Pokój w kolorach szczęścia. Genialny detektyw Matsubase #2

Okładka książki Pokój w kolorach szczęścia. Genialny detektyw Matsubase #2 Hakuri
Okładka książki Pokój w kolorach szczęścia. Genialny detektyw Matsubase #2
Hakuri Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Pokój w kolorach szczęścia. Genialny detektyw Matsubase (tom 2) komiksy
komiksy
Pokój w kolorach szczęścia. Genialny detektyw Matsubase (tom 2)
Seikai no Tantei
Studio JG
2021-05-12
2021-05-12
Anna Koike
kryminał tajemnica psychologiczna shounen manga

Z każdym tomem akcja staje się ciekawsza, chociaż znam lepsze mangi ta ciągle ma miejsce w moim sercu, polecam:)

2 tom jest jeszcze lepszy niż pierwszy. Detektyw i nowe sprawy , które prowadzi są świetne. Najbardziej mi się podobała sprawa „nawiedzonej szkoły” No i świetny finał. Nie spodziewałem się tego. Już się nie mogę doczekać aż przeczytać 3 tom

Historia o detektywie, który był mi już znany z Pokoju w kolorach szczęścia, do którego miałam kilka uwag (na jakiej podstawie po zadrapaniach wiedział dokładnie i bez wątpliwości skąd się wzięły? Tłumaczenie mnie nie kupiło) Za to na pewno bardzo pozytywna postać. Miałam nadzieję, że dzięki tej mandze dowiem się czegoś więcej o nim, ale innego niż dostałam (nie twierdzę, że to coś złego).

Po mangę (pierwsze dwa tomy) sięgnęłam spontanicznie - wprawdzie planowałam je kiedyś przeczytać, ale miałam utrudniony dostęp do książek. Kiedy już je zdobyłam przeczytałam oba od razu i przeżyłam - zaciekawienie i pozytywne wrażenia na początku, środek do którego miałam wile wątpliwości i końcówka, która zmieniła całe postrzeganie i wciągnęłam. Schemat historii jest dosyć prosty i powtarzalny - mamy kolejne sprawy, których podejmuje się nasz genialny detektyw, a w między czasie okazuje się, że szykuje się grubsza sprawa.

Jeśli chodzi o wątpliwości czy też uwagi to wynikać mogę ze zmęczenia (i trudności w zagłębieniu się w historię) lub z tego, że to być może nie jest to mój ulubiony gatunek mangi.
Na początek mile zaskoczyło mnie to, że było tu więcej pokazanego tła (a nie tylko postaci) w porównaniu do głównej serii. Ponadto, jak na razie, nie ma niebezpieczeństwa, że będzie potrzebna przerwa w czytaniu mangi ze względu na za dużą ilość dziwnych (ale spójnych z wytworzoną postacią) zachowań bohaterów tak jak (przynajmniej dla mnie) w głównej historii.

Teraz uwagi, czyli co mogło być według mnie lepiej:
- historie były według mnie w za łatwy sposób rozwiązywany - oczywiście mogło być to wytłumaczone w późniejszej części i nawet tak było, ale mimo wszystko liczyłam na więcej
- dlaczego prawie wszyscy klienci to nastolatki? To też można sobie potem uzasadnić, ale trochę mi to przeszkadzało choć może gdyby dodać trochę starszych klientów to historia była by za długa (?) no i trzeba by wymyślić jakieś ciekawe zagadki
- wynagrodzenie - po długim czasie doczekałam się jednej wzmianki o zapłacie, ale czy pozostałe osoby płaciły za wynajem detektywa - bo musiał jakoś zarabiać

Za to końcówka świetna, mimo że miałam nadzieję, że historia potoczy się inaczej, to ta też może doprowadzić do ciekawego rozwiązania - mam nadzieję, że się nie rozczaruje i trzeba szybko zdobyć kolejny tom. POLECAM

Intryguje coraz bardziej. Uwielbiam to nawet bardziej od samego pokoju w kolorach szczęścia

Kolejna część, którą przeczytałam z zapartym tchem. Podobają mi się bohaterowie i tajemnica , którą stara się rozwikłać nasz detektyw.

Zgadzam się z poniższymi recenzjami.

Zgadzam się z poniższymi recenzjami.

Co tu się działo! Zakończenie.. nie wiem, czy mi się podoba czy nie, ale na pewno jest niespodziewane. Kreska cudowna, tajemnica ciekawa, zagadki kreatywne, rozwiązania genialne, postacie cudowne. Fabuła jest GENIALNA. Jest to znakomita kontynuacja, czekam z ogromną niecierpliwością na trzeci tom. Brawa dla autorki!

Bardzo dobry tom. Zdecydowanie historia detektywa podoba mi się bardziej niż główna manga. Zakończenie tego tomu sprawiło, że już nie mogę się doczekać kolejnej części.

2081

Bylo kilka scen akcji, ciekawe akcje kryminalne i detektywistyczne sledztwo w sprawie Wataraia do ktorego to wszystko prowadzilo.... Bardzo szybko sie czyta ta mange, jest niewatpliwie wciagajaca rownie jak glowna historia. No i przede wszystkim przystojny glowny bohater ;3 Nie zabraklo tez paru scenek humorystycznych jak zawsze ;) Koncowka zaskakujaca i az zacheca do siegniecia po kolejny tom by sprawdzic jak Matsubase sobie poradzi z takim obrotem sprawy! ^.^

• Manga
  • Mangi