#ciekawieowarszawie. historie (nie)zwykłe, część 1

Okładka książki #ciekawieowarszawie. historie (nie)zwykłe, część 1 Marcin Rafał Kudłacik
Okładka książki #ciekawieowarszawie. historie (nie)zwykłe, część 1
Marcin Rafał Kudłacik Wydawnictwo: Ridero Seria: #ciekawieowarszawie turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
#ciekawieowarszawie
Ridero
2021-08-01
2021-08-01
historia Warszawa przewodnik historia Warszawy przewodnik po Warszawie zwiedzanie zwiedzanie Warszawy

Lisioł ciekawie o Warszawie

Ostatnimi czasy w lisie łapki wpadła książka pod tytułem „#ciekawieowarszawie. Historie (nie)zwykłe, część 1”. Z miejsca rzuca się w oczy, że część tytułu to tak naprawdę hasztag. Wasze sprytne oczy nie mylą się w tej sprawie. Jest to nawiązanie do fotobloga o tej samej nazwie, który prowadzi autor Marcin Rafał Kudłacik, a zarazem przedstawienie jego zawartości w formie książki. Z tego też powodu struktura pozycji jest dość prosta – zdjęcie danego miejsca, krótka informacja o nim plus ciekawostki. Książkę czyta się szybko, Lisioł nawet pokusi się o stwierdzenie, że ogląda się ją bardzo przyjemnie. Na końcu jest mapa z zaznaczonymi lokacjami opisanych miejsc, więc można wybrać się na spacer śladem autora albo Lisioła!
Tak, tak, dzisiaj Lisioł robi za przewodnika, co wypadł sroce spod ogona, w słoiku mieszka, i tak dalej. A więc proszę Państwa, na prawo mamy pomnik psa w Łazienkach Królewskich, który ponoć tutaj swoich braci pilnuje. Na lewo zaś stoi kopia pomnika Tankreda i Kloryndy. Chociaż Tankred świetnym krzyżowcem był i miał tyle samo siły w ramieniu, co w mózgu, to Lisioł nie poleca jego metody podrywania białogłowych. Idziemy dalej na ulice Agrykola. Proszę patrzeć uważnie, oto pomnik Króla Jana III Sobieskiego. Często polował drań jeden, to mu lisioły ostrogi zwinęły i teraz królowi łyso będzie po wieki. Znajdują się tutaj także latarnie gazowe rodem z XIX wieku. Uprasza się nie podpalać ich samodzielnie!
Oczywiście mamy też Łazienki Królewskie. Król Staś herbu Ciołek urządzał tutaj bardzo ciekawe imprezki, ale w nudnym grzecznym stylu – ograniczał na nich alkohol nie tylko sobie, ale gościom także. Niezły ciołek z niego był prawda? *wredny lisi uśmieszek*
Lisioł mógłby tak tuptać z Wami cały dzień, ale przecież nie wypada wygadać wszystkich sekretów książki. Jeśli więc odczuwacie niedosyt po krótkim zwiedzaniu z futrzakiem, śmiało zajrzyjcie do książki i sprawdźcie, czym jeszcze może Was zaskoczyć Warszawa! Tymczasem Lisioł grzecznie wróci do swojego słoika.

Lisioł ciekawie o Warszawie

Książka, która pokazuje Warszawę z innej perspektywy. Każdy polubi Warszawie kiedy przeczyta #ciekawieowarszawie, przede wszystkim każdy „Słoik” będzie wiedział, kto użyczył twarzy Warszawskiej Syrence!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Podróżnicze

Dodaj cytat z książki #ciekawieowarszawie. historie (nie)zwykłe, część 1