Polskie wybrzeże Bałtyku. Atlas turystyczny

Wydawnictwo SBM
2021-04-07
2021-04-07
9788382220858
Bałtyk morze atlasy przewodniki turystyka wakacje

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Bezkres Morza Bałtyckiego oraz jego polskie wybrzeże oferuje wiele atrakcji turystycznych wartych zobaczenia. Autorka proponuje ciekawe trasy wzdłuż morskiego wybrzeża, wydobywając z każdego miejsca niemalże bursztynowe perełki.
I tak spoglądając na polskie wybrzeże, od zachodu autorka proponuje wędrówkę szlakiem latarni morskich, dalej wzdłuż Zalewu Wiślanego oraz "cesarska manufaktura", czyli pozostałości po czasach krzyżackich i okolice Fromborka, czyli miasto Mikołaja Kopernika do strony wschodniego pojezierza. Inną propozycją jest wędrówka wzdłuż niemalże linii brzegowej, ale także szlak dawnych zwiniętych torów lub trasa rowerowa R-10 przez Mierzeję Wiślaną. Pozostałe wypady można zorganizować wokół Wyspy Sobieszewskiej czy szlakiem bocianich gniazd.
Standardowo, pozostałą część atlasu stanowi w kolejności alfabetycznej lista poszczególnych atrakcji nadmorskiego wybrzeża. Dodatkowym i na pewno ciekawym dla mnie atutem było przedstawienie polskiego nabrzeża w aspekcie historycznym, epoka po epoce, uwzględniając istotne daty własności nadmorskich terenów.

Jedynym drobnym minusem wydania tego atlasu jest kopia większego fragmentu treści o dwóch różnych miejscowościach i to w małej od siebie odległości pomiędzy stronami. W jednym miejscu dopatrzyłam się również urwanej myśli. Mam wrażenie, że pod względem korekty treść nie została uważniej przepatrzona, a w samej treści zabrakło polotu i równowagi pomiędzy suchymi i średnio interesującymi faktami a ciekawostkami, jakich oczekuje Czytelnik podczas lektury.

Dodaj cytat z książki Polskie wybrzeże Bałtyku. Atlas turystyczny