Shipped

Gallery Books
2021-01-19
2021-01-19
1982151595

Bardzo wciągająca książka, zabawna, dobra na poprawę humoru. Ciekawa historia, taka życiowa. Warto przeczytać . Polecam.

Męczy mnie narracja: kariera ponad wszystko! Nic innego w życiu się nie liczy tylko kariera! Bohaterka niesamowicie irytująca. Facet mówi mi w twarz, że mu się podobam i mnie lubi? Nie ważne! I tak mu nie uwierzę, bo o czym by było kolejne 200 stron książki.. nuda

Za oknem zima, więc dobrze było się wybrać z bohaterami na Wyspy Galapagos i zapomnieć chociaż na chwilę o pogodzie za oknem.

Jedno stanowisko, dwóch rywali.

Od rywali do kochanków, jeden z moich ulubionych motywów.

Początek książki był rewelacyjny, bardzo dobrze mi się czytało, z czasem jednak moje zachwyty nad książką opadły.
Nie mówię że książka jest zła ale po 100 str moja ocena gwiazdkowa powoli spadała.

książka jest porównywana to jednej z moich ulubionych książek "Wredne igraszki" Sally Thorne. Nie zgadzam się z tą opinią. Sorki ale "Potyczki w raju" nie dorastają do pięt "Wrednym igraszkom"

Nie umiem nazwać tego słowami, ale coś w trakcie pisania poszło w złą stronę. Może za bardzo autorka się skupiła na opisach przyrody na Wyspach Galapagos niż Naszych bohaterach. Rozumiem że to było ważny temat, ratowanie środowiska naturalnego zwierząt, no ale to romans a nie książka przyrodniczka.

Jedno stanowisko, dwóch rywali.

Od rywali do kochanków, jeden z moich ulubionych motywów.

Nie mówię że książka jest zła ale po 100...

Główna bohaterka bywa czasami irytująca ale całość wypada bardzo przyjemnie.

Główna bohaterka bywa czasami irytująca ale całość wypada bardzo przyjemnie.

Moja przygoda z pozycjami lekkimi i przyjemnymi trwała dłużej, niż się tego spodziewałam. W następnej kolejności padło na Potyczki w raju, które wybrałam drogą losowania i zdecydowanie był to szczęśliwy traf.

Życie Henley kręci się wokół pracy w biurze podróży. Kierowniczka działu marketingu daje z siebie wszystko, również kiedy na horyzoncie zaczyna majaczyć widmo awansu. Niemniej Henley nie jest jedyną kandydatką pretendującą do objęcia dyrektorskiego stołka. Jej rywalem okazuje się Graeme, kierownik działu social mediów oraz – zdaniem samej Henley – jej zatwardziały wróg. Dodatkowy smaczek stanowi fakt, że ich potyczka ma rozegrać się podczas rejsu na Galapagos, w czasie którego każde z nich ma opracować strategię marketingową zwiększenia sprzedaży wycieczek w te rejony. Jak myślicie, czy ta dwójka podczas rajskiej delegacji zajmie się wyłącznie pracą?

Ta historia porwała mnie od pierwszych minut audiobooka. Potyczki w raju zawierają w sobie wiele elementów charakterystycznych dla romansu, ale co je wyróżnia, to bez wątpienia umiejscowienie akcji. Wyspy Galapagos urosły do rangi jednego z głównych bohaterów tej powieści i w znaczący sposób wpłynęło to na mój pozytywny odbiór tej książki. Śledzenie fabuły umilają liczne i umiejętnie wplecione w treść ciekawostki przyrodnicze. Dlaczego tak, a nie inaczej? Tego możemy dowiedzieć się z obszernego dopisku odautorskiego, który mocno ujął mnie za serce i sprawił, że dodałam Wyspy Galapagos na moją listę wymarzonych destynacji.

Piękne okoliczności przyrody potrafią sprzyjać głębokim refleksjom. Nie inaczej było w przypadku Henley, która w miarę trwania rejsu zyskała możliwość nabrania dystansu i spojrzenia z innej perspektywy na dotykające ją bezpośrednio sprawy. To z kolei sprawiło, że z chęcią kibicowałam zarówno samej Henley, jak i pozostałym bohaterom i choć łatwo przewidzieć, w jakim kierunku zmierza fabuła, naprawdę niecierpliwie oczekiwałam na wielki finał.

Jeśli tylko macie ochotę na książkę lekką i przyjemną, a przy okazji również niesamowicie ciepłą (i to zarówno w przenośni, jak i dosłownie!),z czystym sumieniem mogę polecić Wam właśnie Potyczki w raju.

Hanley od lat pracuje w dziale marketingu dużej firmy turystucznej, Jest tak mocno zaangażowana, że poza pracą prawie nie ma życia prywatnego. Pewnego dnia otrzymuje propozycję awansu i jest przeszczęśliwa, do momentu kiedy poznaje haczyk. Walczy o ten awans ze swoim największym rywalem. Warunkiem jest przestawienie szefowi najlepszej propozycji promocji rejsów na Galapagos. Hanley i Gream wypływają w rejs i tu się zaczyna przygoda.

To moje pierwsze spotkanie z autorką, bardzo przyjemne. Kolejna wakacyjna historia, idealna na wypoczynek. Lekka obyczajówka, wakacyjny romans z motywem enemies to lovers czy jak wolicie hate to love. Ale nie tylko miłość i uniesienia – autorka porusza ogromnie ważny temat ochrony środowiska i tego jak ważne jest by dbać o gatunki które są bliskie wyginięcia. Zachwyciły mnie opisy, czułam się jakby wraz z bohaterami zwiedzała wyspy Galapagos. Polecam!

Całkiem ciekawa na pewno zachęca do podróży w opisywane rejony

Całkiem ciekawa na pewno zachęca do podróży w opisywane rejony

Czy tęsknicie już za latem? Ja zdecydowanie nie, ale bardzo chętnie je wspominam. Dlatego dzisiaj przeniesiemy się na statek, którym wypłyniemy w ciepły, egzotyczny rejs.

Praca stała się dla Henley jedynym celem życiowym, jedyną rzeczą istniejącą w jej życiu. Osiągnięcie awansu było wszystkim czego chciała.
Ale czy przemyślała to dobrze? Bo co będzie jeśli go osiągnie? Co dalej?
Co z życiem prywatnym? Gdzie rodzina? Ktoś bliski? Czy w ogóle jakieś marzenia są w głowie Henley?
Historia opowiedziana przez autorkę, Angie Hockman, dzieję się w czasie cudownego lata, w urlopowym klimacie, ale porusza kwestie ważne przez cały okrągły rok.
„Potyczki w raju” to wspaniale opowiedziana historia młodych ludzi, próbujących żyć najlepiej, dorównywać współczesnym oczekiwaniom świata, być lepszym niż przeciętnym człowiekiem. Młodzi, ambitni, pracowici i … zakochani.
Bohaterka książki wyrusza w podróż służbową, właśnie w rejs statkiem wycieczkowym na Wyspy Żółwie czyli Galapagos. Celem jest zbliżenie się do klientów firmy, lepsze zrozumienie ich oczekiwać – ale to wszystko wymyka się coraz bardziej spod kontroli.
Profesjonalna Henley nie odpuszcza nawet na wyjeździe. Jej formalna postawa nie pozwala jej na chwilę relaksu. Jednak współtowarzysze wyprawy wprowadzają ją w coraz lepszy nastrój, klimat i urocze wyspy zachwycają i poruszają serce, które w końcu ulega również męskim wdziękom.
Jak zakończy się wyjazd służbowy? Co z tym awansem? Co z życiem?
Niby powieść romantyczna, ale ja wyciągnęłam z niej znacznie więcej. W subtelny sposób skłoniła zarówno mnie jak i bohaterów, do przeanalizowania swojego systemu wartości.
Mimo, że z każdej strony wyskakują i zerkają na nas historie osadzone w zimowej scenerii oraz w klimacie Świąt Bożego Narodzenia, ja Wam proponuję chwileczkę oderwania, ogrzania w promieniach słonecznych i pełnego relaksu z „Potyczkami w raju” .

Polecam eR.

Ale czy przemyślała to dobrze? Bo co będzie jeśli go osiągnie? Co...

🩵 Książkę “Potyczki w raju” nie miałam w planie czytać od premiery zeszłego roku, ale pod wpływem impulsu zmieniłam zdanie. Cieszę się, że jednak zdecydowałam się ją przeczytać. Urzekła mnie od pierwszych stron i rozbawiła, że przeczytałam ją w jeden dzień. Uwielbiam romanse biurowe z dodatkiem hate love i rywalizacji o stanowisko. W tej książce to dostałam i również fajny letni klimat z podróżą rejsem na Wyspy Galapagos, na którą aż sama bym chciała się udać. Ponadto autorka Angie Hockman poruszyła ważne tematy, takie jak ochrona środowiska czy lekceważenie i złe traktowanie kobiet w pracy. Poza tym podobała mi się chemia między bohaterami i ich sprzeczki. I to napięcie seksualne Henley i Graeme, jakie było za pomocą ukrytych spojrzeń i przypadkowych dotyków. Trochę żałowałam, że nie były bardzo rozbudowane pikantnej sceny z ich udziałem. Na początku ich relacja zaczęła się od nieporozumień, które właśnie doprowadziły do potyczek miedzy nimi, ale przy bliższym poznaniu się w czasie rejsu i spędzaniu czasu Henley zrozumiała, że Graeme staję się dla niej kimś więcej. Odkryła, że Graeme jest inny, niż zakładała, co pokazuję ze czasami lepiej nie osądzać człowieka, jeśli się go osobiście nie zna.
Pod koniec książki nieco dojrzała bohaterka i zrozumiała co jest najważniejsze w życiu i ze trzeba walczyć o swoje. W powieści pojawiają się fajne postacie drugoplanowe: w tym Wals, młodsza siostra Henley, która dodała opowieści odrobinę świeżości, współpracownicy Henley, którzy stali za dziewczyną murem i kilka uczestników rejsu, a szczególnie postać Nikolai.

🩵Gorąco polecam przeczytać komedię romantyczną ,,Potyczki w raju”, gdyż wraz z bohaterami możecie się udać na Galapagos. Na pewno nie pożałujecie.

"Potyczki w raju" autorstwa Angie Hockman to urzekająca i pełna emocji powieść, która przenosi czytelnika w egzotyczny raj i świat zawodowych ambicji. Ta opowieść o rywalizacji, miłości i odkrywaniu prawdziwych uczuć w nieoczekiwanym miejscu, zachwyca czytelników swoją lekkością i zabawnymi sytuacjami.

Fabuła skupia się na Henley Evans, kierowniczce działu marketingu, która jest zdeterminowana, aby zdobyć awans. Jednak na jej drodze staje Graeme Crawford-Collins, kierownik działu social mediów, który również pragnie tego samego stanowiska. Ich nienawiść do siebie jest dobrze znana w całym biurze, a potyczki na maile są na porządku dziennym.

Kiedy los zmusza ich do wspólnej delegacji na pokładzie statku, Henley odkrywa, że Graeme nie jest taki, jak sobie wyobrażała. Ta niespodziewana bliskość i wspólne doświadczenia powoli przekształcają ich wzajemne stosunki, a granica między niechęcią a sympatią staje się coraz bardziej płynna.

Angie Hockman kreuje fascynujące postaci, które są pełne sprzeczności i wewnętrznych konfliktów. Jej język jest błyskotliwy, a opisy rajskich krajobrazów i emocji bohaterów dodają powieści autentyczności i wciągają czytelnika w wir ich historii.

Choć "Potyczki w raju" to lekka i przyjemna lektura, momentami brakuje głębszego rozwoju wątków i bardziej rozbudowanych opisów charakterów. Niemniej jednak, jest to powieść, która z pewnością zadowoli czytelników szukających romantycznej i zabawnej opowieści.

Fabuła skupia się na Henley Evans, kierowniczce działu marketingu,...