Odkrycia. Pory roku". Główny bohater zastanawia się, która pora roku jest najlepsza.

Polinka uwielbia zimę i zabawy na śniegu.
Mama Porada, jesień i kolorowe, spadające z drzew liście.
Tata Pomruk, wiosnę i budzącą się do życia przyrodę.
A Pompik? Pompik, tak samo jak ja, kocha lato i ciężko mu uwierzyć w to, że inni mogą mieć odmienne preferencje, dlatego też wyrusza na poszukiwania tej jednej, jedynej najważniejszej i najlepszej pory roku.
Po drodze spotyka zaskrońca, żabę wydrę i bociana czarnego, którzy pomogą mu rozszyfrować tą niełatwą zagadkę.
Do jakich wniosków dojdzie nasz mały bohater? Przekonajcie się sami!

Dzięki żubrzej rodzinie maluchy dowiedzą się jak przyroda zmienia się na przestrzeni czasu oraz jakie są najważniejsze cechy danej pory roku. Każda z nich ma swój specyficzny urok oraz konkretne cechy, które wyróżniają je spośród innych.

I w tym przypadku na końcu książki znajdziemy rozrysowane w formie cyklu podsumowanie najważniejszych informacji na temat zmian zachodzących w przyrodzie na przestrzeni roku oraz ciekawostki o spotkanych zwierzętach.

"Żubr Pompik" to ciekawa seria dla dzieci okraszona barwnymi ilustracjami, która przenosi nas w sam środek leśnej atmosfery, łąk porośniętych bujną roślinnością oraz specyficznego klimatu puszczy i parków narodowych.
To seria zarówno dla dzieci jak i dorosłych ciekawych świata oraz poszukujących odpowiedzi na nie zawsze łatwe pytania dotyczące przyrody.

Polinka uwielbia zimę i zabawy na śniegu.
Mama Porada, jesień i kolorowe, spadające z drzew liście.
Tata Pomruk, wiosnę i budzącą się do życia przyrodę.
A Pompik? Pompik, tak samo jak ja, kocha lato i ciężko mu uwierzyć w to, że...

Rodzina żubrów będzie szukać odpowiedzi na niełatwe pytania, które stawia przed nimi świat przyrody. Seria "odkrycia" będzie idealna dla ciekawych świata maluchów, które uwielbiają przyrodę.

W drugiej części dowiemy się nie co więcej na temat por roku. Zobaczymy jak przyroda się zmienia.
Żubry nie mogą dojść do porozumienia,
która pora roku jest najlepsza? Zwierzęta napotkane po drodze również mają różne zdania na ten temat. To kto ma rację?

Żubry nie mogą dojść do porozumienia,
która pora roku jest najlepsza? Zwierzęta...

" Pory roku " - Każdy członek żubrzej rodziny lubi inną porę roku. Ale która z nich jest najlepsza ? Z pomocą zaskrońca, żaby, wydry i bociana czarnego Pompik dochodzi do wniosku, że każda z pór roku jest ważna i ma swoje uroki❤
Na końcu znajduje się podsumowanie odkryć, a także ciekawostki o zwierzakach, które pomagają Pompikowi. Mała książka - dużo ciekawostek👍 możemy polecić z czystym sumieniem ❤

Żubra Pompika znamy od dłuższego czasu, a to za sprawą serii 'Wyprawy', z którą podróżowaliśmy po parkach narodowych w Polsce. Tym razem rodzina żubrów poszukuje odpowiedzi na pytania związane ze światem przyrody, a w odkrywaniu nowych zjawisk pomagają im również inni mieszkańcy puszczy.

W tej cześć czytelnicy dowiedzą się jak zmieniają się pory roku oraz jakie zjawiska można dostrzec w trakcie ich trwania. Jak się okaże każdy członek rodziny żubrów ma swoją ulubioną porę roku. Do dyskusji włączą się również inni mieszkańcy puszczy: zaskroniec, żaba, wydra oraz bocian czarny.

Trzeba przyznać, że rodzina żubrów z łatwością zjednuje sobie sympatię czytelników. Jest to zasługa autora, który w sposób humorystyczny, prosty i ciekawy opowiada dzieciom o świecie przyrody. Niewielki format pozwala zabrać ze sobą książeczki na rodzinne wyprawy.

Tym razem rodzina Żubrów nie może się doczekać nadejścia ulubionej pory roku, problem w tym, że każdy z nim lubią inną porę roku, podobnie jak napotkane zwierzęta😉 odkrywają czym cechują się poszczególne pory roku i jak wraz z nimi zmienia się przyroda .

W tych broszurowych książeczkach kryje się przyjemna opowieść, wiele ciekawostek, zagadki oraz mała dawka humoru. Każde z nas znlazło w tych książeczkach coś dla siebie i polubiło innego bohatera (moją sympatię zyskała mama, z duszą romantyczki😉)

To przyjemna i lekka lektura, z taką ilością wiedzy, która nie przytłoczy małego czytelnika i która podawana jest stopniowo i w bardzo przystępny sposób, a do tego charakterystyczna kreska Tomasza Samojlika.

• Biblioteka
  • Lit. dziecięca