Dwudziesta trzecia

Okładka książki Dwudziesta trzecia Beata Dębska, Eugeniusz Dębski
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Dwudziesta trzecia
Beata DębskaEugeniusz Dębski Wydawnictwo: Agora Cykl: Tomek Winkler (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Tomek Winkler (tom 1)
Agora
2021-05-05
2014-07-01
literatura polska

Okładka książki Wiedźmy (Antologia opowiadań) Mikołaj Bandura, Ewa Chachlica, Eugeniusz Dębski, Jakub Diowksz, Adrianna Filimonowicz, Jan Godwod, Ka Klakla, Irmina Klocek, Magdalena Kozak, Urszula Maciuga, Andrzej Miszczak, Grzegorz Nowakowski, Marcin Podlewski, Arkady Saulski, Patryk Sobala, Dariusz Sprenglewski, Joanna Świba, Wojciech Świdziniewski, Paula Wanarska, Aneta Wyciszkiewicz, Mateusz Wyszyński, Karol Żołnierek
Wiedźmy (Antol... Mikołaj Bandura, Ew...
Okładka książki Siódmy koci żywot Beata Dębska, Eugeniusz Dębski
Siódmy koci żywot Beata Dębska, Eugen...

Wyróżniona opinia i

Dwudziesta trzecia

przeczytanych książek 1995 napisanych opinii 1687

Fajny kryminał.

Fajny kryminał.

Absolutnie niestrawne. Rozwleczone i wymęczone. Żadna z postaci nie mówi normalnie, a sam główny bohater jest nieznośnie irytujący. No i roi się od błędów logicznych.
Z daleka!

Z daleka!

Świetna powieść, bardzo dobra zagadka. Kryminał nie był mocno krwawy a takie czytam najchętniej, fajny język, dużo humoru. Postać Tomka byłego policjanta bardzo sympatyczna, nie da się go nie polubić. I wisienka na torcie - Roma ! Polecam

Przy okazji nadrabiania moich zaległości książkowych wybrałam pierwszy tom serii kryminalnej autorskiej pary. Książka czekała na swoją kolej jakiś czas i w końcu się doczekała.
Czy to był dobry wybór ?

Tomasz Winkler to były policjant, niesłusznie wydalony ze służby. Do niego właśnie zgłasza się pewien biznesmen, z prośbą o pomoc w złapaniu zabójcy jego żony. Motywacja jest ogromna, wiec
Winkler rozpoczyna prywatne dochodzenie.

Książka to wciągający kryminał, z ciekawą fabułą i dobrze nakreślonymi postaciami.
Nie mogę nie wspomnieć o Romie. To seniorka z pazurem, nie sposób jej nie lubić. Z takim wsparciem wszystko musi się udać.
Autorzy najwyraźniej są miłośnikami zwierząt, czego wynikiem jest książka "Siódmy koci żywot", którą już kiedyś polecałam. W serii z Winklerem mamy suczkę Kropkę, która w śledztwo co prawda się nie miesza, ale jest obecna w życiu głównej postaci.

Książkę czytało mi się bardzo dobrze, wkrótce sięgnę po kolejną część, z nadzieją ze spędzę z nią dobrze wolny czas.

Ciekawi was skąd tytuł "Dwudziesta trzecia", co oznacza? Ja już wiem i jeśli jeszcze nie znacie tej książki to serdecznie wam ją polecam.

Czy to był dobry wybór ?

Świetna, nie ma nudy, ale to książka dla osób bardziej lubiących thrillery niż kryminały. Chwilami naprawdę mroczna.

Świetna powieść! Przeczytałam w jeden dzień!

Świetna powieść! Przeczytałam w jeden dzień!

Nie, nie i jeszcze raz nie. Pomijam już wtórność opowieść i naprawdę słaby, jeśli nie grafomański język, ale tego, jak ta powieść jest rozciągnięta pominąć nie mogę.
Czytając wydawało mi się, że czytam opowiadanie, które autorzy przedłużyli z tylko sobie znanych powodów. Nieciekawe opisy, wtrącane co chwila myśli bohatera, rozmowy o d Maryny.
Nein!

Nein!

Lekki niedosyt. Może to się zmieni po kolejnym tomie.

Lekki niedosyt. Może to się zmieni po kolejnym tomie.

Były policjant Tomasz Winkler przyjmuje zlecenie znalezienia dowodów oskarżających pewnego lekarza, który zdaniem zleceniodawcy pozbawił życia jego żonę. Winkler nie do końca jest jednak przekonany o winie znanego doktora, tym bardziej, że początkowo nie ufa także mężowi zamordowanej. Czy jego obawy są słuszne? Kto rzeczywiście pozbawił życia młodej kobiety?

Będę szczera: początkowo akcja książki bardzo mi się ciągnęła, jakoś nie mogłam się wciągnąć w fabułę, jednak im dalej w... książkę, tym było coraz lepiej. Serię teoretycznie znajdziecie na półce z kryminałami choć w mojej opinii jest to bardzo lekki kryminał, z dobrym tłem obyczajowym, okraszony dawką wyważonego humoru. Bez wątpienia najwiekszą sympatię zyskuje babcia głównego bohatera- koneserka dobrego koniaku, nie pozbawiona ironii, interesujących refleksji, która w niewielkim stopniu pomaga wnukowi w podejmowaniu trafnych decyzji. Główny bohater póki co jest dla mnie jeszcze zagadką, ale z pewnością nie mogę powiedzieć, że go nie polubiłam. Początkowo obawiałam się nieco tej wolnej akcji jednak fabuła fajnie nabrała tempa a rozwiązanie zagadki połączone było z tajemnicami z przeszłości- co zresztą bardzo lubię więc liczę na to, że kolejne tomy okażą się jeszcze lepsze!

Będę szczera:...

Słysząc "dwudziesta trzecia "mamy na ogół skojarzenie z godziną. Ale to myślenie sztampowe, którego unika Tomasz Winkler, eks-glina, wyrzucony dyscyplinarnie z policji za przęstępstwa , których nie popełnil. Musiał być jednak jakiś kozioł ofiarny, a jego koledzy byli sprytniejsi i nie dali sobie niczego "przykleić". Autor typuje mordercę od początku - jest nim lekarz ortopeda. Wskazuje go zbolały mąż, przekonany,ze to pan doktor pozbawił życia jego żonę. Zadaniem Winklera jest udowodnić mu winę,choc lekarz ma doskonała opinę - jest znakomitym fachowcem, wspaniałym synem opiekujacym sie wzorowo matka, a poza tym ma alibi.
W intelektualnym pojedynku Tomasza wspiera babcia Roma, która jest z nim tak nierozerwalnie związana jak Watson z Sherlockiem Holmesem.

• Kryminał