Martwi za życia

Okładka książki Martwi za życia Graham Masterton
Okładka książki Martwi za życia
Graham Masterton Wydawnictwo: Albatros, Audioteka Cykl: Katie Maguire (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Katie Maguire (tom 7)
Living death
Albatros, Audioteka
2018-01-31
2018-01-31
Anna Dobrzańska
morderstwo horror thriller katie maguire irlandia

Okładka książki Gloria Graham Masterton, Karolina Mogielska
Gloria Graham Masterton, K...

Pomysł zaskakujący, przez to książka ciekawa I wciągająca. Jest akcja, wiele wątków, zagadkiowe tropy, ciekawi bohaterowie. Czyli mocny thiller z dość brutalnymi opisami. Jak dla mnie nieco za dużo erotyki 😉 Oczywiście polecam🙂

Masterton trafia do mnie jak sinusoida; jednymi historiami się zachwycam, drugie mnie nieprawdopodobnie nużą. Ta zalicza się do tych drugich. Brutalnością nie odstaje od zwykłego kryminału, a gang złodziei psów nieszczególnie mnie zainteresował. To na razie pierwszy kryminał Mastertona, jaki czytałem, do tej pory głównie horrory, zobaczymy jeszcze inny kiedyś.

Mam psa, więc ta książka była dla mnie najbrutalniejsza jak na razie. Tak samo czyta się ją szybko i z wypiekami na plaży. Tylko życie prywatne pani detektyw nadkomisarz Maguire trochę robi się schematyczne. Ciekawe jak to będzie w następnym tomie.

#WyzwanieLC2022 październik
Przeczytam horror, książkę grozy lub thriller

Każdy ma jakieś lęki, obawy, fobie. Dla mnie jedna z najgorszych rzeczy to zostać unieruchomionym a wciąż mieć sprawny umysł. Ale to, co wymyślił Masterton, przechodzi wszystko co mogłam sobie w tym temacie wyobrazić. Zdecydowanie bardziej thriller niż kryminał. Na pewno nie powinny tej książki czytać osoby wrażliwe. (Opisy są bardzo plastyczne.) Natomiast dla pozostałych, którzy lubią poczuć dreszczyk grozy, będzie to dobra lektura.

#WyzwanieLC2022 październik
Przeczytam horror, książkę grozy lub thriller

Fabuła wciągająca, a detektyw tradycyjnie wkurzająca.

Fabuła wciągająca, a detektyw tradycyjnie wkurzająca.

Fabuła tak mnie wciągnęła, że trudno mi było się od niej oderwać. Temat znęcania się nad psami rzadko opisywany. Mimo, że od początku wiadomo, kto jest tym złym, a kto tym dobrym. Tytuł dobrze dobrany, odzwieciedla treść. Mamy tu drastyczne opisy okaleczeń zdrowych ludzi. "Jeśli masz być naszym pacjentem, musisz być kaleką, możesz więc wybrać dowolną kombinację. Jest jeden warunek: musisz wybrać kalectwo, które uniemożliwi ci ucieczkę i komunikację ze światem zewnętrznym, czy to pisemną, czy ustną." Przeszkadzało 'mi tylko nagromadzenie tylu watków pobocznych. Szczegółowe opisy seksu również zupełnie zbędne.

Kolejna odsłona z detektyw nadkomisarz Maguire w roli głównej.

Pomimo ciągłych zatrzymań ilość narkotyków w Cork rośnie. Nikt nie wie skąd, nikt nie wie jak, jednak liczby wzrastają. Czy pani detektyw uda się powiązać rosnącą falę narkotyków z zaginięciami młodych ludzi i kliniką medyczną Św. Idziego?

Równolegle toczy się wiele wątków pobocznych, jak np. rekonwalescencja Johna, wątek miłosny Katie, czy próba wrobienia Katie przez zastępcę komendanta.

Klasyczny kryminał od Grahama Mastertona. Nie ma tu żadnych wątków paranormalnych, wszystkie wydarzenia zachowują ramy realności. Fabuła jest prowadzona w bardzo ciekawy sposób, odsłaniając kolejne dowody, kolejne poszlaki i kierując Maguire do rozwiązania. W tej pozycji spotykamy się z bardzo dużą brutalnością w kierunku zwierząt, więc jeżeli ktoś jest przewrażliwiony na tym punkcie, to raczej nie jest to książka dla niego/niej.

Kolejna odsłona z detektyw nadkomisarz Maguire w roli głównej.

Równolegle toczy się wiele wątków pobocznych, jak np. rekonwalescencja...

Momentami ten thriller był bardziej jak horror. Najbardziej wstrząsają opisy tego jak lekarz okaleczał zdrowych ludzi w swojej klinice🤯

Jest to bardzo dobry kryminał, mimo, że czasami ma się wrażenie, że autor porusza naraz za dużo wątków. Jedyne co wg mnie jest zbędne w tej książce to sceny erotyczne, które były zdecydowanie za długie i naprawdę niepotrzebne.

Polecam miłośnikom kryminałów🙂

Polecam...

Siódma już część z Katie Maguire za mną...
Było bardzo brutalnie, fabuła była obszerna ale i ciekawa zarazem, dobrze się słuchało tego audiobooka, lubie jak czyta Roch Siemianowski.
Polecam 👏

Siódma już część z Katie Maguire za mną...
Polecam 👏

Narkotyki zalewają Cork a ludzie znikają bez śladu. Śledztwo prowadzi det. nadkomisarz Katie Maguire. Co łączy złodziei psów, handlarzy narkotyków i tajemniczą prywatną klinikę zajmującą się ciężkimi przypadkami kalectwa? Przyznam, że to jeden z mroczniejszych thrillerów Mastertona, które czytałam.

• Graham Masterton

Dodaj cytat z książki Martwi za życia