Doktor

Justyna Bordzio Wydawnictwo: Ridero IT Solutions literatura obyczajowa, romans
Ridero IT Solutions
2021-11-09
2021-11-09
proza współczesna literatura obyczajowa powieść współczesna powieść powieść polska

Bardzo interesująca lektura. Polecam szczególnie Paniom.

Bardzo interesująca lektura. Polecam szczególnie Paniom.

Polecam wszystkim wielbicielom literatury związanej z tematyką medyczną. Losy bohaterki pokazują, że nie ma sytuacjii bez wyjścia i warto walczyć do końca. Szczególnie jeśli jest to walka o szczęście.

Anna pracuje w kancelarii adwokackiej, jej mąż jest chirurgiem i ma własną klinikę, mają też około czteroletnią córeczkę. Wydawać by się mogło, że wiodą dostatnie życie. Każdy weekend jest dla nich czasem dla rodziny, gdyż w tygodniu dosyć dużo pracują i małą dziewczynką zajmuje się opiekunka Basia.

Główna bohaterka zaczyna mieć dziwne sny, oraz niepokojące przeczucia, że coś złego się wydarzy.

Czy coś zagrozi ich szczęściu? Czy uda im się stanąć na nogi? Kto będzie chciał to wszystko zburzyć?

Przyznam, że przez dłuższy czas się zastanawiałam czy zamieścić tę recenzję. Jedynym plusem tej książki jest pomysł na historię. Lecz tylko po części bo cała powieść ma 145 stron i to dosyć dużą czcionką, ja bym raczej określiła ją jako opowiadanie.

Wszystko opisane jest bardzo pobieżnie. Nie wspominając o tym, że błędów w tej książce jest naprawdę bardzo dużo.

Jakby tego było mało wszystko napisane jest w jednym ciągu. Brak akapitów, czy nawet choćby małego pojedynczego odstępu przed tym jak akcja książki nagle zmienia swoje miejsce. Zwyczajnie odniosłam wrażenie jakby ta powieść nie miała żadnej korekty, bądź nie była redagowana.

Wszystko co się w niej dzieje jest bardzo chaotyczne. Jedno zdanie wypowiadane jest w kawiarni a już następne, bez żadnego oddzielenia akapitem, to już kolejny dzień.

Ciężko czytało mi się tę książkę. Ja sama robię masę błędów przy pisaniu i zazwyczaj na jakieś pojedyncze zawarte w książkach nie zwracam uwagi jednak w tej książce jest ich ogrom, ale też zdarzają się pomyłki w imionach bohaterów. Odniosłam wrażenie, że książka została napisana na szybko jakby autorka nie miała czasu na rozwinięcie tej historii.

Muszę stwierdzić, że jest to niestety najgorsza książka, którą przeczytałam w tym roku, jak i chyba w całym moim życiu. Podejrzewam, że autorka miała dużo pomysłów i chciała wszystko zawrzeć w książce, w tych 145 stronach. Tak więc mamy tu romans, kryminał jak i element science fiction, jak dla mnie to za dużo, zdecydowanie za dużo.

Niestety nie mogę wam polecić tej książki.

Główna bohaterka zaczyna mieć dziwne sny, oraz niepokojące przeczucia, że...

Bohaterką tej krótkiej powieści jest Anna, matka i żona, która jest przekonana o miłości swojego męża zarówno do niej, jak i do córki. Jakże się myliła.
Mąż Anny to znany lekarz prowadzący swoją klinikę, gdzie są odbywane operacje. Sama nawet nie przypuszczała, że sama zostanie pacjentką swojego męża, na której zostanie przeprowadzona jedna z operacji, która doprowadzi do utraty pamięci, córki i jednego z organów bez jej zgody.
Szczęściem w nieszczęściu jest to, że Anna na swojej drodze spotka przyjaciół, którzy zrobią wszystko aby jej pomóc.

Ciekawa powieść, która wciąga niczym magnez. Od zawsze wiadomo, że lekarz jest potrzebny każdemu aby pomóc. I tak pewno jest. W powieści lekarz również pomagał, lecz ważniesza od zdrowia pacjenta była kasa, która potrafi nieźle namieszać w głowie. Ale oprócz kasy doktorek kochał piękne fartuszki, które najpierw uwodził a później nakłaniał by brały udział w ciemnych interesach, solidnie płacąc.

Autorka kupiła mnie tą powieścią i cieszę się, że mogłam ją przeczytać. Cieszę się, że Anna znalazła pomoc w tych ciemnościach w które wpadała coraz bardziej nieświadomie. Dzięki temu zyskała wiele znajomości, które dodawały jej siły na powrót do zdrowia i nadzieję na normalne życie i odzyskanie dziecka.
Książkę jak najbardziej polecam każdemu bez wyjątku

Dodaj cytat z książki Doktor