Nieoczekiwana zmiana ról

Okładka książki Nieoczekiwana zmiana ról Jacek Getner
Okładka książki Nieoczekiwana zmiana ról
Jacek Getner Wydawnictwo: Lucky Cykl: Miłość w promocji (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Miłość w promocji (tom 2)
Lucky
2022-04-05
2022-04-05
miłość aktor romans literatura polska literatura obyczajowa amant film intryga branża filmowa

Trochę lepsza część niż poprzednia, ale nadal to nie mój klimat. Nie podchodzi mi styl pisania autora i raczej nie sięgnę już po kontynuację.

Kiedy przeczytałam "Miłość w promocji" wiedziałam, że poprzeczka jest wysoko, ale zdecydowanie chciałam się dowiedzieć jak dalej potoczą się losy Ani i Kornela. Moim skromnym zdaniem bardzo rzadko (poza pewnymi znanymi wyjątkami) się zdarza, że kontynuacja jest tak dobra jak pierwsza część... a tu niespodzianka!

Przyznaję bez bicia, że Jacek Getner po raz kolejny stanął na wysokości zadania, a ja się uśmiechałam pełną gębą, a nawet śmiałam w głos czytając "Nieoczekiwaną zmianę ról".

Bohaterowie tej książki są szalenie zabawni, a w książce naprawdę dużo się dzieje. Nieoczekiwane zwroty akcji, intrygi, plotki, emocje.Kornel i Ania muszą się zmierzyć z prawdziwym życiem, a przecież życie to nie film... Czy aktor i nauczycielka pokonają trudności i zawalczą o swój związek? A co tym razem wymyśli Pani Słomkowska?

Zakochałam się w poczuciu humoru Getnera, jego stylu i lekkości pióra. Czyta się szybko, przyjemnie i miło. Autor w drugiej części pokazał nam, że nadal ma pomysł na tę historię i zabrał nas ze sobą do świata show biznesu - czasem okrutnego, czasem nielogicznego, czasem smutnego, a czasem fascynującego. Nie będziecie się nudzić!
Polecam

Przyznaję bez bicia, że Jacek Getner po raz kolejny stanął...

Wiecie co wam powiem? Po lekturze drugiej części Miłości w promocji, doszłam do wniosku, że tak naprawdę przypadek decyduje o tym kto zostanie dobrym aktorem i na tym zarobi, a kto zwyczajnie zniknie z aktorskiego poletka.
Drugi tom również mnie wciągnął za sprawą ogromu intryg i dobrego humoru. Jednak życie Ani i Kornela nie jest usłane różami. Będąc jego narzeczoną jest narażona na ogrom kłamstw i zazdrości. Ludzie sieją plotki na jej temat, by on przestał jej wierzyć i to samo robią o nim. Jedna z kobiet specjalnie będzie się do niego przymilać, by tylko zrobiono im odpowiednie zdjęcia, które zasugerują zdradę większej maści. Autor z reguły pokazuje dwie strony medalu. Czegokolwiek scena nie będzie dotyczyła, ujrzymy jak to zastosowanie ma się w praktyce i jak w teorii. Jak wygląda knucie intrygi i ile ma wnieść określonej osobie dobrych rzeczy, oraz jak wychodzi to finalnie i co burzy w życiu tych osób. Pokazał jak ludzie podchodzą do wiary w jasnowidztwo, oczywiście rozpisując to na plusy i minusy. Podobało mi się to, że mamy tutaj ukazane różne rodzaje miłości. Taką prawdziwą, która jest ze wzajemnością, lecz którą bardzo chcą rozdzielić. Taką cierpliwą, która istnieje od dłuższego czasu, ale nieśmiałość powoduje, że nic się z tym nie robi. Taką zazdrosną, że pragnie się określoną osobę, tylko z tego względu, że jest ona z kimś innym, oraz taką na przekór, trochę wymuszoną, byleby tylko pokazać, że potrafi się być z kimś w związku. To również jedna z niewielu opowieści, gdzie znajdzie się naprawdę ogrom intryg. Chwilami sama się w nich w nich gubiłam, zwłaszcza jeśli chodziło o film, który miał zostać nakręcony, ale nikt go w planie nie miał, choć zbierali osoby do jego roli, tylko po to, by rozwalić czyjś związek. Wielką zazdrość było widać w związku, gdzie ta druga połówka również otrzymała rolę do filmu, ale już ktoś kombinował jak by do tego nie dopuścić. Mówię wam, tutaj nie ma najmniejszego zastoju w wydarzeniach. Każdy rozdział przedstawia inne wydarzenia, lecz jeśli poruszano wątek, który dotyczył dwóch osób, to autor naprzemiennie pisał ich reakcje oraz myśli. Zwątpienie w drugą osobę, nakazywanie sobie na zaufanie, oraz tok myśli, które przegrywały ze sobą. Jak sądzicie, jak się to wszystko rozwinie? Wygra tutaj rozsądek, czy knucia innych? Wiedzcie tylko, że dziennikarze tutaj nigdy nie śpią!
Bardzo wam ją polecam!
Ps. W tytułach rozdziałów przeczytacie o tym, co tam się będzie działo. To mała podpowiedź, która nie zdradza jednak końca.
Ps. 2 Książka naprawdę was rozbawi, ale będą również momenty, że i zasmuci, ukazując rzeczywistość taką, jaka jest naprawdę.
Ps. 3 Czytajcie serię od części pierwszej, gdyż to jest jej kontynuacja:-)

Z przyjemnością sięgnęłam po książkę,by poznać kontynuacje losów bohaterów.Akcja rozgrywa się rok po zakończeniu pierwszej części.Po tym czasie w związku następuje rutyna.Także nasi bohaterowie tego doświadczają.Brak starań o trwałość swojego uczucia obfituje o niezrozumienie a konsekwencjami są ogromne,które ranią druga osobę.
Świat branży filmowej jest dla osób,które maja stalowe nerwy i twardy charakter.Liczy się tylko kto jest ważniejszy i przebieglejszy.Ania jest trochę naiwna,ponieważ do końca nie jest tego świadoma.Nie słuchając ukochanego przyniesie jej to ból i łzy.
Nie zabrakło osób,które knują,chcąc zyskać dla siebie jak najwiecej.Podnosi to napięcie sprawiając,że czyta sie szybko i lekko.

W głównej mierze fabuła jest o Kornelu i Ani to także poznajemy co dzieje się u jej mamy-Katarzyny.
Słynny paparazzi Superkiewicz nie zapomniał o Kornelu i ponownie namiesza…

Jeśli szukacie historii z nutą intryg to koniecznie sięgnijcie po tą książkę.Już za pare dni(28.03) dalsze losy Ani i Kornela w książce „Ślubów nie będzie”.
Już sie ciesze,że niedługo będę ja czytać i ponownie spędzić czas z bohaterami.

Świat branży filmowej jest dla osób,które maja...

Sympatyczna książka na leniwe jesienne wieczory. Niby wymyślona, zakręcona pełna poczucia humoru historia, ale cały czas odnosiłam wrażenie, że perypetie bohaterów nie są tak całkiem wyssane z palca. Troszkę przez autora podkolorowane, okraszone humorem,ale...wielce prawdopodobne. Niestety

Powiadają, że życie to nie film i niestety Ania i Kornel dość szybko się o tym dowiedzą. W ich miłość i wspólne życie zaczną wkraczać przeszkody, a inni zaczną między nimi mieszać. Film, który okaże się niewypałem, niszowa produkcja, do której pragnie kobieta wciągnąć partnera i nieoczekiwana propozycja dla niej, to dopiero początek tego, co ich czeka.
Również u mamy Ani wiele się zmieni. Pewien sąsiad pragnie ją bliżej poznać, jednak jest na to zbyt nieśmiały, dlatego wymyśla dziwne powody swych odwiedzin. Na dodatek odwiedza ją ojciec i to nie sam, towarzyszy mu jakaś młoda kobieta. Nie będzie to wizyta ani łatwa, ani krótka. Czy ona to wytrzyma? Co połączy mamę ani z pewnym dentystą? Jak potoczą się losy związku Ani i Kornela? Czy ich miłość okaże się na tyle silna, aby pokonać przeciwności? Jaką propozycję dostanie Ania?

Z pierwszym tomem naprawdę dobrze się bawiłam i jak to bywa w takim przypadku, miałam swoje oczekiwania odnośnie do drugiego. Autor nie zwiódł mnie ani troszkę. Okazał się tak samo dobry, jak poprzedni, ciekawy, dość wciągający, a także pełen humoru. Akcja i tym razem dobrze poprowadzona, z momentami, które mnie zaskoczyły.
Książkę czytamy z perspektywy nie tylko Ani i Kornela, ale również innych bohaterów (np. mamy Ani). Mnie osobiście takie rozwiązanie się podobało i uważam, że wiele wniosło do książki.

Jeśli chodzi o bohaterów, trochę się zmienili i moim zdaniem są to zmiany na lepsze. Tym razem niestety nie mogę wam nic więcej zdradzić, jednocześnie nie zdradzając zbyt wiele z treści.

„Nieoczekiwana zmiana ról” to książka, która mnie się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/09/nieoczekiwanazamianarolwydawnictwolucky.html

Również u mamy Ani...

Zupełnie nieświadomie czytanie historii Ani i Kornela rozpoczęłam od drugiej części jednak nie miałam poczucia, że coś mi umyka lub czegoś mi brakuje.
Historia opisana w książce to obraz realiów, które tak naprawdę rządzą światem filmowym i dziennikarskim. Mimo lekkiego i śmiesznego stylu pisarza część tej historii tchnie tragizmem bo jak inaczej opisać chęć krzywdzenia dla własnych niekiedy wyimaginowanych korzyści ?
To co dzieje się w książce to zderzenie dwóch światów, tego nie do końca szczerego filmowego i tego prostego, codziennego i zwariowanego. Producenci, aktorzy, reżyserzy i dentysta, który boi się kobiet, matka Ani, która tylko czeka aż rozpadnie się jej związek z filmowym amantem, dziadek, który wie co zrobić aby do tego nie doszło ale tak ... nie do końca. A i jeszcze główni bohaterowie Ania i Kornel doskonały przykład komunikacji na zasadzie: domyśl się ! W takim gronie nie sposób się nudzić, to pewne.
Ta książka to doskonały przykład lektury na lato, lekka bez zbędnych ubarwień i opisów, taka, którą czyta się przyjemnie i po to by wprowadzić się w dobry nastrój lub dla poprawy humoru. Polecam i ostrzegam, że dla osób ze zdrowym poczuciem humoru czytanie tej pozycji w komunikacji miejskiej lub innych obiektach publicznych jest wysoce niewskazane.

W rolach głównych występują znany aktor Kornel i jego dziewczyna Ania. Dawniej nauczycielka języka polskiego, obecnie partnerka gwiazdy, która stara się zachować anonimowość. Przez przypadek dostała propozycję zagrania w nowym filmie, co bardzo się nie spodobało Kornelowi. Pewnym osobom zależy na tym, by ich skłócić za pomocą sfingowanych artykułów w kolorowej prasie.

Matkę Ani pod różnymi pretekstami odwiedza jej sąsiad, dentysta. Zbyt nieśmiały, by zaproponować randkę. Pomóc mu może nieoczekiwany zbieg okoliczności i wizyta dziadka Ani w towarzystwie młodej kobiety.

Producentka demoluje dobre scenariusze, paparazzo ugania się za Anią i Kornelem, na planie panuje totalny chaos. Czytając dziwiłam się jak w tych warunkach jakakolwiek produkcja może dotrwać do szczęśliwego finału.

Książkowa komedia romantyczna kończy się nieuchronną sceną na lotnisku.

Czytało się lekko, choć specjalnie mnie ta powieść nie bawiła. Żal mi Ani, której nie doceniał nikt, włącznie z jej własnym facetem. Każdy myślał tylko o tym jak ugrać coś dla siebie. Intryg jak mrówek. Ciekawie wykreowani bohaterowie. Podobały mi się nawiązania do innych książek autora.

"Nioczekiwana zmiana ról" Jacka Getnera to drugi tom cyklu - Miłość w promocji.
Książkę przeczytałam dzięki BT, który zorganizowała Kasienkaj7.
To bardzo zabawna i lekka komedia. Taka na jeden wieczór, którą czyta się jednym tchem, a śmiechu przy tym mnóstwo. Trzeba bardzo uważać, gdzie się ją czyta :)
Ania - nauczycielka języka polskiego i Kornel - narzeczony Ani, aktor komedii romatycznych, bardzo przystojny, obiekt westchnień wszystkich kobiet.
W wyniku pewnych perypetii i zawirowań Ania dostaje główną rolę kobiecą i chyba "grozi" jejzostanie gwiazdą.
Ale ....... nic nie może być proste, łatwe .....
A jeżeli dodamy do tego księdza, który w lipcu chodzi po kolędzie, dentystę - starego kawalera, który mieszka z mamusią - i te jego niekonwencjonalne oświadczyny :),dziadka i mamę Ani - to musi być sztos.
Z całego serca polecam książkę :)

"Nioczekiwana zmiana ról" Jacka Getnera to drugi tom cyklu - Miłość w promocji.
Książkę przeczytałam dzięki BT, który zorganizowała Kasienkaj7.
Ania - nauczycielka języka polskiego i Kornel - narzeczony Ani, aktor...

Zabawna i bardzo przyjemna historia (nie wiedziałam, że to druga część) miłości Ani - nauczycielki języka polskiego, utalentowanej przyszłej pisarki i komentatorki celebryckiego życia gwiazd szoł biznesu :-) i Kornela - spełniającego się dopiero aktora, obiektu westchnień, podobno, całej Polski.
Bardzo fajnie się czyta, lekko i bez zatrzymań, co sprawia, że z ciekawością śledzimy losy dwojga zakochanych, którzy akurat w tej części napotykają różne przeciwności życiowe, głównie związane z codziennością "gwiazd" filmu.
Świetni są na pewno bohaterowie drugoplanowi. To cała gama ludzi, pokazujących swoje różnorodne charaktery, siłę swoich działań lub niezwykłość własnych zaniechań.
Zachęcam do przeczytania, bo nie mam wątpliwości, że to powieść z którą warto spędzić wieczór.

Bardzo fajnie się czyta, lekko i bez zatrzymań, co sprawia, że z ciekawością...

• Czekam cierpliwie:)
  • 1. CZEKAM NA KONTYNUACJĘ
  • Patronat

Dodaj cytat z książki Nieoczekiwana zmiana ról