Występne pragnienia

Okładka książki Występne pragnienia K. C. Hiddenstorm
Okładka książki Występne pragnienia
K. C. Hiddenstorm Wydawnictwo: Akurat Cykl: Nieczyste zagrania (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Nieczyste zagrania (tom 3)
Akurat
2022-05-25
2022-05-25
literatura polska

Kompletnie nie w moim stylu seria. Żadna z części. Je zachwyciła mnie niczym. Kompletnie nie było tutaj. I. C by sprawiło dać wyższa notę. Niby uciekają, bo on jej nie zabił, ale ciagle w sumie się pieprzą. I dzięki temu więcej jest seksu niż treści.

To już nie jest historia Ethena i Judith. Teraz bliżej poznajemy Thomasa. On starając się zapomnieć o kobiecie, którą kiedyś porwał natrafia na inną. Szaloną, niezrozumiałą przez otoczenie, destrukcyjną, a przede wszystkim samotną Alyssę🤯. Anglik pracuje na zlecenie Firmy lub raczej pracował. Mężczyzna z wyższych sfer uganiający się za ludźmi, których musiał zabić, teraz sam stał się celem. Mimo że sam ma kłopoty, z niewiadomych dla siebie powodów postanowił ochraniać także Alyssę, której talent do wpadania w tarapaty jest wręcz zadziwiający🧐.
Jak potoczy się los tych dwojga? Co odpowie Alyssa na pytanie Thomasa: "Chcesz żyć, Alysso?" I czy obydwoje w końcu znajdą to czego im brakuje?

To ostatnia część tej serii i chyba najlepsza. Kończy się otwartym wątkiem i sami możemy dopowiedzieć sobie konkretne zakończenie. Autorka nawet do tego zachęca. Autorka nie boi się szybkich akcji i odważnych scen🔥, a styl pisania pozostaje tak typowo nietypowy jak w poprzednich częściach. Tego nie da się szybko zapomnieć.

"Występne pragnienia" to opowieść o losach Thomasa i Alyssy. Oboje z nich poznaliśmy już w poprzedniej części. I o ile do Alyssy nie miałam zastrzeżeń od początku, tak niestety Thomas musiał sobie zapracować na moją sympatię :P Na szczęście mu się udało.

Przypadkowe spotkanie, jednorazowa przygoda i rozstanie... Miało być tak pięknie, ale pojawiło się ono, owe nieszczęsne zlecenie, które skomplikowało niektóre sprawy ;) Mogę Wam obiecać jedno, w tej części zdecydowanie nie będziecie mieli czasu się nudzić. Karina zaserwowała zarówno swoim bohaterom jak i czytelnikom taki rollercoaster emocji, że klękajcie narody! Nie oszczędza nas ani trochę. Książka jest nieodkładalna i zdecydowanie jest to najlepszy tom tej serii!

Polecam serdecznie!

Seria nieczyste zagrania bardzo przypadłą mi do gustu. "Występne pragnienia" to tom trzeci i na razie ostatni. Czy będzie więcej? Nie wiem. Czy mi się spodobał? Mam co do niego mieszane uczucia. Z jednej strony ciekawy z drugiej....

Thomasa poznaliśmy już w poprzednich tomach. Twardy i bezkompromisowy potrzebował wakacji i odpoczynku. Przypadkiem trafił w pewno miejsce, gdzie poznaje Alyssę. Kobietę, która wzbudzi w nim coś, czego się nie spodziewa. Szalona i nieprzewidywalna kobieta zafascynuje go do tego stopnia, że spędza upojna noc. Wszystko się komplikuje, gdy Thomas dostaje zlecenie, mimo że nadal jest na urlopie. Czy je wykona? Co zrobi, gdy odkryje kto jest jego celem?

Alyssa to młoda kobieta, która w życiu nie miała lekko. Kiedy umiera jej mąż chce tylko jednego. Nie przewidziała tylko, że pewne wydarzenia zmienią się diametralnie a ona sam zmieni zdanie. Tylko Alyssa trafiła na firmę gdzie nie da się odwołać i wycofać zlecenia. W dodatku spotkany przypadkowo Thomas jest tym, kogo się obawiała. Spraw się komplikuje, gdy Thomas podejmuje decyzję, która zaskakuje ich oboje.

Fabuła fajnie pomyślana, dużo się dzieje ale autorka trochę wprowadziła nam chaosu. Dodatkowo w całej historii pełno pikantnych scenek i trochę elementów nierealnych w postaci snów Alyssy. Są niejako odskocznią od całej fabuły, jednocześnie wprowadzają trochę zamieszania. Autorka postawi na napięcie, namiętność, chwile grozy, które w zmieniały się w szybkie pełne zaskoczenia zwroty akcji. W książce dużo się dzieje. Bliżej poznajemy Thomasa i Alyssę, która jest osobą szaloną oczywiście w pozytywnym znaczeniu ale mega niestabilna emocjonalnie. Co dziwne idealnie pasuje do poukładanego Thomas, który zawsze a plan B. Książka jest napisana lekkim i przyjemnym stylem, a historię wciąga od początku. Choć chwilami nie nadarzyłam za rozumowanie Thomasa. Całość wpleciona w siatkę intryg, kłamstw, niedomówień i scen pełnych namiętności, erotyzmu. Jest też spor humoru, choć specyficznego. Postacie świetnie wykreowane, nie sposób ich nie lubić. Ponieważ całość skupia się na dwójce głównych bohaterów nie ma tu za dużo pobocznych postaci. I Alyssa i Thomas to postacie, które mają charakter. Nie sposób się od nich oderwać. Wartka akcja także sprawi, że szybko przeczytamy książkę. Alyssa początkowo jest niestabilna, załamana i bierna. Szybko jednak nabiera odwagi, rozkwita, by na koniec się stać idealną partnerką dla Thomasa. Co jest na duży plus nie czeka i sam podejmuje decyzje, które nie raz ratują ich z opresji.

Zakończenie niespodziewane, intrygujące i tajemnicze. Oprócz tego jest niebanalne i zupełnie niepasujące do historii.

"Występne Pragnienia" K.C.HIDDENSTORM to ostatnia już część trylogii, w której autorka zabiera nas do bezwzględnego świata mafii, gdzie gorących scen jest pod dostatkiem.A może i nawet więcej 🤔Tak.Zdecydowanie więcej.😁

Thomas stara się odrzucać wszystko co wiąże się z przeszłością, by tylko zapomnieć o Judith.W tym celu również, przenosi się do Kalifornii.Niestety spokój chyba nie jest mu pisany, ponieważ tam właśnie poznaje piękną i energiczną Alyssę.Kobietę, która ma niezwykły dar wpadania w problemy.On zaś nie mogąc inaczej, niczym superbohater spieszy, by ów damę z opałów wyzwolić.Do czasu, kiedy odzywa się jego zleceniodawca.Wtedy wszystko się zmienia a kłopoty zaczynają nabierać na wadze.Dopiero wówczas zaczyna się prawdziwa walka i to nie tylko z czasem...

Muszę przyznać, ze ten tomik jest świetnym zwieńczeniem całej serii.
A tym, którym podobały się wcześniejsze, ta powieść na pewno też skradnie serce.I nie dlatego, ze wszystko jest tu spójne, sensowne i rozgrzewające fantazję.A dlatego, że autorka dała nam nietuzinkowych bohaterów, których wplątała w pikantnie doprawioną niebezpieczeństwem historię, oprawioną naprawdę dobrym stylem.

"... była czystym mrokiem. Pociągającym. Zgubnym."

"Nie obejrzała się, nie było takiej potrzeby. Istniała tylko rozciągająca się przed nią droga. Świat za jej plecami był ogniem"

"... to bez znaczenia. Czasem samo poszukiwanie celu było lepsze od znalezienia go"

"Jego bliskość była przyjemna, a równocześnie niepokojąca. Alyssa chciała, żeby tu był, i równocześnie bała się tego, co może zrobić"

" - Miałam niedawno sen, był straszny. [...] - Śniło mi się, że zapomniałeś, kim jestem.
Ujął ją za brodę. To był delikatny gest, wolny od niedawnej porywczości.
- To się nigdy nie stanie.
- Skąd ta pewność? Ludzki umysł bywa zawodny.
- Nie można zapomnieć kobiety, dla której ryzykuje się życie"

Thomas potrzebował odpoczynku. Podczas pobytu w Kalifornii, jego drogę przecięła piękna blondynka Alyssa, której szaleństwo pociągało go równie mocno jak jej uroda. I chociaż wspólna noc miała być tylko jedną jedyną, mroczne interesy mężczyzny zmuszą ich do ponownego spotkania, podczas którego Thomas będzie musiał zdecydować, czy wykona zlecenie "firmy", czy razem z kobietą stanie przeciwko niej, gotowym oddać własne życie, byle tylko ochronić Alyssę.

Ostatni tom mrocznej serii mafijnej Kariny Hiddenstorm przepełniony jest namiętnością, emocjami i zatrważającą walką i z groźnym przeciwnikiem i z nieubłaganym upływem czasu, który z każdą przeczytaną przeze mnie stroną, podnosił napięcie, zmierzając do wstrząsającego końca tej historii. Ogromnym plusem tej powieści są przede wszystkim postacie. Szczerze przyznaję, że takiej kobiety jak główna bohaterka, nie spotkałam jeszcze w książkowym świecie - egocentryczna, zepsuta, przepełniona przeplatającym się ze sobą smutkiem i radością, mrokiem i światłem, na długo zapadnie w mojej pamięci, i mimo, że nie wzbudziła mojej sympatii, mimo, że spotykając ją w prawdziwym życiu, chętniej trzymałbym się od niej z daleka, niż chciała się z nią zaprzyjaźnić, poznając jej historię, nie mogłabym nie trzymać za nią kciuków. Thomas będący dla niej i aniołem śmierci i aniołem stróżem na każdym kroku udowadniał lojalność wobec swoich przekonań, konsekwencję swoich postanowień, ale i czułość, troskę, oddanie i gotowość na wszystko, by móc uratować ukochaną. W ich relacji odrobinę mało było mi głębszych emocji, które oboje odsuwali od siebie, zastępując je momentami gorących zbliżeń. A tych w książce pojawiło się naprawdę bardzo dużo, były mocne i napisane naprawdę bardzo, bardzo dobrze. Wyróżnić na pewno mogę również świetnie poprowadzone dialogi bohaterów, które nie raz skutecznie mnie rozbawiały, innym znów razem zmuszały do chwili refleksji. Myślę, że to powieść bardzo dynamiczna, którą czyta się bardzo szybko i która pokazuje, że jedna chwila jest w stanie zmienić naprawdę wszystko. Bardzo polecam

"... była czystym mrokiem. Pociągającym. Zgubnym."

Fajnie było po czasie wrócić do pióra Kariny, ma ona w sobie coś, co sprawia, że jak zaczyna się czytać książkę, to z trudem idzie ją odłożyć lub odkłada się w momencie... jej skończenia. I tak było ze mną w tym przypadku. Z przerwami na toaletę i kubek herbaty, czytałam stronę za stroną, aż dotarłam do ostatniego zdania. Ostatni tom tak jak poprzednie został napisany w sposób przyjemny, czyta się szybko, lekko, a akcja toczy się niesamowicie dynamicznie. Jest tu tyle zwrotów akcji, że oh... Momentami brakowało tchu i to niekoniecznie w gorących scenach! Jest ich tutaj trochę, więc jeśli nie lubicie scen erotycznych, to lepiej nie sięgajcie, bo możecie być zniesmaczeni. Całość jest tak dograna, że nic tu nie przeszkadza, jest wszystko wyważone, dopracowane w każdym szczególe. Co tu dużo pisać, lubię historie Hiddenstorm - bo są tak poplątane, tak dynamiczne, że to w tym wszystkim jest ten urok. :)

Dzieje się dużo, mamy wiele zwrotów akcji, wiele scen erotycznych jak już pisałam powyżej. Autorka nie cacka się, używa wulgaryzmów - więc to kolejna przestroga dla osób, które nie lubią tego w lekturach. Znajdują się również tutaj sceny przemocy - dlatego nie zmuszajcie się, jeśli wymienione przeze mnie elementy "Występnych pragnień" są waszym wyznacznikiem do odrzucenia z góry tytułu, to odpuście, nie warto się zmuszać. Jak na mafijną serię, pełną gangsterów, porachunków, śmierci, zemsty to jestem pozytywnie zaskoczona, bo mi się podobało. Tylko pytanie, czy to ze względu na autorkę? Jakoś przeważnie to nie sięgam po tego typu literaturę zbyt często. Myślę, że jeśli lubicie ten gatunek, dynamiczną akcję, to tu z pewnością nie zaznacie nudy. Pełno intryg Wam na to nie pozwoli, tak jak akcja pędząca na łeb na szyję z nagle jak z nieba spadającymi zwrotami akcji. Mogłabym przyznać, co tu się nie dzieje?

Cała recenzja na blogu

Bardzo dobra książka, chociaż znów poraził mnie nieco nadmiar scen łóżkowych... przez co zwracały uwagę powtarzalne teksty i schematy. No mogłoby być tego nieco mniej, chociażby o jedną scenę - nie, żebym była jakaś pruderyjna ;) Oprócz tego wszystko było extra i zdecydowanie polecam tę książkę do przeczytania.

Po przeczytaniu dwóch pierwszych części serii Nieczyste zagrania czas przyszedł, aby poznać historię Thomasa i Alyssy. Muszę przyznać, iż autorka w bardzo ciekawy sposób opisała fabułę powieści, że czułam się oczarowana czytając lekturę. Nie spodziewałam się aż tylu zwrotów akcji.

Thomas wyruszył na wakacje, lecz po drodze poznaje tajemniczą i wyzwoloną, Alyssę. Spędzają ze sobą upojną noc, lecz mężczyzna wyrusza dalej nie wie tylko, że dostając zlecenie z firmy jest na tą samą kobietę, z którą właśnie spędził noc. Postanawia nie zabijać Alyssy i tym samym skazuje siebie, ale i jego towarzyszkę na ucieczkę gdyż ścigają ich ludzie z firmy. W chwilach, gdy nikt ich nie ściga poddają się chwilą uniesień i namiętności, (której jest tu bardzo dużo). Wszystko mogłoby się potoczyć w innym kierunku gdyby nie pewne komplikacje. Jak zakończy się historia Thomasa i Alyssy?

Przyznam się szczerze, że nie spodziewałam się aż takiej historii. Z jednej strony z początku wciągnęła mnie tak, że nie mogłam jej odłożyć. Publikacja jest pełna zwrotów akcji, nieprzewidywalnych zdarzeń i bohaterów, którzy nie jeden raz nas zaskoczą. Styl pisarki jest lekki i przyjemny a lekturę czyta się szybko. Książka od pierwszych stron intryguje i wciąga a każde kolejne strony sprawiają, że nie można się od niej oderwać.

‘Występne Pragnienia’ to trzeci i zarazem ostatni tom serii ‘Nieczyste zagrania’ autorstwa K.C. Hiddenstorm. W tej części autorka skupia się na losach Tomassa Hopewella, choć spotykamy tu też bohaterów z poprzednich książek, dlatego też jeśli nie czytaliście pozostałych dwóch tomów, to odsyłam Was do nich. Jak zawsze w takich przypadkach informuję, że w książce znajdują się sceny przemocy oraz sceny erotyczne, miejcie to na uwadze sięgając po nią.
O piórze autorki nie będę się za dużo rozpisywać, bardzo je lobię i jak zawsze jest lekkie oraz przyjemne a historia jaką stworzyła wciąga od pierwszych stron. W tej części mamy do czynienia z najbardziej szaloną, nieprzewidywalną i wartką akcją. Śmiało mogę stwierdzić, że klimat książki idealnie oddają charaktery głównych postaci – mrok, tajemnice, intrygi i spora dawka szaleństwa połączona z rozmaitymi zaskoczeniami. Skoro przy bohaterach jesteśmy to tak jak w poprzednich częściach są bardzo wyraziści i charakterni. Fajnie było dowiedzieć się czegoś więcej o Tommasie, nie było tego dużo, ale zawsze trochę rąbka jego tajemniczości zostało odkryte. Bliżej poznajemy też Alyssę, nieprzewidywalną, niestabilną i szaloną piękność. Autorka pięknie pokazała na jej przykładzie obraz poranionej i pełnej sprzeczności osoby. Niestety nie za bardzo się z nią polubiłam. Jest ciekawą postacią a z Tommasem stanowią idealnie zwariowany duet, jednak dwie tak skrajne i nieprzewidywalne osobowości to o jedną za dużo - padło na Alyssę. A co mi w niej nie pasuje? Na pewno na uwagę zasługuje ich relacja, która jest bardzo gorąca, wybuchowa i momentami brutalna. Sceny z ich udziałem nie tylko potrafią wywołać wypieki na policzkach, ale też dla niektórych mogą być za mocne. Warto mieć na to na uwadze.
Jak pisałam jest tu bardzo dużo akcji co sprawiło, że nie mogłam się nudzić, ale też nie potrafiłam wczuć się w główną fabułę. W pierwszej części zakochałam się za główny wątek oraz dodatek akcji i erotyzmu. W tej części mam wrażenie, że jest na odwrót. Akcja oraz erotyzm wychodzi na pierwszy plan zasłaniając clou historii. Tutaj zostawię Wam to do oceny, gdyż każdemu coś innego bardziej się spodoba.
Zostaje kwestia zakończenia, o którym nie mogę za dużo zdradzić, ale też nie mogę o nim nie wspomnieć. Bardzo, ale to bardzo autorka mnie zaskoczyła sposobem jak zakończyła serię. Kompletnie czegoś takiego się nie spodziewałam, ale i też nie kojarzę bym miała z takim zabiegiem do czynienia. Szczerze mam mieszane uczucia jeśli o nie chodzi. Nie wiem co o nim myśleć dlatego nie wypowiem się czy mi się podoba, czy nie. Na pewno jest wyjątkowe i niespotykane.
Z ostatnimi tomami już tak jest, że na nie się czeka, a jednocześnie nie chce się ich czytać, gdyż żal pożegnać się z bohaterami. Z całą serią spędziłam naprawdę przyjemne chwile pełne emocji. To jest główny atut serii. Osoby, które czytały poprzednie części nie muszę zachęcać do sięgnięcia po nią. Reszcie polecam zajrzeć do pierwszego tomu i ruszyć w tę nieprzewidywalną podróż.

• Mafia
  • K. C. Hiddenstorm