Biblia Negocjacji Techniki Negocjacji i Wywierania Wpływu, Przygotowanie Błędy Targowanie

Autor posiada ogromne doświadczenie, co widać na kartkach książki. Multum przykładów (czasami miałem wrażeni, że za dużo),opisów i wyjaśnień. Książka raczej dla osób negocjujących w handlu. Bardzo cenne, że przykłady pochodzą z polskiego rynku. Dla mnie lektura obowiązkowa!

Bardzo przyjemna książka, którą przesłuchałem dość szybko.
Dowiedziałem się jak działają negocjacje od podstaw i jak działać w przypadku różych sytuacji. Przykładów jest tu mnóstwo, więc daje to bardzo szeroki obraz. Teraz zostaje tylko uczyć się tego w praktyce

Bardzo przyjemna książka, którą przesłuchałem dość szybko.

Kup tę książkę. Kupiłem już dwa egzemplarze (jeden w prezencie).

Dlaczego warto?
Jeśli zostałeś naciągnięty i źle się z tym czujesz.
Jeśli imponuje Ci gdy ktoś samymi słowami jest w stanie kupić rzeczy taniej (spoiler alert - to nie tylko słowa lecz cała otoczka) i chcesz się tego nauczyć.
Jeśli myślisz o podwyżce i nie wiesz jak o nią poprosić.
Jeśli jesteś przedsiębiorcą i wiesz, że najlepszym sposobem na zysk jest oszczędność.

Kup tę książkę. Kupiłem już dwa egzemplarze (jeden w prezencie).

Dlaczego warto?
Jeśli zostałeś naciągnięty i źle się z tym czujesz.
Jeśli myślisz o podwyżce i nie wiesz jak o nią poprosić.
Jeśli jesteś przedsiębiorcą...

Czytam Biblię negocjacji Pawla. Mnóstwo wiedzy od najlepszego nauczyciela. Jest genialnie napisana, wszystko jest podane jak na tacy. Mnóstwo komentarzy, przykładów, i co wazne, praktycznych ćwiczeń. Cieszę się Pawle, że Ciebie poznałem i mogę się od Ciebie uczyć. Genialna książka doskonałego praktyka. Przeczytam jeszcze raz, bo naprawdę warto. Polecam zdecydowanie wszystkim.

Dziękuję za wartościowe wpisy na socjalach oraz za wartościową książkę w realu! Do wszystkich jej zalet merytorycznych wymienianych już dziesiątki razy, dorzucę zaletę niemerytoryczną, chociaż tylko pozornie.
Etos, Patos, Logos - metoda przemawiania, którą stosował Arystoteles. W skrócie, jeśli chcemy coś wytłumaczyć komuś, to po pierwsze musimy mówić z pozycji osoby, która się na temacie zna (etos). Po drugie, musimy mówić tak, by wzbudzało to emocje u drugiej strony (patos),bo dopiero one pozwolą nam na przekazanie najważniejszej i formacji merytorycznej (logos).
I w tej książce oczywiście mamy pozycję eksperta, autora, więc spoko. Etos odhaczony. Pisane jest też merytorycznie, co zaznaczalem wcześniej wskazując, że wielokrotnie już książka za aspekt merytoryczny i fachowy była chwalona. Ale przy tym wszystkim nie znika też i patos - emocje. I wbrew pozorom, nie są to zawsze emocje bojowe, stresowe, czy ekstremalne jak to przy negocjacjach bywa. Nie. Książka jest zwyczajnie zabawna! Przykłady i historie innych ludzi są mega ciekawe i serio, nie raz czytając kolejny rozdział czułem się jak na dobrym standupie! I dzięki temu jeszcze bardziej przykuwałem uwagę do tego, co negocjacyjne się w opowieści wydarzało.
Mega! 😃

Książka dla początkujących, ale moimzdaniem nie uzasadnia to miejscami lania wody. Trochę męczyłem i skipowałem. Spodziewałem sie wiecej

Pozycja ta stanowi ogromne i szczegółowe kompendium wiedzy z zakresu negocjacji, które sprawdzi się w szeregu zawodów opartych m.in. na handlu i negocjacjach oraz w życiu codziennym. Czytelnik jest przeprowadzony „jak za rękę” przez poszczególne etapy procesu skutecznych negocjacji, począwszy od skrupulatnego wdrążenia się w jego fundament, jakim jest przygotowanie. Historie z życia codziennego doświadczonego nauczyciela sprawiają, że uczeń jest w stanie od razu sobie konkretnie zwizualizować zaistniałą hipotetyczną sytuację, dzięki czemu szybciej wyciąga wnioski, na zapisanie których również jest sporo miejsca. Nauka poprzez lekturę „Biblii Negocjacji” jest jeszcze szybsza dzięki aktywizującym licznym ćwiczeniom, tabelkom i pytaniom zmuszających do myślenia odbiorcę. Atrakcyjna forma sprawia, że nie nuży nas ta podróż, lecz ciężko jest ją chociażby na chwilę przerwać. :) Polecam dla osób zarówno zawodowo zajmujących się negocjacjami, jak i tych, którzy po prostu chcą lepiej poznać ich tajniki, z którymi każdy z nas ma do czynienia w mniejszy czy większym stopniu!

Przeciętna a już na pewno nie za tą cenę.

Przeciętna a już na pewno nie za tą cenę.

Ksiażka w jasny i zrozumiały sposób ukazuje techniki negocjacji. Jest to podręcznik pełen wiedzy merytorycznej, popartej przykładami z życia zawodowego autora. W ksiażce znajdziemy również ćwiczenia, które zmuszaja czytelnika na bieżaco do wyciagania przemyśleń z przeczytanego fragmentu. Polecam każdemu, kto chce rozpoczać przygodę z negocjacjami, jak i tym bardziej zaawansowanym.

Niesamowity przewodnik.
Napisany bardzo obrazowo dzięki wplecionym historiom i przykładom.
Czytając masz wrażenie, że autor siedzi koło Ciebie i cierpliwie przeprowadza Cię przez cały proces. Nauki i zrozumienia.

Pracowałem kiedyś jako handlowiec przez ponad 7 lat. Nie spotkałem się z tego typu wiedzą i podejściem, sposobem nauki.

Czytanie przypomina ciekawą podróż, rozmowę (wypełniasz po drodze krótkie lekcje) z kimś, kto przekazuje Ci całą swoją wiedzę i pasję w bardzo przyjazny sposób.
Trafiła do mnie w najbardziej odpowiednim momencie. Inspirująca.

Niesamowity przewodnik.
Napisany bardzo obrazowo dzięki wplecionym historiom i przykładom.

Czytanie przypomina ciekawą podróż,...

• Do kupienia
  • Must read