Blood from Blood. Domenico

Okładka książki Blood from Blood. Domenico Katarzyna Małecka
Okładka książki Blood from Blood. Domenico
Katarzyna Małecka Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Mancuso Family (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Mancuso Family (tom 3)
NieZwykłe
2021-08-18
2021-08-18
Romans mafijny Klub Przemoc Uczucia

Liczyłam na to, że trzecia część serii będzie totalną petardą . A to dlatego ,że właśnie ten z braci był najbardziej buntowniczy, nieobliczalny i nie trywialny. Kurczę, czuję jednak rozczarowanie . Wymęczyłam tą książkę , a raczej ona mnie . Monotonna akcja, jeden wątek ciągnący się przez większość treści książki. Natomiast zakończenie starło mnie z powierzchni ziemii. Nie tego się spodziewałam . Najlepsza część , która wzbudziła we mnie mocne uczucia to ostatnie 50 stron. A teraz pozostało uczucie smutku . Ocenę wystawiam 6 ,nie ze względu na treść książki, a ze względu na całość serii . Ocena dla tej pozycji była by niestety niższa.

Trzecia część seri również inna niż dwie pierwsze. Nie powielona jak przez kalkę. Polecam.

Trzeci tom serii "Blood from Blood" to historia najbardziej niepokornego syna Federico Mancuso, który wyróżnia się spośród swoich braci. Domenico uwielbia szybką jazdę na motorze, imprezy i piękne kobiety, często wpadające do jego łóżka. Do tej pory nie miał żony, co bardzo mu odpowiadało. Federico pozwalał mu wyszaleć się i tolerował jego swobodny styl życia, niekonwencjonalny ubiór i jazdę na motorze, choć nie omieszkał dawać mu do zrozumienia, że nie jest z niego zadowolony. Domenico szanuje ojca i bez wahania wykonuje jego rozkazy, niezależnie od pory dnia i nocy. Jednak wszystko się zmienia. Pewnego wieczoru Domenico odwiedza pewien klub i tam spotyka tajemniczą tancerkę, która spojrzeniem i ruchami dosłownie go oczarowuje. Był to dla niego zupełnie nowy doświadczenie - zakochuje się po raz pierwszy w życiu. Od tej chwili każdego wieczoru odwiedza ten klub, aby podziwiać zmysłowy taniec Maddie.
Domenico dorastał w brutalnym świecie mafii i zdaje sobie sprawę. Wie, że i jego zasady dosięgną. To boss decyduje, kto zostanie jego żoną, a nie serce syna. Będzie musiał poślubić kobietę wybraną przez ojca, nie zważając na swoje pragnienia.
Czy zbuntowany syn spełni wolę bossa? A jeśli nie, jaką cenę za to zapłaci?
Ta część serii zaskoczyła mnie nie tylko fabułą, ale także rozwojem wydarzeń. Domenico zdecydowanie stał się moim ulubionym bohaterem. Uwielbiam historie z czarną owcą w roli głównej. Para głównych bohaterów różni się od pozostałych pod każdym względem. Łączą się w niej dwa światy, które nie powinny się spotkać.
Jeśli chcesz poznać losy tych dwojga, zmiany ich osobowości i motywacji to gorąco zachęcam do przeczytania tej książki. Poziom determinacji obojga bohaterów jest niewiarygodny. Rozwój wydarzeń i napięcie są niesamowite, a zaskakujące zwroty akcji na końcu książki zapierają dech w piersiach. Nie mogę się doczekać kolejnej części, w której historia skupi się na Gabrielle ;-) Już biegnę po nią!

Trzeci tom serii Blood from Blood przedstawia historię Domenico i Maddy. Ona zwykła dziewczyna z poza kręgu bez koneksji, nazwiska i pieniędzy. On zbuntowany syn mafii który chce czegoś więcej... miłości. Dla niej gotowy jest zaryzykować dosłownie wszystko i sprzeciwić się woli bossa oraz tradycji. Polecam.

Historia Domenico Mancuso – zbuntowanego syna Federico Mancuso, bossa Camorry. Brat bliźniak Ottavia oraz brat przyszłego bossa Vita
Domenico Mancuso różni się od swoich braci. Jest lekkoduchem lubiącym spędzać czas na imprezach w towarzystwie pięknych kobiet. Ojciec daje szansę mu się wyszaleć za nim przyjdzie pora na ślub z wybranką, którą wybierze boss. Domenico szanuje ojca nigdy mu się nie sprzeciwia, wykonuje każdy jego rozkaz o każdej porze dnia i nocy. Mimo starań Domenico nigdy nie zostaje doceniony przez ojca. Federico uważa, że syn jest najsłabszym ogniwem...
Od miesiąca Domenico jest stałym bywalcem pewnego klubu i to nie po to aby się napić, ale wpadła mu w oko pewna tajemnicza tancerka- Maddie, która swoimi ruchami oczarowała mężczyznę. Niestety zbliżenie się do dziewczyny nie jest takie proste...
Domenico mimo swoich obaw wprowadza Maddie do świata mafii choć początkowo nie jest tego świadoma. 20- letnia dziewczyna jest jak anioł i przeraża ją lekko świat, który otacza mężczyznę, ale to on staję się jej biletem do innego świata...
Maddie i Domenico nie ukrywają przed sobą tego co czują i nie spodziewali się, że pewnego dnia nad ich związkiem zawisną burzowe chmury. Wszystko się zmienia gdy Federico informuje syna, że za dwa miesiące bierze ślub, który ma przynieść wiele korzyści dla rodziny Mancuso.
Domenico i Madie są zdeterminowanie mimo że praktycznie są na przegranej pozycji. W dodatku nikt się nie spodziewał, że cena ich szczęścia będzie wysoka wręcz krwawa...

Tom trzeci z serii rodziny Mancuso i chyba najbardziej przewidywalny dla mnie (zdecydowanie za dużo czytam). Pierwsza połowa książki trochę mi się dłużyła za to w drugiej połowie zrobiło się gorąco i autorka pokazała swoje świetne pióro. Nie zabraknie nam scen akcji czy namiętnych uniesień między kochankami. Domenico no po prostu uwielbiam tego faceta i to od pierwszego tomu mimo że był tylko dopełnieniem scen. Domenico to samiec alfa zresztą jak każdy z braci, ale potrafi być czuły, a dla osoby którą pokocha da dosłownie gwiazdkę z nieba. Madie to skromna dziewczyna, która nie zaznała wsparcia czy miłości w swoim krótkim życiu. Mimo młodego wieku ma twardy tyłek wiele potrafi znieść. Dziewczyna zaznaje sporo krzywdy i to nie przez wrogów mężczyzny, którego pokochała. Historia tej pary zresztą jak i poprzednich nie jest usłana różami. Cena jaką przyjdzie im zapłacić jest ogromna.

1998

Dla mnie to najlepszy tom tej niesamowitej serii.
Historia Domenico i Madii różni się w dużej mierze od pozostałych par, bo bohater zakochał się w dziewczynie nie z jego mafijnego świata
Maddie to sierota wychowywana przez przybranego ojca i tańczy w klubie na rurze. Domenico wie , że jego wybranka nie będzie akceptowana przez ojca, dlatego stara się ukryć ten związek, nawet wtedy, gdy ojciec przedstawia mu jego przyszłą żonę.
Nie ma lekko, bo jego bracia też są mu nieprzychylni tylko ich żony od razu polubiły Maddie. Ale Domenico postanawia walczyć o swoją miłość.
Bardzo wzruszająca powieść o sile miłości, która nie powinna się zdarzyć a jednak się przytrafiła i to takiemu lekkoduchowi jakim był Domenico.
Autorka umiejętnie dawkuje emocje aż do samego dramatycznego końca i muszę przyznać, że nie spodziewałam się takiego zakończenia tej historii.
Trudno się oderwać od tej powieści i trudno powstrzymać emocje, bo autorka postawiła sobie bardzo wysoko poprzeczkę i historie kolejnych par są coraz bardziej ciekawe i wciągające.
Kolejny tom o Gabrielle też zapowiada się bardzo ciekawie.

Dla mnie to najlepszy tom tej niesamowitej serii.

Totalnie bez szału. Mam wrażenie, że każda książka z serii ma identyczny schemat. Zaczyna się to niestety bardzo nudzić. Cieszę się, że została mi już do przeczytania ostatnia książka i będę mogła zapomnieć o rodzinie Mancuso.

Każda część przyciąga czytelnika czym innym. W każdej można się zatracić. O ile do brata Domenico - Ottavio byłam sceptycznie nastawiona, tak do Domenico skradł moje serce. Ta walka jaką musiał stoczyć nie tylko z innymi członkami mafii, ale też z własną rodziną o miłość, która go pochłonęła. Sprzeciwić się bossowi i własnemu ojcu to nie lada wyczyn, nie każdy potrafi mieć tyle siły by to zrobić. Autorka z każdą kolejną częścią stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Ta seria jest warta zarwania z nią nocy. Piękna historia nie tylko o mafii ale i o miłości zakazanej. Wątki tak trzymające w napięciu i czyste dialogi, że wszystko pochłaniamy w mgnieniu oka i chcemy jeszcze więcej.

(Nadrobiona recenzja z własnego instagrama.)

"Tak trze­ba żyć. Ni­cze­go nie ża­ło­wać, po­dej­mo­wać de­cy­zje wbrew za­sa­dom i brać gar­ścia­mi to, co ze­słał nam los."

Domenico jest najbardziej rozrywkowy z braci. Ma dwadzieścia sześć lat, jest buntowniczy, dowcipny. Domenico to moja ulubiona postać wśród braci Mancuso. Z jednej strony okrutny i bezwzględny, a z drugiej opiekuńczy i rodzinny. Domenico nigdy nie potrafił stworzyć związku. Kobiety służyły mu jedynie do zaspokajania potrzeb, imprezował, bawił się. Wszystko zmienia się pewnego dnia, gdy jego uwagę zwraca dziewczyna tańcząca na rurze w klubie. Dziewczyna całkowicie zawładnęła jego myślami

Każdy z braci wiedział o rządzących mafią obowiązkach. Imprezujący Dom zawsze wykonywał wszystkie polecenia bossa jednak ojciec niejednokrotnie wyrażał swoje niezadowolenie. Ponadto zdawał sobie sprawę, że prędzej czy później ojciec wybierze mu żonę. Małżeństwo ma zawsze przynosić korzyści, uczucia się nie liczą. Domenico nigdy nie przypuszczał, że zakocha się i przez to o mało co nie straci rodziny.

Maddie jest młodą dziewczyną, która nie miała łatwo w życiu. Porzucona przez rodziców, a następnie adoptowana. Myślała, że dzięki adopcji będzie szczęśliwa i przez chwilę tak było. Jej ojciec jest właściciel klubu w którym tańczy na rurze. Zaborczy ojciec na nic dziewczynie nie pozwala. Może studiować, ale przede wszystkim na tańczyć (swoją drogą ojciec nic jej za to nie płaci). Ma wykonywać jego rozkazy w ramach dachu nad głową. Maddie również zwraca uwagę na Domenico.

„Dał mi coś, czego nigdy nie miałam i z czego nie jestem w stanie zrezygnować bez względu na całą resztę: uczucie.”

Ta dwója zaczyna powoli się poznawać. A dni mijają im na myśleniu o drugiej osobie. Domenico staje się stałym bywalcem klubu. Postanawia, że dziewczyna musi być jego. Jednak tu pojawia się problem. Związek tancerki i mafiosa jest niemożliwy. Tym bardziej, że wkrótce ojciec wybierze mu żonę. Zaczyna się robić niebezpiecznie. To będą trudne chwile i jeszcze trudniejsze decyzje.

"Moja mała Maddie nie ma do zaoferowania nic prócz wspaniałego serca i dobroci. Mnie to wystarczy, mojej rodzinie niekoniecznie. To będzie długa, bolesna walka, na którą jestem zwarty i gotowy."

Czy Dominic przeciwstawi się woli ojca? Czy będzie miał po swojej stronie rodzeństwo? Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla ukochanej? Czy będą razem? Co z wybraną przez ojca kandydatką?

Kolejna wspaniała książka. Nie można się oderwać. Świetnie wykreowani bohaterowie. Gorący romans, pełen namiętnych scen erotycznych, ale również pełen bolesnych i krwawych scen. Po raz kolejny fabuła zaskakuje, a zakończenie wręcz szokuje. Gorąco polecam.

Trzeci tom niesamowitej serii od Kasi Małeckiej to póki co zdecydowanie mój ulubiony tom. Już od pierwszych stron Domenico skrada moje serce - buntownik, zupełnie różniący się od swoich braci, imprezowicz. Dodatkowo fakt, że jeździ na motorze… ogień!

Historia różni się w dużej mierze od pozostałych. Mamy tutaj bohatera, który zakochuje się w dziewczynie która nie ma nic wspólnego z tym czym sam się zajmuje, jest zupełnie z innego świata.

Kiedy poznaje Maddie w klubie jest nią totalnie zauroczony. Dziewczyna olśniewa go swoim tańcem na rurze. Od tamtego momentu chłopak zostaje stałym bywalcem klubu aby tylko móc popatrzeć na zmysłowy taniec dziewczyny. Jest w niej totalnie zakochany!

Wszystko jednak pryska w momencie kiedy dowiaduje się, że ojciec planuje jego ślub z zupełnie inną kobietą.

Duży wpływ na całą sytuacje ma również postępująca choroba Federico - ojca Domenico.

Czy mimo woli ojca chłopakowi uda się poślubić kobietę w której zakochał się bez pamięci? Czy może wręcz przeciwnie - spełni wolę ojca?
Przeczytajcie sami a na pewno się dowiecie!🙈

Ja zabieram się za czwarty tom bo czuję, że historia Gabrielle będzie równie ciekawa, nie mniej jednak niesamowicie ciężko będzie mi się rozstać z rodziną Mancuso. Jednak poza Ottavio, który nie do końca mi przypadł do gustu uważam, że cała historia rodziny jest warta poznania.

• Mafia