Staś i laboratorium emocji. O co chodzi z tą złością?

Okładka książki Staś i laboratorium emocji. O co chodzi z tą złością? Oksana Buśko
Okładka książki Staś i laboratorium emocji. O co chodzi z tą złością?
Oksana Buśko Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) literatura dziecięca
55 str. 55 min.
literatura dziecięca
Staś i laboratorium emocji. O co chodzi z tą złością?
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2021-01-01
2021-01-01
55 min.

Bardzo przystępny i ciekawy sposób pokazania złości.

Bardzo przystępny i ciekawy sposób pokazania złości.

"Doskonale! Widzę, że już rozumiesz o co chodzi! Złość zawsze będzie z tobą, bo pełni ważną funkcję. Ale to od ciebie zależy, co z nią zrobisz. Czy będziesz z nią walczył, czy działał pod jej wpływem, czy też pozwolisz jej być przez chwilę w twojej głowie i zrobisz swoje- gdy ją zauważysz, kilka razy odetchniesz głęboko, na chwilę odejdziesz na bok i pozwolisz jej minąć. I zastanowisz się, o czym ona cię informuje. Zapewne będzie to coś dla ciebie ważnego... Złość może ciebie informować o tym, że bardzo się starałeś i naprawdę chciałeś, aby coś ci wyszło, ale się nie udało i teraz ci smutno. Albo o tym, że jesteś zmęczony i potrzebujesz odpoczynku. Kiedy już ustalisz, jaka wiadomość chce co przekazać złość, będziesz mógł działać ze spokojną głową i zrobić to, co jest dla ciebie dobre, a w twoim mózgu zagoszczą inne uczucia. Zobaczysz, że życie jest pelne emocji, a piękno życia polega właśnie na ich przeżywaniu."

Staś, w celu poznania złości, wyrusza do tajemniczego laboratorium emocji. Pod czułym okiem badacza sprawdza, kiedy pojawia się złość i jakie reakcje jej towarzyszą.
Razem ze Stasiem przeżyjemy niezwykłą przygodę, poznamy złość i spróbujemy się z nią oswoić.
Na końcu znajdziemy komentarzy psychoterapeuty na temat emocji dzieci i dorosłych.

Ciekawa pozycja o złości. Bardzo wartościowy poradnik na końcu książki poświęcony tytułowej złości. Historyjka dotyczy 6 letniego Stasia który doświadcza trudnych emocji w przedszkolu. Niespieszna narracja, krótkie zdania wymuszają nieco wolniejsze tempo czytania, dzięki czeku dziecko sie relaksuje i świadomie uczestniczy w historii. Warto sie zapoznać.

Dziecięca złość.

Emocje u dzieci to zjawisko całkowicie naturalne. Zdarza się jednak, że w swych objawach są one niepożądane - zwłaszcza w przypadku złości, nad którą dzieci często nie potrafią panować, przez co potrafi ona bardzo niebezpiecznie eskalować. Niniejsza książka to sporo wyjaśnień dotyczących przyczyn powstawania złości, jej objawów oraz sposobów na to, jak ją u młodego człowieka opanować.

Złość widoczna w zachowaniu młodego człowieka postrzegana jest często w sposób bardzo negatywny. Od niepamiętnych czasów w społecznej świadomości funkcjonuje przekonanie, że "dziecko ma być grzeczne" - koniec, kropka. A przecież złość i gniew to także naturalne emocje, których przejawianie jest czymś prawidłowym i zdrowym. Jednakże w jaki sposób te emocje (i ich przyczyny) rozpoznawać? Jak nad nimi panować? Wskazówki w tym zakresie znajdziemy w niniejszej książce.

„Dlaczego się złoszczę? Jak się zachowuję, gdy czuję złość? Czy to uczucie może całkowicie zniknąć?” – to pytania, które zadaje sobie Staś. Chłopiec szuka odpowiedzi w tajemniczym laboratorium. Pod czujnym okiem badacza sprawdza, kiedy pojawia się złość i jakie reakcje jej towarzyszą. Do dyspozycji ma magiczne księgi oraz probówki pełne dziwnych substancji, ale rozwiązanie zagadki będzie możliwe tylko wtedy, gdy wykona zadanie, dzięki któremu rozpozna zbliżającą się złość i zrozumie swoje zachowanie…

"Staś i laboratorium emocji" to rodzaj bardzo mądrze napisanej bajki terapeutycznej, w którą umiejętnie wpleciono szereg ważnych porad, dzięki którym dziecko będzie mogło zrozumieć dlaczego pojawia się złość i jak można sobie z nią poradzić. Na przykładzie perypetii młodego bohatera zrozumiemy, że złość to po pierwsze zjawisko całkowicie normalne, które należy właściwie przeżyć w celu jej opanowania. Po drugie dowiadujemy się także, że istnieją - nawet w przypadku dzieci - skuteczne sposoby na właściwe przepracowanie związanych ze złością uczuć, dzięki którym młody człowiek jest w stanie się wyciszyć i odzyskać spokój w trudnych dla niego sytuacjach.

W swej istocie książka jest bardzo przyjemna w odbiorze i przyjazna dzieciom - wszak to właśnie do nich jest ona skierowana. Książka jest świetna i zasługuje na to, aby pojawić się na półce każdego kilkulatka i jego rodzica - do rodziców bowiem jest ona także skierowana, zawiera wszak szereg wyjaśnień, które pozwolą opiekunom obrać właściwą strategię działania w przypadku pojawienia się u dziecka objawów złości.

Dorastanie i dziecięcy rozwój może być przyjemne i szczęśliwe (i na to wszyscy liczymy),jednak nigdy nie jest idealne, a zatem zapewne każde dziecko i jego rodzic spotka się w tym czasie z jakimiś trudnymi sytuacjami, w których pojawi się gniew, czy złość. Warto mieć w tedy na półce książkową pomoc taką, jak ta.

Polecam!

Dziękuję GWP za egzemplarz recenzencki.

#staśilaboratoriumemocji #ocochodziztązłością #oksanabuśko #gwp #gdańskiewydawnictwopsychologiczne #dziecięceemocje #emocje #złość #dladzieci #cosnapolce #booksforkids #ksiazkidladzieci #bookstagram #bookreview #recenzja

Dziecięca złość.

"Pamiętaj, proszę, że złość po pewnej chwili mija. Im mniej z nią walczymy, im więcej ją odpychamy, tym szybciej ona znika. Warto dać sobie czas." ❤️

Staś.
Zwykły chłopiec, który przeżyje coś absolutnie niezwykłego!
Przeniesie się do tajemniczego laboratorium pełnego emocji. A tam?
Tam spotka wyjątkowego badacza, który pomoże mu w nauce radzenia sobie z emocjami.
Staś bardzo chciałby zrozumieć siebie!
Chciałby, aby w trudnych chwilach złość nie przejmowała nad nim kontroli.
Chciałby umieć nad nią zapanować.
Czy mu się to uda?
Dzięki pomocy badacza Staś zrozumie, że złość już zawsze będzie z nim, ponieważ, podobnie jak inne emocje, pełni ona bardzo ważną funkcję.
To właśnie emocje informują chłopca o tym, że zdarzyło się coś ważnego!
Chłopiec przekona się jednak o tym, że tylko od niego zależy, co zrobi ze swoją złością i jak na nią zareaguje. Nauczy się rozpoznawać objawy zbliżającej się złości. Pozna też proste sposoby, aby się uspokoić. Teraz pozostanie mu tylko ćwiczyć zdobyte umiejętności w codziennym życiu!
A czy wasze dzieci potrafią sobie skutecznie radzić ze złością?
Jeśli nie, to koniecznie zabierzcie je w emocjonującą podróż ze Stasiem do laboratorium emocji!

Radzenie sobie ze złością to duże wyzwanie zarówno dla dzieci, jak i dla nas, dorosłych.
Warto tłumaczyć dzieciom, że absolutnie wszystkie emocje są w porządku, jednak nie wszystkie sposoby ich wyrażania są dobre.
Emocje są właśnie po to, aby je odczuwać ❤️
Nie powinniśmy ich w sobie tłumić!
Warto pokazać naszym dzieciom, że istnieje wiele rozmaitych sposobów na to, by złość opanować, by się uspokoić i wyciszyć.
Ta książka będzie idealnym początkiem nauki ❤️
Współpraca: @gwpdladzieci ❤️
#jako_taka_matka

Staś.
Zwykły chłopiec, który przeżyje coś absolutnie niezwykłego!
Przeniesie się do tajemniczego laboratorium pełnego emocji. A tam?
Staś...

Niezwykle mądra i ciepła historia małego chłopca i jego wielkiej złości opowiedziana w zupełnie inny sposób niż w wielu innych książeczkach. Warto przeczytać !!!

• Biblioteka
  • Pożyczone od ...
  • Literatura dziecięca
  • Chcę przeczytać- MUST HAVE
  • Samodzielne
  • Do przeczytania literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Staś i laboratorium emocji. O co chodzi z tą złością?