Janek i tata. Na dachu świata

Okładka książki Janek i tata. Na dachu świata Ewa Nowak
Okładka książki Janek i tata. Na dachu świata
Ewa Nowak Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) Cykl: Ratownicy Świata (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Ratownicy Świata (tom 1)
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-09-15
2021-09-15
dla dzieci książka dla dzieci opowiadanie dla dzieci

” Ratownicy świata “

Na dachu świata

Czyli gdzie ? Przygoda Janka i taty rozpoczyna się oczywiście na Mount Evereście ! Ten wyjątkowy duet , pochodzący z rodu Witeziów ma wyjątkowe zdolności. Są wręcz jak superbohaterowie. Gdy dostają wezwanie do alpinistów, którzy utknęli w drodze na szczyt przez śnieżną wichurę , Janek i tata wskakują do swojego furonu ( niezwykłej maszyny latającej , która jest rewelacyjnie ukazana na wewnętrznej stronie okładki książki) i ruszają na ratunek . Przygód czeka ich niemało , bo jeden z alpinistów zaginął i muszą go odnaleźć. W misji ratunkowej wspiera ich mama , która jest Pierwszą Dowódczynią Międzygalaktycznych Sił Ratunkowych i porozumiewają się z nią za pomocą intergalaktofonu. Każda strona książki to przygoda , która porwie młodych czytelników, zapewni im niezapomniane emocje. Wyjątkowe moce , zaskakujące stworzenia , wyzwania , którym dzielnie we dwoje stawiają czoła jako zgrany zespół Janek i jego tata, będą świetną rozrywką. Książka pokazuje też jak wyjątkowa więź łączy tę rodzinę i że razem można dokonać wszystkiego . Polecam

Pożar w stadninie

Gdzie tym razem wywiezie Janka i tatę ich niesamowity furon ? Wyjątkowy duet naszych bohaterów z rodu Witeziów , po wypiciu wywaru mocy, który budzi w nich specjalne umiejętności Ratowników świata, rusza na kolejną przygodę ! Płonie stadnina. Niby pełno ludzi , straż pożarna stara się opanować sytuację ale! Źrebna klacz pozostaje w centrum pożaru i potrzebuje pomocy naszych wyjątkowych bohaterów. Przed nim nie lada wyzwanie i gdy pierwsze pomysły nie przynoszą efektu, nasz duet sięga po intergalaktofon i dzwoni po wsparcie do mamy. Oczywiście ona nie zawodzi i po chwili wcielają w życie nowy, wyjątkowy plan ratunkowy. Dla tej dwójki nie ma rzeczy niemożliwych . Pora na transformację ! W co tym razem przemienią się Janek i tata ? Warto się przekonać i zobaczyć jak skończy się ta wyjątkowa misja. Kolejny tom wyjątkowej historii , która nie daje się nudzić . Polecam !

Misja na Kalahari

Akcja tej książki rozpoczyna się w… Grenlandii. Tam nasi wyjątkowi bohaterowie trafiają na bardzo smutną niedźwiedzicę, której poruszającą historię poznają od Morsa. Otóż owa niedźwiedzica w drodze z RPA gdzie była zabrano ją na operację zęba trzonowego, urodziła córeczkę, która z kolei zaginęła w drodze powrotnej . Janek i tata postanawiają odnaleźć zgubę . Z pomocą wywaru mocy ponownie uzyskują niezwykłe zdolności i ruszają na misję poszukiwawczą na pustynię. Spotkają tam wiele ciekawych stworzeń, zaliczą kolejną wyjątkową transformację. Jednak i tu nie poradzą sobie bez wsparcia mamy oraz… zaradnego pomocnika, który przybędzie na turbosłonecznym monocyklu . Jak ta historia się skończy przekonajcie się sami. Polecam

W podwodnych krainach

Jaka tym razem misja czeka na parę superbohaterów ? Janek i tata hasają w najlepsze w oceanie gdy okazuje się, że potrzebna jest pomoc Ratowników świata . Otóż grupa nurków oceanografów jest w niebezpieczeństwie . Z powodu zbliżającego się sztormu i uszkodzonego radia nie można ich powiadomić o zagrożeniu, więc Janek z tatą dokonują transformacji i ruszają na poszukiwania . Jednak gdy okazuje się, że jedna osoba została pod wodą, nie obędzie się bez pomocy mamy , która wciąż czuwa nad swoim mężem i synem . Jak skończy się ta misja ratunkowa ? Musicie się tego dowiedzieć.

Seria jest wyjątkowo ciekawa. Sprytnie wplata wiele interesujących informacji do każdego tomu, uczy , bawi i wciąga. Niezmiernie dużo można się z niej dowiedzieć na temat pojawiających się tam zwierząt, miejsc do których wyruszają nasi bohaterowie . Także maszyny i narzędzia jakich używają w trakcie podróży bez wątpienia intrygują i rozwijają wyobraźnię. Świetne książeczki, bardzo fajnie ilustrowane , które z pewnością wciągną w ten świat wielu czytelników. Sądzę , że przypadną do gustu szczególnie chłopcom ale i wiele dziewczynek będzie nią zachwycona .

” Ratownicy świata “

Na dachu świata

Serie tych książeczek przedstawiają nam historie Taty i Janka ratujących świat. Janek i Tata pochodzą z prastarego rodu Witeziów, który od pokoleń chroni planetę . Książki te są bardzo ciekawe, gdyż w historię tej dwójki wplecione jest trochę magii. Wywar mocy, który piją daje im supermoce, dzięki którym stają się silniejsi i dużo więksi. Przy każdej wyprawie telefonują do mamy, która doradza im w trudnych sytuacjach, o ile w tym czasie również nie ratuje całego kosmosu. Taka magiczna rodzina superbohaterów.
Pozycje te są pięknie ilustrowane i szybko się je czyta. Synek nie nudził się, wręcz przeciwnie chciał wiedzieć co dalej.
Chłopcy pokochają te serie, gdyż każdy mały chłopiec chce zostać superbohaterem prawda?
Pięknie jest zaznaczone, że nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia, kiedy mamy przy sobie rodzinę. Rodzina to skarb. To ona zawsze nam pomoże nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Bohaterami dla naszych dzieci jesteśmy właśnie my Rodzice.

A dziś na tapecie sympatyczne, krótkie powieści przygodowe, w których nie zabraknie przygód i szybkiej akcji, w sam raz na czytanie przed snem.

Ratownicy Świata czyli Janek i jego tata to dwaj bohaterowie, pochodzący z pradawnego rodu. Cechuje ich siła jesionu oraz odwaga psa. Zaopatrzeni w specjalny sprzęt do szybkich podróży wspierają osoby potrzebujące pomocy.

W pierwszej z wymienionych części bohaterowie pomagają alpiniście, który zaginął w burzy śnieżnej w Himalajach, natomiast w drugiej ratują konie z pożaru stadniny.

Janek i tata tworzą niezwykły duet i pełnią odpowiedzialną funkcję - młodszy szkoli się w różnych umiejętnośćiach, a starszy nie zawsze podejmuje trafne decyzje ;) ale zawsze mogą liczyć na pomoc superbohaterki mamy :)

Małe książeczki z dużą czcionką, uroczymi ilustracjami i miękką okładką. Zabawne, lekkie i przyjemne - takie są przygody superbohaterów stworzonych przez Autorke. Serdecznie polecamy, szczególnie fanom wartkiej akcji.

W...

Ratownicy Świata
Janek i tata

Ewa Nowak

Wydawnictwo Słowne

Coś dla fanów przygód i szybkiej akcji. Janek i jego tato pochodzą z rodu Witeziów, mają specjalny sprzęt do szybkich podróży. Są fachowcami od trudnych sytuacji. Dzięki swoim super mocom wspierają osoby potrzebujące pomocy. W jednej z części pomagają alpiniście, który zaginął w burzy śnieżnej w Himalajach, natomiast w drugiej ratują zwierzęta z pożaru stadniny koni. Obie książeczki są bardzo ciekawe, wesołe. Są to krótkie opowiadania, w poręcznym małym formacie, interesująco ilustrowane. Mogą być również czytane samodzielnie przez dzieci w wieku szkolnym, mają czytelną czcionkę.

Ratownicy Świata
Janek i tata

Ewa Nowak

Wydawnictwo Słowne

Janek i tata to Ratownicy Świata. Nie straszne im żadne przeciwności i przeszkody, aby nieść pomoc.
Uzbrojeni w supermoce oraz poruszając się genialnie wyposażonym Furonem ruszają w Himalaje aby uratować alpinistę. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem, dlatego Janek i tata będą musieli działać błyskawicznie, jeśli chcą aby ich misja się powiodła.

Książeczka w niewielkim formacie idealna do samodzielnego czytania z uwagi na dużą czcionkę i sporo ilość ilustracji.
W sam raz dla łowców przygód :)

Książeczka w...

• Serie