Wojna cukierkowa

Okładka książki Wojna cukierkowa Brandon Mull
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wojna cukierkowa
Brandon Mull Wydawnictwo: Wilga Cykl: Wojna cukierkowa (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mull wojna cukierki

Wyróżniona opinia i

Wojna cukierkowa

przeczytanych książek 725 napisanych opinii 237

Kawał porządnej powieści dla dzieci w wieku mniej więcej 9-12 lat, choć oczywiście zależy od dziecka. Mój 7 i pół latek słuchał z wypiekami na twarzy.
Książka nie jest wcale cienka, dzieje się w niej sporo, są niebezpieczeństwa i zwroty akcji, jest magia, dobry, zły i brzydki, siła przyjaźni i trudne wybory - słowem wszystko, czego potrzeba w książce przygodowej.
Bohaterami są dziesięciolatki, ale jak na mój gust zachowują się dojrzalej, niż by wskazywał ich wiek. Tak czy owak - polecam, bo również dla mnie jako osoby dorosłej była to przyjemna lektura.

Bohaterami...

Jestem po pierwszym tomie "Wojny cukierkowej" i mam niezmierną ochotę na dalsze tomy. Styl pisarski palce lizać! Tak wpadłam w utworzony świat, że trudno było go opuścić., Jak dobrze, że na Vinted można kupić kolejne części :)

Lubicie oldschoolowe historie z młodszymi bohaterami w tle? Wiecie na fali Stranger Things, w jakiś mniejszym miasteczku gdzie jest paczka znajomych i dzieją się dziwne historie, które nasi bohaterowie biorą bardzo na poważnie i dociekają - co tu się do diabła dzieje?!

Ja bardzo! A co jeśli Wam powiem, że takie dzieciaki trafiły do sklepu Weasleyów? No dobra, niekoniecznie do nich, ale ten sklepik jest naprawdę magiczny, każdy cukierek ma inne moce i rozpętuje wojnę cukierkowa! 🍬

Niezamowicie urzekająca, barwna, niezwykle plastyczna historia! Uwielbiam takie historie,które nie są sztampowe, w których autor naprawdę ciekawie tworzy świat, poświęca mu dużo uwagi. Zakochałam się swego czasu w Harrym Potterze właśnie za to - ogrom nazw własnych, totalny upust wyobraźni i w "Wojnie cukierkowej" dostałam to samo - niesamowitą zabawę! 🍭

Strony po prostu się przerzuca, chłonie, dawno nie czułam takiej beztroski i przyjemności jak z czytania tego tytułu!

Lubię książki Brandona Mułła.
Czytam je na głos dzieciom, muszę przyznać, że robię to z przyjemnością. Gość przykłada się do pisania. Każdy jego świat jest przemyślany, każda intryga logiczna w ramach przyjętej konwencji.
Kilka poziomów wyżej niż w przypadku przygód pewnego młodocianego czarodzieja.

Wisienką na torcie są tematy do dyskusji podsuwane przez autora na końcu każdego tomu. Wtedy ostatecznie przekonujemy się, że wszystko było po coś, Brandon Mull ma plan i konsekwentnie go realizuje. Wie, dla kogo pisze
i co chce przekazać
Literatura młodzieżowa na najwyższym poziomie

Lubię książki Brandona Mułła.
Kilka poziomów wyżej niż w przypadku przygód pewnego młodocianego czarodzieja.

Wisienką na torcie są tematy do dyskusji podsuwane przez autora na końcu...

Nate wraz z rodzicami przeprowadza się do nowego miasta. Poznaje na osiedlu Trevora, Summer oraz Gołębia, bardzo chce dostać się do ich klubu. W miasteczku otworzono nowy sklep z cukierkami, a właścicielka, Pani White wyjątkowo upatrzyła sobie młodych przyjaciół. W zamian za pomoc w sprzątaniu dostają magiczne słodycze. Z czasem prosi ich o coraz niebezpieczniejsze zadania.

Uwielbiam książki Brandona Mulla - rozbudzają wyobraźnię i świetnie spędzam przy nich czas.
W 𝘞𝘰𝘫𝘯𝘪𝘦 𝘤𝘶𝘬𝘪𝘦𝘳𝘬𝘰𝘸𝘦𝘫 dostajemy kompletnie inną historię niż w 𝘉𝘢ś𝘯𝘪𝘰𝘣𝘰𝘳𝘻𝘦 - co jest ogromnym plusem, ponieważ fabuła jest niepowtarzalna. Podobało mi się, że akcja osadzona jest w miasteczku i ma wpływ na codzienność bohaterów. Wszystko dzieje się na oczach rodziców, jednak pod wpływem białych krówek są oni mniej wyczuleni na to co dzieje się wokół.
Uczniowie uczą się na błędach i sami przekonują się, kto jest dla nich dobry, a kto ma niecne zamiary wobec mieszkańców.

To seria zarówno dla młodych jak i dorosłych 💛

Ależ to była prześwietna książka! Wróciłem do Mulla po skończeniu serii "Smocza straż". Choć "Wojna cukierkowa" skierowana jest do młodszych czytelników, to zdecydowanie się nie zawiodłem (no, może czasami miałem takie wrażenie, ale zrzućmy to na karb tego, że adresatem są dzieci :)). Miły powiew świeżości w fantastyce dziecięcej i świetne nawiązanie do rzeczywistego świata. Pamiętajcie, nie bierzcie cukierków od obcych! Możecie tego nieźle pożałować.

Super książka

Super książka

Nie zaczęłabym tej serii w tym momencie, gdybym nie zobaczyła audiobooka na Empik Go. Ale był, kusił i musiałam sięgnąć. No i się nie zawiodłam, dostałam dokładnie to, czego oczekiwałam od ulubionego autora. Podoba mi się bardzo pomysł na magiczne cukierki i magiczny sklep z cukierkami, wojny czarodziejów i ogólnie fabularnie jest mega fajnie. Fakt, że te dzieciaki są strasznie naiwne, ale kurde, czy jakbym była dziesięciolatką i ktoś by zaproponował krówkę, albo inny ulubiony wyrób i powiedział, że ma magiczne właściwości, czy byłabym w stanie się oprzeć? Pewnie nie, więc jestem w stanie totalnie to zrozumieć, zwłaszcza, że sprawiali wrażenie społeczności, gdzie każdy każdego zna. Jestem mega ciekawa, jak wypadnie kontynuacja, a zwłaszcza finałowy tom, który powstał po prawie 10 latach :O

Ależ to jest dobre! Rodzice, czytajcie swoim dzieciom 😊

Ależ to jest dobre! Rodzice, czytajcie swoim dzieciom 😊

Które dziecko nie lubi słodyczy?! Jeśli jest takie, to musi stanowić wyjątek. Co jednak się stanie, jeśli słodycze będą czymś znacznie groźniejszym niż powód próchnicy i bólu brzucha? Kiedy staną się…. zaczarowane?

Nate właśnie przeprowadził się z rodzicami do nowego miasta. Nate jest bardzo nieśmiałym chłopcem, który nie lubi wychodzić z drogi, by nawiązywać nowe znajomości. Na szczęście mama wręcz wypycha go z domu, by zapoznał się z nowymi sąsiadami. Tak poznaje Summer, Trevorem i Gołębiem, z którymi zaczyna coraz więcej przebywać. Najbardziej ich wszystkich ciągnie do sklepu pani White: lodziarni i sklepu ze słodyczami o nazwie Słodki ząbek. Właścicielka nowego sklepu jest słodką kobietą. Prosi czwórkę o załatwienie jej kilku spraw. Zapłatą ma być wyjątkowy magiczny cukierek. Jednak w miarę jak sprawy stają się coraz trudniejsze i nawet złowrogie, a magiczne cukierki coraz mniej przyjazne dla jedzących je, ta czwórka zaczyna się zastanawiać, czy pracują po dobrej stronie.

Ogólnie rzecz biorąc, „Wojna cukierkowa”, która jest pierwszą częścią cyklu (dwutomowego zaledwie),wydawała mi się nieco mdła i to wcale nie ze względu na ciągłe spożywanie cuksów przez bohaterów. Sam pomysł magicznych cukierków i całego magicznego świata jest świetny, jednak zdecydowanie nie jest to książka dla mnie czy starszych nastolatków, którzy szybko znudzą się fabułą. Za to młodsze dzieci będą zachwycone mogąc czytać książkę o magicznych cukierkach, niczym fasolki wszystkich smaków z Harrego Pottera.

Więcej na https://konfabula.pl/wojna-cukierkowa-brandon-mull/

Dodaj cytat z książki Wojna cukierkowa