Bo we mnie jest seks

Okładka książki Bo we mnie jest seks Katarzyna Klimkiewicz
Okładka książki Bo we mnie jest seks
Katarzyna Klimkiewicz Wydawnictwo: Empik Go biografia, autobiografia, pamiętnik
Empik Go
2021-11-19
2021-11-19

Obawiam się, że obejrzenie filmu przed przeczytaniem tej książki było błędem. Jednak nie wiedziałam, że ta książka powstała. Problem polega na tym, że książka mało wprowadza niuansów dla kogoś kto widział film. Przez to nie jestem w stanie obiektywnie ocenić książki samej w sobie. Szybko się czytało, ale nie mogłam się zaangażować w historię. Jestem ciekawa jakbym odebrała tę książkę bez filmu. A tak to tylko taka powtórka z rozrywki.

co do słowa to samo co w filmie

co do słowa to samo co w filmie

Lubię te lata, tych ludzi. Po obejrzeniu filmu, przyszła kolej na książkę. Da się.

Książka o kobietach, które szukały swojego miejsca w szowinistycznym świecie. Dzisiaj jest nam zdecydowanie łatwiej. Co cieszy mnie jeszcze bardziej gdy patrzę na moją dorastającą córkę. Ciekawa historia o emancypacji kobiet z czasów młodości mojej mamy. Żywa i niezwykła opowieść.

Dla mnie osobiście książka okazała się lepsza od filmu. Nie wiem czemu, ale takie opowieści lepiej trawię w formie opowieści, a nie obrazu. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby lektorka była z prawdziwego zdarzenia - nie wystarczy głos przesycony seksapilem Kaliny, żeby dobrze się słuchało, potrzeba jeszcze właściwego akcentowania i prawidłowej wymowy u lektora. Pani Wiktorii Walus polecam kursy lektorskie i porządne ćwiczenia z dykcji.

"Bo we mnie jest seks… emocjonująca opowieść o Kalinie Jędrusik."

Co skłoniło mnie do tego, aby sięgnąć po tę książkę? Potrzebowałem jakiejś lekkiej, krótkiej historii dla relaksu. Z pomocą przyszedł Empikgo i audiobook z powyższym tytułem.

Muszę przyznać, że mimo pewnych cech mojej osobowości, mógłbym uczyć się od Kaliny Jędrusik. Chodzi mi o jej bezczelność i pewność siebie. Aktorka i piosenkarka opanowała te cechy na wręcz mistrzowskim poziomie.

Jednak wspomniana książka, to według mnie swoisty rozgardiasz. Zawsze z pewną dozą zaciekawienia i fascynacji spoglądam na lektury, które mają więcej, niż jednego autora. Ponadto Bo We Mnie Jest Seks, to nie tylko historia Kaliny Jędrusik, ale także rozważania Niny, czyli znajomej słynnej autorki. Narratorka, oprócz życia Jędrusik, opisuje także rozważania na swój temat, poruszając kwestie ówczesnej moralności i obowiązujących zasad kultury.

Ten tytuł to dość specyficzna lekcja historii. Z jednej strony dowiedziałem się, że w tamtych czasach kobiety nie powinny nosić spodni, zaś z drugiej, dowiaduję się, że mąż Kaliny wiedział o jej romansach i nie reagował na nie.

Nie jest to książka, która odmieniła moje życie, ale dowiedziałem się z niej kilka smaczków i ciekawostek, a ponadto… była też zabawna. Oto jedna z anegdot, opisanych na łamach tej książki:

„Jak w tym dowcipie, gdzie dwaj panowie rozmawiają o wspólnej znajomej:
- Dała Ci?
- Nie. A Tobie?
- Też nie!
- A to ku*wa!”

I tym oto zabawnym akcentem chciałbym zakończyć dzisiejszy post ;) :D

"Bo we mnie jest seks… emocjonująca opowieść o Kalinie Jędrusik."

Książka jest tak samo słaba jak film, zresztą była ona podstawą scenariusza jak się domyślam Niestety!

Ta książka to głównie opowieść o tym, jaką osobą była Kalina, jakie emocje nią targały, jak się zachowywała u szczytu kariery. Sporo smaczków, sporo ciekawostek. Bez wątpienia pozycja warta uwagi, chociaż niestety krótka. Chciałoby się więcej, znacznie więcej.

Krótkie i szybko się czyta :-)

Krótkie i szybko się czyta :-)

Jak na biografie bardzo słabo napisana

Jak na biografie bardzo słabo napisana

• Audiobooki
  • Biografia
  • Wyzwanie LC 2023

Dodaj cytat z książki Bo we mnie jest seks