Ludzie drogi

Początek o rozterkach w związku z nową relacją autora mnie zniechęcił, ale, na szczęście, nie na tyle, abym tę książkę otworzyła. Bardzo ciekawe opowiadanie, gdzie w podróży to ludzie grają główną rolę. Podróże kształcą, a w tym przypadku również i czytanie o podróżach.

"Ludzie Drogi" to opowieść o podróży Tomka Jakimiuka z kanału @jaktodaleko po Afryce. Czytałem książki znanych "you tubowych" podróżników i przeważnie, są to po prostu grubsze broszury reklamowe ich kanałów albo powielanie utartych stereotypów o destynacjach w ilości masowej. Tutaj jest inaczej. Tomek jest sympatycznym oraz mądrym gościem i daje temu wyraz w tej książce i swoim podejściu do ludzi, których spotyka na drodze. Jeśli ktoś oglądał jakieś jego vlogi, to książkę będzie wręcz czytał jego głosem. Po drodze spotyka naprawdę ciekawych ludzi. Także słynnego podróżnika Tonego Gilesa którego książkę - "Świat w moich oczach" - serdecznie polecam. Rozszerza percepcję na doświadczanie podróżowania. A wracając do "Ludzi drogi" to bardzo polecam tę książkę każdemu kto lubi czytać. Niemal, bez względu na preferencje literackie. Jako dziennik podróży, reportaż czy nawet książkę przygodową. W każdej z tych ról jest świetna. Jedyne do czego mogę sie przywalić to korekta. Ale to juz tak totalnie na upartego

Przeczytałam w ciągu jednego dnia i dalej mam niedosyt na więcej. Serdecznie polecam i zapraszam do czytania innych. Warto poznawać ludzi.

Piękna to była podróż, nie zapomnę jej nigdy. Historie opisane podczas samotnej podróży - FASCYNUJĄCE!
Czekam na książkę z Afryki Zachodniej panie kierowniku! :D

Czekam na książkę z Afryki Zachodniej panie kierowniku! :D

Witam!
Książka świetna dla spragnionych przygód, adrenaliny i prawdy. Czyta się ją z zaciekawieniem i pytaniem: co dalej?? Czasem denerwuje, że nie ma dalszych losów wspomnianych bohaterów, jednocześnie uruchamia wyobraźnię i marzenie o afrykańskim śnie.
W prawdziwy, naturalny sposób opowiedziane życie ludzi tak odległych dla nas sandałowo, ale też kulturowo, ideologicznie.. Nie potrafiłabym żyć na tym kontynencie, jednak można tambylcom wiele pozazdrościć z tego, co my, jako ucywilizowani, rozwinięci zachodni Europejczycy, już dawno utraciliśmy.
Zazdroszczę Autorowi takiej śmiałości do ludzi, odwagi mieszającej się czasem z "głupotą" czy strachem. Czytając "Ludzi drogi" kilka razy sama się martwiłam o naszego bohatera.
Miło byłam też zaskoczona wspomnieniem Hani i tęsknoty do niej, a jednocześnie realizacją swoich marzeń pomimo tego, że Ktoś tam czeka i rozumie nasze "szaleństwa".
Zachęcam do zakupu i przeczytania tej pozycji. Jest ona też takim przystankiem dla nas i chwilą refleksji nad własnym życiem, docenianiem tego, co posiadamy, pochyleniem się nad drugim człowiekiem i dążeniem do tego, co kochamy.
Magda

Witam!

Świetny, lekką ręką pisany reportaż śladami wschodniej Afryki. Aż chce się wyruszyć w drogę!

"Ludzie drogi wiedzą, czym jest prawdziwe życie, delektują się każdym dniem, próbują nowych smaków, toczą wielogodzinne rozmowy z nowo poznanymi osobami, uczą się nowych języków, żeby lepiej zrozumieć kraj, szukają drogi, planują. - nie uważasz, że ludzie drogi od czegoś uciekają? - uciekają! Każdy, kto rusza w drogę od czegoś ucieka, podróż daje czas i swobodę, która w dzisiejszym świecie jest coraz większym luksusem.... masz czas tylko dla siebie, zero rozpraszaczy, sam na sam ze sobą. Podróż to droga, która pomaga poukładać myśli i cele, wszytko odchodzi na boczny plan, pozostajesz ty, w końcu masz tylko czas dla siebie, a ludzie drogi to tacy nauczyciele, którzy trochę mówią, jak żyć. Po pewnym czasie od każdego takiego człowieka spotkanego na drodze można wyciągnąć jakąś mądrość..... - A wiesz, co najbardziej lubię w tych wszystkich nowych znajomościach? Otwartość! Ja pier****, jak ja to kocham! Zobacz, znamy się 6h a rozmawiamy jak znajomi z 20letnim stażem. "

Autora-podróżnika wcześniej nie znałam i już staram się nadrobić zaległości. Bardzo ciekawa lektura o podróży z północy na południe Afryki. Rozmaite historie z drogi, interesujące rozmowy z ludźmi spotkanymi w podróży. Jestem bardzo mile zaskoczona, książka przesłuchana w formie audiobooka w dwa dni. Polecam, nie tylko miłośnikom gatunku, ale także osobom, które nie wiedzą bardzo dużo o Afryce - ja wsiąkłam całkowicie.

Podoba mi się w tej książce takie lekkie podejście do ludzi. Przez co w wielu opisanych rozmowach czułam, że to jest w moim stylu. Wiem, że nie jest to takie konkurencyjne i biznesowe podejście, ale lubię właśnie ludzkie i otwarte podejście do nowego i innego świata. Jak również urocze i zarazem dziwne jest dla mnie, że można podróżować hulajnogą w tak wielu miejscach.

Polecam książkę i otworzenie na nowe :)

Ciekawa podróż, ciekawe dialogi z poznanymi ludźmi aczkolwiek trochę za długo się ciągnęła dla mnie ta książka i wraz z kolejną stroną moje zaciekawienie podróżą bohatera spadało.

Wspaniała historia samodzielnej wyprawie po Afryce NA HULAJNODZE I STOPEM , w której autor opowiada o zwyczajach czy różnych wyjądkowościach każdej z napotkanej osoby. Pokazuje krok po kroku co jest niesamowitego w podróżowaniu , co może się zmienić kiedy zakosztujemy takiego życia wędrowcy oraz co nas ogranicza (kiedy jesteśmy daleko czy blisko).

• Audiobooki

Tomasz Jakimiuk Ludzie drogi Zobacz więcej