rozwińzwiń

Wojna cukierkowa

Okładka książki Wojna cukierkowa Brandon Mull Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Wojna cukierkowa
Brandon Mull Wydawnictwo: Wilga Cykl: Wojna cukierkowa (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca

Mogą Cię zainteresować

Wyróżniona opinia i

Wojna cukierkowa

przeczytanych książek 692 napisanych opinii 235

Nate wraz z rodzicami przeprowadza się do nowego miasta. Poznaje na osiedlu Trevora, Summer oraz Gołębia, bardzo chce dostać się do ich klubu. W miasteczku otworzono nowy sklep z cukierkami, a właścicielka, Pani White wyjątkowo upatrzyła sobie młodych przyjaciół. W zamian za pomoc w sprzątaniu dostają magiczne słodycze. Z czasem prosi ich o coraz niebezpieczniejsze zadania.

Uwielbiam książki Brandona Mulla - rozbudzają wyobraźnię i świetnie spędzam przy nich czas.
W 𝘞𝘰𝘫𝘯𝘪𝘦 𝘤𝘶𝘬𝘪𝘦𝘳𝘬𝘰𝘸𝘦𝘫 dostajemy kompletnie inną historię niż w 𝘉𝘢ś𝘯𝘪𝘰𝘣𝘰𝘳𝘻𝘦 - co jest ogromnym plusem, ponieważ fabuła jest niepowtarzalna. Podobało mi się, że akcja osadzona jest w miasteczku i ma wpływ na codzienność bohaterów. Wszystko dzieje się na oczach rodziców, jednak pod wpływem białych krówek są oni mniej wyczuleni na to co dzieje się wokół.
Uczniowie uczą się na błędach i sami przekonują się, kto jest dla nich dobry, a kto ma niecne zamiary wobec mieszkańców.

To seria zarówno dla młodych jak i dorosłych 💛

Super książka

Super książka

Nie zaczęłabym tej serii w tym momencie, gdybym nie zobaczyła audiobooka na Empik Go. Ale był, kusił i musiałam sięgnąć. No i się nie zawiodłam, dostałam dokładnie to, czego oczekiwałam od ulubionego autora. Podoba mi się bardzo pomysł na magiczne cukierki i magiczny sklep z cukierkami, wojny czarodziejów i ogólnie fabularnie jest mega fajnie. Fakt, że te dzieciaki są strasznie naiwne, ale kurde, czy jakbym była dziesięciolatką i ktoś by zaproponował krówkę, albo inny ulubiony wyrób i powiedział, że ma magiczne właściwości, czy byłabym w stanie się oprzeć? Pewnie nie, więc jestem w stanie totalnie to zrozumieć, zwłaszcza, że sprawiali wrażenie społeczności, gdzie każdy każdego zna. Jestem mega ciekawa, jak wypadnie kontynuacja, a zwłaszcza finałowy tom, który powstał po prawie 10 latach :O

Ależ to jest dobre! Rodzice, czytajcie swoim dzieciom 😊

Ależ to jest dobre! Rodzice, czytajcie swoim dzieciom 😊

Które dziecko nie lubi słodyczy?! Jeśli jest takie, to musi stanowić wyjątek. Co jednak się stanie, jeśli słodycze będą czymś znacznie groźniejszym niż powód próchnicy i bólu brzucha? Kiedy staną się…. zaczarowane?

Nate właśnie przeprowadził się z rodzicami do nowego miasta. Nate jest bardzo nieśmiałym chłopcem, który nie lubi wychodzić z drogi, by nawiązywać nowe znajomości. Na szczęście mama wręcz wypycha go z domu, by zapoznał się z nowymi sąsiadami. Tak poznaje Summer, Trevorem i Gołębiem, z którymi zaczyna coraz więcej przebywać. Najbardziej ich wszystkich ciągnie do sklepu pani White: lodziarni i sklepu ze słodyczami o nazwie Słodki ząbek. Właścicielka nowego sklepu jest słodką kobietą. Prosi czwórkę o załatwienie jej kilku spraw. Zapłatą ma być wyjątkowy magiczny cukierek. Jednak w miarę jak sprawy stają się coraz trudniejsze i nawet złowrogie, a magiczne cukierki coraz mniej przyjazne dla jedzących je, ta czwórka zaczyna się zastanawiać, czy pracują po dobrej stronie.

Ogólnie rzecz biorąc, „Wojna cukierkowa”, która jest pierwszą częścią cyklu (dwutomowego zaledwie),wydawała mi się nieco mdła i to wcale nie ze względu na ciągłe spożywanie cuksów przez bohaterów. Sam pomysł magicznych cukierków i całego magicznego świata jest świetny, jednak zdecydowanie nie jest to książka dla mnie czy starszych nastolatków, którzy szybko znudzą się fabułą. Za to młodsze dzieci będą zachwycone mogąc czytać książkę o magicznych cukierkach, niczym fasolki wszystkich smaków z Harrego Pottera.

Więcej na https://konfabula.pl/wojna-cukierkowa-brandon-mull/

Książka bardzo fajna, pełna zwrotów akcji. Bardzo dobra lekturza, żeby oderwać się od codzienności.

Tak abstrakcyjna, że aż cudownie wciągająca.

Tak abstrakcyjna, że aż cudownie wciągająca.

Jako fanka Baśnioboru bardzo polubiłam się z "Wojną cukierkową". Jest to opowieść pełna magii, niesamowitych przygód, niezwykłych postaci, trudnych decyzji i zaskakujących zwrotów akcji. Towarzysząc Czwórce bohaterów przeżyjemy niezwykłą przygodę, gdzie czary będą nam towarzyszyć cały czas, a złe charaktery będą czyhać na każdym kroku, by zdobyć niewyobrażalne moce. Czy naszym bohaterom uda się powstrzymać tych Złych i ocalić swych bliskich? Musicie przekonać się sami. Polecam!

Recenzja z dnia 13.10.2021
Wojna cukierkowa- Brandon Mull

Zaufanie to klucz do zwycięstwa.

Nie miałam zbyt wielkich oczekiwań sięgając po książkę autorstwa Brandon Mull, kierowałam się bardziej młodzieńczą ciekawością.
Już zaczynając czytać prolog wiedziałam, że to nie jest książka dla małych dzieci, a im bardziej wgłębiałam się w lekturę, tym bardziej byłam o tym przekona. Tytuł brzmi miło, wręcz można by rzec, niewinnie. "Wojna Cukierkowa", to raczej pozycja dla młodzieży od dwunastego roku życia, aby treść mogła zostać zrozumiała.
Ostatnia strona jest idealna do przemyśleń, mamy aż piętnaście pytań.
To mieszanka naprawdę skrajnych uczuć: od bezwzględności do lekkiej dozy humoru.

Głównymi bohaterami tejże powieści są Trevor, Gołąb, Summer oraz Nate. Pewnego dnia postanowili wejść do sklepu ze słodyczami "Słodki Ząbek" i poznali tam starowinkę, panią White,która była też właścicielką sklepu. Na pozór niczym niewyróżniająca się kobieta zachęca dzieciaki, aby za słodycze wykonywały drobne przysługi, które z czasem zmieniły swój status.
Jak już wspomniałam na samym początku, zaufanie jest ważnym aspektem w tej powieści i zapewne każdy człowiek chce mieć przy sobie osobę, dzięki której doświadczy tego uczucia, bądź też takim będzie postrzeganym przez innych.

Mamy tutaj połączenie m. in. Jasia i Małgosi, Alicji w Krainie Czarów oraz Harrego Pottera. Tak mi się to skojarzyło jak doznałam efektu Deja Vu przy fragmencie podróży w czasie.
Analizując, zauważyłam tu jedno podobieństwo, a mianowicie Rycerz z Okrągłego Stołu, który miał zasady; lojalność, odwagę i gotowość na poświęcenie, takie to właśnie cechy ukazał nam tu pisarz. Tak więc od razu przyszedł mi na myśl Sir Lancelot, którego losy i cnoty dobrze znamy,no i tak też wyobraziłam sobie Nate, bo nikt jak on, nie miał w sobie tyle determinacji, aby walczyć ze złem mimo swego tak młodego wieku.
Według mnie na uwagę zasługuje bardzo ciekawa postać, zaklętego człowieka, który mimo tego, że nie pojawia się zbyt często, to i tak jest kluczowym elementem w tej twórczości.

Czy wszystko dobrze się ułoży?
Jakie będą konsekwencje poczynań?
Odpowiedzi możecie znaleźć tylko w tej książce.

Pozycja godna polecenia dla wszystkich tych osób, które lubią historie o magii, czarodziejkach i tym podobnych zjawiskach.
Zapraszam do lektury, jej premiera już w październiku.

Tajemnice, prawda, akcja, przyjaźń.

Premiera 13 października
Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.

Recenzja z dnia 13.10.2021
Wojna cukierkowa- Brandon Mull

Zaufanie to klucz do zwycięstwa.

Ależ to była prześwietna książka! Wróciłem do Mulla po skończeniu serii "Smocza straż". Choć "Wojna cukierkowa" skierowana jest do młodszych czytelników, to zdecydowanie się nie zawiodłem (no, może czasami miałem takie wrażenie, ale zrzućmy to na karb tego, że adresatem są dzieci :)). Miły powiew świeżości w fantastyce dziecięcej i świetne nawiązanie do rzeczywistego świata. Pamiętajcie, nie bierzcie cukierków od obcych! Możecie tego nieźle pożałować.

• Chcę w prezencie
  • Fantastyka
  • Z biblioteki
  • 2022
  • 2021

Dodaj cytat z książki Wojna cukierkowa