Pottsville

2021-08-11
2021-08-11
9788381912877
Krzysztof Majer

O zgrozo! ileż bardziej spodobały mi się recenzje czytelników niż sama treść "Pottsville"!
Czyta się szybko, czego zasługą są krótkie rozdzialiki, zwięźle traktowana treść oraz dobry konstrukt dialogów, natomiast humor zaprezentowany przez Jima Thompsona oraz postać szeryfa już do mnie nie trafiają.
Takie - yhym, można sobie czytnąć w wolnej chwili.

Takie - yhym, można sobie czytnąć w wolnej chwili.

Fantastyczna książka, humor rodem z filmów Mela Brooksa czy Billego Wildera. Dla fanów westernów pozycja obowiązkowa.
Gwiazdkę odejmuję za zakończenie.

Gwiazdkę odejmuję za zakończenie.

Historia rodem z westernu, napisana jako narracja szeryfa, który chcąc utrzymać stanowisko kreuje się na wiejskiego głupka - oddającego się nic nie robieniu, alkoholowi oraz chędożeniu kobiet. A pod tą przykrywką w rzeczywistości kryje się cyniczny, morderczy psychopata rozwiązujący problemy swoje i miasteczka w sposób nie przystający funkcji którą piastuje.
Nie przypadł mi do gustu humor jak i sama postać głównego bohatera.

Nie przypadł mi...

Historia bardzo specyficzna - nie wiem co o niej myśleć 😅
Niezle usprawiedliwienie misji miał główny bohater.

Historia bardzo specyficzna - nie wiem co o niej myśleć 😅
Niezle usprawiedliwienie misji miał główny bohater.

Czyta się znakomicie, intryga zaskakuje, zgrabne dialogi, tylko zakończenie rozczarowuje. Lekko i zabawnie.

Makiawelizm na Dzikim Zachodzie. Wciąga, niepokoi, ale na koniec odrobinę rozczaruje.

Genialna powieść. Nick Corey ma swoistą filozofię życia - jest postacią kontrowersyjną. Czyta się to jednym tchem. Ukłony dla tłumacza, który fantastycznie bawi się językiem! Zgadzam się z opinią, że ta niewielka powieść w ostatecznym odbiorze niepokoi, pozostawia też niedosyt.

Wstrząsające. Niby śmieszne, a jednak nie. Wyłania się coś spod tej groteski przerażającego. Mocna rzecz.

Dobra, lekka, bardzo zabawna i diablo filmowa!:) Aż się prosi, by to była to seria albo serial;) :D

Rewelacja

Rewelacja