Spacer po Krakowie

Wydawnictwo SBM
2023-05-09
2023-05-09
Kraków spacer przewodnik

Spacerownik podzielony jest na czternaście tras obejmujących atrakcje Krakowa. Autorka zabiera nas w te najbardziej popularne miejsca, ale i w te mniej znane. Zwiedzicie tu oczywiście szczegółowo Stare Miasto i jego okolice, piękną dzielnicę Kazimierz, Kleparz zwany Florencją, Podgórze, Dębniki a także Nową Hutę. Dowiecie się co warto zobaczyć, możecie liczyć też na sporą dawkę historii i tego jak wpłynęła na poszczególne miejsca Krakowa. Ja czytam sobie powoli, dawkując wiedzę. Już wiem że moja kolejna wizyta w Krakowie będzie trochę inna od poprzednich, ponieważ dzięki temu przewodnikowi lepiej się do niej przygotuję i zdecyduję, które miejsca chciałbym zobaczyć w pierwszej kolejności. Oczywiście oprócz Rynku Głównego, bez odwiedzenia, którego wizyta w Krakowie kompletnie się nie liczy, tym razem chcę koniecznie zwiedzić dzielnicę Kazimierz. Oczywiście planów mam więcej, ale zobaczymy czy czas pozwoli.

Jeśli szukacie przewodników, które pozwolą poznać Wam miasto w jeden dzień to ta seria jest idealna!
Spacerowniki od Wydawnictwa SBM to świetny pomysł na wycieczkę do -jak do tej pory- kilku miastach Polski. Dzięki dzisiejszej książce odwiedzić możemy Kraków.

Wewnątrz nie zabraknie nam historii miasta, geografii. Autorka oprowadzi nas po tym pięknym mieście wzdłuż i wszerz. Zapozna nas z ciekawostkami historycznymi poszczególnych obiektów fizycznogeograficznych, dzięki czemu łatwiej będziemy mogli zrozumieć to miejsce.

Planujecie szybki wypad na weekend do Krakowa? Nie ma problemu! Gotowe trasy i zabytki tam piętrzące się czekają na Was! Jeśli chcecie trasę historyczno-religijną - proszę bardzo. Jeśli interesuje Was Młoda Polska - żaden problem. A może chcecie coś bardziej nowoczesnego? I takie miejsca się znajdą. Z tego przewodnika skorzysta każdy. Każdy z nas znajdzie tam coś dla siebie.

Dla ułatwienia podano czas pokonywania poszczególnych tras oraz liczbę atrakcji tam występujących. Zdjęcia pomogą nam znaleźć odpowiedni obiekt w rzeczywistości.

• Posiadam - nieprzeczytane
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Moja biblioteka
  • Podróże dalekie i bliskie...✈️🏝️🗿🗽🗼⛰️⛩️
  • WIĘCEJ NIE KUPUJ, BO JESZCZE TEGO NIE PRZECZYTAŁEŚ
  • Posiadam na własność :)
  • 2023r.

Dodaj cytat z książki Spacer po Krakowie