Mopsik, który chciał zostać dynią

Okładka książki Mopsik, który chciał zostać dynią Bella Swift
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Mopsik, który chciał zostać dynią
Bella Swift Wydawnictwo: Wilga Cykl: Mopsik (tom 5) literatura dziecięca
halloween

Wyróżniona opinia i

Mopsik, który chciał zostać dynią

przeczytanych książek 343 napisanych opinii 286

Kto z nas nie ma swoich lęków! Nie boi się duchów , pająków ,potworów, czarownic, czy też innych strasznych zmor?👻

Tak samo ma kochana Peggy.
Peggy to uroczy mopsik, który w tej książce boi się Halloween i nie chce brać udziału w zabawie z Chloe.
Czy Peggy się przełamie i pokona swój strach?

Seria o Mopsiku Peggy to wyjątkowe książeczki dla maluchów.
Zabawna, ciepła opowieść, która pokazuje, że strach ma tylko wielkie oczy a można go pokonać dzięki wsparciu i miłości swoich bliskich.

Dzięki większym literom, książeczka będzie idealna dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z czytaniem , a urocza okładka na pewno przyciągnie ich wzrok 😍

Tak samo ma kochana Peggy.
Czy Peggy się przełamie i pokona swój strach?

Seria o Mopsiku Peggy to wyjątkowe książeczki dla maluchów.
Zabawna, ciepła...

10 ⭐

Bardzo przyjazna opowieść o mopsiku i o pokonywaniu swoich lęków. Świetnie się bawiłam.

10 ⭐

Moja chrześniaczka 11 lat lubi tę serię, natomiast ja, osoba dorosła, po przeczytaniu tej części stwierdzam, że jest raczej bez rewelacji. Miejscami odnosiłam wrażenie jakby autorka pisała to "na kolanie", byle było. Sam pomysł na serię z mopsikiem i przebraniami wydaje się ciekawy, a książeczki są ładnie wydane i szybko się je czyta. Może ta część jest jakaś słabsza od pozostałych, ale innych już nie będę czytać. W porównaniu do innej literatury dziecięcej, w mojej opinii, wypada tak sobie.

Książkę czyta się bardzo szybko. Użyty język jest prosty w odbiorze. Większa czcionka zdecydowanie jest zachętą dla wprawiających się w samodzielnym czytaniu dzieci. Ciekawe ilustracje sympatycznych bohaterów sprawiają, że niejednokrotnie krąży po głowie myśl, by wziąć kredki i je pokolorować. Jedyne, co mi w tej książce faktycznie nie pasuje to tytuł, ponieważ mopsik dynią zostać nie chciał...

Ten tom ma zdecydowanie urok poprzednich części. Pozycja obowiązkowa dla fanów Peggy i Jej rodzinki
Prosta i dosyć przewidywalna bo wszystkie części są oparte na podobnym schemacie ale spełniła oczekiwania moich małych domowych czytelników w wieku 8 i 10 lat :)

Uroczy Mopsik powraca w hallowenowwj odsłonie! O ile Chloe nie może się doczekać święta strachów i stworów o tyle psiak, gdyby mógł najchętniej nie wychodziłby z szafy. Jest wręcz przerażona tym świętem. Okoliczności sprawiają jednak, że postanawia wziąć się w garść, żeby nie zawieść swojej ukochanej właścicielki. Członkowie rodziny udowadniają, że wszelkie obawy i ograniczenia, które mamy w głowie zawsze można pokonać! Trzeba tylko znaleźć odpowiedni sposób.

Wspaniała książeczka dla dzieci, o dzielnym, małym piesku, który wcale nie chciał zostać dynią w wieczór Halloween.
Peggy jest raczej strachliwą suczką. A mimo to stara się stawić czoła białemu psu w nawiedzonym domu koło parku, pająkom, czarownicom i innym strachom w Halloween, no i przede wszystkim kotu sąsiadów - Tygrysowi.

Książeczka pełna ciepła, poruszające ważne kwestie jak strach przed nieznanym czy panika przed publicznymi wystąpieniami, z dozą humoru, lekko napisana. Świetny pomysł na lekturę dla najmłodszych.

Książeczka pełna ciepła, poruszające ważne...

Seria o mopsiku Peggy jest niezwykle urocza i bardzo przyjemnie się ją czyta. Jednak w przypadku tej części tytuł powinien być nieco inny, bo Peggy wcale dynią być nie chciała! Na samą myśl robiło jej się słabo, ale jak do tego w ogóle doszło, musicie przekonać się sami.

Mopsik został adoptowany przez rodzinę Chloe, z którą pieska łączy szczególna więź. Kocha każdego członka swojej rodziny, ale to z dziewczynką śpi każdej nocy i zrobiłaby dla niej wszystko. Nawet pokonała własne słabości!

Peggy to naprawdę uroczy mopsik, ale ma też swoje słabości i zdecydowanie nie lubi się bać. Nie do końca pasuje jej hucznie obchodzone Halloween, nie podobają się jej straszne dekoracje, mrożące krew w żyłach opowieści i nieustające psikusy. Nie ma jednak nic przeciwko temu, kiedy na podłogę spadnie jakiś przyrządzany na tę okazję smakołyk, ale najchętniej schowałaby się w szafie i nie uczestniczyła w całym zamieszaniu.

Halloweenowy, jesienny i mroczny klimat czuć na każdej stronie i naprawdę wiele dzieje się w tym tomie. Czyta się go błyskawicznie i idealnie sprawdzi się w coraz chłodniejsze wieczory, koniecznie pod ciepłym kocykiem i kubkiem herbatki. Książka powinna spodobać się dzieciom, które potrafią już samodzielnie czytać – ma duże litery i wciągającą fabułę. Bo kto nie lubi małych i śmiesznych piesków?

Przyjemna i wciągająca historia na dobranoc. Synkowi bardzo się spodobały przygody mopsika.

Polecam całą tę super serię o sympatycznym mopsiku Peggy wszystkim dzieciakom!

Polecam całą tę super serię o sympatycznym mopsiku Peggy wszystkim dzieciakom!

• Dla dzieci
  • Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Patronat LC
  • Kubusiowe

Dodaj cytat z książki Mopsik, który chciał zostać dynią