Trzy noce

Mia Hamilton Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2022-04-14
2022-04-14

W pierwszej chwili pomyślałam o tym, że to musi bardzo płytka historia skoro jest krótka i na pozór będzie bardziej opowiadaniem. Bardzo miło się zaskoczyłam. Fakt taki, że szybko się działo, bez żadnego zastanowienia od razu poszła za nim i zgadzała się już na ślub, w życiu tak się nie dzieje! No cóż dzieje się, wiem po swoim przykładzie gdzie również szybko się potoczyło.

Zastanawiacie się, czy śmierć kogoś może wpłynąć na przyszłość kogoś innego?

Wymarzony ślub miał się odbyć, ale nic z tego. Dwudziestodwuletnia Liza, która jednak nie dotarła do ślubnego kobierca, przez własnego narzeczonego była zdruzgotana, więc z przyjaciółką Patrycja wyjechały razem w jej podróż poślubna. Kobieta miała uciec od całej tej afery i nie myśleć o byłym narzeczonym. Patrycja mimo początkowych narzekań szybko przekonała się do Rio de Janeiro, pewnie dzięki temu, gdy tylko ujrzała tutejszych mężczyzn. Liza była wręcz przeciwieństwem Patrycji i na ten moment chciała jak najdalej trzymać się od płci przeciwnej. Skromność wyuczona w szkole prowadzonej przez siostry zakonne nie pozwalała Lizie na taką wylewność, która emanowała jej przyjaciółka odmienne charaktery i sposób bycia idealnie uzupełniał przyjaciółki, przez co wiedziały, że są najlepszym duetem dla samych siebie.

Śmierć dziadka przewróciła życie Fernado do góry nogami. Początkowo przez to, iż podczas stypy okazało się, jaką narzeczoną okazała się Flora, ale później nie było lepiej. Zapis do testamentu, który dodał dziadek zdziwił nie tylko Fernada, ale również Antonia, który chciał za wszelką cenę przejąć cały majątek dla siebie po dziadku.

Tak jak widzieliście w relacji na moim profilu, książkę wręcz pochłonęłam. Zaczęłam czytać i nawet nie wiem, kiedy się skończyła, a dziś zaczynam drugi tom. Autorka opisuje historie bardzo ciekawie, zaczynając od pogrzebu, więc sami rozumiecie, że nie można odłożyć książki, choć na chwilę, gdzie akcji się rozwija bardzo szybko i nie braknie też bardzo gorących scen opisujących chemię między postaciami. To mój pierwszy tytuł od autorki, ale zdecydowanie nie ostatni.

Czy Liza otrząśnie się po tym, co ja spotkało?
Czy Fernado będzie w stanie spełnić zapis z testamentu?
Kiedy i jak skrzyżują się losy Lizy i Fernada?
Co wymyśli Antonio, aby przeszkodzić kuzynowi?

Tego dowiecie się, czytając książkę.

💕💕💕💕

Zastanawiacie się, czy śmierć kogoś może wpłynąć na przyszłość kogoś innego?

👍

👍

"Trzy noce" autorstwa Mii Hamilton od początku mnie urzekła. Liza Jest 22-letnią przyszłą panną młodą. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, bardzo przystojnego narzeczonego i wymarzone studia. Wszystko się zmienia gdy przyłapuje Huberta na zdradzie i pęka jej serce. W podróż poślubną wyjeżdża nie typowo, bo ze swoją przyjaciółką. Patrycja robi wszystko, aby pomóc uporać się przyjaciółce ze swoimi przeżyciami. Lza w Rio de Janeiro niespodziewanie poznaję Fernando, który składa jej bardzo interesującą propozycję. Mężczyzna daje jej trzy noce, aby się w nim zakochała, przekonała do niego i go poślubiła.
Czy tyle czasu wystarczy?
Czy uda im się stworzyć trwały związek?
A może ich wspólna przeszłość na to nie pozwoli?
Autorka swoim debiutem według mnie weszła świat czytelniczy z wielkim hukiem. Przeczytałam tę książkę jednym tchem,gdyż wciągnęła mnie niesamowicie.
Już nie mogę się doczekać aż poznam dalsze losy tych bohaterów. Na koniec chciałam podzielić się z Wami według mnie najpiękniejszym cytatem z książki :
"- Kiedy na niebie gaśnie jedna gwiazda, na ziemi rodzi się nowe życie..."
Chciałam bardzo podziękować Mii Hamilton za egzemplarz do recenzji, którym skradła mi serce i zaufanie 💓 Serdecznie polecam💓🥰🤗
#trzynoce #miahamilton #waspos #wydawnictwowaspos #recenzja2023 #ekstraksiążka📖 #debiutliteracki #debiutliteracki2023 @mia.hamilton.autor @waspos

🌸OPINIA🌸
Tytuł : "Trzy noce"
Autor : @mia.hamilton.autor
Wydawnictwo : @waspos

Hello Książkoholicy!

"Kiedy na niebie gaśnie jedna gwiazda, na ziemi rodzi się nowe życie..."

Liza to dwudziestodwuletnia przyszła panna młoda. Jej plany jednak się mocno krzyżują, za sprawą zdrady, której dopuścił się jej narzeczony. W podróż poślubną zamiast z mężem wybiera się z przyjaciółką. Rio de Janeiro ma jednak wobec Lizy plany, ona zaś nie podejrzewa nawet, że będzie musiała zmierzyć się ze starymi bliznami....Po przyjeździe do hotelu poznaje Fernando. Mężczyzna składa jej dość interesującą propozycję. Proponuję jej trzy noce, aby kobieta przekonała się do niego i zechciała go poślubić.
Jednak w tym wszystkim, ukryty jest haczyk....

🌸Trzy noce czy tyle wystarczy?
🌸Jakie wydarzenia z przeszłości będą łączyly Fernando oraz Lizę?
🌸Czy uda im się stworzyć związek i będą szczęśliwi?

Książka "Trzy noce" to debiut autorki, który uważam za fan-ta-sty-czny 💜
Pióro lekkie, przyjemne i spójne. Sceny namiętności opisane dość pikantnie, aczkolwiek ze smakiem. Dialogi między bohaterami bardzo interesujące i pobudzające wyobraźnię 🤭💜 Fabuła książki bardzo wciągająca - pożarłam ją w ekspresowym tempie. Tajemnice i intrygi będą wiodły prym przez większą część powieści i z zaciekawieniem przewracałam kartki 💜Bohaterów polubiłam już od samego początku i bardzo im kibicowałam. Oboje nie mieli łatwego życia - zostali zdradzeni prze osoby, które kochali, a w młodości stracili swoich rodziców. Okazuje się, że ich drogi już kiedyś się przecięły. Jak to się mówi - przeznaczenia nie oszukasz... Fernando to bogaty, przystojny i bardzo pociągający mężczyzna, Liza natomiast to kobieta piękna, zgrabna jednak żyje dość skromnie i oszczędnie. Pochodzą z dwóch różnych światów... Z czasem kobieta zakochuje się, jednak Fernando nie potrafi wyznać miłości Lizie... Aż do pewnego czasu....

Książkę polecam Was serdecznie! A ja zabieram się za kolejny tom i wracam z nowymi emocjami 💜

#opinia#mojaopinia#polkaczyta#bookread#debiut#dc#światksiążki#instabook#lovebook#książka#waspos#miahamilton#czytamlegalnie#książkara

🌸OPINIA🌸
Tytuł : "Trzy noce"
Autor : @mia.hamilton.autor
Wydawnictwo : @waspos

Hello Książkoholicy!

"Kiedy na niebie gaśnie jedna gwiazda, na ziemi rodzi się nowe życie..."

🩷❄️🤍Recenzja🤍❄️🩷
🩵Kategoria: literatura obyczajowa (romans, erotyk) 🩵
🔥Moja ocena🔥
❤️Książka 3/10❤️
❤️Okładka 2/10❤️
👉🏻Okładka pozostawia wiele do życzenia🫣 Postacie na niej wyglądają jakby miały niestrawność🤢 Moim zdaniem to wydawnictwo słynie ze słabych okładek książek 📙Co do samej powieści...Na początku fajnie się rozkręciło ale potem strasznie zaczełam nie lubić głównego bohatera. Jego tekst do głównej bohaterki "Po ślubie nie będę już taki wyrozumiały. Będziesz moją żoną, Lizo, i będę cię brał co noc, czy Ci się to podoba, czy nie." normalnie mnie zszokował. Jak można powiedzieć tak do kobiety, kompletny brak szacunku😤 Odniosłam wrażenie, że zmusił ją do ich początkowych zbliżeń mimo, że później niby jej się podobało. Ale mówiła ona nie, a on moim zdaniem trochę na nią naciskał. W późniejszym czasie tak jakby to on zdecydował kiedy dojdzie do ich pierwszego stosunku. Powiedział parę miłych słówek a ona nagle była na to gotowa. Tak jak on to powiedział że zabiera jej szanse by sama mogła zdecydować kiedy dojdzie do stosunku. W ramach kary za nieposłuszeństwo. Zrobiło się niesmacznie. Dziewczyna musiała się napić alkoholu aby doszło do stosunku🤨 Brak jakiegoś większego wątku. Oczywiście motyw rozstania i ciąży niespodzianki🤰🏼oraz nagłe uświadomienie sobie jak bardzo się kocha drugą osobę🫣 Akcja toczyła się bardzo szybko, aż za szybko. Sceny erotyczne napisane tak sobie, czytałam gorsze więc chociaż tu jest jakiś plusik. Książka na początku wydawała się fajna ale po 3 czy 4 rozdziałach stała się moim zdaniem fatalna 🤷🏼‍♀️ Książka oczywiście dla dorosłych czytelników 🔞 Czy ją polecam? Raczej nie... Ale tutaj każdy musi przekonać się sam👈🏻

🩷❄️🤍Recenzja🤍❄️🩷

TYTUŁ:"Trzy noce"

AUTOR: @mia.hamilton.autor

WYDAWNICTWO:@waspos

Witajcie Kochani 💙
Czy wierzycie w przeznaczenie?

Liza jest szczęśliwa kobietą. Ma dobrą pracę skończone studia i narzeczonego. Wszystko się sypie gdy przypaluje ukochanego na zdradzie. W zaplanowaną podróż poślubna wyrusza z przyjaciółką. W Rio de Janeiro poznaje Fernando. Nietypowa propozycja i trzy noce obiecane przez przystojnego mężczyznę to tylko początek ich wspólnej drogi.

"Trzy noce"to debiutancka powieść autorki, która zabiera nas do gorącego Porto.
Opowiada o dwojgu młodych ludzi, których los nie oszczędzał. Oboje stracili rodziców,zostali zdradzeni i zasługują na miłość. W dalszej lekturze dowiadujemy się że ich drogi los skrzyżowa już dużo wcześniej. Miałam wrażenie że byli sobie przeznaczeni. Nietypowa propozycja Fernando, początkowo nie ma nic wspólnego z miłością. Jednak rodząca się relacja stopniowo przeradza w prawdziwe uczucie. Potrzeba jednak czasu aby oboje dali sobie szanse i otworzyli poranione serca na miłość.
Autorka stworzyła ciekawą fabułę którą pochlania się w jeden wieczór. Napisała w prosty i przyjemny sposób,bez zbędnych opisów. Jak w każdym romansie nie moglo zabraknąć namiętności,intryg i tajemnic.
Ja ze swojej strony polecam,każdemu kto lubi niebanalne historię o miłości ❤️

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce @mia.hamilton.autor 🥰

#recenzja#trzynoce #miahamilton #wydawnictwowaspos #swiatrecenzentów #czytaniejestsexy #czytambolubię #czytajzemną #ksiazkara#lubiedebiuty #postbooks #booklovers #pepco #pepcoinspiruje #książkaikawa #zksiazkaminainstagramie #womenbooks #polskibookstagrammer

💜 RECENZJA 💜

TYTUŁ:"Trzy noce"

AUTOR: @mia.hamilton.autor

WYDAWNICTWO:@waspos

Witajcie Kochani 💙
Czy wierzycie w przeznaczenie?

Książkę "trzy noce" jak tylko zobaczyłam w zapowiedziach, wiedziałam, że chce ją przeczytać.
I udało się książkę przeczytałam w ramach bt. #btuopetanejprzezslowa #booktourzopetana u @opetanaprzezslowa , Za co dziękuję, bo bawiłam się świetnie.

Książkę mam również swoją, którą udało mi się zdobyć w rozdaniu i nie oddam, bo jest cudowna.

Mamy typowy romans, gdzie dwójka bohaterów zostaje zdradzona przez swoich partnerów. Mamy szaloną przyjaciółkę bohaterki i ona należy do tych przyjaciółek, którą się uwielbia i samemu taką się chce mieć.

Liza wyjeżdża w podróż poślubna wraz z przyjaciółką i tam trafia na mężczyznę, który jest marzeniem wielu czytelniczek. Więc tak kochane Fernando złamie nam serce, ale zostanie naszym książkowym mężem. Diabeł, który jest tak kochany, że można się zakochać. A ich historia zaczęła się już dawno, bo kiedyś przypadkowo na siebie wpadli. I również przypadek ich teraz połączy. Relacja tej dwójki nie jest łatwa, bo przyznanie się do miłości łatwe nie jest. Zemsta innych również miesza dużo w ich życiu. A trzy noce rozpalają do czerwoności. Słodka niewinna dziewczyna, stanie się kobietą pełna wdzięku i kobiecości. Nasz bohater wyłoni z niej diablicę.

Książka to rollercoaster emocjonalny, pomimo że nie znajdziemy w niej jakiś wyszukanych i wykombinowanych momentów w fabule. To ta książka mimo wszystko mnie zadowoliła w 100%. I z pewnością mogę polecić każdemu, kto szuka lekkiego, przyjemnego i gorącego romansu.

Mamy typowy romans, gdzie dwójka...

Trzy noce – Mia Hamilton – WasPos - książka opowiada historię Liz i Fernando. Poznają się w niezbyt przyjemnym momencie w swoim życiu – ona przeżywa zdradę swojego narzeczonego, on rozpacza po śmierci dziadka i odkryciu pewnej prawdy. Na początku nie mają pojęcia iż nie widzą się po raz pierwszy. Z czasem okazuje się iż wytwarza się między nimi chemia nie do powstrzymania. Fernando musi wywiązać się z pewnej umowy dlatego tę proponuje Lizie pewnego rodzaju układ – której punktem kulminacyjnym są tytułowe TRZY NOCE. Co z tego wyniknie i jak zakończy się ich historia?

Muszę przyznać iż na początku nie byłam przekonana do tej pozycji, dopiero w połowie książka się rozkręciła i zaczęła mi się podobać. Pierwsze 100- 130 stron było dla mnie trochę nudne i męczące. W trakcie czytania pierwszego rozdziału miałam ochotę ją odłożyć gdyż nie było żadnego wprowadzenia do historii, była ona trochę przytłaczająca. Natomiast po połowie wciągnęłam się w historię i kibicowałam bohaterom. Są w niej przedstawione zachowania bohaterów które mi się nie spodobały na przykład zbyt władczy i wybuchowy charakter Fernando dawał mi do myślenia iż nie jest on taki cudowny. Jednak kiedy historia się wyklarowała i zbliżała do końca pojawiało się coraz więcej emocji co jest totalnie na plus. Książka potrafiła mnie naprawdę wzruszyć, a wręcz w niektórych momentach płakałam. Autorka potrafi przekazać emocje na papierze i za to należą się ogromne gratulacje. Minusem dla mnie jest także bardzo oficjalny język używany w tej powieści który nie do końca mi w niej pasował a wręcz czasem wychodził odrobinę sztywno.

Zaznaczam że w trakcie czytania naszła mnie pewna dygresja – książka w kilku motywach w niej zawartych przypominała mi książkę 365 dni. Było wiele różnic i ta historia znacząco odbiega od tej książki jednak ja widzę powiązania między tymi pozycjami. Na przykład określony czas „zakochania się” lub pewnego rodzaju „uwięzienie” w domu Fernando. Jednakże ta pozycja jest o wiele lepsza od 365dni.

Masakra. Absurd goni jeszcze większy absurd. Tak żałosne, że aż śmieszne. Kiepska "komedia". Nie polecam.

• Przeczytane 2022
  • Pozostałe