Projekt Cosplay #3

Sono Bisque Doll wa Koi wo suru
Studio JG
2021-11-19
2021-11-19
cosplay komedia ecchi romans seinen manga

Okładka książki Morderca w mojej głowie #1 Hajime Inoryuu, Shouta Itou
Morderca w moj... Hajime Inoryuu, Sho...
Okładka książki Zapiski zielarki #1 Natsu Hyuuga, Ikki Nanao, Nekokurage
Zapiski zielar... Natsu Hyuuga, Ikki ...
Okładka książki Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie #1 Sugaru Miaki, Shouichi Taguchi
Sprzedałem swo... Sugaru Miaki, Shoui...

1994

Sukces, jaki odniosła Marina na cosplayowym evencie za sprawą swojego stroju, musiał przyciągnąć uwagę nie tylko fanów, ale również „konkurencji”. Do tego grona zalicza się popularna cosplayerka Juju, która pewnego dnia pojawia się przed domem Gojo. Zdeterminowana jest ona do tego, aby przekonać chłopaka, aby również dla niej przygotował odpowiedni strój. Opór w tej kwestii jest zbędny, szczególnie kiedy okazuje się, że Marina jest wielką fanką dziewczyny i razem z nią chce wziąć udział w sesji fotograficznej. Nastolatkowi nie pozostaje więc nic innego jak kolejny raz zagłębić się w świat anime i cosplayu, dodatkowo pozwalając, aby jego uczucie do Mariny jeszcze bardziej się pogłębiło.

Nowa bohaterka (Juju) pojawia się już na pierwszej stronie Projekt cosplay #3. Dość dosadnie pokazuje to, że będzie ona odgrywać dość ważną rolę w całej opowieści. Shinichi Fukuda w przypadku tej postaci postawiła na typowe dla mangi mocne skrajności. Wyglądem dziewczyna przypomina uczennicę gimnazjum, okazuje się jednak, że jest starsza niż dwójka znanych nam bohaterów. Jest to dopiero początek całego szeregu nieporozumień i humoru z lekką dawką pikanterii.

Trzonem całego przedstawionego scenariusza jest jednak dalsza eksploracja i poznawanie świata cosplayu. Tym razem czytelnik wraz z postaciami odkrywa szczegóły sesji fotograficznych i związanych z tym ogromnych kosztów. Obok tego wszystkiego autorka powoli, ale konsekwentnie rozwija również uczucie rodzące się pomiędzy Gojo i Mariną. Oboje lubią swoje towarzystwo, nadal jednak jeszcze nie odkryli, że łączy ich coś więcej niż tylko przyjaźń.

Czytelnik, sięgając po trzecią część serii, musi być również gotowy na troszkę większą dawkę fanserwisu, niż poprzedniej odsłonie. Znajdziemy tutaj kilka dwuznacznych sytuacji, strojów odsłaniających więcej ciała niż powinny czy kadrów skupiających uwagę na wdziękach nastolatek. Nie jest to nic przesadzonego, ale też żadna z tego wartość dodana.

Fajnie się rozkręca. Dużo budowania i pogłębiania relacji, nowe, interesujące postaci.
Tom bardziej skupiony na losach bohaterów niż na tworzeniu kolejnego cosplayu.

Tom bardziej skupiony na losach bohaterów niż na tworzeniu kolejnego cosplayu.

Projekt cosplay 3 ♡

Q: Czy w waszym pokoju również znajdują się gadżety powiązane z ulubioną serią?

Kolejnym projektem, który będzie musiał wykonać Gojo jest cosplay Czarnej Lobelii.
To bohaterka serialu anime, którego Marin jest oddaną wielbicielką.
By chłopak dobrał odpowiednie materiały do kostiumu postaci, musi poznać całą fabułę serialu, więc zostaje przez Marin zaproszony do domu na wspólny seans.

Pokój Kitagawy w jakim przebywa jest zadziwiająco niepoukładany.
Nie ma tam już miejsca na nic.
Każdy kąt jest zapełniony.
Na ścianach widać masę plakatów z ulubionymi bohaterkami dziewczyny.
Można rzec jednogłośnie, że to pomieszczenie typowej fanki, która ma świra na punkcie damskich postaci anime.

W trakcie oglądania dziewczyna jest wniebowzięta.
Cieszy się, że przebywa blisko Gojo.

Koniec końców spotkanie uznaje za udane, choć tak między nami - Marin podciągnęła by to pod randkę ;)

Jak się później okazuje, zadanie zrobienia cosplayu przerasta chłopaka, gdy pojawia się tajemnicza, zainteresowana dziewczyna o pseudonimie Juju.

Jest pod wrażeniem jego wcześniejszego kostiumu, więc nalega by też wykonał jej zlecenie.

Dziewczyna chciałaby przebrać się za...

No właśnie kogo?

Na to pytanie otrzymacie odpowiedź jak przeczytacie trzeci tom „Projektu Cosplay ”.

Na mnie ta seria z tomu na tom robi coraz większe wrażenie.

Podobają mi się koncepcje nowych kostiumów.
Są inne, coraz bardziej dopracowane i wyróżniają się na tle wcześniejszych cosplayów.

Relacja między Gojo, a Marin jest płynna.
Nawet coraz bardziej wydaje mi się, że wątek romantyczny schodzi na drugi plan.
Jest to dość duże zaskoczenie, ale zdecydowanie podoba mi się taki zamysł autorki.

Na początku miałam jedynie mały problem z wyglądem Juju.
Dziewczyna ma siedemnaście lat, ale w porównaniu z innymi bohaterami, wygląda na o wiele młodszą.
Jest ona najstarszą bohaterką w tej serii i to naprawdę zadziwiające, że z twarzy wygląda jak dwunastoletnia dziewczynka.

*Jakby ktoś zastanawiał się czemu piszę wyłącznie jej pseudonim, to szybciutko odpowiadam, że specjalnie nie podaje pełnego imienia i nazwiska, bo byłby to malutki spoiler.

Dodatkowo dość dziwnie patrzy się na nią w obecności młodszej siostry, która wygląda na starszą.

Uwielbiam momenty, w których dostajemy rady dotyczące robienia zdjęć.
Jako osoba, która interesuję się fotografią przyznam, że mnie to serio ucieszyło.

Z czystego serduszka polecam ♡

Projekt cosplay 3 ♡

Q: Czy w waszym pokoju również znajdują się gadżety powiązane z ulubioną serią?

To bohaterka serialu anime, którego Marin jest oddaną wielbicielką.

• Manga
  • Mangi