Profesjonaliski

Okładka książki Profesjonaliski Agata Matraś
Okładka książki Profesjonaliski
Agata Matraś Wydawnictwo: Papilon, Publicat S.A. interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
40 str. 40 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Profesjonaliski
Papilon, Publicat S.A.
2022-03-09
2022-03-09
40 min.
wyszukiwanka lis lisek zawody profesje wierszyki

Historia lisków ciagnaca się przez wszystkie karty. Fajny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem poszukując co dany lisek robi i jak się przemieszcza oczywiście wszystko w tematyce zawodowej.

Dzieciństwo to czas zabawy, poznawania, odkrywania. To czas pełen przygód, pełen pytań i odpowiedzi. Wybierając książki dla naszych pociech kierujemy się wieloma czynnikami. Ja bardzo lubię różnorodność w książkach, dlatego dzisiaj nieco przybliże wam książkę Agaty Matraś.

Do Liczyświnek, Kolorysiów i Emomisiów i Literkowiec dołączyły Profesjonaliski. I podobnie, jak poprzednio, jestem zachwycona pomysłem i grafiką książki.

Tym razem Agata Matraś zabiera nas w niezwykle zabawną podróż po świecie zawodów. Każdy z wierszyków pokazuje kto gdzie pracuje. Mamy tutaj galerię handlową, plac budowy, przychodnię, przedszkole, teatr, lotnisko, a w każdym z tych miejsc nowe zawody do poznania. Każda rozkładówka to inne miejsce, inne profesje i to, co nas urzeka - całe mnóstwo szczegółów, dzięki którym mamy dodatkowo niesamowitą wyszukiwankę.

"Profesjonaliski" to nie tylko zabawna rymowanka pełna zawodów. To także różne zadania - labirynty, łączenie w pary, dopasowywanie, odnajdywanie, wskazywanie - które pomogą małemu czytelnikowi utrwalić poznane zawody i rzeczy używane w każdym z nich. Znakiem rozpoznawczym całej serii jest niesamowity pomysł, zabawne ilustracje i teksty. Nauka i zabawa to czysta przyjemność.

Znacie liski? My tak i bardzo cieszę się, że dotarła do nas nowa część przygód ciekawych bohaterów. Tym razem młodym czytelnikom zostaną przedstawione... zawody!

Chyba to najlepsza część, a dokładniej, sprawiła nam wiele przyjemności i zabawy z lektury. Autorka zabiera nas do świata profesjonalistów, dzięki czemu młodzi czytelnicy będą mogli poznać różne zawody. Razem z bohaterami udamy się do galerii handlowej, do teatru, na plac budowy, do przychodni, przedszkola, telewizji, na wieś, lotnisko i na ulicę! To będzie naprawdę ciekawa wycieczka, pełna emocji i zabawy, bo w „Profesjonaliskach”, jak i w poprzednich częściach, nie zabrakło zadań, które pomagają utrwalić wszystkie informacje.

Autorka, Agata Matraś, zadbała o to, że lektura tej książeczki była bardzo ciekawa. Każda strona to nowa przygoda! Gdy udamy się do przychodni, poznamy ludzi, którzy w niej pracują, oraz jakie konkretnie zawody wykonują – lekarz, pielęgniarka, szatniarz. Tak samo będzie na placu budowy, na ulicy czy też na wsi. Tekstu na poszczególnych stronach nie ma dużo, ale wszystko jest napisane wierszem, dzięki czemu całą książeczkę przyjemnie czyta się na głos. Po każdej rozkładówce, która przedstawia dane miejsce, mamy krótkie zadania (labirynt, wyszukiwanie rzeczy, różnic, porządkowanie wydarzeń),które dostarczają dzieciom wiele rozrywki.

Na każdej stronie wiele się dzieje. Widzimy nie tylko liski, które wykonują dane zawody, ale również inne. Oglądanie każdej ilustracji jest niezwykle ciekawe, a wyłapywanie szczegółów wciąga i sprawia, że z książeczką możemy spędzić ciekawie czas.

„Profesjonaliski” to kolejna, ciekawa książeczka w serii. Warto zwrócić na nią uwagę, bo nie tylko może zainteresować młodego czytelnika, ale także pomóc rozwijać czynności manualne, ćwiczyć koncentrację, a co najważniejsze, pozwala poznać nowe zawody i miejsca!

Domyślam się, że podobnie jak ja, nie wiedziałaś, że w świecie lisów może być tak kolorowo, wesoło, a także pracowicie. Agata Matraś dotarła do tajemnego świata tych rudokitych stworzeń i oto co odkryła! Okazuje się, że wśród lisów są prawdziwi profesjonaliści, to znaczy - profesjonaliski!

Są lisi trenerzy, strażaczki, kierowcy autobusów. Optyczki, fryzjerzy i malarki. W świecie lisów jest nawet plac budowy, a na nim murarze, hydraulicy i elektrycy. Lisy też chorują, więc oczywiście jest przychodnia z rudymi lekarzami, rejestratorkami i pielęgniarkami. Czy lisy mają czas na rozrywkę? No jasne! Chodzą do teatru, podróżują, oglądają seriale. Dlatego wielu z nich jest aktorami, grafikami, pilotami samolotów czy kamerzystami. A czy lis może być pszczelarzem? Może Cię zadziwię, ale tak.

Lisów w "Profesjonaliskach" jest co niemiara. Jeżdżą autobusami, szukają dentysty, spotykają się z przyjaciółmi i tańczą na koncercie. Są zakochani, głodni, spóźnieni albo chorzy. Projektują budynki, wymieniają żarówki i dźwigają bagaże. Wiele można o tych lisach powiedzieć, ale na pewno nie to, że są chytrzy albo kłamliwi, jak przyjęło się o nich myśleć w ludzkim świecie.

"Profesjonaliski" przede wszystkim zapoznają dzieci z zawodami. Ale nie tylko, to również poręczna wyszukiwanka i książka aktywizująca (są zadania, labirynty, pytania). Pomaga trenować spostrzegawczość i koncentrację. Jest wdzięcznym materiałem do tworzenia historii i ćwiczenia umiejętności opowiadania. A co najważniejsze, ta książka gwarantuje mnóstwo uśmiechu i zabawy, i to po wielokroć (grube strony będą odporne na wyginanie, podgryzanie i wszelkie inne eksperymenty przy użyciu małych rączek i zębów).

Polecam z całego serca tę szczwaną książkę o lisach :)

"Profesjonaliski" to fajna sztywnostronnicowa książeczka o zawodach. Każda strona to śmieszne ilustracje z mnóstwem szczegółów, wierszyki o tym kto gdzie pracuje.
Liski wprowadzają nas w świat zawodów. Poznamy m.in. hydraulika, fryzjera, kuriera, kamerzystę, pilota, krawcową, kucharza, lekarza, leśniczego. Odwiedzimy galerię handlową, plac budowy, wieś, lotnisko, przychodnię i wiele innych ciekawych miejsc. Do każdego zawodu jest krótka, zabawna rymowanka, która ułatwia zapamiętywanie zawodów.
Maluchy lubią rymowanki i zagadki, więc taka forma przypadnie im do gustu 😊✌ Razem z Liskami 🦊 poznamy te popularne i te mniej znane zawody.

Książeczka Profesjonaliski jest pięknie wydana, dostarcza dużo wiedzy i zabawy 🦊✌

Po „Literkowcach”, czas na kolejną książeczkę z serii Agaty Matraś .

I tak jak podczas poznawania liter z Owieczkami, tak i teraz jesteśmy oczarowani 🙂 Po pierwszej recenzji od razu uzupełniłam biblioteczkę trojaków w pozostałe tytuły i bardzo ucieszyła nas wiadomość o tej marcowej nowości!

Tym razem Liski wprowadzają nas w świat zawodów.
Poznajemy mnóstwo profesji w różnych miejscach i sytuacjach.
Dzięki pięknym ilustracją możemy tworzyć niekończące się historie.
Nie brakuje też zadań które umilają czytanie, a krótkie teksty tak wpadają w ucho, że Trojaki znają ich większość z pozostałych części i czytają sobie sami na wzajem.

Profesjonaliski poza tym, że są piękne wydane dostarczają mnóstwo wiedzy i zabawy dla całej rodziny 🙂

Jak najbardziej polecamy 🙂

Po „Literkowcach”, czas na kolejną książeczkę z serii Agaty Matraś .

Tym razem Liski wprowadzają nas w świat zawodów.
Poznajemy mnóstwo profesji w...

Marzec obfituje w świetne premiery. Wiele wydawnictw na wiosnę zaplanowało genialne książeczki. Jedną z aktualnych premier jest książeczka Profesjonaliski. Jest to już kolejna z tej serii poprzednie to: Literkowce, Emomisie, Kolorysie, Liczyświnki.

Ta część opowiada o różnych zawodach: lekarz, fryzjer, kosmetyczka, strażak, pilot, mechanik, leśniczy i wiele innych. Dzieci mają szanse zobaczyć miejsca, w których można spotkać osoby pracujące i poznać nazwy wielu zawodów.W tej części głównymi bohaterami są liski. Spodobały nam się labirynty i łączenie zawodów z ilustracjami. Książeczka angażuje dziecko i rodzica do czytania, rozmowy i zabawy. Takie książeczki są najfajniejsze. Do tego bardzo poręczny format i bardzo, ciekawe ilustracje. Można z dzieckiem opowiadać wiele różnych historii na ich podstawie. Zaletą jest również fakt, że jest wykonana z grubego papieru.

• Dla dzieci
  • Lit. dziecięca