Silenzio, Bruno!

Okładka książki Silenzio, Bruno! Meredith Rusu
Okładka książki Silenzio, Bruno!
Meredith Rusu Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk literatura dziecięca
40 str. 40 min.
literatura dziecięca
Silenzio, Bruno!
Wydawnictwo Olesiejuk
2021-06-25
2021-06-25
40 min.
lato książkidla dzieci wakacje disney pixar książki dla dzieci literatura dziecięca włochy italia silenzio silenzio bruno

Zacznijmy od tego kim jest Bruno? To głos, który uparcie powtarza nam: nie uda ci się, nie dasz rady, to nie dla ciebie, odpuść! Głos, który odbiera nam odwagę, wiarę w siebie i siłę. Głos, który jest nie tylko w naszej głowie, bo często przemawia przez innych chcąc obniżyć nasze poczucie własnej wartości. Alberto, czyli bohater książki jest mistrzem w... przepędzaniu Bruna. To on uczy nowo poznanego kolegę (Lucę) uciszyć ten głos! A co za tym idzie, spróbować czegoś nowego, cieszyć się życiem i spełniać marzenia. Bo musicie wiedzieć, że Bruno (ten paskudny typ) ma swoje słabości, a gdy jedna osoba go pokona, to znaczy, że inni też potrafią, a więc czas krzyknąć SILENZIO, BRUNO!

Podczas lektury tej książki moje dzieci krzyczały niemal na całe gardło SILENZIO, BRUNO, natchnieni i napełnieni nadzieją, że te słowa mają wielką moc! Bo ta książka takie niesie przesłanie, że własną niepewność, słabości i strach można pokonać! Wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i uwierzyć w siebie!

Przepiękny picturebook, który z każdą stroną dodaje skrzydeł i uczy, że pokonywać lęki można na różne sposoby, a najlepiej zacząć od uciszenia tego wewnętrznego krytyka, bo bez niego mamy szansę otworzyć się i odkrywać świat!
Książka powstała na motywach disneyowskiej animacji "Luca"

To krótka, ale pięknie wydana książeczka dla najmłodszych fanów filmu animowanego Luca, w której Alberto przekazuje młodemu czytelnikowi jak pozbyć się strachu i lęku, a odważyć się na ryzyko, by uwolnić się od tego co nas blokuje i hamuje i zbliżyć się do marzeń 💗

Na uwagę zasługują śliczne ilustracje, w nieco innym charakterze niż animacja, jednak potrafiące nacieszyć oko 😃

Duża czcionka i mała ilość tekstu na stronach będzie dużą zachętą do nauki czytania, a największym atutem jest piękny przekaz, który płynie z kart tej książeczki od Wydawnictwo Olesiejuk 😍

#657 - Silenzio Bruno! - Meredith Rusu - Wydawnictwo Olesiejuk
#217/52/2021

Książka ma 40 stron. Swoją premierę miała dnia 25.06.2021 roku.

Po obejrzeniu w kinie bajki Luca, którą byłyśmy z Ewą zachwycone, Ewa bardzo chciała przeczytać właśnie tą książkę.

Ma ona format A4, twardą okładkę i pięną kolorową grafikę w środku. Czytanie takich książek to prawdziwa przyjmność.

Jest to opowieść o pokonywaniu własnych lęków i słabości. Książka pokazuje młodemu czytelnikowi, jak ważna w naszym życiu jest przyjaźń.

Warto uwierzyć w siebie i w swoje możliwości, bo wtedy świat staje przed nami otworem.

Bardzo polecamy tą książkę. <3 <3 <3

#657 - Silenzio Bruno! - Meredith Rusu - Wydawnictwo Olesiejuk
#217/52/2021

Książka ma 40 stron. Swoją premierę miała dnia 25.06.2021 roku.

Nieważne czy macie wypoczynek już za sobą czy jeszcze w sferze planów. Ten piękny picturebook wprawi Was w wakacyjny klimat przenosząc czytelnika wprost do słonecznej Italii, a przy okazji nauczy jak uwierzyć w siebie i nie poddawać się wątpliwościom.

Tytułowy Bruno to nic innego jak taki wewnętrzny głos, gderacz, który poddaje wszystko wątpliwościom właśnie. Podszeptuje, że na pewno się nie uda i nie warto próbować. Bruno to też ludzie, życzliwi inaczej, którzy słowem podcinają skrzydła, wzbudzają niepewność i wahanie. Na całe szczęście jest ktoś, kto ma sposób na tego nieszczęsnego Bruna. Bohaterem tego wakacyjnego picturebooka jest sympatyczny stworek morski - Alberto Scorfano, który po wyjściu na ląd przyjmuje ludzką postać. I jak nikt umie rozprawić się z Bruno stosując okrzyk "Silenzio, Bruno! ". Sposób Alberto działa tak dobrze, że postanawia się nim podzielić, m. in. z Lucą. Pomiędzy chłopcami zawiązuje się nić przyjaźni, próbują nawet swoich sił w wyścigu, w którym nagrodą jest piękna Vespa.

Ten picturebook to opowieść o pokonywaniu własnych słabości, o odwadze aby sięgać po marzenia i żyć pełnią życia. To również hołd dla przyjaźni, uczy, że w chwilach wielkiego zwątpienia nieocenione jest wsparcie przyjaciół. Pokazuje małemu czytelnikowi, że warto być sobą i uwierzyć w swoje możliwości, a wtedy świat stanie przed nami otworem.

Mój 4latek jest zachwycony i czytamy codziennie, krzyczy z całych sił Silenzio, Bruno! Książka powstała na motywach najnowszej animacji studia Disney Pixar pt. Luca.

• Fabiankowe
  • Beletrystyka
  • Samodzielne
  • Książki
  • 2016-2023
  • Papa pieniądze

Dodaj cytat z książki Silenzio, Bruno!