Ambaras od zaraz

Okładka książki Ambaras od zaraz Aga Sotor
Okładka książki Ambaras od zaraz
Aga Sotor Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Ambaras (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Ambaras (tom 1)
Dlaczemu
2022-02-16
2022-02-16

Udane pierwsze spotkanie z autorką. Przesympatyczna historia i komedia pomyłek w jednym. Bardzo przypadły mi do gustu dwie starsze panie, które próbując znaleźć zapracowanej wnuczce męża ninarobiły zamieszania.

☕☕☕ RECENZJA ☕☕☕

" Ambaras od zaraz "
Aga Sotor.

Kochani zapraszam Was dzisiaj do świata Kingi - młodej menadżerki w korpo- świecie, która po cichu liczy na awans. Kinga przeczuwa, że to stanowisko jest w zasięgu ręki, dlatego stara się jeszcze bardziej i pracuje corax dłużej. Niestety przez jej pracoholizm jej życie prywatne jest w opłakanym stanie. Sama i ciągle sama, aż w końcu zaczyna jej to powoli przeszkadzać. Pojawia się na horyzoncie pewien mężczyzna...... A żeby tego było mało pod jej dach trafiają jej obie babcie - Roma i Janina. Kobiety, które nie bardzo za sobą przepadają. Jedna złamie nogę a drugiej zaleją mieszkanie i potrzebny będzie remont. Z początku kobiety będą omijać się szerokim łukiem, jednak później zawiążą sojusz, który będzie miał na celu uszczęśliwienie wnuczki i znalezienie jej dobrego męża.... Ile się przy tym wydarzy śmiesznych zdarzeń, masa nieporozumień i zabawnych historii.

Gwarantuję Wam, że nieźle się pośmiejecie. Babcie poprostu wymiatają że swoimi pomysłami. Oczywiście je też dopadną jakieś miłostki, czemu nie, ale to już sami musicie przeczytać. Najlepsze jest to, że to debiut autorki, naprawdę świetnie napisany. Zaskakuje i bawi do łez, bardzo dobra książka na chandrę i przegonienie złego humoru.

Ja bawiłam się przy niej świetnie a Wy ?......

Współpraca barterowa z @_dlaczemu

☕☕☕ RECENZJA ☕☕☕

" Ambaras od zaraz "
Aga Sotor.

Kinga jest odnoszącą sukcesy businesswoman. Większość życia spędza w pracy. Nie ma czasu ani energii na prowadzenie życia towarzyskiego. Aktualnie stara się o wymarzony awans.

Jednocześnie wprowadzają się do niej dwie babcie: Roma i Janina. U Janki w bloku wywaliło rurę i zalało jej całe mieszkanie. Roma w wypadku złamała rękę i nogę. Obie potrzebują pomocy.

Kinga robi co może, żeby wspierać starsze panie, lecz przez większość czasu są zdane na swoje towarzystwo. Roma i Janina są jak ogień i woda. Roma kopci jak smok i ma chłopaka - w wieku osiemdziesięciu lat! - który właśnie się jej oświadczył, Janka chodzi do kościoła i pije ziółka dla zdrowotności. Z początku nie mogą się dogadać, ale w końcu znajdują wspólny cel: znaleźć Kindze faceta.

Babcie zaczepiają kuriera, sąsiadów, ulicznego grajka. Do współpracy namawiają nawet wnuka znajomego. Obawiają się, że Kinga wróci do swojego byłego, a tego nikt by nie chciał. Nie wiedząc, że już się z kimś spotyka, wnioskując z półsłówek tworzą własną historię. I narobiły ambarasu, niejednego wprowadzając w błąd. Kinga może przez ich dobre chęci stracić Roberto a on dla niej przeprowadził się do Polski.

Na zakończenie dodatkowy kłopot fundują rodzice Kingi i Ali. Nasza bohaterka żyje w błogiej nieświadomości czym zajmują się jej rodzice. Do czasu gdy musi ich ratować z opałów.

Książka jest lekka i przyjemna, chwilami zabawna. Roma i Janka to knucicielki jak się patrzy. Z nimi nie można się nudzić.

Już się zastanawiam jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Jestem pewna, że drugi tom niejednym mnie zaskoczy.

Kinga robi co...

Bardzo fajna książka z gatunku tych lekkich, łatwych i przyjemnych. Trochę przypomina "Przypadek" Michała Krawczyka (tu też mamy babcie bawiące się w swatki),który autorka niewątpliwie czytała, o czym świadczą wzmianki w tekście. "Ambaras" przewyższa jednak "Przypadek" pod każdym względem: o wiele lepszy styl, bardziej wysublimowany humor, ciekawsze kreacje bohaterek. Janina i Roma to kobiety z krwi i kości, a nie karykatury jak Fatima i Marcela.

📚MOJA OPINIA 📚

Tytuł: "Ambaras od zaraz"
Autor: Aga Sotor

Lubicie się pośmiać? Jeśli tak to ta książka jest dla was ☺️

Kinga jest młodą menadżerką. Jest pracocholiczką i nie ma życia prywatnego.Stara się o awans, który ma już na wyciągnięcie ręki ,gdy w jej życiu pojawia się miłość i...dwie skłócone staruszki Roma i Janina.Obie są jak ogień i woda. Jednak Roma i Janina mają zwariowany plan. Chcą uszczęśliwić wnuczkę i pomóc w odnalezieniu swojego miejsca na świecie. Czy Janina i Roma w końcu się pogodzą?Jak potoczą się losy Kingi?

Jest to pełna humoru, genialnych dialogów książka. Czytając ją uśmiałam się do łez. Książka bardzo przypadła mi do gustu. Autorka udowadnia że nie samą pracą człowiek żyje i że najważniejsza jest rodzina, przyjaźń i miłość. Gratuluję autorce za stworzenie tak wspaniałej książki 🥰 i nie mogę już doczekać się kontynuacji ❤️
Polecam ❤️ nie będziecie żałować 😊

📚MOJA OPINIA 📚

Tytuł: "Ambaras od zaraz"
Autor: Aga Sotor

Lubicie się pośmiać? Jeśli tak to ta książka jest dla was ☺️

"Ambaras od zaraz" autorstwa @agasotor wygrałam podczas wywiadu prowadzonego na profilu @_dlaczemu, za co, korzystając z okazji, raz jeszcze dziękuję 🥰

Przyznam szczerze, że dopóki nie usłyszałam Agi na żywo, nie planowałam przeczytania "Ambarasu". Zawsze kręciłam się wokół innych gatunków niż komedia i ta była daleko na mojej liście czytelniczych zainteresowań... Niemniej Aga okazała się tak ciepłą i mądrą osobą, że z miejsca mnie oczarowała i postanowiłam, że muszę, ale to muszę przeczytać książkę, która wyszła spod ręki kobiety, która przekonała mnie do siebie w mgnieniu oka! Stąd byłam tym bardziej mile zaskoczona, kiedy po zakończeniu relacji live okazało się, że "Ambaras od zaraz" trafi właśnie w moje ręce 😍

Musiałam dać tej lekturze czas. Nie od razu się wciągnęłam i wydaje mi się, że musiałam ostrożnie zbadać nowy dla mnie grunt, a kiedy okazało się, że ten jest całkiem stabilny, puściłam się biegiem przez kolejne strony, byle tylko nadążyć za Romą i Janiną, a uwierzcie mi, tej dwójce siedemdziesięciolatek naprawdę trudno dotrzymać kroku 😉
Początkowo pałające do siebie niechęcią kobiety w końcu łączy wspólny cel, jakim jest wyswatanie ich wnuczki, Kingi, trzydziestolatki pochłoniętej robieniem kariery w korporacji o wdzięcznej nazwie XD. Bezkompromisowa Roma i zachowawcza Janina tworzą nietuzinkowy duet, który nie raz i nie dwa sprawi, że parskniecie śmiechem i z niedowierzaniem pokręcicie głową.

Ale! W przerwach od ocierania łez wyciśniętych rozbawieniem, podczas czytania "Ambarasu" można też znaleźć czas na refleksję i zwrócić uwagę na kilka prostych prawd sprytnie przemyconych pomiędzy wierszami. Jedna z nich głosi, że praca jest w życiu ważna, ale na pewno nie najważniejsza i absolutnie nie można poświęcać dla niej życia prywatnego. O czym na nowo przypomniałam sobie pod koniec zeszłego roku 😉 A co jeszcze znajdziecie w "Ambarasie" pod warstwą dobrego humoru, przekonacie się sami, jeśli sięgnięcie po tę książkę 😉

Tym bardziej, że już na początku lutego ukaże się drugi tom "Do katastrofy jeden krok", więc będziecie mogli być na bieżąco! Ja na pewno po niego sięgnę ☺️

📚🅁🄴🄲🄴🄽🅉🄹🄰📚

Co może wyjść z połączenia wnuczki pracoholiczki, przebojowej babci, której babcią nie można nazywać oraz drugiej, która w tej roli odnajduje się aż nadto dobrze? Dodajmy jeszcze do tego szczyptę nieporozumień i garść świetnego humor, a otrzymamy świetną komedię od której naprawdę ciężko się oderwać.

Musiałam sprawdzić dwa razy, by mieć pewność, że Amabars jest debiutem Agi, bo aż nie mogłam w to uwierzyć. Ta książka sprawiła, że chichrałam się do kartek papieru towarzysząc bohaterom w ich przygodach. Bezapelacyjnie pokochałam Romkę i babcię Jańcię – toż to jest prawdziwy 𝑑𝑟𝑒𝑎𝑚 𝑡𝑒𝑎𝑚! Do niedawna nie byłam zbyt wielką fanką książek, których akcja działa się w Polsce, lecz kolejne autorki i kolejni autorzy uzmysłowili mi ile traciłam. Do tego grona oczywiście dołączyła Aga z perypetiami dwóch emerytek, które jak zawsze chciały jak najlepiej dla swojej wnusi, a co z tego wynikło to już musicie się przekonać sami!

Ja mogę Wam tylko powiedzieć jedno – czytajcie, a nie pożałujecie, ponieważ jest to przyjemna lektura, która zwalczy pewnie nie jeden zastój czytelniczy, czy po prostu zapewni możliwość odpoczynku po ciężkim dniu i to w doborowym towarzystwie.

Wspomnę tylko o jednym, co niektórzy mogą uznać za minus, a są to mianowicie niewytłumaczone (brak przypisów) anglicyzmy wplecione z korpomowy. Dla mnie nie są żadnym odkryciem – korposzczurek macha do Was zza monitora – ale są pewnie osoby, dla których mogłyby okazać się czymś niezrozumiałym, a przez to zniechęcić do lektury w jakimś stopniu.

Niemniej, ᴀᴍʙᴀʀᴀs ᴏᴅ ᴢᴀʀᴀᴢ oficjalnie zyskuje miano mojej 𝑐𝑜𝑚𝑓𝑜𝑟𝑡 𝑏𝑜𝑜𝑘, a do jej fragmentów, jak i pewnie całości wrócę jeszcze nie raz!

Zasłużone - 10/10!

📚🅁🄴🄲🄴🄽🅉🄹🄰📚

Musiałam sprawdzić dwa razy, by mieć pewność, że Amabars...

Lubicie czytać komedie? A komedie, w których główną rolę odgrywają zwariowane staruszki? Taką właśnie książką jest "Ambaras od zaraz",
debiut literacki Agi Sotor. Osobiście rzadko zdarza mi się czytać ten gatunek, częściej są to komedie kryminalne, a "Ambaras..." zwyczajnie wpadł mi w oko podczas przeglądania legimi. Jest to komedia pomyłek pełna humoru, genialnych dialogów, a także niedopowiedzeń i domysłów. Znajdziecie w niej fantastycznie wykreowanych bohaterów.

Janka, cicha woda, spokojna, stateczna, jednak potrafi zaskoczyć i Roma, niezwykle żywiołowa starsza pani, korzystająca z życia pełnymi garściami. Różnią się jak ogień i woda, i nie przepadają za sobą. W wyniku kilku nieszczęśliwych zdarzeń trafiają pod opiekę swojej wnuczki Kingi. Kobiety sukcesu, skupionej na rozwoju kariery zawodowej, większość życia spędzającej w jednej z wrocławskich korporacji, odhaczającej kolejne punkty na liście zadań i celów. Wnuczka Janki i Romy zaniedbuje rodzinę, przyjaciół, a co najbardziej boli jej babcie, nie ma czasu na założenie rodziny. Kobiety dochodzą do wniosku, że
można żyć w taki sposób, postanawiają połączyć siły i wziąć sprawy w swoje ręce. Cel: znaleźć chłopaka wnuczce. Jakie komplikacje czekają na nie po drodze i czy uda im się osiągnąć założony cel? Wszystkiego dowiecie się z książki.

Polecam ją na poprawę humoru, odpoczynek od ambitniejszych lektur, zastój czytelniczy czy zwyczajne odmóżdżenie. Dobra zabawa gwarantowana.

Bardzo dobrze czytało mi się "Ambaras od zaraz". Wciągająca i zabawna książka :)

przyjemnie się czyta, dobrze napisana

przyjemnie się czyta, dobrze napisana