Mamy tylko lato

Okładka książki Mamy tylko lato Klaudia Bianek
Okładka książki Mamy tylko lato
Klaudia Bianek Wydawnictwo: Czwarta Strona Seria: Wakacyjna miłość literatura obyczajowa, romans
Wakacyjna miłość
Czwarta Strona
2022-06-29
2022-06-29
obóz muzyczny muzyka wakacyjna miłość miłość mazury zwierzę

Wyróżniona opinia i

Mamy tylko lato

przeczytanych książek 938 napisanych opinii 802

Kocham pióro Klaudii Białek i jej twórczość,tą powieścią oczarowana jestem.
Bohaterowie wspaniali,chwytająca głęboko za serce książka.
Oderwać się nie można było od niej.
Cudna,świetna to lektura przyjemność ogromną miałam z czytania tej książki.

Kocham pióro Klaudii Białek i jej twórczość,tą powieścią oczarowana jestem.
Bohaterowie wspaniali,chwytająca głęboko za serce książka.
Oderwać się nie można było od niej.
Cudna,świetna to lektura przyjemność ogromną miałam z czytania tej książki.

Przejrzałam moją biblioteczkę i okazało się, że przeczytałam już 5 książek tej autorki i każda była przeciętna. Nie pamiętam co mnie skłoniło do ponownego sięgnięcia po książkę Pani Bianek pewnie podkoloryzowany opis lub wysoka ocena. Ale zaczęłam tą książkę, przemęczyłam i to by było na tyle jeżeli chodzi o tą autorkę. Książka nudna, fabuła denerwująca szkoda czasu. Daję 4 w tym 1 punkt za okładkę.

Fajna książka, lekka , wakacyjna, chociaż koniec zaskakująco wzruszający.

Fajna książka, lekka , wakacyjna, chociaż koniec zaskakująco wzruszający.

Dlaczego ta historia tak się zakończyła? Chciałabym poznać dalsze losy tej dwójki jak i jej przyjaciółki. Chciałabym jeszcze poczytać o takiej słodkiej i niewinnej miłości.

Jestem fanką twórczości Klaudii Bianek i po wszystkie książki autorki sięgam w ciemno i przeważnie mnie nie zawodzą, tak też było w tym przypadku. Ta książka od samego początku urzekła mnie swoim bardzo sielskim klimatem, który pokochałam od pierwszych stron, bo wprowadzał w całą tę historię lekkość i świeżość, dzięki czemu cała ta opowieść okazała się niesamowicie urocza i bardzo słodka, a przy okazji tacy też byli bohaterowie. Alicja i Nataniel urzekli mnie tym, że byli niesamowicie ciepli i biła od nich taka przyjacielska aura. A w dodatku bardzo podobał mi się pomysł na obóz muzyczny, który wprowadzał taką nutkę oryginalności do tej historii, bo ja wcześniej nie miała styczności w żadnej książce z takim motywem, więc z miłą chęcią śledziłam rozwój tego obozu. Ale w całej tej historii zabrakło mi trochę emocji, które by pozwolił bardziej przywiązać się do tych bohaterów i które by sprawiły, że zapamiętam tę historię na dłużej, bo jak dla mnie jest to jedna z tych historii, o których pamięta się dziś i będzie się pamiętać za tydzień, czy za miesiąc, ale za pół roku już pewnie nie.

Naprawdę fajna książka, czyta się szybko i te emocje .Na koniec się wzruszyłam 😭 i to bardzo chociaż można było troszeczkę rozwinąć ten koniec.Mimo to polecam.

Jest to kolejna książka autorki przeczytana w tym roku i po raz kolejny się nie zawiodłam!
Uwielbiam bohaterów tej książki, zostali tak wykreowani przez autorkę, że kibicowałam im do samego końca. Alicja młoda absolwentka weterynarii i Nataniel muzyk, który wraz z całym zespołem organizuje obóz muzyczny w ośrodku na Mazurach gdzie przez okres wakacyjny pracuje Alicja. Bardzo szybko okazuje się, że czują do siebie coś więcej jednak Alicja stawia warunek tej relacji „mamy tylko lato”
Relacja jaka między nimi się rodzi wróży poważny związek jednak z wieloma przeszkodami muszą sobie poradzić czy uda im się stworzyć coś poważnego ? Czy skrywany sekret głównego bohatera zaprzepaści te szanse?
Zakończenie mocno zaskakuje i jednocześnie jest wisienką na torcie w całej tej historii.
Bardzo lubię styl pisania autorki, przez książki się płynie,dużo w nich wzruszeń i pięknych relacji nie tylko między parami.

Morał z niej jest taki, że warto walczyć o tą prawdziwą miłość bez względu na to jakie problemy napotykamy po drodze.

Zachęcona dobrymi opiniami, wakacyjnym tytułem oraz kilkoma zdaniami przeczytanymi w księgarni kupiłam tę książkę by mieć, co czytać spędzając miły czas z rodziną w domku letniskowym nad jeziorem. I rzeczywiście jest to pozycja wysoce nadająca się do czytania latem, nie porwała mnie jednak. Przyjemnie poznawało się losy Alicji i Nataniela - język autorki był poprawny, a bohaterowie nie irytowali, lecz fabuła była zbyt prosta jak na mój gust. Troszkę za mało się tam działo, przez co momentami byłam znużona, ale ogólnie nie jest to zła książka. Na letni wypoczynek przy filiżance kawy się nadaje.

,,Znalazłam się na twojej orbicie – powtórzyła rozmarzona i pocałowała mnie szybko. – Ty także… znalazłeś się na mojej.''

Główna bohaterka, młoda absolwentka weterynarii razem z przyjaciółką pracują w ośrodku wypoczynkowym na Mazurach. Tam, swój obóz muzyczny zorganizował zespół ,,Follow Your Dreams'', którego wokalistą jest Nataniel. Alicja długo nie chce się przyznać, że czuje coś więcej do młodej gwiazdy muzyki. On nie daje za wygraną i walczy o jej miłość. Dziewczyna ostatecznie zgadza się z nim spotykać. Stawia mu pewien warunek. Nataniel z trudem się na niego zgadza.
Początkowo, jak zapewne wielu osobom, które zapoznały się z historią Alicji i Nataniela, przypominała mi ona fabułę filmu ,,Camp Rock''. Jednak tak było tylko na początku.
Zgłębiając dalej tę historię nie spodziewałam się, że tak wiele razy zostanę zaskoczona przez wybory bohaterów.

Polubiłam głównych bohaterów tej historii. Pozostali bohaterowie też byli w porządku, a teksty przyjaciółki Ali często mnie rozśmieszały. Tylko jedna z drugoplanowych postaci wyjątkowo mnie irytowała i to już od samego początku jak się pojawiła. Pamiętam, że pomyślałam sobie, że będą z nią problemy. Mam oczywiście na myśli Rafała - młodego ratownika, z którym na początku spotykała się Alicja.

Bardzo lubię styl pisania Klaudii Bianek. To, w jaki sposób opisała momenty zbliżeń głównych bohaterów było tak delikatne, piękne.
Chyba w każdej powieści autorka przemyca swoją miłość do zwierząt na którąś z postaci, ale w tej książce widać to szczególnie. Napisałam chyba, ponieważ nie czytałam jeszcze wszystkich powieści K. Bianek. Wzruszyły mnie te momenty z kotkiem należącym do młodej absolwentki weterynarii.

Muszę przyznać, że końcówka mnie wzruszyła i zaskoczyła. Nie mogłam przestać płakać, gdy ją czytałam. Nie spodziewałam się takiego wyjaśnienia wątku dotyczącego głównego męskiego bohatera. To, kim okazała się pewna osoba i w ogóle rozwiązanie całej tajemnicy, totalne zaskoczenie.

W powieści ważne znaczenie ma oczywiście też muzyka, tworzenie tekstów piosenek. Bardzo mi się podobało, w jaki sposób autorka to przedstawiła. Oto jeden z dwóch cytatów, które zaznaczyłam sobie w książce: ,,Po pewnych trudnych wydarzeniach przyswoiłem sobie, aby czerpać radość z muzyki i możliwości realizowania się w tym kierunku''.
Jak widać w pewnych momentach to właśnie miłość do muzyki może uratować człowieka. W powieściach autorki często pojawiają się tytuły piosenek. W ,,Mamy tylko lato'' również tak jest. Jedna szczególnie zapadła mi w pamięć i słucham jej prawie codziennie.

Alicja i Nataniel pokazali w tej historii, że o miłość należy walczyć, bez względu na przeciwności losu. Została pokazana prawdziwa, dojrzała miłość dwóch młodych osób. Myślę, że spodoba się ona osobom lubiącym powieści obyczajowe, ale również czytelnikom, którzy lubią, gdy w książce pojawia się wątek muzyczny.
Cieszę się, że w końcu zapoznałam się z tą historią, zbyt długo to odkładałam.

Wyobraźcie sobie lato na Mazurach. Malownicze jeziora, zachwycające zachody słońca, gorące poranki, łąki pełne polnych kwiatów i obóz muzyczny z Waszym ulubionym zespołem. W takiej właśnie scenerii poznają się bohaterowie najnowszej wakacyjnej książki Klaudii Bianek.

Alicja to kochająca zwierzęta absolwentka weterynarii, która w wakacje pracuje jako kelnerka w jednym z mazurskich ośrodków wypoczynkowych. Nataniel to wokalista słynnego zespołu Follow your dreams, który organizuje wakacyjny obóz muzyczny dla swoich fanów. Ona - zwykła dziewczyna o niezwykłej urodzie, on – znany artysta, do którego wzdycha co druga młoda kobieta. Czy te dwa światy mają szansę się połączyć, czy bohaterowie mogą liczyć wyłącznie na wakacyjny romans, który zakończy się wraz z wakacjami?

Ta książka to lektura idealna na lato. Na każdej niemal stronie czuć cudny, wakacyjny klimat, aż chciałoby się czytać i czytać bez końca. Klaudia Bianek jak zawsze zadbała o to, by z pozoru banalna i przewidywalna historia okazała się czymś więcej, przedstawiając nam wyjątkowe postaci i tkając ich losy tak, że do samego końca nie jesteśmy pewni, w którą stronę wszystko pójdzie.

Lektura wywołała we mnie tęsknotę za mazurskimi jeziorami, w których zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Chyba czas tam niedługo wrócić!

• Przeczytane w 2022